Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24385
Joined: 08/09/2005 20:08

#3851 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Haris.ba »

neki wrote: 05/07/2021 13:14 Mislim da je ovo hitna sanacija...u tunelu se javljaju problemi još otkako je uznapredovalo bušenje tunela na autoputu, ispod ovog..
Kompletna rekonstrukcija ovog tunela je najavljena za 2023.
Decenijama je jedan profa na jednom faksu u BiH imao pitanje kako se kopa tunel u Ivanu.

Student je morao da shvati da je smisao pitanja kako se radi u gipsu i kakvi sve problemi imaju narocito kada se ukljuci faktor vode.
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#3852 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by doktor78 »

Danas prošao istočnom Hercegovinom. Mostar-Stolac i Ljubinje-Trebinje vrlo dobre ceste. Stolac-Ljubinje je u lošem stanju, pretpostavljam da Dodi nije u interesu da pravi dobru cestu prema FBiH.
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#3853 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mistek »

Ma prošle godine su rekonstruisali dio te ceste Stolac-Trebinje kroz RS, koliko se ja sjećam, pa su najavili nastavak. Ne sjećam se gdje je ono to bilo, prije ili poslije Ljubinja nekakav dio, prošao sam dok još nije bilo ni ocrtano :D
mahalik
Posts: 1917
Joined: 12/09/2009 16:48

#3854 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mahalik »

Ovdje kažu da izvođač završava radove krajem ljeta a tunel Hranjen neće biti probijen
https://istinomjer.ba/za-nastavak-radov ... i-ugovori/
User avatar
mk ultra
Posts: 19223
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3855 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

Samo sec dali su izvođaču pare da izbusi dokle moze da izbusi za toliko para? :lol:

Nema dalje! :mrgreen:

Ps
Samo da ne ostane 2km rupe u planini i za 10 godina jovo na novo nova trasa BG Sarajevo preko rogoja
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3856 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3857 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by BarbaDue »

mk ultra wrote: 11/07/2021 07:32 Samo sec dali su izvođaču pare da izbusi dokle moze da izbusi za toliko para? :lol:

Nema dalje! :mrgreen:

Ps
Samo da ne ostane 2km rupe u planini i za 10 godina jovo na novo nova trasa BG Sarajevo preko rogoja
Image

Zar stvarno mislite da bi to neko sebi dozvolio takvu glupost, pa makar to bio i Fadil?
izvrsni direktor
Posts: 9131
Joined: 20/12/2018 16:11

#3858 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by izvrsni direktor »

Nemamo nijedan razlog da fadilu ne vjerujemo
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#3859 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Rockefeller »

:lol:
DebelinJoe
Posts: 1574
Joined: 03/03/2021 20:06

#3860 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by DebelinJoe »

costacurta wrote: 07/07/2021 09:48 Meni nikako nije jasno kojom logikom se vode inžinjeri saobraćaja prilikom odabira ovih lokacija za rekonstrukciju?
Evo npr trenutno na putu Tz-Orašje, umjesto da ukinu onaj semafor gdje se stvara najveći čep i gužva, oni prave kružni par stotina metara dalje na raskrsnici na kojoj nikad niti jedno auto nisam vidio da čeka osim autoškola koji tu manevrišu. Dok npr raskrsnice na Previlama, Tinji, Mramoru, D.Potoku, Hifa Srebrenik, Bingo Srebrenik, Ormanica-Gradačac su ruski rulet za uključiti se na magistralnu cestu.
Radi se istovremeno rekonstrukciju dva tunela na najfrekventnijim dijelovima magistralne ceste u špici sezone, sa nedovoljno ljudstva sa nedovoljno mehanizacije rekonstrukcija traje vječnost. Znam ja šta je u pitanju, malverzacije i sve mi je jasno ali je to postalo toliko očigledno da se više niti nalogodavci niti izvršioci poslova niti ne kriju niti nešto zataškavaju, već samo postave semafor ispred i tek par dana poslije obavijeste o radovima. Toliko bahaćenja je strašno!
Oni iz autocesta izdaju saopštenje "za malo da dobijemo dozvolu"! I to prođe skoro kao normalna vijest. Gdje su udruženja potrošača, gdje su novinari, gdje su državni istražitelji, gdje je javnost.......... :cry:
Jesmo u qurcu al neviđenom
Inžinjeri saobraćaja nisi baš najpametniji, najbistriji i najrazumiji ljudi na svijetu. Ono bosanski pogotovo. Imam ih dosta u porodici i znam o čemu pričam
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3861 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by BarbaDue »

Nemam razloga da mu vjerujem ili ne, niti bilo kome drugom...

...previše će love biti utrošeno u tunel da bi se neko poslije pravio lood.
mahalik
Posts: 1917
Joined: 12/09/2009 16:48

#3862 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mahalik »

Već je sada desetine miliona a tunel nije ni na pola i evo ne znaju šta će i kako će sada
User avatar
EmirTr
Posts: 189
Joined: 19/09/2020 09:16

#3863 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by EmirTr »

mistek wrote: 11/07/2021 00:31 Ma prošle godine su rekonstruisali dio te ceste Stolac-Trebinje kroz RS, koliko se ja sjećam, pa su najavili nastavak. Ne sjećam se gdje je ono to bilo, prije ili poslije Ljubinja nekakav dio, prošao sam dok još nije bilo ni ocrtano :D
Od Ljubinja do Trebinja je uređen put dosta dobro.
User avatar
mk ultra
Posts: 19223
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3864 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

:arrow:
BarbaDue wrote: 11/07/2021 21:59 Nemam razloga da mu vjerujem ili ne, niti bilo kome drugom...

...previše će love biti utrošeno u tunel da bi se neko poslije pravio lood.
Pa fadilu se mora vjerovati pogotovo kad kazu da nece zayebat Gorazde :mrgreen:

A vjeruj mi, da ce ovo stati do izbora pa ce se tad nekad ubaciti jos 50mil za dodatnih kilometar... ako bude probijen do 2030 extra :zoka:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3865 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by BarbaDue »

Vjerujem da će biti preyebavanja, zatezanja, otezanja oko tunela i pristupnih puteva ali mislim da niko ne smije dovesti u pitanje završetak prođekta, pa makar i do '30.
mahalik
Posts: 1917
Joined: 12/09/2009 16:48

#3866 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mahalik »

Pa koliko će sam tunel koštati?
Jeftiniji će izgleda biti prenj
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#3867 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

Oni svake godine svaljutaju dividendu telekoma u Hranjen... i još iz budžeta dodaju.
A da ne nabrajam šta su sve u vijestima navodili.
Prvo su onih 110 miliona od klirinškog duga,što ih Rusi iznenadiše, obećali za Lašvu, pa onda ih prebacili na Hranjen.
Pa onda čini mi se 50 miliona iz telekoma, pa lani još nešto, pa i ove godine...
Naravno da je tu mutna voda i dubok bezdan bez dna.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#3868 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by BarbaDue »

Jbga... vazda su jedni iskrivljivali Drinu a drugi su je ppslije ispravljali.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#3869 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Dope_Man »

BarbaDue wrote: 11/07/2021 14:10

Image

Zar stvarno mislite da bi to neko sebi dozvolio takvu glupost, pa makar to bio i Fadil?
Da, itekako bi ovi nasi sebi to dozvolili. Dozvolili bi oni i puno vece cifre da odu u nepovrat sve dok oni sebe nadju.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#3870 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

Jesmo li to vec zaboravili respiratore?
I duplo preplacene kineske vakcine?
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#3871 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Eo ope' našeg mikroekonoma. :lol:
Prvi aktivirani projekat je izgradnja nove magistralne ceste Tuzla-Sarajevo, u ime kojeg je pripremljena realizacija trase Šićki Brod–Đurđevik, (obilaznica oko Živinica) od 17,3 km. Na osnovu saglasnosti gradskih vijeća Tuzle i Živinica, donijeli smo odluku o proglašenju javnog interesa, čime su stvoreni preduslovi za početak eksproprijacije zemljišta i početak izgradnje ove dionice ceste. Finansijsku konstrukciju zatvaramo sa već obezbjeđenih 20 miliona KM iz budžeta Federacije BiH i od istog izvora dodatno planiranih 45 miliona KM. Ostatak potrebnih sredstava za dionice puta do Kladnja i Sarajeva obezbijediće se iz kreditnih izvora koje će vraćati Ceste Federacije BiH iz sredstava prikupljenih po osnovu akciza na gorivo", pojašnjava Hodžić.

Drugi putni projekat za koji su dali saglasnost je izgradnja autoceste Tuzla-Brčko-Orašje.

"Trasu autoceste prema već urađenom idejnom projektu smo ugradili u Prostorni plan TK. Obezbjeđeno je 12 miliona KM za izradu projektne dokumentacije od Autocesta Federacije BiH. Po ispunjenju obaveze Vlade Federacije BiH da donese odluku o načinu finansiranja, izgradnja puta treba da započne u 2022. godini. Pravci, koje sam označio da su u kasnijoj perspektivi: Y krak koridora Vc Žepče-Tuzla i/ili autoceste Tuzla-Doboj još nisu politički usaglašeni, pa ih ne mogu komentarisati. Dodajem i da je dogovorena izgradnja i rekonstrukcija magistralne ceste M-18 na području Kladnja na lokalitetu Gojakovići – Vitalj, odnosno izgradnja tunela u dužini od okvirno 900 metara, kao i da je započeta rekonstrukcija tunela u Čaklovićima na magistralnoj cesti M-4 Tuzla-Kalesija", naveo je premijer TK
Pazi ovo,
Na samom početku razgovora istakao je:
Univerzitetski profesor Kadrija Hodžić za premijera Tuzlanskog kantona imenovan je prije pet i po mjeseci, 
U četvrtak će biti tačno 6 mjeseci. Toliko o preciznosti, znanju, puzdanosti dr ecc nauka :roll:
izvrsni direktor
Posts: 9131
Joined: 20/12/2018 16:11

#3872 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by izvrsni direktor »

costacurta wrote: 13/07/2021 07:41


Pazi ovo,
Na samom početku razgovora istakao je:
Univerzitetski profesor Kadrija Hodžić za premijera Tuzlanskog kantona imenovan je prije pet i po mjeseci, 
U četvrtak će biti tačno 6 mjeseci. Toliko o preciznosti, znanju, puzdanosti dr ecc nauka :roll:
Neoprostiva greska. Na zapadu se za ovake greske otkaz daje. Smjena hitna!
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#3873 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

izvrsni direktor wrote: 13/07/2021 09:23
costacurta wrote: 13/07/2021 07:41


Pazi ovo,
Na samom početku razgovora istakao je:



U četvrtak će biti tačno 6 mjeseci. Toliko o preciznosti, znanju, puzdanosti dr ecc nauka :roll:
Neoprostiva greska. Na zapadu se za ovake greske otkaz daje. Smjena hitna!
:roll:
Akcenat u mom citatu vezan je za kontinuirano naprđivanje o nekim planovima za izgradnju svega i svačega.
Razlika između predhodnih vlada i ove sadašnje je što ovu vodi čovjek ekonomista, dr sc, makroekonom, za statistikau tata mata, dekan, rektor, vanredni prof i šta sve ne, ne bi ni u snu smio upotrebljavati pojmove npr "5 i po" osim ako zna da je poprilično zaebao pa eto nije isto kad je 6 mjeseci i "5 i po..", na 5 i po neće se raja plaho buniti, ko biva malo je to vremena da se nešto uradi, dok kad kažeš 6 mjeseci već to zvuči ozbiljnije.
Jel ti sad jasnije?
izvrsni direktor
Posts: 9131
Joined: 20/12/2018 16:11

#3874 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by izvrsni direktor »

Znaci mjeseci je za smjenu, 5 ipo je jos za toleranciju...logicno
giovanni008
Posts: 539
Joined: 20/05/2008 12:20

#3875 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by giovanni008 »

Vozdra

Za koji dan vozim iz Beca preko Budimpeste, Belog Manastira, Djakova i Doboja za Sarajevo, pa me interesuje koji granicni prelaz da uzmem, Bosanski Brod ili Bosanski Samac? Ne vjerujem da je velika razlika u vremenu kod oba ali me vise interesuje na kom prelazu bi trebala biti manja guzva?

Unaprijed hvala



PS: Krajem avgusta se treba otvoriti prelaz Svilaj koji ce naravno biti najkraca varijanta
Post Reply