Bosanski Community 2.0 á la XING, Facebook, StudiVZ

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

m3d0
Posts: 62
Joined: 29/01/2007 03:31

#26

Post by m3d0 »

kad je ----SPAM----, nek je sve ----SPAM----
Last edited by m3d0 on 09/06/2009 23:48, edited 1 time in total.
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#27

Post by bc_chupo »

DONY wrote:bravo za ideju.. :thumbup:
bc_chupo
Posts: 1356
Joined: 02/08/2006 23:37
Location: Zla2

#28

Post by bc_chupo »

m3d0 wrote:ja sam konto da ime treba da obuhvata
region BiH iz kojeg potice --> ".ba" domena OK
cilj business club --> da u imenu bude nesto kao "bc" ili slicno
exclusivnost korisnika --> "top..." ili slicno
i da ime bude na nasem jeziku sto nije bas lahko kombinovati a da zvuci lahko.

mojportal zvuci univerzalno i ime ide u pravcu myspace...
eh sad neznam da li bi nesto kao "mojbc.ba" zvucalo bolje ili gore.

uostalom za pocetak nije lose ako si vec rezervisao naka to bude mojportal.ba
nemoj me kopirat....
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#29

Post by Dedda »

Ok.
Onda ga ocekujte aktivnog u cetvrtak kasno navecer, dok podesim parametre,
Ako bude zainteresovanih, promjenit cemo ime.
Uostalom bit ce po sistemu "invite", a ne po sistemu da se svako moze upisati. ?
Tako da nam ne dolaze sve moguce ublehe i probisvjeti.
Jeste li tako zamisljali ?

P.S. Na Vama je da odlucite, Vi ste ga zeljeli :)
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#30

Post by Vozdra_123 »

podrzavam ideju

u medjuvremenu pogledajte http://www.linkedin.com

ako necete da pravite sam svoj websajt mozemo preko linkedin napraviti neku "organizaciju" i sve se registrovati preko iste... pretraga automatski laksa
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#31

Post by Vozdra_123 »

Dedda wrote:Ok.
Onda ga ocekujte aktivnog u cetvrtak kasno navecer, dok podesim parametre,
Ako bude zainteresovanih, promjenit cemo ime.
Uostalom bit ce po sistemu "invite", a ne po sistemu da se svako moze upisati. ?
Tako da nam ne dolaze sve moguce ublehe i probisvjeti.
Jeste li tako zamisljali ?

P.S. Na Vama je da odlucite, Vi ste ga zeljeli :)
ne vjerujem da treba zabranjivati pristup sajtu
mozda naplata neke clanarine/sume od 5-10$ preko paypala moze sprijeciti probisvijet
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#32

Post by eHost »

Dedda wrote:Uostalom bit ce po sistemu "invite", a ne po sistemu da se svako moze upisati. ?
Tako da nam ne dolaze sve moguce ublehe i probisvjeti.
Jeste li tako zamisljali ?
Dobra ideja. Mogu ja dobiti pozivnicu. Ja sam moderator grupe BiH na XINGu :)
Ali smatram da bi se trebalo malo vise raditi na promociji socijalnog networkinga, jer ljudi cesto pitaju "a kakve ja koristi imam od toga" !

Pozdrav
E:S
m3d0
Posts: 62
Joined: 29/01/2007 03:31

#33

Post by m3d0 »

kad je ----SPAM----, nek je sve ----SPAM----
Last edited by m3d0 on 09/06/2009 23:49, edited 1 time in total.
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#34

Post by Dedda »

@m3d0 @all

Okay, necemo nikoga ogranicavati.
No, sa vremenom mozemo da vidimo sta nam je ciniti.
Ja svakako evo dizem platformu, pa naravno da ce biti i njenih korekcija.
Nije losa ideja sa scanom slike i slicnih stvari, ali zaista.
Cilj nam je valjda da uvezemo business klijentelu u BiH.
Eh, sada problem je u moderatorima i administratorima.
Pored m3d0 i evo recimo eHost-a koga postaviti za administratora ili moderatora ?
Mislim, na Vama je svakako da odlucite samo moramo biti pazljivi u tom pogledu :)
Okay, idem da dignem probnu platformu, pa da vidimo komentare i sugestije.
Poz.

Eh, samo jos jedno pitanje ?
Da li da izgleda kao MySpace ili recimo XING ?
Costumer
Posts: 10
Joined: 12/03/2007 14:16
Location: Sarajevo

#35

Post by Costumer »

Samo da pozdravim ideju i zaista svaka cast na brzim i konkretnim koracima. Sto se tice imen podrzavam ideju, kada se bude mjenjao da ukljucuje skracenicu BiH, a sto se tice clanstva ova ideja oko pasosa ili licne je super.
Samo nam trebaju iskusni moderatori (oprezni)
pozdrav
m3d0
Posts: 62
Joined: 29/01/2007 03:31

#36

Post by m3d0 »

kad je ----SPAM----, nek je sve ----SPAM----
Last edited by m3d0 on 09/06/2009 23:49, edited 1 time in total.
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#37

Post by davis.ba »

Dedda wrote:@m3d0 @all
Cilj nam je valjda da uvezemo business klijentelu u BiH.
Ja sam to zamislio mnogo šire od toga. Sve od biznis ljudi do "običnog čovjeka" koji želi da se uveže i da radi sa drugima. Pisao sam o tome opširno prije pa eto pogledajte pa recite šta mislite o tome.
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#38

Post by eHost »

m3d0 wrote:invite je dobro rjesenje ali ogranicice pristup mnogima. mozda bi bolja bila prijava sa autetifikacijom (kopija, scan licne ili pasosa na mail addr moderatora) pa da onda moderatori aktiviraju account.
Hm.. ovi prijedlozi su dobri, ali budimo iskreni - sto komplikovanija procedura registracije, to ce se manje naci ljudi koji su voljni da odvoje vrijeme za registraciju. Neovisno o tome da li su pozvani u "klub". Pored toga - ko ce odlucivati o pozivanju clanova u "klub"? Neki "savjet" moderatora ili pojedinci?
Kvaliteta ili kvantiteta ? Ali kako ocijeniti "kvalitetu" nekog clana?
m3d0 wrote:Istovremeno sa aktiviranjem upozoriti sta clanstvo podrazumijeva... i za ono sto nepodrazumijeva slijedi baniranje i gotovo.
Ne vidim zasto bi dolazilo do baniranja clanova. Sigurnan sam da neke teme nece glatko proci, ali opet ukoliko se u taj klub budu pozivali poslovni kontakti, onda ce se uzvanici, cisto iz postovanja prema osobi koja im je urucila poziv, pridrzavati pravila i ponasati se kulturno. Sumnjam da bi nam trebali moderatori kao na nekom otvorenom forumu.

Za pocetak bi bilo dobro kad bi se nekoliko "osnivaca" moglo naci iz raznih sektora ( da ne bude cisto IT ). Taj gremij bi trebao aktivno raditi na sirenju mreze. Prilikom pozivanja novih clanova jedan od "osnivaca" bi trebao obrazloziti ( pro / contra ) zasto smatra da bi taj uzvanik mogao biti od koristi citavoj mrezi.

Mislim da bi bilo bolje kad bi platforma bila nesto a la XING. Cisto radi ozbiljnosti. MySpace je vise za teenagere, nego za ozbiljni social networking.

Pozdrav
eHost
E:S
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#39

Post by Dedda »

Ma ja se u potpunosti slazem sa tobom.
Jos jedna stvar mi pade na pamet, ako mislimo ozbiljno sa ovim projektom:
Recimo da se osnuje neki NGO ili Centar koji bi bio iza svega toga, kako pojedinic ne bi imali mogucnost manipulacije.
Nesto kao, Centar za poslovnu saradnju ili tako nesto ?
Takodjer, ne bi bilo zgorega da ljudi mogu da submituju vijesti ili da se linkuju na pojedine vijesti sa razlicitih webstranica koje imaju poslovni karakter i da se recimo te vijesti nalaze na naslovnoj stranici ?

Hajde ljudi, malo vise misljenja i sugestija, sto prije to bolje, jer ce prije da se podigne platforma.
m3d0
Posts: 62
Joined: 29/01/2007 03:31

#40

Post by m3d0 »

kad je ----SPAM----, nek je sve ----SPAM----
Last edited by m3d0 on 09/06/2009 23:49, edited 1 time in total.
m3d0
Posts: 62
Joined: 29/01/2007 03:31

#41

Post by m3d0 »

kad je ----SPAM----, nek je sve ----SPAM----
Last edited by m3d0 on 09/06/2009 23:50, edited 1 time in total.
eHost
Posts: 321
Joined: 08/05/2005 02:14
Location: Bihac / USK / BiH
Contact:

#42

Post by eHost »

XING nudi online platformu kao uslugu ( besplatnu i komercijalnu ) i samim time se razlikuje od ove ideje na kojoj mi trenutno radimo ( ne znam sad od koga je potekla ideja - sorry ;) ). Nas cilj bi bio da clanovi njeguju odnose medjusobno te rade u dobrobit produktivnosti i isplativosti plaforme. Platforma bi trebala biti za bosance i hercegovce neovisno o geografskoj lokaciji. Samim time je ideja o integraciji sa Google Maps interesantna ideja.

Eh - posto nas narod inace shuplju pricu prosipa, ne vidim nacina kako da se neko motivira ili aktivira. Elem - pozivati vrijedne ljude :)
m3d0 wrote:@dedda
super ideje i NGO je dobra ideja ali nije odmah u startu potrebna. da vidimo hocel sta biti od svega ovog.
NVO se moze kasnije formirati kad se svi "osnivaci" sretnu, upoznaju i dogovore oko detalja. Na pocetku nam niko nece zamjeriti sto nismo "profesionalni" i zato sto nemamo NVO ;)
m3d0 wrote:@all
mozda ovo svuci sada smijesno ali:
- sta mislite da prilikom prijave svaki korisnik procita jedan tekst u vidu zakletve i da u toj zakletvi stoje stvari koje su u nas bosanaca posebno izrazene a koje nesmiju da budu praktikovane na tom portalu.
kao npr.:
1. necu zaviditi onima koji napreduju
... ovdje ima garant jos hiljadu drugih negativnih osobina naseg naroda
2. trudicu se maksimalno dobrinijeti produktivnosti platforme itd.
s tim bi mozda od samog pocetka vladala jedna bolja atmosfera nego sto je inace u BiH.
"Zakletva" moze opet biti shupljak. ZAKLINJEM SE DA CU NEPRIJATELJE DRZATI BLIZE SEBI NEGO SVOJE PRIJATELJE !!! Elem - dogovoriti se o shemi po kojoj ce se ocjenjivati aktivnost clanova. Vijestima, informacijama o tenderima, zahtjevima za ponude itd itd...

Bolja atmosfera ce odmah vladati kada predjemo sa rijeci na djela. Tj. ne treba mi niko reci da mi nece zavidjeti ( jer hoce - ljudska priroda + bh. komponenta ), nego treba djelima pokazati da je vrijedan da i on profitira kroz moj uspjeh. Ljudi u BiH vec imaju predrasude o "vezama", ali u ostalim zemljama se radi o socijalnom networkingu i "mito" nije mito nego provizija za preporuku ili uspjesno okoncanje posla ;) Bosancima i hercegovcima ( ne bas svima ) treba pokazati da je postovanje jako vazna stvar u poslovnom svijetu.

Lijep pozdrav !
eHost
E:S
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#43

Post by Dedda »

Hej decki, zao mi je sto kasnim sa platformom, ali bio sam na putu po Kvarneru malo i kupao se :), ne mozes da vjerujes koliko je topla voda na jadranu.
Evo omdah pocinjem sa podesavanjima domene i usmjeravanje na servere, pa da sto prije profunkcionise.
Sajt cemo definisati u hodu, jer cemo vidjeti sto nam najvise odgovara, ako se slazete ???
Poz.
m3d0
Posts: 62
Joined: 29/01/2007 03:31

#44

Post by m3d0 »

kad je ----SPAM----, nek je sve ----SPAM----
Last edited by m3d0 on 09/06/2009 23:50, edited 1 time in total.
Dip
Posts: 19
Joined: 01/02/2007 19:20
Location: Canada

#45

Post by Dip »

Potpuno podrzavam ovu ideju. Nadam se da ce nam to krenuti od ruke. Poznajem ljude iz Kanade koji imaju slicnu ideju pa cu ih uputiti na ovaj forum da se u dogledno vrijeme mogu ukljuciti.
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#46

Post by Dedda »

CMS je gotov ljudi.
Sutra ili prekosutra ide domena i pustamo online.
Jos sutra cu da dodijelim neki bezze URL da mozete dati komenate i kritike.
Poz.
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#47

Post by Dedda »

Elem ljudi, sve je gotovo.

SVAKO KO PRIJE SUTRA NAVECER ZELI DA VIDI FINALNU VERZIJU, NEKA MI SE JAVI NA PM INFO.
Takodjer, ljudi koji su ucestvovali u kreiranju ideje ovdje, neka mi se jave da im dodijelim administratorske pristupre Content Managment Systemu, pa da krenemo sa uvezivanjem i zvanicnim radom.

Pozdravi
bihbusiness
Posts: 1
Joined: 12/04/2007 08:03

#48 www.bihbusiness.com/

Post by bihbusiness »

Ovo sto je ovdje predlozeno je izuzetno dobra ideja.
Mi smo vec napravili internet stranicu sa slicnim ciljem (http://www.bihbusiness.com): povezivanje strucnjaka i kompanija sirom svijeta. Jedini uslov za upis u BiH Business Index je da je strucnjak ili jedan od vlasnika kompanije porjeklom iz BiH.

Stranica je jos u toku izgradnje. U slijedecoj fazi smo planirali strucne forume, korisne poslovne informacije i mogucnost postavljanjua poslovnih oglasa.

Predlazem uzajamnu saradnju izmedju bihbusiness.com i vase stranicu u cilju sto veceg povezivanja i pravljenje globalne BH poslovne mreze.

Amir
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#49 Re: www.bihbusiness.com/

Post by Dedda »

bihbusiness wrote:Ovo sto je ovdje predlozeno je izuzetno dobra ideja.
Mi smo vec napravili internet stranicu sa slicnim ciljem (http://www.bihbusiness.com): povezivanje strucnjaka i kompanija sirom svijeta. Jedini uslov za upis u BiH Business Index je da je strucnjak ili jedan od vlasnika kompanije porjeklom iz BiH.

Stranica je jos u toku izgradnje. U slijedecoj fazi smo planirali strucne forume, korisne poslovne informacije i mogucnost postavljanjua poslovnih oglasa.

Predlazem uzajamnu saradnju izmedju bihbusiness.com i vase stranicu u cilju sto veceg povezivanja i pravljenje globalne BH poslovne mreze.

Amir
Onda je vec dogovoreno.
U toku dana cete svi da dobijete link na stranicu.
Jos malo strpljenja molim :)
Dedda
Posts: 196
Joined: 06/06/2006 17:26
Location: Sarajevo

#50

Post by Dedda »

Okay decki,
evo saljem premijerno :) naslovnu stranicu prvog bosanskog poslovnog social networking community pod nazivom "Poslovni Klub".
Image
Post Reply