Bosanska piramida Sunca vol.3

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#776

Post by Fair Life »

Mahalac wrote:A ima'l sta protiv proljeva jer vam je koliko vidim stvarno prijeko potreban :roll:
Ima...

Image

"Čep, čep u slavinu..."
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#777

Post by Vingo »

Anketa ankete (i mi vjeroNAUK za konja, pardon trku imamo):

sljedeca anketa koju ce nadlezno Ministarstvo uputiti nasim gimnazijalcima bice:

PO VLASTITOM IZBORU ZAOKRUZITE JEDAN OD PONUDJENIH PREDMETA, KOJI CE OD SLJEDECE GODINE BITI UVRSTEN U REDOVAN NASTAVNI PLAN I PROGRAM:

a) Arheoloska teorija i praksa
b) Alternativna historija/istorija/povijest
c) Antropologija Prailira
semm
Posts: 98
Joined: 19/04/2006 14:04

#778

Post by semm »

H wrote:
helo wrote:Hajde sada da mi objasni neki antipiramidaš kako je priroda napravila ove kugle. Hajde malo vaše teorije odavno se nisam dobro ismijao. :faraon:
[img][img]http://s2.bilder-hosting.de/img/3S5YN.jpg[/img][/img]


[img][img]http://s2.bilder-hosting.de/img/3S87F.jpg[/img][/img]

[img][img]http://s2.bilder-hosting.de/img/3SB6H.jpg[/img][/img]

[img][img]http://s2.bilder-hosting.de/img/3SFNY.jpg[/img][/img]

[img][img]http://s2.bilder-hosting.de/img/3SIHD.jpg[/img][/img]
Kakvog je ono oblika planeta Zemlja?! :roll: Ili su i nju napravili u Visokom?! :D
H !
Izvini molim te na ovakvom odgovoru.

Nisu u Visokom ! OOUR u Visokom se bavio piramidalnom proizvodnjom a OOUR from Kostarika kuglastom proizvodnjom.Pa onda teletrampa.E ovu što vidiš na fotografiji ,zakuco ljuti kontrolor Mujo Hrnjica u stinu, bila škart.A ostale, kad ga srklet ufati , frljaco po vas cijeloj Bosni a i šire.E sad ovi što su hin našli ,mora da im je bašće povaljo,pa se ljuti.Al što ostali ni mukajet,to ne kontam. Pitaj uostalom Prenja on se u nedostatku dokaza ili Senadove podrške ,da prostiš ,samo pomokr i slučaj riješeni.On sve zna.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#779

Post by Vodenjak »

helo wrote:Hajde sada da mi objasni neki antipiramidaš kako je priroda napravila ove kugle. Hajde malo vaše teorije odavno se nisam dobro ismijao. :faraon:
[img][img]http://s2.bilder-hosting.de/img/3S5YN.jpg[/img][/img]


[img][img]http://s2.bilder-hosting.de/img/3S87F.jpg[/img][/img]

[img][img]http://s2.bilder-hosting.de/img/3SB6H.jpg[/img][/img]

[img][img]http://s2.bilder-hosting.de/img/3SFNY.jpg[/img][/img]

[img][img]http://s2.bilder-hosting.de/img/3SIHD.jpg[/img][/img]
'

Ima li kakvog datuma na kugli? 8)

Bez datuma proizvodnje, sve je to jako kvarljiva roba! :D
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#780

Post by taxi_driver »

ej imam dobru sliku u vezi piramida.ako ko moze da je postavi rado bi mu je poslao.sam sam je uslikao danas.
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#781

Post by King Kikapu »

Prenj wrote:Bice da su i pripadnici 101. motorizovana uspjesno rijesili sve svoje probleme sa otezanim mokrenjem ...

Image

Ima li ko iz 101. motorizovane ovdje?

:D
imam ja, do marta 95. IO 3. bataljon, nisam imao bas veze s logistikom :D
Freelancer
Posts: 21
Joined: 20/03/2006 20:14
Location: Ovdje

#782

Post by Freelancer »

Freelancer wrote:
H wrote:Tihić posjetio piramidu. :D

Image

SENZACIONALNO !!!! OTKRIVENA LOKACIJA NOVE PIRAMIDE U BIH!!
PREDLOZENO IME JE FRODOVA PIRAMIDA :D :D
Image
Moram se ispraviti ..nije Frodo vec Gollum :-? :-?
Image
H
Posts: 255
Joined: 14/02/2006 14:20
Location: SA

#783

Post by H »

Freelancer wrote:
Freelancer wrote:
H wrote:Tihić posjetio piramidu. :D

Image

SENZACIONALNO !!!! OTKRIVENA LOKACIJA NOVE PIRAMIDE U BIH!!
PREDLOZENO IME JE FRODOVA PIRAMIDA :D :D
Image
Moram se ispraviti ..nije Frodo vec Gollum :-? :-?
Image
Ama Gargamel. :D
semm
Posts: 98
Joined: 19/04/2006 14:04

#784

Post by semm »

Vodenjak!
Što se tiče datuma proizvodnje ne vjerujem da puno odstupa od onog sa fotografija pod br.1 i br.3. ako počneš brojati od gorikar.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#785

Post by Fair Life »

Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#786

Post by Goran_35 »

Prenj wrote:Izgleda da ce ovom cirkusu uskoro doci kraj ...
:D

http://www.sarajevo-x.com/clanak/060607008

8-) :P
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#787

Post by Fair Life »

User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#788

Post by helo »

SARAJEVO, 7. juna (FENA) - Predsjednik Fondacije Arheološki park: Bosanska piramida Sunca Semir Osmanagić je za Agenciju FENA komentirao nastavak radova na iskopavanju piramida u Visočkoj dolini te otkrio imena naučnika koji će se pridružiti timu stručnjaka koji već nekoliko mjeseci borave u Visokom.

Prema njegovim riječima istraživanja Bosanske doline piramida ulaze u zrelu fazu a u prilog tome govori i činjenica da je generalni sekretar UNESCO-a Koichiro Matsuura, konstatirao kako postoje "određeni dokazi" o postojanju piramida i odlučio da u Visoko pošalje tim eksperata.

- Fondacija intenzivno radi na procesu međunarodne verifikacije Projekta. Već slijedeće sedmice, istraživanjima se pridružuje eminentni egipatski arheolog, magistar Lamia El-Hadidy s Kairskog univerziteta. Time se dopunjava jezgro egipatskih stručnjaka za piramide u kome je sada doktor geoloških nauka Aly Barekah koji već četvrtu sedmicu predvodi geološke radove na terenu, kaže Osmanagić.

U drugoj polovini juna u istraživanju će se pridružiti i doktor arheoloških nauka Vivek Singh iz Indije. U dogovoru s njenom ekselencijom ambasadoricom Pakistana Shireen Moiz očekujemo dolazak iskusnog geologa i arheologa iz Pakistana u roku od mjesec dana, navodi Osmanagić.

Doktor geoloških nauka iz Italije Dario Andretta će animirati italijansku stručnu javnost da se finansijski i ekspertizom uključe u proces otkrivanja bh piramida.

Fondacija je u kontaktu i s vladom Meksika s kojom pregovara o slanju tima njihovih stručnjaka za piramide. Magistar povijesnih znanosti, Zoran Čiča iz Zagreba bi trebao osvijetliti antropološke aspekte Projekta. Drugu polovinu juna, dr. Amer Smailbegović, geofizičar iz Nevade, posvetit će terenskim pretraživanjima, precizirao je za Agenciju FENA Osmanagić.



Osporavanja Projekta od strane dijela domaće stručne javnosti, Osmanagić ocjenjuje nepotrebnim.

- Očigledno je da Fondacija "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca" pristupa ovom civilizacijskom otkriću na najvišem svjetskom nivou. Novi pokušaj dijela domaće stručne javnosti da se putem različitih komisija i povezivanjem s pojedinim inostranim arheolozima zaustavi Projekt će biti prepoznat u široj javnosti kao nepotreban. Istovremeno, naučno dostojanstvo i novi materijalni dokazi bit će jedini način rada stručnjaka Fondacije i u budućnosti", zaključio je Osmanagić.

Dali treba više uopšte slušati i raspravljati se sa anti piramidašima ima li piramide ili nema, kada svi sručnjaci svjeta dolaze kod nas :faraon: .
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#789

Post by Prenj »

helo wrote: Dali treba više uopšte slušati i raspravljati se sa anti piramidašima ima li piramide ili nema, kada svi sručnjaci svjeta dolaze kod nas :faraon: .
:D
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#790

Post by terapija »

helo wrote: svi sručnjaci svjeta dolaze kod nas :faraon: .
hehe malo prepotentno, zar ne??
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#791

Post by mIRCerka »

SAMO VAS GLEDAM....
:faraon:
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#792

Post by terapija »

mIRCerka wrote:SAMO VAS GLEDAM....
:faraon:
koga?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#793

Post by mIRCerka »

terapija wrote:
mIRCerka wrote:SAMO VAS GLEDAM....
:faraon:
koga?
vas...antipiramidashe.... 8)

cuj koga, necu gledat mater svoju, njoj je jasno da piramide ima!!! :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#794

Post by Prenj »

mIRCerka wrote: vas...antipiramidashe.... 8)

cuj koga, necu gledat mater svoju, njoj je jasno da piramide ima!!! :D
"Majko, il' kazi da ima piramideeeee, il' me se odreciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#795

Post by mIRCerka »

Prenj wrote:
mIRCerka wrote: vas...antipiramidashe.... 8)

cuj koga, necu gledat mater svoju, njoj je jasno da piramide ima!!! :D
"Majko, il' kazi da ima piramideeeee, il' me se odreciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"
jok vala...kakve ucjene...ja je pitam IMAL' kaze ona CERI IMA :D
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#796

Post by Qler »

mene samo zanima kad ce neko reci konkretno ima li je ili nema.. bez ikakvih dvojbi....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#797

Post by mIRCerka »

Qler wrote:mene samo zanima kad ce neko reci konkretno ima li je ili nema.. bez ikakvih dvojbi....
IMA!!! NO DVOJBAZ :D
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#798

Post by terapija »

Qler wrote:mene samo zanima kad ce neko reci konkretno ima li je ili nema.. bez ikakvih dvojbi....
A sta ti znaci konkretno???

Pa Semir je to govorio najkonkretnije sto je mogao :P
Tu ti je sine piramida (njih 5 ili vise i nema price i nemas sta sumnjat')

Tek u zadnje vrijeme popusta pritisku javnosti i kao nije vise on nista tvrdio, vec je to tek hipoteza koju kao sada dokazuje...

Tako on sada planira piramide dokazivat narednihi 10-ak godina dokle god bude zagrijane raje da ga podrzava, a bude mogao da ubire lovu...

A sada sto su Tuzlaci sasvim konkretno rekli kako piramide nema, kao i brojni drugi eminentni strucnjaci, nikoga ne zanima, pa ni tebe izgleda :)

Samo nek traje ubleha, lakse je nego suociti se sa stvarnoscu :)

Treba ULAGATI i nadati se kao sto je rekla gdja. psiholog iz fondacije :)

Pa sada ko voli nek' izvoli ;) Ja koliko vidim, interes javnosti polako splasnjava, iako se ovi iz fondacije upinju maksimalno da odrze ljude u dobrom raspolozenju.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#799

Post by mIRCerka »

terapija wrote:
Qler wrote:mene samo zanima kad ce neko reci konkretno ima li je ili nema.. bez ikakvih dvojbi....
A sta ti znaci konkretno???

Pa Semir je to govorio najkonkretnije sto je mogao :P
Tu ti je sine piramida (njih 5 ili vise i nema price i nemas sta sumnjat')

Tek u zadnje vrijeme popusta pritisku javnosti i kao nije vise on nista tvrdio, vec je to tek hipoteza koju kao sada dokazuje...

Tako on sada planira piramide dokazivat narednihi 10-ak godina dokle god bude zagrijane raje da ga podrzava, a bude mogao da ubire lovu...

A sada sto su Tuzlaci sasvim konkretno rekli kako piramide nema, kao i brojni drugi eminentni strucnjaci, nikoga ne zanima, pa ni tebe izgleda :)

Samo nek traje ubleha, lakse je nego suociti se sa stvarnoscu :)

Treba ULAGATI i nadati se kao sto je rekla gdja. psiholog iz fondacije :)

Pa sada ko voli nek' izvoli ;) Ja koliko vidim, interes javnosti polako splasnjava, iako se ovi iz fondacije upinju maksimalno da odrze ljude u dobrom raspolozenju.
po cemu mjeris interes javnosti???
ja ipak smatram da ni Semir ni bilo ko drugi ko radi na piramidama ne treba da animira ljude, vec da zavrne rukave i radi...rezultatima se animira...ono sto je otkopano na piramidi mjeseca je neki dan jednog skeptika prepalo...i kaze...TO BI MOGLA BITI FAKAT PIRAMIDA... zamisli.. :roll:
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#800

Post by Saraswati »

Pitanje za antipiramidashe (no provocation, majkemi :) ):

Da li postoji osnovana pretpostavka da bi se na Pljesevici mogli nalaziti ostaci srednjovjekovnog grada?

Cisto me nesto interesuje... Sa strucnog stajalista, naravno :roll:
Locked