BOSANSKI BROD

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#1 BOSANSKI BROD

Post by munevera44 »

...
Last edited by munevera44 on 04/10/2008 18:14, edited 1 time in total.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#2 Re: BOSANSKI BROD

Post by zemo_online »

Kako je potonuo BB?
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#3 Re: BOSANSKI BROD

Post by munevera44 »

Bosanski Brod je jedini brod koji nikada neće potonuti ali je jedini brod koji nema svoju luku.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#4 Re: BOSANSKI BROD

Post by zemo_online »

Da,tacno,ali su mnogi otisli do dna sa Brodom.Izgubili su sve.I ti si jedna od tih,zar ne?
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#5 Re: BOSANSKI BROD

Post by zemo_online »

Sta je toliko dobro u Brodu?Nista ne radi osim pijace.Zambija bona.
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#6 Re: BOSANSKI BROD

Post by munevera44 »

...
Last edited by munevera44 on 04/10/2008 18:13, edited 1 time in total.
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#7 Re: BOSANSKI BROD

Post by munevera44 »

...
Last edited by munevera44 on 04/10/2008 18:13, edited 1 time in total.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#8 Re: BOSANSKI BROD

Post by zemo_online »

shvatam,najbolje ste godine proveli tamo.nostalgija.
taj kraj ide unazad ,a ne naprijed.sta se promjenilo od 95? koliko ja znam,jos losije se zivi.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#9 Re: BOSANSKI BROD

Post by Skyfox »

Nisam iz tih krajeva ali prije rata sam svaki ljetni raspust provodio u Slavonskom Brodu, kod rodbine...
Mislim da ce nekad u buducnosti ta dva grada posatati jedan kao sto su nekad bili... Sjecam se da je dosta bosanaca prije radilo u Djuri, a slavonci u rafineriji...
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#10 Re: BOSANSKI BROD

Post by simonese »

pozdrav svim Brodzanima

najtuzni dan moga zivota je 06.10.1992.
jesen,kisa je padala,TO BiH je na odmoru a HVO povlaci vojsku u Slavoniju
cetnicki tenk ulazi u Sijekovac,amidza ga vidi iz rafineriji,bjezana,plivaj preko Save,sve sto si imao ostavi iza sebe
zaboravi,nikada ne mogu
icecream
Posts: 21
Joined: 27/06/2008 19:13

#11 Re: BOSANSKI BROD

Post by icecream »

simonese wrote:pozdrav svim Brodzanima

najtuzni dan moga zivota je 06.10.1992.
jesen,kisa je padala,TO BiH je na odmoru a HVO povlaci vojsku u Slavoniju
cetnicki tenk ulazi u Sijekovac,amidza ga vidi iz rafineriji,bjezana,plivaj preko Save,sve sto si imao ostavi iza sebe
zaboravi,nikada ne mogu
da,da...jeste tako je bilo vrs iz doboja,dervente,vucijaka,krnjina,banja luke pod komandom slavnog lisice izlazi na rijeku savu....sjecam se toga...a sjecas li se ti mozda sela sijekovac,regularnih jedinica hv u bos.posavini od marta do oktobra 92...jel ti amidza bio u sijekovcu...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#12 Re: BOSANSKI BROD

Post by Maraschino »

icecream wrote:
simonese wrote:pozdrav svim Brodzanima

najtuzni dan moga zivota je 06.10.1992.
jesen,kisa je padala,TO BiH je na odmoru a HVO povlaci vojsku u Slavoniju
cetnicki tenk ulazi u Sijekovac,amidza ga vidi iz rafineriji,bjezana,plivaj preko Save,sve sto si imao ostavi iza sebe
zaboravi,nikada ne mogu
da,da...jeste tako je bilo vrs iz doboja,dervente,vucijaka,krnjina,banja luke pod komandom slavnog lisice izlazi na rijeku savu....sjecam se toga...a sjecas li se ti mozda sela sijekovac,regularnih jedinica hv u bos.posavini od marta do oktobra 92...jel ti amidza bio u sijekovcu...

Pogledaj svoje postove i uocit ces da sve zlocine opravdavas novim zlocinima. Sijekovac se desio i neka tuziteljstvo uradi svoj dio posla ali sta dolazi posle Sijekovca ? Progoni, etnicka ciscenja, ubijanja, granatiranja... svega sto nije srpsko. Tu su mnogo stradali Bosnjaci i Hrvati u B.Brodu, B.Samcu, Derventi, Odzaku, Modrici, Brckom...malo i to za koridor pa se nastoji zauzeti Gradacac a periferija Brckog gori. Orasje se neda lisici, Gradacac se uspijeva odbraniti.
O humanim postupanjima nemoj mi pricati kada je ta ista vojska, dusevno bolesne osobe iz Jakesa istjerala iz bolnice, dovela ih na liniju razdvajanja i onda ih pustila. Srecom , da su ih pripadnici ABiH na vrijeme primjetili i prebacili ih do Tuzle.

Dakle, zlocin se ne moze i ne smije pravdati novim zlocinom.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#13 Re: BOSANSKI BROD

Post by simonese »

Maraschino wrote:
icecream wrote:
simonese wrote:pozdrav svim Brodzanima

najtuzni dan moga zivota je 06.10.1992.
jesen,kisa je padala,TO BiH je na odmoru a HVO povlaci vojsku u Slavoniju
cetnicki tenk ulazi u Sijekovac,amidza ga vidi iz rafineriji,bjezana,plivaj preko Save,sve sto si imao ostavi iza sebe
zaboravi,nikada ne mogu
da,da...jeste tako je bilo vrs iz doboja,dervente,vucijaka,krnjina,banja luke pod komandom slavnog lisice izlazi na rijeku savu....sjecam se toga...a sjecas li se ti mozda sela sijekovac,regularnih jedinica hv u bos.posavini od marta do oktobra 92...jel ti amidza bio u sijekovcu...

Pogledaj svoje postove i uocit ces da sve zlocine opravdavas novim zlocinima. Sijekovac se desio i neka tuziteljstvo uradi svoj dio posla ali sta dolazi posle Sijekovca ? Progoni, etnicka ciscenja, ubijanja, granatiranja... svega sto nije srpsko. Tu su mnogo stradali Bosnjaci i Hrvati u B.Brodu, B.Samcu, Derventi, Odzaku, Modrici, Brckom...malo i to za koridor pa se nastoji zauzeti Gradacac a periferija Brckog gori. Orasje se neda lisici, Gradacac se uspijeva odbraniti.
O humanim postupanjima nemoj mi pricati kada je ta ista vojska, dusevno bolesne osobe iz Jakesa istjerala iz bolnice, dovela ih na liniju razdvajanja i onda ih pustila. Srecom , da su ih pripadnici ABiH na vrijeme primjetili i prebacili ih do Tuzle.

Dakle, zlocin se ne moze i ne smije pravdati novim zlocinom.

ja sam mislio da smo tu da podjelimo radosne i tuzne uspomene a ne da se napadamo i sirimo mrznju
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#14 Re: BOSANSKI BROD

Post by Maraschino »

100 % si u pravo :thumbup:

ponijelo me malo :run:
icecream
Posts: 21
Joined: 27/06/2008 19:13

#15 Re: BOSANSKI BROD

Post by icecream »

Maraschino wrote:
icecream wrote:
simonese wrote:pozdrav svim Brodzanima

najtuzni dan moga zivota je 06.10.1992.
jesen,kisa je padala,TO BiH je na odmoru a HVO povlaci vojsku u Slavoniju
cetnicki tenk ulazi u Sijekovac,amidza ga vidi iz rafineriji,bjezana,plivaj preko Save,sve sto si imao ostavi iza sebe
zaboravi,nikada ne mogu
da,da...jeste tako je bilo vrs iz doboja,dervente,vucijaka,krnjina,banja luke pod komandom slavnog lisice izlazi na rijeku savu....sjecam se toga...a sjecas li se ti mozda sela sijekovac,regularnih jedinica hv u bos.posavini od marta do oktobra 92...jel ti amidza bio u sijekovcu...

Pogledaj svoje postove i uocit ces da sve zlocine opravdavas novim zlocinima. Sijekovac se desio i neka tuziteljstvo uradi svoj dio posla ali sta dolazi posle Sijekovca ? Progoni, etnicka ciscenja, ubijanja, granatiranja... svega sto nije srpsko. Tu su mnogo stradali Bosnjaci i Hrvati u B.Brodu, B.Samcu, Derventi, Odzaku, Modrici, Brckom...malo i to za koridor pa se nastoji zauzeti Gradacac a periferija Brckog gori. Orasje se neda lisici, Gradacac se uspijeva odbraniti.
O humanim postupanjima nemoj mi pricati kada je ta ista vojska, dusevno bolesne osobe iz Jakesa istjerala iz bolnice, dovela ih na liniju razdvajanja i onda ih pustila. Srecom , da su ih pripadnici ABiH na vrijeme primjetili i prebacili ih do Tuzle.
ZDRAVO...
OVAKO,JA NE PRAVDAM ZLOCIN ZLOCINOM...MOJ STAV JE BIO I OSTAO ISTI...SRBIN SAM I TOGA SE NE STIDIM....PONOSIM SE SVOJOM PORODICOM,JER OSTALI SU LJUDI...I UCILI ME UVIJEK DA SE LJUDI DIJELE SAMO NA DOBRE I ZLE,A NIKAKO PO VJERI,NACIJI I BOJI KOZE...
ONI SRBI KOJI SU NAREDJIVALI ZLOCINE I KOJI SU BILI IZVRSIOCI TIH ZLOCINA NEK SE UHAPSE I NEK IM SE SUDI,ZA MENE NISU HEROJI,I NECU JA DA NOSIM NJIHOVO BREME SRAMA I ZLOCINA...
JBG,ZA POJEDINE KOJI SU VECINA OVDJE SVAKI SRBIN JE CETNIK,A POSEBNO ONI KOJI SU STALI U ODBRANU SVOG NARODA...JEL,TAKO????
A STO SE TICE MOJIH KOMENTARA O ZLOCINIMA,JA IH PISEM DA CITATE DA JE VAM DOKAZEM DA JE BILO I VASIH HEROJA KOJI SU CINILI ZLOCINE NAD NEVINIM SRBIMA,CIVILIMA...
HAJD ETO AKO TI SMETA STO JA PISEM O NJIMA HOCES TI BITI OBJEKTIVNA OSOBA PA NAPISATI O NEKOM OD NJIH???ILI SE BOJIS REAKCIJE SVOJIH???JA SE NE BOJIM...JA CITAM SAJTOVE I BOSNJAKA,I SRBA I HRVATA O RATU U BIH,I IZVLACIM SVOJE ZAKLJUCKE...
DOK POJEDINCI GLEDAJU PRAVO KO KONJI KAD IM SE NABIJE ULAR OVDJE TESKO DA CE NESTATI MRZNJA...I DA CE BIH NAPREDOVATI...I DA CEMO JE SVI VOLITI I PRIHVATITI...
SHVATAS TO...
POZDRAV....

Dakle, zlocin se ne moze i ne smije pravdati novim zlocinom.
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#16 Re: BOSANSKI BROD

Post by blecak »

Bosanski Brod, 1880
Image

Sijekovac, 1880
Image

Počeci uskotračne pruge Bosanski Brod - Sarajevo
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#17 Re: BOSANSKI BROD

Post by blecak »

27.10.1912.

Gradska džamija

Image
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#18 Re: BOSANSKI BROD

Post by blecak »

27.10.1912.

Image
Image
Image
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 1994
Joined: 14/06/2017 17:07

#19 Re: BOSANSKI BROD

Post by MehmedPasaMoric »

Podigao temu iz mrtvih nakon 13 godina :lol: Drina bila marka kad se ovde diskutovalo o Bosanskom Brodu
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#20 Re: BOSANSKI BROD

Post by Hemsworth30 »

Lijepo. Da malo saznamo i o ovom gradiću.
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#21 Re: BOSANSKI BROD

Post by blecak »

MehmedPasaMoric wrote: 12/04/2021 02:00 Podigao temu iz mrtvih nakon 13 godina :lol: Drina bila marka kad se ovde diskutovalo o Bosanskom Brodu
Stvari niti se završavaju, niti počinju sa nama.

Naše su pravo, obaveza i dužnost da gajimo kulturu sjećanja i da poštujemo svoje naslijeđe.

Bosanski Brod, 27.10.1912.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#22 Re: BOSANSKI BROD

Post by blecak »

blecak wrote: 12/04/2021 01:59 27.10.1912.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#23 Re: BOSANSKI BROD

Post by blecak »

Image
Image
Post Reply