Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3376 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

JThomas wrote: 17/09/2020 11:42 sarajevo - trnovo - foča - čemerno - gacko - bileća - trebinje - ljubinje - stolac - blagaj - mostar. upoznaj domovinu da bi je više volio. ima alternativnog pravca, samo je narod razmažen, ne prati vlast i želi sve na gotovo :bih:
Tako je i umjesto 1.5h najvise vozis 4, i to na jako rizicnim dijelovima... :mrgreen:
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3377 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by un1ted »

JThomas wrote: 17/09/2020 11:42 sarajevo - trnovo - foča - čemerno - gacko - bileća - trebinje - ljubinje - stolac - blagaj - mostar. upoznaj domovinu da bi je više volio. ima alternativnog pravca, samo je narod razmažen, ne prati vlast i želi sve na gotovo :bih:
Apsolutno! Vranduk sam upoznao sa svih strana, a naučio i saobracaj kroz Zenicu :) :bih:
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3378 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

Jebemliga volio bih da 2x sedmicno to odvezete i 4 sedmice tako :-)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#3379 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Dope_Man »

JThomas wrote: 17/09/2020 11:42 sarajevo - trnovo - foča - čemerno - gacko - bileća - trebinje - ljubinje - stolac - blagaj - mostar. upoznaj domovinu da bi je više volio. ima alternativnog pravca, samo je narod razmažen, ne prati vlast i želi sve na gotovo :bih:
Razumijem salu, ali to ne bi bila ruta. Bilo bi Gacko - Nevesinje - Mostar, ili s druge strane Vitez - Bugojno - Prozor - Jablanica
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#3380 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Naslovnica »

BadBoy wrote: 17/09/2020 11:37
un1ted wrote: 17/09/2020 11:08 Iskreno, meni ni sekunde nije žao da se čeka ni pet sati. Sami smo doveli do ovoga.
Slažem se. Treba što više jebat ovaj "narod". Javljaj mi se mazohističke tendencije čisto da vidim dokle će.
Lajk
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#3381 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by baglama »

Od Konjica do Mostara,preko Rujista, R 435 s autom, bez jurnjave sat i po, relax voznje. Ponavljam s autom.
I obrnuto.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#3382 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

baglama wrote: 17/09/2020 21:48 Od Konjica do Mostara,preko Rujista, R 435 s autom, bez jurnjave sat i po, relax voznje. Ponavljam s autom.
I obrnuto.
Kakav je taj put?
Do Boraca asfalt, to znam. A ono dalje je makadam cini mi se?
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#3383 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by baglama »

drug_profi wrote: 17/09/2020 22:46
baglama wrote: 17/09/2020 21:48 Od Konjica do Mostara,preko Rujista, R 435 s autom, bez jurnjave sat i po, relax voznje. Ponavljam s autom.
I obrnuto.
Kakav je taj put?
Do Boraca asfalt, to znam. A ono dalje je makadam cini mi se?
Jeste, ali nije los,nije za trke, otvori prozor i nadisi se ljepote.6-7 kilometara prije Rujista pa do Mostara je asfalt.Kad se je bilo mlado islo se pjeske sa Rujista do Borackog za 4 do 5 sati.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#3384 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

Ma islo se pjehe i sa Borackog na Rujiste, ali pjesackim stazama uglavnom. Islo se i biciklom sa Boraca pa do Mostara, ovim putem, ali podavno. Kad si na biciklu imas određen dozivljaj puta, a nije mi izgledao kao neki kojim bih rado vozio svoje auto.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3385 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Vitezanin »

Sat i po od Travnika do Viteza danas, novi rekord. Ono više nije samo u 4 popodne nego ujutro, u 12, pa u 2 pa u 4 opet i tako svaki dan.

Prije par mjeseci na ulazu u Vitez iz pravca Travnika su OPET nasuli pijesak na onu bijednu raskrsnicu i počeli kao nešto kopati. Eno ih jučer su radnici došli i jutros malo prije 8 oko mosta nešto raditi, dakle kada ljudi idu na posao. Idioti oni koji su poslali radnike sad.
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#3386 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Ista stvar i u Tz.
HI su radili rekonstrukciju mostova, sve ijedan zaebali. Prvo most u Srebreniku, uradili, otišli onda nakon 20 dana se vratili da urade dilataciju.
Tunel na Ormanici su suzili za 30cm i smanjili visinu za 20cm.
Uradili nadvožnjak na Brgulama prije 1 mjesec, jučer opet semafor, na istom mjestu. Vidim kamiončić neki piše na njemu Beograd. Rade pogodi šta? Naravmo, dilataciju koju su haman "zaboravili" inžinjeri iz Heringa. Jutos u 6 sati tu udes, kolona 5km.
Jučer ujutro u Špionici, također HI gradilište, sa mosta lik je sa golfom 4 uletio u betonsku konstrukciju, zaglavio između greda. Nisam nigdje pročitao o tom udesu, ne znam je bilo povrijeđenih ali baš je gadno bilo.
Također na Špionici evo mjesev dana rade "bigeraj", štemaju i ankerišu jednu stranu mosta dužine 20ak m ne više. HI
U klisuri rade most JATA. 4 dana žive duše nije bilo, samo semafor. Imam i slike al ne znam postaviti na forum. Jbga :( . Evo 2 dana njih trojica fanglom i mistrijom navlace malter ili ljepilo otkud znam.
Ološ i kriminal na sve strane.
Uzimaju lopatom a fuseraj neviđeni.
tyrdh
Posts: 145
Joined: 21/01/2014 15:00

#3387 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by tyrdh »

Koja je najbolja ruta autom iz Sarajeva do Bihaca, ali da mi tockovi ne otpadnu ako vozim brze od 50?
Da li je put autoputevima do BL pa dalje do Bihaca mozda najbolja opcija? Apsolutno mi se nikako ne vozi kroz Vitez.
koBr
Posts: 15
Joined: 21/01/2020 12:41

#3388 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by koBr »

tyrdh wrote: 19/09/2020 09:42 Koja je najbolja ruta autom iz Sarajeva do Bihaca, ali da mi tockovi ne otpadnu ako vozim brze od 50?
Da li je put autoputevima do BL pa dalje do Bihaca mozda najbolja opcija? Apsolutno mi se nikako ne vozi kroz Vitez.
Ja inače praktikujem tu opciju, Zenica Doboj BL Bos Krupa (ti dalje produži za Bihać). Najviše zbog policije i radara koliko toliko slobodnije na autoputu.
Iako, ovom drugom rutom, kad prođeš Jajce pa do Bihaća ti je haman ko autoput :bih:
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3389 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

tyrdh wrote: 19/09/2020 09:42 Koja je najbolja ruta autom iz Sarajeva do Bihaca, ali da mi tockovi ne otpadnu ako vozim brze od 50?
Da li je put autoputevima do BL pa dalje do Bihaca mozda najbolja opcija? Apsolutno mi se nikako ne vozi kroz Vitez.
Pa ja ne bih zaobilazio sve radi 20km ceste :mrgreen:

Zavisi kad kreces i kad zelis biti u Bihacu i koja je svrha putovanja... ako je poslom i treba ti najkrace, nema brze od Sarajevo Travnik Jajce Kljuc Bihac
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#3390 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by NecuVise »

tyrdh wrote: 19/09/2020 09:42 Koja je najbolja ruta autom iz Sarajeva do Bihaca, ali da mi tockovi ne otpadnu ako vozim brze od 50?
Da li je put autoputevima do BL pa dalje do Bihaca mozda najbolja opcija? Apsolutno mi se nikako ne vozi kroz Vitez.
Vitez Travnik Donji Vakuf Jajce Ključ Bihać je po pitanju ceste bez nekih posebnih zamjerki, ali je tu meni lično najveći smor dionica donji Vakuf Jajce. U svakom slučaju ja bih išao tuda, i Bišćani idu tom rutom. Puno gore ti je odraditi Bosanska Krupa so Bihaća nego ovo gore.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#3391 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Dope_Man »

tyrdh wrote: 19/09/2020 09:42 Koja je najbolja ruta autom iz Sarajeva do Bihaca, ali da mi tockovi ne otpadnu ako vozim brze od 50?
Da li je put autoputevima do BL pa dalje do Bihaca mozda najbolja opcija? Apsolutno mi se nikako ne vozi kroz Vitez.
Nemas tu bas neke alternative, ova glavna na Vitez - Jajce - Bihac ti je svakako prilicno dobra, pogotovo kad se udje u Krajinu, ceste su odlicne.

Ne znam koji imas problem sa Vitezom, ali ako ne naletis u pogresno vrijeme, to se prodje bez ikakvih problema. Tu je jedini problem ako naletis u vrijeme guzve pa se peglas u koloni.

Alternativa na AP Doboj - Banja Luka tu dodaje skoro 100 km na putovanje, plus trosak to AP-a.
tyrdh
Posts: 145
Joined: 21/01/2014 15:00

#3392 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by tyrdh »

Dope_Man wrote: 20/09/2020 09:41
tyrdh wrote: 19/09/2020 09:42 Koja je najbolja ruta autom iz Sarajeva do Bihaca, ali da mi tockovi ne otpadnu ako vozim brze od 50?
Da li je put autoputevima do BL pa dalje do Bihaca mozda najbolja opcija? Apsolutno mi se nikako ne vozi kroz Vitez.
Nemas tu bas neke alternative, ova glavna na Vitez - Jajce - Bihac ti je svakako prilicno dobra, pogotovo kad se udje u Krajinu, ceste su odlicne.

Ne znam koji imas problem sa Vitezom, ali ako ne naletis u pogresno vrijeme, to se prodje bez ikakvih problema. Tu je jedini problem ako naletis u vrijeme guzve pa se peglas u koloni.

Alternativa na AP Doboj - Banja Luka tu dodaje skoro 100 km na putovanje, plus trosak to AP-a.
Tako ce i biti, ma imam nekih malih problemcica sa jednim amortizerom/aksijalnim/who knows na desnom tocku, malo lupka, pa ne bih da idem katastrofa cestama ako bas ne moram, ali onda, kad se sjetim ceste od Krupe do Bihaca, moj Boze, tamo sam mogao poginuti svaki put kad sam isao, ni kriv ni duzan, tako da, Vitez it is...
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#3393 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by dustaban »

Da mi je samo znati koji je genijalac izbacio ono da ce maksimalni zastoji biti 7 minuta!
:twisted:
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3394 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Ono i u rekonstruisanom Vranduku ogrnaičenje 60?

Ne daj Bože jurnjave od 80 km/h. :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#3395 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Dope_Man »

tyrdh wrote: 20/09/2020 11:33
Dope_Man wrote: 20/09/2020 09:41
tyrdh wrote: 19/09/2020 09:42 Koja je najbolja ruta autom iz Sarajeva do Bihaca, ali da mi tockovi ne otpadnu ako vozim brze od 50?
Da li je put autoputevima do BL pa dalje do Bihaca mozda najbolja opcija? Apsolutno mi se nikako ne vozi kroz Vitez.
Nemas tu bas neke alternative, ova glavna na Vitez - Jajce - Bihac ti je svakako prilicno dobra, pogotovo kad se udje u Krajinu, ceste su odlicne.

Ne znam koji imas problem sa Vitezom, ali ako ne naletis u pogresno vrijeme, to se prodje bez ikakvih problema. Tu je jedini problem ako naletis u vrijeme guzve pa se peglas u koloni.

Alternativa na AP Doboj - Banja Luka tu dodaje skoro 100 km na putovanje, plus trosak to AP-a.
Tako ce i biti, ma imam nekih malih problemcica sa jednim amortizerom/aksijalnim/who knows na desnom tocku, malo lupka, pa ne bih da idem katastrofa cestama ako bas ne moram, ali onda, kad se sjetim ceste od Krupe do Bihaca, moj Boze, tamo sam mogao poginuti svaki put kad sam isao, ni kriv ni duzan, tako da, Vitez it is...
Vrijedi ti samo napomenuti da se sad tamo malo iza Viteza nesto radi. Bar se u subotu radilo kad sam ja prolazio, pravilo je prilicne kolone iako nisu bas direktno na cesti radili, nesto su rovarili u kraju, ali su povremeno zaustavljali saobracaj na naizmjenicno prolazenje, pa se brzo stvori ogromna kolona.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3396 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Alfons Kauders »

escobar__ wrote: 20/09/2020 21:07 Ono i u rekonstruisanom Vranduku ogrnaičenje 60?

Ne daj Bože jurnjave od 80 km/h. :D
To znači samo jedno - uskoro će na Karauli staviti 40km/h :)
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3397 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Logovan »

escobar__ wrote: 20/09/2020 21:07 Ono i u rekonstruisanom Vranduku ogrnaičenje 60?

Ne daj Bože jurnjave od 80 km/h. :D
Da nije puno 60? :? Treba to spustiti.
User avatar
mk ultra
Posts: 19519
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3398 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

dustaban wrote: 20/09/2020 12:10 Da mi je samo znati koji je genijalac izbacio ono da ce maksimalni zastoji biti 7 minuta!
:twisted:
Pa zatvara se 3x manje ceste nego na Vranduku... znaci umjeato 3h cca 1h :mrgreen:
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#3399 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mistek »

Koliko sam shvatio ovo danas, u narednom periodu će postavljati povremeno semafor na Crnaji da mjere šta bi se fakat dešavalo da je semafor tu :D
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3400 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Ozvaničen početak radova na dionici puta Osmice – Bistrica
Image

Na Jahorini je danas ozvaničen početak izgradnje nove trase na dionici Osmice-Bistrica, u dužini 1.335 metara, ukupne vrijednosti 2.200.000 KM.

Vršilac dužnosti direktora preduzeća "Putevi Republike Srpske" Nenad Nešić, koji je prisustvovao početku radova, rekao je novinarima da će izgradnjom nove trase biti rasterećena gužva u Olimpijskom centru (OC) "Jahorina", posebno tokom zimske sezone, čime će turizam dobiti na značaju.

On je naveo da će novi put obuhvatati potpuno novu saobraćajnicu, sa dvije saobraćajne trake i dva mosta, te dodao da je rok za završetak 180 radnih dana.

"Rehabilitacija puta P-446, u zoni OC 'Jahorina' je dužine 1.335 metara", rekao je Nešić i dodao da će put biti probijen prije početka zimske sezone, a nakon toga sa početkom nove građevinske sezone završen kompletno.

Nešić je istakao da preduzeće "Putevi Republike Srpske" zapošljava domaće firme i radnike da bi svaka uložena konvertibilna marka ostala u Republici Srpskoj.

Predsjednik Nadzornog odbora OC "Jahorina" Nedeljko Elek rekao je da je Jahorinu prošle godinu za 120 dana posjetilo 500.000 ljudi, što je stvaralo veliki pritisak na saobraćajnu infrastrukturu.

Image

"Novom dionicom ćemo riješiti ulaz i izlaz sa planine, kao i kolaps u saobraćaju koji se dešavao posljednje tri godine", naglasio je Elek.

On je rekao da je ovo samo jedna u nizu velikih investicija preduzeća "Putevi Republike Srpske" u Olimpijski centar, te naveo da je put projektovan prije 20 godina.

Načelnik opštine Pale Boško Jugović rekao je da je ovo veliki i dugo očekivani investicioni poduhvat i zahvalio preduzeću "Putevi Republike Srpske" i Vladi Srpske, kao i svima koji su učestvovali u pripremi ovog projekta.

"Put će pomoći rasterećenju saobraćajne gužve na Jahorini, jer iz sezone u sezonu vidimo da sve veći broj turista dolazi na planinu", istakao je Jugović.

Gradonačelnik Istočnog Sarajeva Nenad Vuković naglasio je da će nova dionica značajno promijeniti saobraćajnu infrastrukturu na Jahorini i olakšati komunikaciju kada je riječ o saobraćaju na planini.

Direktor preduzeća "Romanijaputevi" Mirko Pandurević, koje je izvođač radova, obećao je da će ispoštova zadate rokove i potruditi se da put bude izgrađen i prije, jer je neophodan Jahorini.

Današnjem početku radova prisustvovali su i načelnici opština Istočno Novo Sarajevo Ljubiša Ćosić i Trnovo Miodrag Gagović, kao i zamjenik načelnika Opštine Pale Marko Gajović.
Akta
Post Reply