Bosanska piramida Sunca vol.3

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#76

Post by mIRCerka »

Image
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#77

Post by Piramidos »

mIRCerka wrote:Image
fale ti ove nove dvije hahahaha, docrtaj hin rukom
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#78 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Prenj »

hrasno38 wrote: Uh al su ti teorije. Ja jesam kriticar aktuelne vlasti ali za ono sto ne valja. Sta bih trebao da budem iskljuciv i da kazem nista ne valja. E pa u svakom covjeku pa i u onom najgorem postoji neki makar mali dio pozitivnog. I naravo da to moze donijeti i te kakve prihode naravno ne kao more ali znacajne da. Uzmi samo primjer da recimo je i nedelju bilo 10.000 ljudi tokom dana na Visocici i da je svako popio po jedan sok ili da je pojeo nesto ili na kraju da je prespavao u hotelu na sve to ide po 17% PDV-a. Znaci automatski dobitak. Ali samo spominjanje BiH u znacajnim TV kucama i casopisima znaci dobitak jer se to u principu skupo placa. Najgori su ljudi koji bas u svemu vide crno i sto su iskljucivi 100%.
I iskreno da ti kazem bas me briga sta je ko rekao ili napisao za Pompeje jer to nije u BiH da bi ja razmisaljo o tome.

Zatrpano nalaziste = sacuvano nalaziste = najveci biser jer sve dok je zatrpano nije nalaziste nego njiva ili livada.
A sto se tice garancija nekih u BiH one ne postoje ni za ljudski zivot a kamo li za arheoloska nalazista.
O ekonomskoj dobrobiti presipanja iz supljeg u prazno, necu trositi rijeci, vjerujem da janjeci restorani oko Jablanice ili Modraca ovih dana dok zemlju trese piramidalna groznice posluju manje dobro.
"Samo spominjanje je dobro"? Pa da napravimo jos jedan rat onda, opet ce nas spominjati? Zar je svaka reklama, pozitivna reklama?
Sto se tice nacina da se sacuva nalaziste, procitaj malo sta su generacije vrijednih naucnika napisale o tome i ljudi koji su karijere izgradili na pravim arheoloskim nalazistima, a ne na turistickim obilascima tudjih otkrica.

Ubice nas ove vize :(
User avatar
wels
Posts: 2116
Joined: 22/06/2003 00:00
Location: 6/red 3/parter

#79

Post by wels »

.....................
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ne smijemo se bojati novih otkrića, bez obzira na to koliko se ona
paradoksalno doimaju... ", kaže ruski naučnik V. N. Puškin.

Nažalost, nedostatak upravo te i takve, puškinovske trezvenosti, osjećamo danas na naučnoj sceni Bosne i Hercegovine (pa čak i izvan nje).

Osmanagićevo traganje za visočkom Piramidom Sunca odjeknulo je ovih mjeseci kao peti šamar koji, silinom svoje nepredvidivosti (»grom iz vedra neba«), izbija formalno utabano arheološko tlo pod nogama intelektualno sporih i mentalno nespremnih da prihvate novum promjene, tj. da napuste ugodnu toplinu i sigurnost svoje povijesnom inercijom zapretane ljušture.

Spremni na sve, i slijepi za sopstveno sljepilo, umjesto argumentima, nošeni diktatom vlastite neodmjerenosti (zaogrnute u ruho quasikritike i apriornih, dakle, neutemeljenih i vokabularom akademski neprihvatljivih diskvalifikacija) oni bi da spriječe i sam pokušaj otkrivanja (iskopavanja) nečega što očigledno postoji, a pomalja nam se i ulazi u naše živote ne njihovom (i tu je problem), nego zaslugom istrajnih napora i robusnih traganja nezavisnog istraživača Semira

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
...................
KRITICARI IZ SJENE-DR.ESAD BAJTAL
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#80

Post by taxi_driver »

sinoc gledao na tv intervju arheologa sem-a.i kontam koliko treba biti glup da bi mu povjerovao.on od oka zna koliko su teske ploce.spominje neke tone i tone.i jos kaze da su one pravljene negdje drugo pa prenesene u visoko.pita ga novinar kako su prenesene,a on kaze da nezna ali da misli da je neka savrsena tehnologija,jer ko poznato je da se zvukom mogu pomjerati stvari i razbijati staklo.ja mislim da su ih prenosili pomocu glasnih zica,tj par njih se deralo a ploce od nekoliko tona su lebdjele u zraku.i tako su se derali i isli u visoko i ploca za njima. :lol:
jos je bilo par provala ali sad se ne mogu sjetiti.
i sto je najtuznije gledam onu omladinu koja u njega gleda kao u boga.upijaju svaku glupost koju on kaze.
i da na kraju kaze da jos nisu nasli nikakav trag od alata s kojim su brusene ploce ali to samo pokrepljuje tezu da su ipak deranjem dosla do visokog. :lol: :lol: :lol: :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#81

Post by mIRCerka »

taxi_driver wrote:sinoc gledao na tv intervju arheologa sem-a.i kontam koliko treba biti glup da bi mu povjerovao.on od oka zna koliko su teske ploce.spominje neke tone i tone.i jos kaze da su one pravljene negdje drugo pa prenesene u visoko.pita ga novinar kako su prenesene,a on kaze da nezna ali da misli da je neka savrsena tehnologija,jer ko poznato je da se zvukom mogu pomjerati stvari i razbijati staklo.ja mislim da su ih prenosili pomocu glasnih zica,tj par njih se deralo a ploce od nekoliko tona su lebdjele u zraku.i tako su se derali i isli u visoko i ploca za njima. :lol:
jos je bilo par provala ali sad se ne mogu sjetiti.
i sto je najtuznije gledam onu omladinu koja u njega gleda kao u boga.upijaju svaku glupost koju on kaze.
i da na kraju kaze da jos nisu nasli nikakav trag od alata s kojim su brusene ploce ali to samo pokrepljuje tezu da su ipak deranjem dosla do visokog. :lol: :lol: :lol: :lol:
au sto si pun jedaaa....auuu....
pa sta ces reci i uraditi kada se udje u unutrasnjost i kad se nasju svi alati? kad se nadje koristeno sudje?
eto, stvarno SRAM BILO pretke koji nisu ostavili sve slozeno isperd objekta sa sve mapom i upustvom za upotrebu... :oops:

sto ste vi glasniji u napadima na Semira i piramide, to smo mi glasniji u podrsci :D

Image
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#82

Post by Prenj »

mIRCerka wrote:
taxi_driver wrote: ...
on od oka zna koliko su teske ploce.spominje neke tone i tone.i jos kaze da su one pravljene negdje drugo pa prenesene u visoko.pita ga novinar kako su prenesene,a on kaze da nezna ali da misli da je neka savrsena tehnologija,jer ko poznato je da se zvukom mogu pomjerati stvari i razbijati staklo.ja mislim da su ih prenosili pomocu glasnih zica,tj par njih se deralo a ploce od nekoliko tona su lebdjele u zraku.i tako su se derali i isli u visoko i ploca za njima.
...
au sto si pun jedaaa....auuu....
pa sta ces reci i uraditi kada se udje u unutrasnjost i kad se nasju svi alati? kad se nadje koristeno sudje?
eto, stvarno SRAM BILO pretke koji nisu ostavili sve slozeno isperd objekta sa sve mapom i upustvom za upotrebu... :oops:

sto ste vi glasniji u napadima na Semira i piramide, to smo mi glasniji u podrsci :D
...
Tvoje Corone su mozda bas nasljednice drevnih graditelja ... :D
Semire, dokaz, dokaz ... uputi se u Slogu ... :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#83

Post by mIRCerka »

Prenj wrote:
mIRCerka wrote:
taxi_driver wrote: ...
on od oka zna koliko su teske ploce.spominje neke tone i tone.i jos kaze da su one pravljene negdje drugo pa prenesene u visoko.pita ga novinar kako su prenesene,a on kaze da nezna ali da misli da je neka savrsena tehnologija,jer ko poznato je da se zvukom mogu pomjerati stvari i razbijati staklo.ja mislim da su ih prenosili pomocu glasnih zica,tj par njih se deralo a ploce od nekoliko tona su lebdjele u zraku.i tako su se derali i isli u visoko i ploca za njima.
...
au sto si pun jedaaa....auuu....
pa sta ces reci i uraditi kada se udje u unutrasnjost i kad se nasju svi alati? kad se nadje koristeno sudje?
eto, stvarno SRAM BILO pretke koji nisu ostavili sve slozeno isperd objekta sa sve mapom i upustvom za upotrebu... :oops:

sto ste vi glasniji u napadima na Semira i piramide, to smo mi glasniji u podrsci :D
...
Tvoje Corone su mozda bas nasljednice drevnih graditelja ... :D
Semire, dokaz, dokaz ... uputi se u Slogu ... :D
ne znam vala, onda nismo naucile zanat jer smo imale dosta koncerata na otvorenom pa ne bi tektonskih pomjeranja....
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#84

Post by Prenj »

mIRCerka wrote:
Prenj wrote: Tvoje Corone su mozda bas nasljednice drevnih graditelja ... :D
Semire, dokaz, dokaz ... uputi se u Slogu ... :D
ne znam vala, onda nismo naucile zanat jer smo imale dosta koncerata na otvorenom pa ne bi tektonskih pomjeranja....
Mora vas biti 13 i morate imati veliki kvarcni kristal ispred sebe ... :D

Semir Osmanagic: Kosmicka misija Maja wrote: http://www.alternativnahistorija.com/AH5.htm
Ako bi se mogli vratiti u proslost, recimo u godinu 810., i naci se na trgu ispred Hrama natpisa, mozda bi mogli vidjeti skup koji zorno prati sta se desava na vrhu Hrama.

Na platformi sjede trinaestorica Maja, galaktickih gospodara, cuvara znanja. Svaki od njih ima veliki kvarcni kristal ispred sebe. Sjede i intenzivno meditiraju. Odjedamput se zacuje potmula vibracija: dijelom je to zvuk, dijelom vizija. Pred nasim ocima se materializuje svjetlosna galakticka cahura. U pocetku cahura lebdi iznad galaktickih gospodara, a zatim ih polako obavija. Uskoro su sva trinaestorica unutar prozirnih svjetlosnih lopti. Sum i vibracija se pojacavaju. Grad i dzungla u pozadini prisustvuju provorazrednom kosmickom dogadjaju. Frekvencija se povisuje. Stanovnistvo grada je fokusirano na svemirske lopte koje polako pocinju da blijede. Uskoro sjvetlosne lopte sa Majama nestaju. Scena kao da prerasta u san. Vibracija se vise ne cuje. Uzdah ljudi se odbija od kamene gradjevine. Ubrzo se skup rasprsi.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#85

Post by taxi_driver »

mIRCerka wrote:
taxi_driver wrote:sinoc gledao na tv intervju arheologa sem-a.i kontam koliko treba biti glup da bi mu povjerovao.on od oka zna koliko su teske ploce.spominje neke tone i tone.i jos kaze da su one pravljene negdje drugo pa prenesene u visoko.pita ga novinar kako su prenesene,a on kaze da nezna ali da misli da je neka savrsena tehnologija,jer ko poznato je da se zvukom mogu pomjerati stvari i razbijati staklo.ja mislim da su ih prenosili pomocu glasnih zica,tj par njih se deralo a ploce od nekoliko tona su lebdjele u zraku.i tako su se derali i isli u visoko i ploca za njima. :lol:
jos je bilo par provala ali sad se ne mogu sjetiti.
i sto je najtuznije gledam onu omladinu koja u njega gleda kao u boga.upijaju svaku glupost koju on kaze.
i da na kraju kaze da jos nisu nasli nikakav trag od alata s kojim su brusene ploce ali to samo pokrepljuje tezu da su ipak deranjem dosla do visokog. :lol: :lol: :lol: :lol:
au sto si pun jedaaa....auuu....
pa sta ces reci i uraditi kada se udje u unutrasnjost i kad se nasju svi alati? kad se nadje koristeno sudje?
eto, stvarno SRAM BILO pretke koji nisu ostavili sve slozeno isperd objekta sa sve mapom i upustvom za upotrebu... :oops:

sto ste vi glasniji u napadima na Semira i piramide, to smo mi glasniji u podrsci :D

Image







ma zanimljivi ovi pra visocaci.naprave piramidu i pojedu alat da se nikad ne bi otkrilo kako su ih pravili.a sad mi mozemo samo nagadjati.
ja sve nesto kontam da je kod mirci inat proradio.nemoguce da vjeruje u glasne zice nasih predaka :lol:

ali meni je semir sinoc bio haos.kao da sam gledao top listu nadrealista.
kaze vidite ove ploce ja od oka znam da su teske toliko i toliko tona.i pravljenje su u nekom nasem kamenolomu u davna vremena.i prenesene ovdje.
garant je u to vrijeme cengic imao transportno preduzece. :P
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#86

Post by kekec »

Prenj wrote:Mora vas biti 13 i morate imati veliki kvarcni kristal ispred sebe ... :D
Evo od mene kristal, a za ostalo se pobrinite:
Image
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#87

Post by pape »

Na platformi sjede trinaestorica Maja, galaktickih gospodara, cuvara znanja. Svaki od njih ima veliki kvarcni kristal ispred sebe. Sjede i intenzivno meditiraju. Odjedamput se zacuje potmula vibracija: dijelom je to zvuk, dijelom vizija. Pred nasim ocima se materializuje svjetlosna galakticka cahura. U pocetku cahura lebdi iznad galaktickih gospodara, a zatim ih polako obavija. Uskoro su sva trinaestorica unutar prozirnih svjetlosnih lopti. Sum i vibracija se pojacavaju. Grad i dzungla u pozadini prisustvuju provorazrednom kosmickom dogadjaju. Frekvencija se povisuje. Stanovnistvo grada je fokusirano na svemirske lopte koje polako pocinju da blijede. Uskoro sjvetlosne lopte sa Majama nestaju. Scena kao da prerasta u san. Vibracija se vise ne cuje. Uzdah ljudi se odbija od kamene gradjevine. Ubrzo se skup rasprsi.
:D Pa dobro, .... autoru ovakog teksta i prilici da trazi piramide po Bosni, .... :oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#88

Post by mIRCerka »

Prenj wrote:
mIRCerka wrote:
Prenj wrote: Tvoje Corone su mozda bas nasljednice drevnih graditelja ... :D
Semire, dokaz, dokaz ... uputi se u Slogu ... :D
ne znam vala, onda nismo naucile zanat jer smo imale dosta koncerata na otvorenom pa ne bi tektonskih pomjeranja....
Mora vas biti 13 i morate imati veliki kvarcni kristal ispred sebe ... :D

Semir Osmanagic: Kosmicka misija Maja wrote: http://www.alternativnahistorija.com/AH5.htm
Ako bi se mogli vratiti u proslost, recimo u godinu 810., i naci se na trgu ispred Hrama natpisa, mozda bi mogli vidjeti skup koji zorno prati sta se desava na vrhu Hrama.

Na platformi sjede trinaestorica Maja, galaktickih gospodara, cuvara znanja. Svaki od njih ima veliki kvarcni kristal ispred sebe. Sjede i intenzivno meditiraju. Odjedamput se zacuje potmula vibracija: dijelom je to zvuk, dijelom vizija. Pred nasim ocima se materializuje svjetlosna galakticka cahura. U pocetku cahura lebdi iznad galaktickih gospodara, a zatim ih polako obavija. Uskoro su sva trinaestorica unutar prozirnih svjetlosnih lopti. Sum i vibracija se pojacavaju. Grad i dzungla u pozadini prisustvuju provorazrednom kosmickom dogadjaju. Frekvencija se povisuje. Stanovnistvo grada je fokusirano na svemirske lopte koje polako pocinju da blijede. Uskoro sjvetlosne lopte sa Majama nestaju. Scena kao da prerasta u san. Vibracija se vise ne cuje. Uzdah ljudi se odbija od kamene gradjevine. Ubrzo se skup rasprsi.
nas ima 18....
idemo do Parlamenta da ih preselimo ... Hvalana info...eto ima koristi od vas antipiramidasha
User avatar
wels
Posts: 2116
Joined: 22/06/2003 00:00
Location: 6/red 3/parter

#89

Post by wels »

ma zanimljivi ovi pra visocaci.naprave piramidu i pojedu alat da se nikad ne bi otkrilo kako su ih pravili.a sad mi mozemo samo nagadjati.

Ako hocemo u Evropu,kao prvo moramo naucit da po zavrshetku radova na baushteli pokupimo alat,odvezemo mashine i zavrsheni objekt ostavimo cist i uredan.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#90

Post by kekec »

wels wrote: Ako hocemo u Evropu,kao prvo moramo naucit da po zavrshetku radova na baushteli pokupimo alat,odvezemo mashine i zavrsheni objekt ostavimo cist i uredan.
Bosanske piramide su dio projekta koji je izvela Praevropska unija. :-)
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#91

Post by taxi_driver »

wels wrote:
ma zanimljivi ovi pra visocaci.naprave piramidu i pojedu alat da se nikad ne bi otkrilo kako su ih pravili.a sad mi mozemo samo nagadjati.

Ako hocemo u Evropu,kao prvo moramo naucit da po zavrshetku radova na baushteli pokupimo alat,odvezemo mashine i zavrsheni objekt ostavimo cist i uredan.
vidis na to sam zaboravio.koliko su oni samo napredniji od nas.samo da mi je znati jesu li fasadu zavrsili.jer kod nas svaka druga kuca nema fasade.
semira bih zamolio da nam kaze od kojeg je materijala,i koje je boje bila fasada na piramidi
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#92

Post by Harrys »

:D Evo i od mene da se nazdravi i zasladi. :D :D

ImageImage
Larci
Posts: 231
Joined: 15/09/2004 16:24

#93

Post by Larci »

taxi_driver wrote: i da na kraju kaze da jos nisu nasli nikakav trag od alata s kojim su brusene ploce ali to samo pokrepljuje tezu da su ipak deranjem dosla do visokog. :
hmmmmm Egipatatske piramide su jedna od najvecih svijetskih tajni... na njima su prosli mnogi i mnogi strucnjaci, godinama ih istrazivali... upotrrbljavali svu danasnju najsavremeniju tehniku...sve alate ..sve moguce dizalize..GPRS-ove..livere, metre, lasere, avione, kompjutere..i na kraju opet nemaju ni dokaze KAKO SU PIRAMIDE napravljene, a ni sa samim tim nemaju ni alat pomocu kojega su napravljenje... Jer da imaju davno bi tu ogromnu tajnu rijesili!!
I sad ti trazis od Semira da ti on stvori neki alat!!!! hmm mislim da mnogo trazish...
User avatar
wels
Posts: 2116
Joined: 22/06/2003 00:00
Location: 6/red 3/parter

#94

Post by wels »

Larci wrote:
taxi_driver wrote: i da na kraju kaze da jos nisu nasli nikakav trag od alata s kojim su brusene ploce ali to samo pokrepljuje tezu da su ipak deranjem dosla do visokog. :
hmmmmm Egipatatske piramide su jedna od najvecih svijetskih tajni... na njima su prosli mnogi i mnogi strucnjaci, godinama ih istrazivali... upotrrbljavali svu danasnju najsavremeniju tehniku...sve alate ..sve moguce dizalize..GPRS-ove..livere, metre, lasere, avione, kompjutere..i na kraju opet nemaju ni dokaze KAKO SU PIRAMIDE napravljene, a ni sa samim tim nemaju ni alat pomocu kojega su napravljenje... Jer da imaju davno bi tu ogromnu tajnu rijesili!!
I sad ti trazis od Semira da ti on stvori neki alat!!!! hmm mislim da mnogo trazish...
Ma covjek samo pita za fasadu.
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#95

Post by dinash »

ovo je najbolja tema na forumu. titam.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#96

Post by Prenj »

kekec wrote:
wels wrote: Ako hocemo u Evropu,kao prvo moramo naucit da po zavrshetku radova na baushteli pokupimo alat,odvezemo mashine i zavrsheni objekt ostavimo cist i uredan.
Bosanske piramide su dio projekta koji je izvela Praevropska unija. :-)
Mislis, PARAEvropska unija?
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#97

Post by kekec »

dinash wrote:ovo je najbolja tema na forumu. titam.
398-ma stranica :shock: :-D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#98

Post by mIRCerka »

dinash wrote:ovo je najbolja tema na forumu. titam.
SRETAN MU RODJENDAN... :(

eh da je bogdom pozivio, sad bi nas sve nadigao da otkopavamo piramidu...
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#99

Post by Goran_35 »

taxi_driver wrote:...i jos kaze da su one pravljene negdje drugo pa prenesene u visoko.pita ga novinar kako su prenesene,a on kaze da nezna ali da misli da je neka savrsena tehnologija,jer ko poznato je da se zvukom mogu pomjerati stvari i razbijati staklo.ja mislim da su ih prenosili pomocu glasnih zica,tj par njih se deralo a ploce od nekoliko tona su lebdjele u zraku.i tako su se derali i isli u visoko i ploca za njima. :lol:
jos je bilo par provala ali sad se ne mogu sjetiti.
i sto je najtuznije gledam onu omladinu koja u njega gleda kao u boga.upijaju svaku glupost koju on kaze.
i da na kraju kaze da jos nisu nasli nikakav trag od alata s kojim su brusene ploce ali to samo pokrepljuje tezu da su ipak deranjem dosla do visokog. :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja se ipak ne bih smij'o :oops: dok sve ne provjerim... :D

Danas se sigurno zna da piramide nisu pravili robovi... A kako? Pa postoji vise teorija a jedna je,da su blokovi prenoseni uz pomoc "rezonantnih frekvencija".Ova teorija,pod uslovom da se pokaze tacnom, podrazumjeva ,da su te drevne civilizacije ipak bile mnogo razvijenije nego sto se misli...


Ako ova tvrdnja izgleda smjesnom,ja bih jos samo napomenuo :oops: da je Nikola Tesla radio nesto slicno ...Ima to zabiljezeno u njegovim FBI fajlovima...

"In his Manhattan lab, Tesla made the earth into an electric tuning fork. He managed to get a steam-driven oscillator to vibrate at the same frequency as the ground beneath him (like Ella Fitzgerald breaking the glass with her voice in those old Memorex commercials).
The result? An earthquake on all the surrounding city blocks. The buildings trembled, the windows broke, and the plaster fell off the walls.
Tesla contended that, in theory, the same principle could be used to destroy the Empire State Building or even possibly split the Earth in two. Tesla had accurately determined the resonant frequencies of the Earth almost 60 years before science could confirm his results."

A cini mi se da su se radile neke vjezbe iz fizike sa zvucnom viljuskom? Mislim ko je radio(jer ima nekih koji nisu :D) - da se drugo tjelo dovede u poziciju da osciluje istom frekvencijom (to je valjda rezonancija) ?



:oops:
User avatar
wels
Posts: 2116
Joined: 22/06/2003 00:00
Location: 6/red 3/parter

#100

Post by wels »

kekec wrote:
wels wrote: Ako hocemo u Evropu,kao prvo moramo naucit da po zavrshetku radova na baushteli pokupimo alat,odvezemo mashine i zavrsheni objekt ostavimo cist i uredan.
Bosanske piramide su dio projekta koji je izvela Praevropska unija. :-)
Alternativni zakljucak okorjelog antipiramidasha.Hmm,interesantno.
Locked