Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#4051 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studeni76 »

Teufik wrote: 10/08/2021 09:46 @escobar__
Hvala na infu :thumbup:
A imas opciju da iz Stoca produzis prema Ljubinju i Ravnom pa u HR udjes preko prelaza Trebimlja-Cepikuce. Samo se onda spustis na ulaz u Ston. Zbog guzvi na granici ovaj prelaz je dobar. Al ako zelis bas kroz Neum onda idi kako si planirao.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#4052 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

Ma išao sam po noći i preko Svitave, što je dijelom ovaj put (ovaj losiji dio), a djelom jos gori.
Ovo je super sad. Jos kad bude gotovo, priblizice se Neum na ispod 3 sata od SA.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#4053 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

studeni76 wrote: 10/08/2021 14:12
Teufik wrote: 10/08/2021 09:46 @escobar__
Hvala na infu :thumbup:
A imas opciju da iz Stoca produzis prema Ljubinju i Ravnom pa u HR udjes preko prelaza Trebimlja-Cepikuce. Samo se onda spustis na ulaz u Ston. Zbog guzvi na granici ovaj prelaz je dobar. Al ako zelis bas kroz Neum onda idi kako si planirao.
Čepikuće praktikuju svi koji idu na Pelješac. Uglavnom, ovi koje ja znam.
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#4054 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studeni76 »

drug_profi wrote: 10/08/2021 14:18
studeni76 wrote: 10/08/2021 14:12

A imas opciju da iz Stoca produzis prema Ljubinju i Ravnom pa u HR udjes preko prelaza Trebimlja-Cepikuce. Samo se onda spustis na ulaz u Ston. Zbog guzvi na granici ovaj prelaz je dobar. Al ako zelis bas kroz Neum onda idi kako si planirao.
Čepikuće praktikuju svi koji idu na Pelješac. Uglavnom, ovi koje ja znam.
I ja licno koristim kad idem u Drace. I ne znas da si proso granicu :)
Teufik
Posts: 4839
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#4055 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Teufik »

studeni76 wrote: 10/08/2021 14:12
Teufik wrote: 10/08/2021 09:46 @escobar__
Hvala na infu :thumbup:
A imas opciju da iz Stoca produzis prema Ljubinju i Ravnom pa u HR udjes preko prelaza Trebimlja-Cepikuce. Samo se onda spustis na ulaz u Ston. Zbog guzvi na granici ovaj prelaz je dobar. Al ako zelis bas kroz Neum onda idi kako si planirao.
Znam za to. Par puta sam isao tako. Zanimalo me kakva su iskustva sa ovim novim.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4056 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

EmirTr wrote: 10/08/2021 13:07
Teufik wrote: 10/08/2021 07:39 Zdravo svima. Planiram na Peljesac krajem mjeseca pa bih isao preko Stoca za Neum ovim novim putem, pa me zanima posto planiram po noci voziti kakav je put? Ako neko moze da podijeli iskustvo. Hvala
Evo stanje od 07.07.2021.g. snimio sam kompletnu relaciju:

Hej svaka cast za video, zaboravio sam reci, da budem iskren, mnogo manje sam ocekivao, ali ispostavilo se da ste se jako dobro informisali i odlicno prezentujete, uzivao sam gledajuci iskreno.
User avatar
EmirTr
Posts: 189
Joined: 19/09/2020 09:16

#4057 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by EmirTr »

Hvala lijepo na podršci i lijepim riječima.
User avatar
Hame_
Posts: 5418
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#4058 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Hame_ »

Srebrenik (Ćehaje) kružni tok M1.8

Image
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#4059 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Naslovnica »

studeni76 wrote: 10/08/2021 14:21
drug_profi wrote: 10/08/2021 14:18

Čepikuće praktikuju svi koji idu na Pelješac. Uglavnom, ovi koje ja znam.
I ja licno koristim kad idem u Drace. I ne znas da si proso granicu :)
Kakve su Drače za smočiti zicagu, ima li kakve plaže, hlada, prodavnice?
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#4060 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Hame_ wrote: 10/08/2021 16:20 Srebrenik (Ćehaje) kružni tok M1.8

Image
Neviđena glupost.
Ovako je trebalo uraditi niže par stotina metara na semaforima. Ovu raskrsnicu ni ne primjećuješ kad voziš.
Al hajd sad
User avatar
Hame_
Posts: 5418
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#4061 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Hame_ »

Da nije Gradine ne bih ni znao gdje je Tuzla :mrgreen:
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#4062 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Hame_ wrote: 10/08/2021 16:52 Da nije Gradine ne bih ni znao gdje je Tuzla :mrgreen:
Trebalo bi da postoje prioriteti. Ova raskrsnica to zasigurno nije. Čep i zastoji se prave na semaforima.
Ova glupost je urađena isto ko i sa tunelima i mostićima izmišljanje poslova za HI. Ovo je da se valja JATAi, idući projekat je garant kružni kod Parka.
User avatar
Hame_
Posts: 5418
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#4063 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Hame_ »

JATA je iz Ćehaja, 50-tak metara od kružnog :mrgreen:

Kružni ima logike ako će biti skretanje za prijateljsku komunu Gračanicu, a semafore ne diraj - nisi upoznat koliko nas je ginulo bez njih.

Samo džabe rasprava, i onako za par godina imamo autocestu Orašje - Tuzla - Žepče :bih:

Image
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#4064 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studeni76 »

Naslovnica wrote: 10/08/2021 16:24
studeni76 wrote: 10/08/2021 14:21
I ja licno koristim kad idem u Drace. I ne znas da si proso granicu :)
Kakve su Drače za smočiti zicagu, ima li kakve plaže, hlada, prodavnice?
Za one koji nisu aktivni na odmoru Drace su top. Nikakve zanimacije samo odmor. Za kupovinu valja autom ici u Janjinu, 2-3km. Licno mi se, zbog mog djecaka, dopada plaza par stotina metara prije sela ( nasi bosanci imaju kuce tu). Sitni pijesak u vodi, 50m a nema dubine. Za hlad je potanko.
Mana im je sto glavna cesta za Orebic prolazi tik pored plaze. Zbog toga ke Sreser bolji. A i tamo ima nasih sa nekretninama.
izvrsni direktor
Posts: 9122
Joined: 20/12/2018 16:11

#4065 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by izvrsni direktor »

Hame_ wrote: 10/08/2021 16:52 Da nije Gradine ne bih ni znao gdje je Tuzla :mrgreen:
A ljzdi obidju svijet citav..zamisli ogranicenosti kod tebe
Teufik
Posts: 4839
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#4066 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Teufik »

EmirTr wrote: 10/08/2021 13:07

Evo stanje od 07.07.2021.g. snimio sam kompletnu relaciju:

Hvala Vam puno. Odlican video :thumbup:
DebelinJoe
Posts: 1574
Joined: 03/03/2021 20:06

#4067 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by DebelinJoe »

Tunel Hranjen već zaboravljen.

Pojeo vuk magarca i 100 miliona maraka tek tako.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#4068 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

DebelinJoe wrote: 17/08/2021 23:09 Tunel Hranjen već zaboravljen.

Pojeo vuk magarca i 100 miliona maraka tek tako.
Nije, nije. Cekaj samo da se fajle kompletiraju. Doci ce Hranjen glave mnogima koji ni sanjali nisu.
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4069 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Neće nikom doći glave, nažalost. I ako SIPA pokrene kakvu akciju to će ekspresno bit zaustavljeno na Tužilaštvu i u konačnici državnom Sudu.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2801
Joined: 14/01/2019 04:56

#4070 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Porodice Foht »

drug_profi wrote: 18/08/2021 00:20
DebelinJoe wrote: 17/08/2021 23:09 Tunel Hranjen već zaboravljen.

Pojeo vuk magarca i 100 miliona maraka tek tako.
Nije, nije. Cekaj samo da se fajle kompletiraju. Doci ce Hranjen glave mnogima koji ni sanjali nisu.
I ja mislim da to nece proci trek tako. Posebno jer su to SDA igraci preko kojih se 20 godina izvlace milioni. Bit ce tu peglanja i ''vracanja u kolosijek'' . Da je nevidjena bruka, jeste.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4071 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by BarbaDue »

Polako iduća godina je izborna...taman će lovu naći uoči izbora :mrgreen:
User avatar
Hame_
Posts: 5418
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#4072 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Hame_ »

Kružni tok u izgradnji Ćehaje (Srebrenik) - juče oko pet ujutro.

Image

Image

User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#4073 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studeni76 »

Nekima je dzaba oznacavati radove na putu!. "Ta ce oni meni govorit gdje cu ja vozit"
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4074 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Novalić obišao radove na izgradnji ceste Stolac - Neum koja se završava na proljeće
Image

Premijer Federacije BiH Fadil Novalić je sa federalnim ministrom prometa i komunikacija Denisom Lasićem i federalnom ministricom okoliša i turizma Editom Đapo i direktorom JP Ceste FBiH Ljubom Pravdićem obišao dionicu magistralne ceste M17.3 Stolac - Neum.

Izgradnji ceste Neum - Stolac je projekt od strateškog značaja za FBiH kojom će se konačno jedini bh. grad na moru povezati sa ostatkom zemlje kvalitetnom cestom.

Govoreći o značaju saobraćajne infrastrukture premijer Novalić naglašava kako je primjetno u ekonomskim analizama i makroekonomskim pokazateljima da su dva faktora koja utječu na izutetno dobar ekonomski rast ove godine, a to su gradnja infrastrukturnih projekata i povećan izvoz.

"Gradnjom infrastruktunih projekta izravno Federacija BiH, odnosno država utječe na njih i mogu da vas obavijesti da u ovom momentu imamo između 800 i 850 miliona eura u radovima u otvorenom gradilištu na koridoru 5C. Na cestama imamo projekt modernizacije cesta plus redovni program izgradnji cesti koji obuhvata najmanje 200 miliona eura. To je najveća injekcija koja ovog momenta doživaljava naša ekonomija i na kojima se temelji rast", kazao je Novalić.

Ističekako je to jedan od razloga zašto je danas sa delegacijom došao, da bi precizno odredili prioritete, dinamiku i šta još treba ubaciti u javni diskurs da se gradi.

"Očigledno da je gradnja infrastrukture naš najveći zamajac u ekonomiji", kazao je Novalić.

Federalni ministar prometa i komunikacija Denis Lasić ističe da je jedan od pozitivnih zahvata u cestovnoj infrastrukturi koja je od velikog značaja za državu je upravo dionica Stolac-Neum, koja će biti otvorena u cjelosti do proljeća naredne godine.

"Ova dionica je u prošlosti mnogo puta obećavana, a žitelji Neuma i Stoca su s nevjericom pratili aktivnosti u vezi njene izgradnje", naglasio je ministar Lasić.

Ističe kako se jug Hercegovine smatrao godinama zapostavljenim, ali da to više nije slučaj kako zbog ove ceste, tako i izgradnje koridora, južne obilaznice oko Mostara, ali i svih drugih projekata koji su u toku.

Direktor JP Ceste FBiH Ljubo Pravdić zadovoljan dinamikom radova ističe da je od ukupno 36 kilometara, koliko je duga cesta Stolac - Neum, preostalo smao 10 kilometara koji nisu završeni. Istaknuo je da će se kompletnu dionicu od 36 kilometara na proljeće pustiti u promet.

"Paralelno, radimo aktivnosti na izgradnji obilaznice oko Stoca. Dobili smo urbanističku suglasnost i u toku je eksproprijacija. Riječ je o jednoj mini obilaznici u dužini od 1,3 kilometra i rok za izvođenje radova po okončanju imovinsko - pravnih odnosa je 10 mjeseci. Ukupna dionica će sa tom obilaznicom biti duga skoro 38 kilometara, a vrijednost investicije je 88 miliona KM", kazao je Pravdić.

Izgradnjom ove ceste, Neum i njegovo zaleđe će se otvoriti prema unutrašnjosti BiH, što će se odrazi i na ekonmsku sliku.

Federalna ministrica okoliša i turizma Edita smatra da je izgradnja jedne ovakve ceste zasigurno poboljšati stanje turizma u BiH i omogućiti našim turističkim agencijama i turoperaterima da je koriste, ali i našim hotelijerima u Neumu će biti od posebne važnosti, s obzirom na da će nabavka robe iz unutrašnjosti biti znatno olakšana.

"Benefite od ove ceste turistički sektor i turistička industrija će osjetiti u velikoj mjeri" kaže ministrica Đapo s čime se složio i načelnik Neuma Dragan Jurković koji je se delegacijom Vlade FBiH dočekao na ovoj cesti, nakon čega su se zajedno uputili do jedinog bh. grada na mostu gdje će razgovarati o infrastrukturnim projektima iz oblasti turizma.

Izgradnja magistralne ceste Stolac - Neum je počela u aprilu 2018. godine, a okončanje radova se očekuje početkom 2022. godine. Sredstva za izgradnju ove ceste dio su programa izgradnje i modernizacije magistralnih cesta u Federaciji BiH u vrijednosti od 173 miliona KM kreditnih sredstva Svjetske banke, Evropske investicijske banke i Evropske banke za obnovu i razvoj.

Za cjelokupan projekat izgradnje ceste Neum - Stolac utrošit će se oko 72.000.000 KM, a procjenjuje se da će se po okončanju gradnje od Stoca do Neuma putovati nešto više od 20 minuta.

Prethodno je premijer FBiH Fadil Novalić o infrastrukturnim projektima i izgradnji prometnice održao radni sastanak s resornim federalnim ministrom Denisom Lasićem i direktorom JP Ceste FBiH Ljubom Pravdićem u sjedištu Federalnog ministarstva prometa i komunikacija u Mostaru.
Image

Image

Image

Image

Image
Klix
Last edited by So What! on 03/09/2021 10:45, edited 1 time in total.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4075 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

EBRD je objavila zajednički tender za obilaznicu istočno od Bugojna, prvu fazu obilaznice jugoistočno od Livna i prvu fazu obilaznice istočno od Kiseljaka:

Bosnia And Herzegovina: Tender Package 7 - Construction And Reconstruction Of By Passes

Project Name: FBIH Roads Floods Repairs and Upgrade Project
Procurement Exercise Description:

Lot 1: M16.4 - Bugojno - Construction of bypass
Lot 2: M15 Livno Bypass I Phase
Lot 3: M5 Kiseljak Construction By-pass I Phase

Type of Procurement: Works
Procurement Method: Open Tender Single Stage
Business Sector: Transport
Notice Type: Invitation For Tenders Single
Publication Date: 27/08/2021 10:0
Issue Date: 30/08/2021 11:00
Closing Date: 14/10/2021 11:00
Additional financing information: Loan No. 47461 - 100% EBRD Funded

Bugojno:

Image

Livno:

Image

Kiseljak:

Image
Post Reply