Bosanske Ghost Stories

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Static-X

Bosanske Ghost Stories

Post by Static-X » 05/12/2011 17:11

Price nasi djedova i nena, starijih osoba poznanika ili pak licni upamceni iskustava iz davne nam proslosti kada je struja bio novi pojam pa i prije.
Koliko puta sam se zadesio u drustvu stariji i uvjek oplacem uz njihove price i dozivljaje. Doduse mnogo puta zna biti i jezivo :o

Jes da je najbolje slusati te price, mozda i u pisanom formatu budu zvucle dobro..

4m3l

Re: Bosanske Ghost Stories

Post by 4m3l » 05/12/2011 17:35

haj ti prvi

Not My Idea

Post by Not My Idea » 05/12/2011 17:46

nisam sigurna kakve veze ima ghost u naslovu s temom al evo jedna prica koju mi je dido nedavno ispricao:

Odrastao je u jednom selu pored Zenice, zavrsio zanat, on i jos 2-3 momka iz sela su bili elektricari i radili na dovodu struje u Zenicu (stvarno nisam sigurna kako i odakle je ovo islo, pisem samo sta mi je pricao...)
i tako oni skontaju da ce ukrast malo tih kablova i dovest svojim kucama u selo struju. i tako je i bilo. kaze da ljudi prosto nisu mogli vjerovat kad su vidjeli svojim ocima-struja.
nakon nekoliko godina, kada su i ostala sela dobila struju, otisao moj dido kod jedne zene da joj razvede struju po kuci i ona nije imala para da mu plati pa mu dala radio. kaze dido da ne moze opisat tu srecu kad je donio kuci radio, srecu mog oca, amidze, tetki i nene rahmetli :) i poslije se cijelo selo okupilo da slusaju kutiju koja govori :-D

Static-X

Post by Static-X » 05/12/2011 17:47

4m3l wrote:haj ti prvi
Najgore sto nemogu trenutno citavih prici da se sjetim pa da ne uprskam. Al ima jedna, tip dok je mali bio pospe macu benzinom i pripali :sad: :x maca jadna gdje ce pa pravo u stalu pod sjeno. Planu sjeno, planu stala, babo leti iz kuce sta je ovo koje pripali a mali ce - zmaj babo zmaj :lol:

Static-X

Post by Static-X » 05/12/2011 17:58

Not My Idea wrote:nisam sigurna kakve veze ima ghost u naslovu s temom al evo jedna prica koju mi je dido nedavno ispricao:

Odrastao je u jednom selu pored Zenice, zavrsio zanat, on i jos 2-3 momka iz sela su bili elektricari i radili na dovodu struje u Zenicu (stvarno nisam sigurna kako i odakle je ovo islo, pisem samo sta mi je pricao...)
i tako oni skontaju da ce ukrast malo tih kablova i dovest svojim kucama u selo struju. i tako je i bilo. kaze da ljudi prosto nisu mogli vjerovat kad su vidjeli svojim ocima-struja.
nakon nekoliko godina, kada su i ostala sela dobila struju, otisao moj dido kod jedne zene da joj razvede struju po kuci i ona nije imala para da mu plati pa mu dala radio. kaze dido da ne moze opisat tu srecu kad je donio kuci radio, srecu mog oca, amidze, tetki i nene rahmetli :) i poslije se cijelo selo okupilo da slusaju kutiju koja govori :-D
Hehe mogu zamisliti tog rahatluka. A nemora uopste biti vezano za ghost - bitno je da su saljive price, mada naravno ima i oni o duhovima pa moze biti i jezivo.
Tako je u jednom selu ono vec se smracilo a kuce tad inace nisu se zakljucavale dok se ne krene leci, covjek je lezao na kaucu tako slusao taj svoj radioncic koji je drzao kraj sebe. Uleti mu tad komsija na vrata s nakom maskom i valjda bijelim carsafom, ovaj kad ga je vidio zapotegne pa ga radiom, ovaj drugi sta ce nazad i bjezi :run:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 06/12/2011 09:40

Static-X wrote:
4m3l wrote:haj ti prvi
Najgore sto nemogu trenutno citavih prici da se sjetim pa da ne uprskam. Al ima jedna, tip dok je mali bio pospe macu benzinom i pripali :sad: :x maca jadna gdje ce pa pravo u stalu pod sjeno. Planu sjeno, planu stala, babo leti iz kuce sta je ovo koje pripali a mali ce - zmaj babo zmaj :lol:
:-)
Kada sjeno izgori krave nemaju šta da jedu, mačka cvrči i u najtežim mukama ugiba,...
:(

Moram priznati da sam kao dijete i ja mučio životinje u horor stilu. I dan-danas patim i imam psiho posljedice.

Static-X

Post by Static-X » 06/12/2011 14:18

@Pipi kako si mogo neduzne zivotinje?

E sad jedna prava ghost prica koju sam cuo :-D dijeca cuvala stoku u selu i predmrak dok bi ih vracala kuci iz zbunja kraj obliznje sume izadje zena u bijelom i pocne da ih ganja a stoka se razbijezi. Tako vise puta se to desavalo, zena bi izasla i pocela da ih ganja govoreci da ce ako joj kosti ne premaknu svo selo satrati. I tako djeca od straha govorila odraslim dok oni nisu odlucili da to pogledaju i pretraze. I kao nadju neke kosti koje su prebacili u mezarje i od tada gospodja se vise nije pojavljivala..

dječak sa šibicama
Been thanked: 6 times

Post by dječak sa šibicama » 06/12/2011 14:24

Ja odrastao pored Hambine carine (prije rata, dok je postojala suma, naravno)... ko zna o cemu govorim, ne moram mu nista objasnjavati :D

Da su tamo snimali horor, nebi se puno zaebali... Hambina carina project, Image

Static-X

Post by Static-X » 06/12/2011 15:44

dječak sa šibicama wrote:Ja odrastao pored Hambine carine
Imal se koja anegdota za podjeliti iz Hambine carine?

VenomousV

Post by VenomousV » 06/12/2011 15:47

da upratim :D

dječak sa šibicama
Been thanked: 6 times

Post by dječak sa šibicama » 06/12/2011 15:48

Ima, ali nije za mladje od 18 :D

Uglavnom je bilo "djeco, aksham je, nemojte ici blizu grEblja, inace..."

Inace... :evil: :lol:

Static-X

Post by Static-X » 06/12/2011 16:29

dječak sa šibicama wrote:Ima, ali nije za mladje od 18 :D

Uglavnom je bilo "djeco, aksham je, nemojte ici blizu grEblja, inace..."

Inace... :evil: :lol:
Ma kaki mladji ba, ti se vrte po fb, ne zaviruju oni ovdje..

Jos jednu sto sam cuo, sjela po selima naravno bila popularna, odmladina se okupi pa besjedi. I tako dvoica se dogovore da ih prepadnu. Jedan ce otici na sijelo a drugi ce se maskirati i upasti u kucu, a ovaj sto je otisao na sijelo bi prvi reagovao i pravio se da se uplasio da bi jos vecu paniku izazvao. I tako ovaj se maskira tako sto se prekrio bijelim carsafom, gurne glavu u brasno i zagrize jabuku. I tako drzeci jabuku medju zubima zagrizenu upadne u kucu.
E sad sta se desilo i kako je onaj drugi totalno zaboravi na sve to (bar tako prica ide :) ) on kad je vidio to strasilo od straha nije imao kud pa kroz prozor. Razvali prozor, nastane prava skika i vriska, ovaj maskirani, stace,za njim, pa niz livadu u mrak...

(kolko ovdje ima istine, neznam, al nije ni bitno)

Ko to smat

Post by Ko to smat » 06/12/2011 20:03

Ja nikad necu zaboravit price tetke rahmetli o nekakvoj zeni koju su zvali sejtan,navodno se ukazivala na jednoj njivi a ja drugi dan po belaju moro bas tim putem po mraku.Sasro se u gace od straha.Navodno ni u djamiji joj nisu mogli pomoc imala djavla u sebi.Jebo ti petak 13 sta je ona bila.

sinuhe

Post by sinuhe » 06/12/2011 20:19

Poznavao sam samo jednog didu koji je stalno pricao ratne price. :lol:

Don Zivconi

Post by Don Zivconi » 06/12/2011 20:30

Volim ove price hehe kad budem imao vremena napisem koju sto sam ja cuo, super tema :thumbup:

IMME

Post by IMME » 07/12/2011 22:13

evo moj doprinos temi :)

Te godine kao da se nebo zainatilo pa kishi ni nagovjestaja. Proljece a kao ljeto da je. Prije podne je; shirokim shumskim putem caruje prasina.Shuma ogromna, gusta, s obje strane puta, sama od sebe djeluje zastrasujuce; zastrasujuce je i samoj, i odrasloj osobi cak, stati na ko zna kad i cijom idejom odabrano mjesto gdje se stane da bi se proucila El Fatiha mrtvima, cije je vjecno prebavaliste na manjem uzvisenju, u neposrednoj blizini.

Dvije seke, od kojih je jedna curetak, vracajuci se iz susjednog naselja, „iz ashlama“, dozivjele su nesto nevjerovatno. Nesto od cega su mogle poludjeti, zanijemiti; nesto zbog cega su njihova mlada srca mogla prestati kucati.

Dok je mladja bezbrizno gazila prasnjavim putem, drzeci za ruku stariju seku, u jednom trenutku osjetila je kako je ova jako stegnu. Stale su kao ukopane. Na par metara od njih vidjele su „covjeka“ u dugoj zelenoj odori koja je dosezala do prasine. Duge bijele brade, taj neko je dosezao, kazu, kao do nebesa. Pokretom ruke, kojim kao da ih priziva sebi, mantija bi se na tren malo zadigla iz prasine, time ostavljajuci vidno to nesto sto su kod insana noge. Taj neko je imao kozije noge.
Ni vrisnuti nisu mogle, a i da jesu, najvjerovatnije da ih niko ne bi cuo. Starija je bila prisebnija pa je, ne pustajuci rucicu mladje seke, jos jace ju stegnuvsi, jurnula kako do tad nikad nije. Daleko je do prvih kuca, a pola puta do tamo je kroz sumu. Jurile su, ne osvrcuci se.
Krajnje izmorene, stigavsi kuci, starija pade po podu. Zaplakala je i nije mogla prestati dugo, dugo. To je izbezumilo uplasenog oca koji je, vec ljutito, ko zna kolko puta pitao sta se desilo, a ostajao bez odgovora.
Kad je konacno smogla snage, kroz ridanje, ispricala mu je, na sta joj je otac rekao:“ E, moja kceri, da mi to,bogdom, nisi rekla.I da nikome nisi rekla. Da bogdom nisi. Malo je sretnika kojima se ukaze Dobri“.

Static-X

Post by Static-X » 09/12/2011 03:21

Tako je covjek imao cudni pojava u kuci. Uvece desavalo se da mu se zid pocne osipati. Fasada na donjem dijelu zida uz duz bi se pocela kruniti i osipati, to bi trajalo do kasno navece (rano uzoru) dok pjevci nebi zapjevali. Medjutim ujutro kada bi gazda ustao sve je izgledalo normalno, zid bi bio citav nez ikakvih osipa ili stete.
Covjek nije znao sta se desava, tako u strahu zovnuo je svoje komsije da sijele cekajuci da se pojava dogodi ponovo. Dok su svi bili tako na okupu u neko doba noci, metla koja se inace nalazila u jednom uglu dnevne sobe pocela je da se trese, zatim bi se to prenijelo na zid krenuvsi od dijela gdje se metla nalazila. Zid se poceo osipati kao i u predhodnim nocima. Narod koji se zadesio tu, u zaprepascenju i strahoti onoga sto vide bezpomicno su ucili sta im je padalo na pamet i gledali u ono sto se desava....
Poslije toga nakon sto je gazda kuce otisao hodzi, ustanovilo se da je na mjestu na kojem je kuca bila izgradjena nekada davno zapravo bio grob. U slucaju da se kuca ne pomakne tokom vremena bi se i obrusila.
Tako je gazda odlucio da premjesti kucu s tog mjesta na drugo. Nakon toga ta pojava se nije ponovila niti bilo sta slicno.

Jeff Bingham

Post by Jeff Bingham » 09/12/2011 22:37

Imal još neko da je čuvao stražu na stražarskom mjestu 3 u Šišeti? :lol:

CoCoBryce

Post by CoCoBryce » 10/12/2011 01:34

imam mali sijaset ovih pricha inache sam bio glavni prepadach u drushtvu nema kojeg jarana nisam do ivice srchanog doveo al mi je jednom u vojsci i prisjelo maltene lika smo jednog imali u spavaonici u bugojnu 2002ge godine sam sluzhio vojsku i lik bio na strazharskom mjestu zajebanom moro proch preko livade dje se bacaju ostatci iz kuhinje i tuda ono isao u neka doba noci na strazarsko mjesto i sta znam valjda ograjiso ono tek kasnije che nam prichat sta mu se pricinilo ugl sve je pocelo tako sto je taj lik dosao u spavaonu i prvi zaspo i ja ko debil ne znajuci sta je i kako je ajmo ga prcat u snu malo ono konac po nosuu pjena po ruci pa se pocese tako ono sitne zajebancije i ono nista ne pali ne budi se lik i ja mu nogu povuchem kako je potrbushke lezho kad lik opali nogom od sipku onu od kreveta ja sam konto nema puche na 15 djelova al nista ba ne budi se nemosh ga probudit ba i haj ono manimo se mi njega legnemo pogasimo svjetla legli svi sem jednog debila chipe iz konjica on bi sad da ga on prca poslje sviju nismo ga skontali odma da oche to i kako je svjetlo ugasheno bilo chipo chachka lika a kreveti su na sprat ono lik spava na donjem krevetu chipo na gornjem susjednom i barche ga i lik u snu nako samo naglo rukom prema chipi ko prstom mi znachi lezimo kad samo cujes chipu ko majmunche se dere od straha i kako se dere skache sa kreveta na krevet po ostalim ljudima svi legli spavat lolol urliche chipo urliche momak urlicu ljudi po kojima chipo skache ahahahah i ugl upalimo svjetla lik sjedi glava medju rukama ono i pogled brate ne registruje nista znaci gleda zna da smo tu al ko da kroz nas gleda nemoze sebi doch ko da nije tu on do wca ga da se umije jeddva nekako sjede lik podje plakat i pricha kako mu se kako je u kucici ono drvenoj strazarskoj pa ima ono ko iskruzen romb na daskama kucice tu mu se prikazuje neka zhena i chopor djukela lik umro od straha jbte i meni prisjede ono zezanje bash se sjebasmo pravo i poslje toga svega valjalo je meni u sarajvo na prekomandu na zmajevac u kulu i tu prezivit strazhe iza kule one i sve te priche oko kule i ta je potkopano i kolko je raje gore zaljepilo i gore nam se chudnih stvari deshavalo al to je neka druga pricha dosta za nocas :P

azurna_obala

Post by azurna_obala » 10/12/2011 01:49

Od malena sam se prerušavala u različite likove...pa sam tako prepadala prvo svoje ukućane po kući, pa onda i komšije :D ....nešto mi je buo užitak prepast nekog, tako sam se jednom sakrila na stepenice u kući, ugasila svijetlo, sestra naišla, a ja buuu, prvo se rasplakala od straha, a potom me htjela ubit.

Eehh onda prije nekih 7-8 godina kad su ono zime bile sa puno snijega, pa jedne godine snijeg ogroman, a bio ramazan....ispred kuće gdje se klanjala teravija bila velika gomila snijega. Tu noć sam odlučila prepast raju s teravije, doduše sve stariji narod :lol: :lol: ...nekako sam napravila rupu u tom snijegu toliku da me ne primjeti niko, i prekrila se bijelim čaršafom...helem cijelu teraviju ja u sniježnoj rupi smrzavam se, a ljudi u toplom klanjaju :roll: :D :D ...nakon završetka teravije, narod kući, a ja ko duh pred njih :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

CoCoBryce

Post by CoCoBryce » 10/12/2011 01:57

azurna_obala wrote:Od malena sam se prerušavala u različite likove...pa sam tako prepadala prvo svoje ukućane po kući, pa onda i komšije :D ....nešto mi je buo užitak prepast nekog, tako sam se jednom sakrila na stepenice u kući, ugasila svijetlo, sestra naišla, a ja buuu, prvo se rasplakala od straha, a potom me htjela ubit.

Eehh onda prije nekih 7-8 godina kad su ono zime bile sa puno snijega, pa jedne godine snijeg ogroman, a bio ramazan....ispred kuće gdje se klanjala teravija bila velika gomila snijega. Tu noć sam odlučila prepast raju s teravije, doduše sve stariji narod :lol: :lol: ...nekako sam napravila rupu u tom snijegu toliku da me ne primjeti niko, i prekrila se bijelim čaršafom...helem cijelu teraviju ja u sniježnoj rupi smrzavam se, a ljudi u toplom klanjaju :roll: :D :D ...nakon završetka teravije, narod kući, a ja ko duh pred njih :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hahahahah najgora si lolol

hakunfuc

Post by hakunfuc » 10/12/2011 18:17

Jeff Bingham wrote:Imal još neko da je čuvao stražu na stražarskom mjestu 3 u Šišeti? :lol:
Jesam ja, čekao sam razno razne patuljke i ostala čudesa, ali niko nije dolazio :D

Kinaski

Post by Kinaski » 10/12/2011 19:24

:bih:

Static-X

Post by Static-X » 10/12/2011 20:08

Ima i onda da se ljudima znalo desiti vracajuci se kuci kasno navece, bez struje i osvjetljenja, puki mrak kvocka bi ih pratila sa pilicima ne odmicuci se od nogu. Covjek bi jedva koracao ne zeleci da nagazi na te pilice sve dok nebi dosao do pred kucna vrata, oni se nebi odmicali od njega..

Jeff Bingham

Post by Jeff Bingham » 10/12/2011 21:17

hakunfuc wrote:
Jeff Bingham wrote:Imal još neko da je čuvao stražu na stražarskom mjestu 3 u Šišeti? :lol:
Jesam ja, čekao sam razno razne patuljke i ostala čudesa, ali niko nije dolazio :D
kakve patuljke :shock: ja sam cekao duh plavuse koja je tamo "silovana pa ubijena u ratu" :lol:

Post Reply