Bosanska piramida Sunca vol.4

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#101

Post by Helem »

Da ne bi Miljenko Jergovic vise srao
porucujem mu
da je piramida Srpska.
Gospon Macola
Posts: 352
Joined: 01/05/2006 03:35

#102

Post by Gospon Macola »

Helem wrote:Da ne bi Miljenko Jergovic vise srao
porucujem mu
da je piramida Srpska.
Kakve to ima veze sa najnovijom izjavom fondacije da su piramide stare oko 5.000 godina, ako uopce i postoje?

Eh, piramidasi, zao mi vas je ... onoliko krampali uzalud, a Semke 'ladio jajca po visockim kaficima i hotelima. :lol:
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#103

Post by Helem »

da nema veze ne bi bilo telefona...

Pa Miljenko Jergovic stalno nabija na nos da je piramida Bosnjacka,valjda zato sto je Semir Bosnjak,kasnije ce ispasti da je Muslimanska, a kasnije kako bude....
Srbi ce je gadjati topovima....
Bolje je da je ne otkriva.....

Najbolje je da bude Srpska i rijesena stvar,bar je poznato koliko Srbi lazu......
Moze i Piramida Miljenka Jergovica......
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#104

Post by Saraswati »

Helem wrote:da nema veze ne bi bilo telefona...

Pa Miljenko Jergovic stalno nabija na nos da je piramida Bosnjacka,valjda zato sto je Semir Bosnjak,kasnije ce ispasti da je Muslimanska, a kasnije kako bude....
Srbi ce je gadjati topovima....
Bolje je da je ne otkriva.....

Najbolje je da bude Srpska i rijesena stvar,bar je poznato koliko Srbi lazu......
Moze i Piramida Miljenka Jergovica......
Helem, ne znam koliko si ironican, ali ja, ovoga puta, podapisujem :) (Mislim na ovaj dio s Jergovicem, da ne bude zabune).
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#105

Post by stranacc »

Helem wrote:da nema veze ne bi bilo telefona...

Pa Miljenko Jergovic stalno nabija na nos da je piramida Bosnjacka,valjda zato sto je Semir Bosnjak,kasnije ce ispasti da je Muslimanska, a kasnije kako bude....
Srbi ce je gadjati topovima....
Bolje je da je ne otkriva.....

Najbolje je da bude Srpska i rijesena stvar,bar je poznato koliko Srbi lazu......
Moze i Piramida Miljenka Jergovica......
hehe sto ti je reci snaga pisane rijeci
znaci da nema veze ne bi bilo...o tom potom

nego ja mislim da je najvaznije da oni NJU nadju ( ...DOK TRAVA NE PORASTE) a ostalo kako bude..
medjutim
kao sto ti rece izmedju zofa i onog majera ( ili kako vec) maric je najbolji golman :D
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#106

Post by Helem »

Saraswati,
cekam da potpises i ostatak,retorika mi prazna.
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#107

Post by Helem »

cak i zarez Strance......
nego me stvarno interesuje sta ce biti sa Semirom kada sve ovo prodje?

Hoce li uci u legendu?
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#108 Re: Mlade piramide

Post by neko iz mase »

Gospon Macola wrote:Sta to bi, piramidasi, podmladile se piramide?

Kamo vasi Prailiri? Kamo drevne civilizacije, mentalne projekcije i ostale nebuloze?

http://r.bloger.hr/post/prilagodba-price/46956.aspx

http://piramidazablude.blogger.ba/arhiv ... /23#357770
Izvinjavam se svoj normalnoj raji, piramidasima, antipiramidasima, djeci ispod 18 (i onoj iznad), administratorima ovog foruma, svim kulturnim bicima ovog svijeta i svim onim koji ovo citaju i ne suosjecaju sa mojom sljedecom izjavom koja glasi


JARANE POSEREM TI SE NA NARAV!!!!
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#109

Post by stranacc »

Helem wrote:cak i zarez Strance......
nego me stvarno interesuje sta ce biti sa Semirom kada sve ovo prodje?

Hoce li uci u legendu?
Naravno bez zareza nista ne bi bilo kao sto jeste ...niko te ne bi zarezivao ni za nokat
sa zarezom to je druga prica
a cika semir ne da ce uci u legendu ..ON JE VEC U NJU USHAO ...
eh sad dali ce izlaziti ne znam ti toliko

ma on ce i u legendi otkriti piramidu ( mislim kad udje ako udje ako vec nije usao u to sto treba da udje sto ti preporucujesh i zduzno propagirash...ziv bio postavi zareze gdje im je mjesto ... , , , , , , , , , , , ) :-) :-) :D :zzzz: :-) :-) :roll: :roll:
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#110 Re: Mlade piramide

Post by stranacc »

neko iz mase wrote: JARANE POSEREM TI SE NA NARAV!!!!
u yebo te al` si ti neki zeznut covek
nemoj tako da se coveku poserivash na narav
to je mlogo nevaljalo od tebe :-D :lol:
semm
Posts: 98
Joined: 19/04/2006 14:04

#111 Re: Mlade piramide

Post by semm »

Gospon Macola wrote:Sta to bi, piramidasi, podmladile se piramide?

Kamo vasi Prailiri? Kamo drevne civilizacije, mentalne projekcije i ostale nebuloze?

http://r.bloger.hr/post/prilagodba-price/46956.aspx

http://piramidazablude.blogger.ba/arhiv ... /23#357770
Dobar si ti selektor.Kad si već toliko revnosan zašto ne stavi post i o ANALIZI VEZIVNOG MATERIJALA.
Tada bi i tvoju narav ,mogli uporediti sa ovom iiilirikom:
I ovaj kamen zemlje tvoje ,što preteć suncu dere kroz oblake.Pa nek proba neki serator da je ukalja.
semm
Posts: 98
Joined: 19/04/2006 14:04

#112

Post by semm »

Piramidos wrote:
hrasno38 wrote:
stranacc wrote:auuuuuuuu otkad se onaj Goran nije javio :D
a i hrasno138 kao da ne zeli sam sebi priznati da je nema

garant je lola sanja :lol:

:-) :roll: :-) :roll:
Hrasno38 nije nikada, ama bas nikada, tvrdio da je u Visokom piramida ali nije ni osporavao tvrdnje da jeste iz jednog prostog razloga, to nije materija koju ja dovoljno poznajem. Ali sam tvrdio a i dalje tvrdim da na tim brdima treba pustiti ljude da rade, da na tim brdima sto i slike dokazuju postoji ogromno arheolosko nalaziste i da na ta brda niti jedan nas strucnjak do sada nije ozbiljno krocio, zasukao rukave i bavio se profesijom za koju ima diplomu. Pa dobro hajde da prihvatim kao razlog nasu besparicu pa nema para da se pocne sa kopanjem ali kako niko od strucnjaka nije otkrio tolike tunele. Odgovor je jednostavan: zato sto je puno lakse dobijati platu sjedeci u fotelji, prepisujuci tudje fakte, istorijske (ne)cinjenice, bez graske znoja i bez i jednog zulja na rukama. Na zalost takvih klonova nam je prepuna drzava i zato jesmo tamo gdje smo. Meni licno ne smeta kontra stav jer dok postoji svijeta uvijek ce postojati oni ZA i oni PROTIV ali mi strasno smeta kad se u rijecima osjeti zavist. Mogu se sloziti da je Semir Osmanagic i zanesenjak i skolski nepotkovan za ovakvu vrstu posla i da se ponasa kao Indijana Dzons ali sve sto je taj covjek rekao javno on to hoce i da dokaze i intezivno radi na tome na TERENU. I opet mogu raumjeti podsmjeh pojedinaca na tvrdnju da je to piramida ali nikako ne mogu razumjeti da niti jednom nisam cuo rijec pohvale za ono sta je otkriveno ili je vama normalno i prirodno da su sva brda metar ispod zemlje poplocana, da su ispresjecana tunelima itd itd. To naravno nije dokaz da je piramida ali je dokaz da je tu trebalo raditi i istrazivati. Ali boze moj kako ce nasim vrsnim naucnicima saradnik biti jedan bezvezni Semir Osmanagic koji uzgred receno nije nista manje skolovan nego nasi vrli strucnjaci. Samo sto u stvarnom zivoti dzaba ti sve skole ako u tebi nema istrazivackog entuzijazma pa bilo koja nauka da je u pitanju jer ako hoces da budes potpun strucnjak u bilo kojem fahu prakticni rad je upravo taj koji ce potvrditi tvoju strucnost.
Piramidos ja protiv Vejzagicke imam samo jednu stvar a to je sto pametuje iz stolice i sto misli da je najpametnija a sto se tice Dana koje redovno citam oni su od samog pocetka protiv svega ovog iz jednog prostog razloga a to je sto se oko svega vezanog za piramide mota ova nasa jadna politicka elita. Da se gore pojavio neki Pecaninov politicki haver od tog pisanja ne bi bilo nista.
Sto se tice Danekena on je svoje knjige pisao na osnovu svojih istrazivanja a ne na osnovu toga sto je procitao na internetu a sto nas opet vraca na istrazivanja na terenu. On je svoja razmisljanja napisao a na zvanicnoj nauci je to da opovrgne na osnovu nekih drugih dokaza. Ali zvanicna nauka mudro suti jer nema boljih objasnjenja za neke stvari.
Poznaju li piramidioti još šta je stid, obraz, odgovornost, mjera? Upravo čitam na Edhemovom blogu, u komentarima, nekog lika koji piše kako gospođa Zilka Kujundžić-Vejzagić treba da „digne svoju stražnjicu“ za svoj muzej. Je li to neko ko je ovce pasao skupa s gospođom Kujundžić ili možda neko ko je s njom spašavao Zemaljski muzej u ratu, kad se ta institucija zatekla na samom razgraničenju između okupirane Grbavice i slobodnog dijela Sarajeva? Tad su snajperi svakodnevno pucali po muzeju, sve donedavno su njegove zgrade nosile ožiljke gelera granata, a osoblje tog muzeja je neustrašivo istrčavalo u dvorište gdje se nalaze stećci, s vrećama pijeska da ih zaštite od bradatih barbara sa nebodera s druge strane Miljacke. Dolazeći svaki dan na posao, s glavom u torbi, sklanjajući neprocjenjive zbirke na sigurnija mjesta, prkosili su tadašnjim rušiteljima civilizacije. Danas, kad se za sunčanog dana šeta po lapidariju Zemaljskog muzeja, i razgledaju ovi naši isklesani spomenici što su svojedobno oduzimali dah i pariškoj publici – ono naslijeđe za koje Osmanagić veli da je djelo primitivnog bosanskog srednjovjekovnog seljaka – teško je i pomisliti da smo zamalo ostali bez njih. U to ratno vrijeme, kad je trebalo dići stražnjicu i učiniti nešto za svoju kulturnu baštinu, Semir Osmanagić je putovao kao turista po Srednjoj Americi, i „prouĆavao piramide“. A bilo bi fino staviti ove današnje pametnjakoviće koji dižu harangu protiv osoblja Zemaljskog muzeja u tu istu poziciju – tutnuti im u ruku vreću pijeska i reći, eto, diži dupe, istrči tamo na kišu metaka i granata. Znam šta bi tad piramidiot rekao: jeb'o stećak, čuvaj zdravlje.

http://stultitia.bloger.hr/post/ima-li- ... 46291.aspx
Eto Piramidos izvini što ni ja nisam nosio vreće sa pijeskom po i oko zemaljskog, 92. sam se krio u Trnopolju sa ocem i braćom.I otkako znam za sebe ,Tito je bio bog u kući i oko kuće i u drugim kućama.Sve ateist do ateiste al đaba,nisu dali da ništa nosamo.Rekli su nam rat je pa da vam pomognemo da se sakrijete.
Da ti i ovo napomenem, prije rata iz Prijedora sam dva puta bio u obilasku Zemaljskog muzeja.Bio sam ponosan na istoriju ,moje zemlje, na osnovu onog što sam vidio.
A sad jednostavno pitanje: šta ćeš ti meni odgovoriti ako ja sad kažem:Jebeš Zilkine vreće sa pijeskom i svo njihovo nošenje glava u torbama.Ja i mnogi od nas nismo bili na tako elitnim i i za opstanak naroda važnim radnim mjestima.Šta je ona kao kustos i ini akademici uradila da ja i moji sunarodnici bosanci (ateisti) ne doživimo ovo sve što smo doživjeli.
A da ti kažem i to : da meni arheolozi i istoričari koji dopuste sebi da svoja djela brane vrećama liče na Arhimeda i one njegove krugove u pijesku.
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#113

Post by terapija »

Hajde malo pauzirajte s uvredama i komentarisite posljednju od lazi vaseg gurua :)

Sam je ocigledno cijelo vrijeme proizvoljno izmisljao o starosti piramida smjestivsi ih sada u vrijeme egipatskih. Da li cete imati dovoljno m.da, razuma i svega ostalog da kritikujete ovo, ili cete i ovu laz hladno progutati kao i sve ostale???

1)Sam je uvijek u pravu.
2)Kada nije u pravu, procitati par puta stavku 1)

:P:P:P
Last edited by terapija on 24/07/2006 11:05, edited 1 time in total.
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#114

Post by vodolija_33 »

hej ljudi, jel postoje piramide? :shock: imal' pomaka? at all? :shock:
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#115

Post by terapija »

vodolija_33 wrote:hej ljudi, jel postoje piramide? :shock: imal' pomaka? at all? :shock:
Rece Sam praticemo od jula iz Visokog uzivo iskopavanja na Visocici, ali "malo morgen" rek'o Semir pa slag'o.

Ocigledno da on jos jedino uziva podrsku ljudi koji imaju koristi od njega: manageri kroz reklame, politicari, takodjer kroz reklame, clanovi fondacije kroz novac poreskih obveznika i "donacije", te ostali kroz lazna obecanja, bar dok se ne otrijezne...

Ja sam uvijek optimista, ali podrska OVOME je cista samodestrukcija :) Trebalo je pogledati proslu emisiju Welt der Wunder (ko razumije Njemacki) pa da vam bude jasno da povlacenje "bosanskih piramida" po "svjeckim TV kucama" ne znaci obavezno pozitivnu afirmaciju BiH u svijetu, nego bas suprotno.
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#116

Post by vodolija_33 »

terapija wrote:
vodolija_33 wrote:hej ljudi, jel postoje piramide? :shock: imal' pomaka? at all? :shock:
Rece Sam praticemo od jula iz Visokog uzivo iskopavanja na Visocici, ali "malo morgen" rek'o Semir pa slag'o.

Ocigledno da on jos jedino uziva podrsku ljudi koji imaju koristi od njega: manageri kroz reklame, politicari, takodjer kroz reklame, clanovi fondacije kroz novac poreskih obveznika i "donacije", te ostali kroz lazna obecanja, bar dok se ne otrijezne...

Ja sam uvijek optimista, ali podrska OVOME je cista samodestrukcija :) Trebalo je pogledati proslu emisiju Welt der Wunder (ko razumije Njemacki) pa da vam bude jasno da povlacenje "bosanskih piramida" po "svjeckim TV kucama" ne znaci obavezno pozitivnu afirmaciju BiH u svijetu, nego bas suprotno.
tako sam i mislila :) ubleha 1/1 :D
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#117

Post by CiCiban »

:-) ima li izgleda da neTko u par recenica objasni sta se sada desava i kakve su cije pozicije :-) :P
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#118

Post by danas »

CiCiban wrote::-) ima li izgleda da neTko u par recenica objasni sta se sada desava i kakve su cije pozicije :-) :P
piramide se podmladile, sa 25.000 godina na 5.000. niko nista ne kopa vise. a mozda tu i nije piramida nego poplocano brdo vele nam iz samovog staba. anti-piramidasi se keslaju i likuju :D; piramidasi su podjeljeni u dva tabora: jedni koji sada valjaju vadionu tipa "ja nisam nikada ni rekao/rekla da tu ima piramida, vec da ima NESTO" :D :D :D :lol: :lol: :lol: a drugi tabor su ko svabe u berlinu '45-e. znaju da je rat izgubljen, ali suluda ideologija je cudo :D
jos nisu skontali da ih se majstorski izlevatilo; kad skontaju bice veselo :D
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#119

Post by kolega »

...
Last edited by kolega on 01/09/2008 09:32, edited 1 time in total.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#120

Post by novel »

kolega wrote:
danas wrote:jos nisu skontali da ih se majstorski izlevatilo; kad skontaju bice veselo :D
ne znam pasa, nisu mi tako izlgedali jucer rudari iz banovica koji su radili na otkopavanju na pljesevici. :)
:D kolega ona je pasinica :oops: sram te bilo....nego drugarice "juce" gdje si ti u svemu ovome danas :? :D
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#121

Post by terapija »

kolega wrote:
danas wrote:jos nisu skontali da ih se majstorski izlevatilo; kad skontaju bice veselo :D
ne znam pasa, nisu mi tako izlgedali jucer rudari iz banovica koji su radili na otkopavanju na pljesevici. :)
Pa nisu jos skontali... :( :( :(
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#122

Post by Alfons Kauders »

terapija wrote:
kolega wrote:
danas wrote:jos nisu skontali da ih se majstorski izlevatilo; kad skontaju bice veselo :D
ne znam pasa, nisu mi tako izlgedali jucer rudari iz banovica koji su radili na otkopavanju na pljesevici. :)
Pa nisu jos skontali... :( :( :(
jebaji ga, da su ucili skolu ne bi bili rudari... :D vec ublehasi ko semir... :D
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#123

Post by kolega »

...
Last edited by kolega on 03/09/2008 09:35, edited 1 time in total.
adisio
Posts: 232
Joined: 19/04/2006 20:51

#124

Post by adisio »

Joj ovih anti-piramidasa kako vagaju rijeci covjece. Pa ja mislim da ce oni jos malo pocet govoriti da je i citav grad visoko prirodno nastao :roll:

Ko je ikad rekao da je piramida stara 25,000 godina?

Cak i to 8-12,000 je iskrivljeno sa strane anti-piramidasa jer Semir je totalnu drugom kontekstu izjavio ovu starost piramide.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#125

Post by Alfons Kauders »

adisio wrote:Joj ovih anti-piramidasa kako vagaju rijeci covjece. Pa ja mislim da ce oni jos malo pocet govoriti da je i citav grad visoko prirodno nastao :roll:

Ko je ikad rekao da je piramida stara 25,000 godina?

Cak i to 8-12,000 je iskrivljeno sa strane anti-piramidasa jer Semir je totalnu drugom kontekstu izjavio ovu starost piramide.
nije bilo 25000 vec 27000...

i jeste, cijeli grad je prirodno nastao... ljudi se jebali, jebali, jebali i radjali djecu... i tako generacijama...
Post Reply