Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3226 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Izgradnja tunela Hranjen - 13. 08. 2020.

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3227 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Pogledajte kako napreduju radovi na izgradnji obilaznice Čatrnja – Brestovčina
Image

U Gradišci je u završnoj fazi izgradnja obilaznice, što će rasteretiti gradsku gužvu u saobraćaju.

Ovaj infrastrukturni projekat, koji je davno proglašen kapitalnim u cilju rasterećenja Gradiške od svakodnevnih saobraćajnih gužvi, posebno teretnih vozila, nekoliko godina je bio zapušten.

Image

Obilaznica je bila djelimično izgrađena, potrošeno nekoliko miliona maraka i na tome se stalo.

Lokalna vlast je ponovo aktuelizovala ovaj problem u namjeri da obilaznicu, koja je davno postala noćna mora ili, kako to ovdje kažu, gradiški „Skadar na Bojani“, konačno završi.

Image

Image

Image

Gradonačelnik Gradiške Zoran Adžić istakao je da je pri kraju izgradnja obilaznice, koja bi, prema planu, trebalo da bude završena do polovine godine.

-Time bi imali i veće rasterećenje grada, ali i prigradskih naselja Obradovac, Kruškik i Čatrnja, koja će sa preseljenjem carinskog terminala sada nosti veći teret saobraćajnih gužvi – rekao je Adžić.

Image

On je naveo da Gradska uprava projekat izgradnje obilaznice realizuje u saradnji sa Vladom Republike Srpske i preduzećem “Autoputevi Republike Srpske”.

-Obilaznica će, osim rasterećenja saobraćaja u gradu i prigradskim naseljima, dati i nove mogućnosti širenja Gradiške i razvoja stanogradnje i privrede na tom lokalitetu – ocijenio je Adžić.
Moja Gradiška
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3228 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Izgradnja obilaznice Gradiške - Google Earth

Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 31999
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3229 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Bobi »

džaba most kad cro ne radi svoj dio, imam osjecaj da ce se most napravit a da oni nece svoj dio do a3 ili a2 kako ga vec oznacavaju.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3230 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Bobi wrote: 27/08/2020 23:47 džaba most kad cro ne radi svoj dio, imam osjecaj da ce se most napravit a da oni nece svoj dio do a3 ili a2 kako ga vec oznacavaju.
U junskom intervju za Večernji list, predsjednik uprave Hrvatskih cesta, Josip Škorić je najavio da će tender za pristupne ceste biti do kraja juna.

To se međutim nije dogodilo, no postoji mogućnost, da je nešto u pripremi. Hrvatskoj se ne žuri sa ovim projektom nigdje.
Kad kreću radovi na pristupnoj cesti mostu Gradiška s hrvatske strane Save?

Taj most gradi se nesmetano, izvođači su Integral i Đuro Đaković. Natječaj za gradnju pristupne ceste bit će objavljen do kraja ovog mjeseca. Od mosta se mora raditi nova, četverotračna cesta koja će se priključiti na postojeću cestu. Riječ je o 4,1 kilometru ceste, a procijenjena vrijednost radova jest 340 milijuna kuna. Dva su mosta i nadvožnjak na trasi koja je cijela na nasipu.
Večernji List
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3231 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Putevi RS traže izvođača radova za obnovu puta Banjaluka-Prijedor - Vrijednost tendera 20,2 mil KM
Image

Putevi RS raspisali su tender za izbor firme koja će raditi obnovu puta Prijedor–Banjaluka (M4), tačnije oko 37 kilometara magistrale od Kozarca do Prijedorske petlje. Popravak puta spremni su platiti više od 20 mil KM.

Nakon što im je isti tender iz aprila oboren zbog favorizovanja, odnosno uslova koji su propisivali kakve asfaltne baze treba da ima firma koja će raditi obnovu, Putevi nisu odustali, te su u srijedu, 19. aprila, raspisali novi tender.

Procijenjeno je da će popravka pomenute magistrale koštati 18,8 mil KM bez PDV-a ili 20,2 mil KM s uračunatim porezom.

Predviđeno je da budu urađeni pripremni radovi, radovi na elementima odvodnje puta, zemljani radovi, gornji sloj puta, saobraćajna signalizacija i oprema, kao i dodatni nepredviđeni radovi.

Nakon izbora izvođača i uvođenja u posao, rok za rehabilitaciju puta je godinu i po.

Rok za prijavu ponuđača je 29. septembar ove godine.

Direktor Puteva RS Nenad Nešić rekao je da budući radovi zavise i od kreditnih sredstava koja Putevi RS takođe traže tenderom.

- Smatramo da je to jedna velika i kapitalna investicija koja će još brže, bolje, kvalitetnije i bezbjednije povezati Banjaluku i Prijedor. I to nije sve što ćemo mi raditi na području grada Prijedora, sve zavisi od priliva novca zbog pojave pandmije virusa, jer su se naša sredstva smanjila - rekao je ranije Nešić.

Tender za kreditno zaduženje Puteva za 95 mil KM kojima će, kako su naveli, finansirati investiciona ulaganja, je otvoren za prijave banaka do kraja avgusta.

Istovremeno, gradnja autoputa Banjaluka–Prijedor je "na čekanju" što je možda i ubrzalo planove o obnovi magistralnog puta. Kako je Capital objavio, iako Kinezi nisu ispunili četiri uslova u dosadašnjem trajanju ugovora o koncesiji za autoput Banjaluka–Prijedor, Vlada RS opet im je progledala kroz prste i produžila rok za izradu neophodne dokumentacije za početak gradnje tog puta.
eKapija
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3232 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Napokon imamo put niz Popovo - Pogledajte kako napreduju radovi na putu Trebinje-Ljubinje
Image

Od Tvrdoša do Galičića završeno je postavljanje drugog sloja asfalta na rehabilitaciji magistralnog puta Trebinje-Ljubinje kroz Popovo polje, dok mašine "Hercegovina puteva" postavljaju prvi sloj asfalta na ulazu u Ljubinje.

Od Galičića do Koteza nije postavljan nijedan slojoj asfalta, dok je od Koteza do ulaza u Ljubinje stavljen prvi sloj.

Osim asfalta djelimično je završena i vertikalna i horizontalna signalizacija, te postavljene zaštitne ograde pored puta.

Mora se priznati i napisati da su radnici "Hercegovina puteva" za sada odradili odličan dio posla i da je sada put kroz Popovo prava pista, pa je za nadati se da će i ostatak posla odraditi na isti način.

Vrijednost radova koje finansiraju "Putevi Republike Srpske" su oko 12.000.000 KM, a rok njihovog završetka je 15. novembar.

TrebinjeLive
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3233 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Napreduju radovi na tunelu Hranjen, gradilište obišla premijerka
Image

Radnici kompanije "Euro-Asfalt" do sada su prokopali prvi kilometar tunela "Hranjen" tačnije 1.071 metar na budućoj brzoj cesti Sarajevo-Goražde. S južne strane, iz pravca Goražda iskopan je 621 metar dok je sa sjevera, kod Hrenovice iskopano oko 450 metara glavne cijevi.

Istovremeno se prokopava i servisna cijev u istoj dužini, kako sa sjeverne, teko i sa južne strane. U to su se uvjerili i članovi odbora za praćenje realizacije projekta koji su se sastali danas u Hrenovici u kampu firme "Euro-Asfalt, a sastanku je uz članove odbora ispred investitora radova "Autocesta FBiH" i izvođača radova "Euro-Asfalta" te nadzora Instituta "IPSA" prisustvovala i Aida Obuća, premijerka BPK Goražde kao član odbora..

Tokom sastanka istaknuto je da su geološki uslovi, odnosno pojava podzemnih voda u jednom dijelu budućeg tunela uticali na dinamiku izvođenja radova. Razgovarano je o aktivnostima koje bi se mogle poduzeti u cilju brže dinamike radova, s obzirom da se radi o jednom od najznačajnijih projekata za ovaj dio BIH.

"Uz otklanjanje poteškoća na koje nailazi izvođač radova u smislu stacioniranja podzemnih voda, u cilju intezivnijeg rada na tunelu "Hranjen", evidentno je da je izvođač radova angažovao veći broj radne snage te zanovio opremu i mehanizaciju koja će doprinijeti kvalitetnijoj i bržoj dinamici izvođenja radova. S obzirom da građani BPK Goražde više od dvadeset godina čekaju na realizaciju ovog projekta, mi ćemo i dalje pratiti sve aktivnosti kako bi svi zajednički doprinijeli njegovoj uspješnoj realizaciji", kazala je Aida Obuća, premijerka BPK Goražde.

Obuća je u pratnji članova odbora obišla i radove na sjevernom i južnom predusjeku tunela "Hranjen".

Tunel Hranjen je najzahtjevniji dio buduće brze ceste Goražde – Sarajevo koji bi trebao biti izgrađen za tri godine prema planiranim rokovima.

Izvjesno je da će tunel Hranjen sa 5,5 kilometara biti najduži u BiH i drugi po veličini u bivšoj Jugoslaviji. Izgradnju ovog infrastrukturnog objekta koji je od historijskog značaja za stanovnike BPK finansira JP Autoceste FBiH sa oko 82 miliona KM.
Image

Image

Image

Image

Image
Klix
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#3234 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Nadzorna_ploca »

Vozio sam se neki dan preko Sokoca i Han pijeska. Solidan dio puta s obzirom kakvi vremenski uslovi gore vladaju i koliko se ulaze u taj kraj. Put od Vlasenice do Kladnja je mislim vecim dijelom saniran u RS dijelu jer sam i tamo imao priliku putovati prije par godina i stanje je bilo prilicno lose. Sad je to sasvim pristojan put, a cim se priblizis Kladnju vidis ustvari da je federacija tu i da nije radjeno nista dugo osim da se krpilo povremeno. I generalno mislim da RS dosta vise ulaze u putnu infrastrukturu, nevjerovatno ali tako mi djeluje po cestama koje sam vozio u zadnje vrijeme.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3235 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Tunel Hranjen - Google Earth

Image
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3236 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Više od milion KM za dva kružna toka u Doboju
Image

Ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Đorđe Popović i gradonačelnik Doboja Boris Jerinić potpisali su danas u Banjaluci ugovor o prenosu prava svojine između Vlade Srpske i grada Doboja za realizaciju projekta izgradnje dva kružna toka, čija je vrijednost 1.045.000 KM.

Popović je istakao da se grad Doboj obratio zahtjevom za prihvatanje prenosa prava svojine bez naknade na Republiku Srpsku, radi realizacije investicionog projekta koji je od posebnog interesa za ovu lokalnu zajednicu.

"Riječ je o izgradnji kružne raskrsnice na mjestu ukrštanja magistralnih puteva na pravcu Doboj-Sarajevo i kružne raskrsnice u Doboju u Ulici Stefana Prvovjenčanog", rekao je Popović novinarima nakon potpisivanja ugovora.

On je naveo da će "Putevi Republike Srpske" finansirati izvođenje radova i stručno-tehnički nadzor.

Jerinić je naglasio da se grad Doboj obavezao da će finansirati izradu tehničke dokumentacije, riješiti imovinsko-pravne odnose i finansirati eksproprijaciju zemljišta neophodnog za realizaciju projekta.

"Očekujem da veoma brzo krenemo sa realizacijom navedenog projekta. To će biti od izuzetnog značaja za Doboj, jer nam je cilj nesmetano, efikasnije i bezbjednije odvijanje saobraćaja", rekao je Jerinić.
Akta
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3237 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Završetak radova na tunelu Vranduk II očekuje se za deset dana
Image

"Završetak radova u glavnoj cijevi na tunelu Vranduk II očekuje se za deset dana", kazali su Feni u JP Ceste Federacije BiH.

Trenutno su u toku radovi na ugradnji opreme za upravljanje tunelom. U servisnoj cijevi su urađeni iskopi, a preostali su radovi na ugradnji hidroizolacije, sekundarne obloge, instalacija i donjeg stroja.

Izvođač radova je JV (joint venture) Hering d.d. Široki Brijeg i BBM d.o.o. Sarajevo. Vrijednost radova na projektu koji uključuje obnovu ovog tunela i dva mosta je 16.769.997,23 KM sa PDV-om.

Radovi se finansiraju iz kreditnih sredstava Svjetske banke (IBRD) i Evropske investicijske banke (EIB).

Iz JP Ceste FBiH podsjećaju da su radovi na sanaciji tunela Vranduk II počeli u septembru 2018. godine, te da se izvode u skladu sa odobrenjem za građenje koje je izdalo Federalno ministarstvo prostornog uređenja i Planom upravljanja okolišem i društvenim aspektima za Projekt rahabilitacije tunela Vranduk II i rekonstrukcije mostova Bosna IV i V.

"Rok za završetak radova na rehabilitaciji tunela Vranduk II i rekonstrukciji mostova Bosna IV i V je bio do kraja marta ove godine i taj rok je produžen do 4. septembra ove godine. U toku marta izvođač radova je imao problema sa dopremom materijala i opreme na gradilište iz inostranstva i to za radove koji su po dinamici trebali biti izvedeni prije završnog sloja asfalta. Na kompletnu dinamiku izvođenja je dodatno utjecala i situacija sa zatvaranjem granica usljed pandemije COVID-19", kazali su u JP Ceste FBiH.
JP Ceste FBiH
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3238 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3239 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Objave li oni idioti iz JP Ljubo Pravdić neki tender ili samo potpišu novi ugovor sa postojećim podobnim izvođačima radova i u medije slože priču kako su dali najpovoljnije ponude?

Čini se da iste firme "održavaju" iste ceste za koje svaki put uredno dadnu najbolju ponudu.
ucenik1234
Posts: 923
Joined: 06/11/2012 22:10

#3240 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by ucenik1234 »

Nadzorna_ploca wrote: 28/08/2020 07:55 Vozio sam se neki dan preko Sokoca i Han pijeska. Solidan dio puta s obzirom kakvi vremenski uslovi gore vladaju i koliko se ulaze u taj kraj. Put od Vlasenice do Kladnja je mislim vecim dijelom saniran u RS dijelu jer sam i tamo imao priliku putovati prije par godina i stanje je bilo prilicno lose. Sad je to sasvim pristojan put, a cim se priblizis Kladnju vidis ustvari da je federacija tu i da nije radjeno nista dugo osim da se krpilo povremeno. I generalno mislim da RS dosta vise ulaze u putnu infrastrukturu, nevjerovatno ali tako mi djeluje po cestama koje sam vozio u zadnje vrijeme.
Ne znam kojim si se ti putem vozio ali od Kladnja sve do entitetske linije je vecim dijelom novi asvalt, skoro uradjen, u RS je losija cesta do Vlasenice, a trenutno rade prema milicima.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#3241 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Nadzorna_ploca »

ucenik1234 wrote: 30/08/2020 22:44
Nadzorna_ploca wrote: 28/08/2020 07:55 Vozio sam se neki dan preko Sokoca i Han pijeska. Solidan dio puta s obzirom kakvi vremenski uslovi gore vladaju i koliko se ulaze u taj kraj. Put od Vlasenice do Kladnja je mislim vecim dijelom saniran u RS dijelu jer sam i tamo imao priliku putovati prije par godina i stanje je bilo prilicno lose. Sad je to sasvim pristojan put, a cim se priblizis Kladnju vidis ustvari da je federacija tu i da nije radjeno nista dugo osim da se krpilo povremeno. I generalno mislim da RS dosta vise ulaze u putnu infrastrukturu, nevjerovatno ali tako mi djeluje po cestama koje sam vozio u zadnje vrijeme.
Ne znam kojim si se ti putem vozio ali od Kladnja sve do entitetske linije je vecim dijelom novi asvalt, skoro uradjen, u RS je losija cesta do Vlasenice, a trenutno rade prema milicima.
Od Vlasenice je solidna cesta do Starica, tj.rekao bih da je prosao novi asfalt prije nekog perioda.
Od Starica do Kladnja je krpljeno prije xx godina.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3242 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Kilometarske kolone na ulazu u Sarajevo zbog sanacije mosta, vozači čekaju satima
Image

Na sjevernom ulazu u Sarajevo danas u poslijepodnevnim satima stvorile su se velike gužve, a zbog radova na sanaciji mosta preko rijeke Ljubine u Semizovcu (M-18).
Kako nam javljaju vozači koji su se tu zadesili, formirala se kilometarska kolona i oni koji su krenuli za Sarajevo čekaju satima. Iz BIHAMK-a su pojasnili da su gužve formirane zbog radova na putu, odnosno zbog radova na mostu u Semizovcu.

"Radovi na sanaciji mosta u toku su i u mjestu Semizovac na dionici Sarajevo - Olovo, gdje se saobraća naizmjenično uz postavljenu svjetlosnu signalizaciju. Zbog pojačane frekvencije vozila na ovim dionicama mogući su zastoji i formiranje kolona, pa vozače pozivamo na strpljenje i pojačan oprez", poručili su iz BIHAMK-a.

S obzirom na to da je vikend, ljudi se vraćaju s odmora, pojačana je i frekvencija saobraćaja. Sve to je, zajedno s radovima na putu, dovelo do dugih kolona vozila.
Klix
edin_the
Posts: 297
Joined: 26/08/2014 16:14

#3243 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by edin_the »

Bobi wrote: 27/08/2020 23:47 džaba most kad cro ne radi svoj dio, imam osjecaj da ce se most napravit a da oni nece svoj dio do a3 ili a2 kako ga vec oznacavaju.
Tender za izvođenje radova na spoju od granice do A3 je objavljen 6.7. https://eojn.nn.hr/SPIN/APPLICATION/IPN ... id=4042305 a za nadzor 9.7. https://eojn.nn.hr/SPIN/APPLICATION/IPN ... id=4045272
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3244 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

edin_the wrote: 31/08/2020 09:23
Bobi wrote: 27/08/2020 23:47 džaba most kad cro ne radi svoj dio, imam osjecaj da ce se most napravit a da oni nece svoj dio do a3 ili a2 kako ga vec oznacavaju.
Tender za izvođenje radova na spoju od granice do A3 je objavljen 6.7. https://eojn.nn.hr/SPIN/APPLICATION/IPN ... id=4042305 a za nadzor 9.7. https://eojn.nn.hr/SPIN/APPLICATION/IPN ... id=4045272
Ovo je više vijest za autoputeve, ali eto radosna je svakako, upratio sam ovo negdje ranije, ali nisam se mogao sjetiti gdje.

Mada se Hrvatskoj ne žuri s ovim, ponude primaju do 10. mjeseca, a ima ovdje posla svakako.

U pitanju je druga, ključna faza, koja uključuje granični prijelaz i spoj sa sadašnjom magistralom. Sljedeća faza, bi bila nastavak izgradnje do petlje Okučani, a posljednja, nedavno dodana. četvrta faza bi bila važna uglavnom samo lokalcima jer uključuje nadvožnjak i ovu cestu bi odvezla na drugu stranu.

Image
toooka
Posts: 110
Joined: 15/02/2016 08:12

#3245 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by toooka »

edin_the wrote: 31/08/2020 09:23 džaba most kad cro ne radi svoj dio, imam osjecaj da ce se most napravit a da oni nece svoj dio do a3 ili a2 kako ga vec oznacavaju.
Isti slučaj i oni imaju na Svilaju, već nekoliko godina sa CRO strane je sve gotovo a oni čekaju na nas da nešto napravimo...
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#3246 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by tec »

toooka wrote: 01/09/2020 14:48
edin_the wrote: 31/08/2020 09:23 džaba most kad cro ne radi svoj dio, imam osjecaj da ce se most napravit a da oni nece svoj dio do a3 ili a2 kako ga vec oznacavaju.
Isti slučaj i oni imaju na Svilaju, već nekoliko godina sa CRO strane je sve gotovo a oni čekaju na nas da nešto napravimo...
Sa BiH strane samo nije gotov granični prelaz koji je u nadležnosti Uprave za indirektno oporezivanje.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3247 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

toooka wrote: 01/09/2020 14:48
tec wrote: 01/09/2020 16:53Isti slučaj i oni imaju na Svilaju, već nekoliko godina sa CRO strane je sve gotovo a oni čekaju na nas da nešto napravimo...
Sa BiH strane samo nije gotov granični prelaz koji je u nadležnosti Uprave za indirektno oporezivanje.
I čija izgradnja je u toku, a najavljen je za otvaranje 1. marta 2021. godine.
costacurta
Posts: 3504
Joined: 05/05/2005 08:25

#3248 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Koji je ovo kriminal i javašluk pa ovo je neviđeno, most iza tunela u Srebreniku koji su radili i završili prije 20ak dana stručnjaci iz HI evo ponovo opet rade, ponovo zadtoj, ponovo semafor.
PUUU Jbo vam pas mater da vam jebo
Dzematlija
Posts: 561
Joined: 29/04/2015 12:06

#3249 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Dzematlija »

costacurta wrote: 09/09/2020 15:17 Koji je ovo kriminal i javašluk pa ovo je neviđeno, most iza tunela u Srebreniku koji su radili i završili prije 20ak dana stručnjaci iz HI evo ponovo opet rade, ponovo zadtoj, ponovo semafor.
PUUU Jbo vam pas mater da vam jebo
:-?
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#3250 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mistek »

Prije 10 dana, tura Sarajevo-Gradačac, istočnom varijantom, na 5 mjesta radovi na putu i kolona :D
U povratku, preko Zenice, od Gradačca do Sarajeva bez sekunde stajanja :D
Post Reply