Bosanska piramida Sunca vol.3

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
Goa
Posts: 340
Joined: 06/08/2004 12:58

#376

Post by Goa »

Gledam sinoc prilog na FTV

Djeca arheolozi sa metlicama ali i sa lopatama?!

Razumijem ako ima djece sposobne da mogu vrsiti arheoloska istrazivanja, al da se javno promovise zaposljavanje djece na fizickim poslovima to je sramota!

Sve se nadam danu kad ce se direktoru i urednicima na javnim RTV emiterima i javnim preduzecima (Telecom) piramida obiti od glavu.

Ako obican narod nevjeruje u nauku u redu, al da u nauku nevjeruju urednici na javnim medijima i direktori javnih preduzeca to je sasvim nesta drugo.
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#377

Post by Harrys »

@sen,duso,sta ima novo na Visocici,kako komerc. :D :-)
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#378

Post by Prenj »

Saraswati wrote:
vedderedi wrote:Ovo mora da je Mirci prekopala preko vikenda, vidite da se nikako ne javlja na forum. :D
Ma lako mi je za Mirci, ali gdje je Prenj?! Nije valjda da i on kopa... :D
:D
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#379

Post by Prazina »

Piramida je gradjena prije opsteg potopa opisanog u Starom Zavjetu!!!!

To pokazuje i stanje samih blokova i tunela!!!!!
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#380

Post by Prenj »

Prazina wrote:Piramida je gradjena prije opsteg potopa opisanog u Starom Zavjetu!!!!

To pokazuje i stanje samih blokova i tunela!!!!!
Ne treba posebno dokazivati da je piramida gradjena prije svega ostalog, otud nepostojanje bilo kakvih materijalnih dokaza ... :D
Ili su pak sve razmontirali pa odvukli nazad na Plejade ... :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#381

Post by Prenj »

Harrys wrote:@sen,duso,sta ima novo na Visocici,kako komerc. :D :-)
Jel Suljo jos koga cokio?

:D
sen
Posts: 33
Joined: 23/04/2006 10:13

#382

Post by sen »

Harrys wrote:@sen,duso,sta ima novo na Visocici,kako komerc. :D :-)

Nista,duso,

Vec dvadesetak dana nisam obisla one moje standove tamo u Visokom.
Dobro je da si me napomenuo.
Moram otici po pazar. :-D


Nego sta bi sa onom kafom?
Nadam se da si promjenio misljenje. :D
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#383

Post by Mahalac »

U subotu sam bio na Piramidi i moji utisci su svedeni na imenicu kojom oznacavam lokaciju u pocetku recenice!
Imam dosta slika (dosta toga vec vidjeno)ali iskreno receno sramota me bilo slikati pored onoliko svijeta sto kopa :oops:
Dodajem da bi se obavezno trebalo postaviti znakove i putokaze od samog skretanja s autoputa u Visoko..stvarno mi nije jasno zasto dosada to nije ucinjeno.


Prenj pozdravio te Semir Osmanagic pita ko je taj zagrizeni na sarajevo-x-u....ne znam rekoh mu i posluzih se onom sms-om/porukom sa emisije zabranjeni forum upucenoj gospodji xy...."da tusis ko suh rahat lokum". :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#384

Post by mIRCerka »

ja vam fino kazem piramide ima a vi meni NEMA PA NEMA... :oops:

:faraon1:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#385

Post by Prenj »

Mahalac wrote: ...
Prenj pozdravio te Semir Osmanagic pita ko je taj zagrizeni na sarajevo-x-u....ne znam rekoh mu i posluzih se onom sms-om/porukom sa emisije zabranjeni forum upucenoj gospodji xy...."da tusis ko suh rahat lokum". :D
Ili si istetovirao negdje "sarajevo-x forum" ili te je Sem odmah procitao svojim Ekpertnim okom ... :D

PS. Je'l i tebe cokio Suljo?
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#386

Post by Mahalac »

:roll:

otidji, pogledaj.....a znas da se nekad i zazmiri na jedno 'ekspertno" oko :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#387

Post by Prenj »

Mahalac wrote::roll:

otidji, pogledaj.....a znas da se nekad i zazmiri na jedno 'ekspertno" oko :D
Kazu raja da je, nakon ovog kopanja, super teren za izucavanje geologije, pedologije, ... sedimentnih stijena ko salate ... :D
Jedinstven fenomen u svijetu ... Bosanci prekopavaju Zemljinu koru ... u potrazi za maglom :(
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#388

Post by Mahalac »

Kazem ja dry rahat lokum

Image
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#389

Post by Piramidos »

Mahalac wrote::roll:

otidji, pogledaj.....a znas da se nekad i zazmiri na jedno 'ekspertno" oko :D
bio sam ja mahalac na brdu,
brdo brdo samo sto se ispod krije stari grad visoki :) , pa ce biti bas lijepo kad ga otkopate :-D
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#390

Post by Prazina »

[quote="domi"]Je l' moze neko da mi kaze sta bi sa onim tunelima o kojima sam negdje citao. Da li su njih poceli istrazivati?[/quote]

Tuneli se takodje ciste od strane speleologa!!!!

Uskoro ce poceti iskopavanje na samom vrhu!!!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#391

Post by Prazina »

[quote="domi"]Je l' moze neko da mi kaze sta bi sa onim tunelima o kojima sam negdje citao. Da li su njih poceli istrazivati?[/quote]

Tuneli se takodje ciste od strane speleologa!!!!

Uskoro ce poceti iskopavanje na samom vrhu!!!
Prazina
Posts: 145
Joined: 27/05/2006 23:40

#392

Post by Prazina »

[quote="domi"]Je l' moze neko da mi kaze sta bi sa onim tunelima o kojima sam negdje citao. Da li su njih poceli istrazivati?[/quote]

Tuneli se takodje ciste od strane speleologa!!!!

Uskoro ce poceti iskopavanje na samom vrhu!!!
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#393

Post by Mahalac »

Piramidos wrote:
Mahalac wrote::roll:

otidji, pogledaj.....a znas da se nekad i zazmiri na jedno 'ekspertno" oko :D
bio sam ja mahalac na brdu,
brdo brdo samo sto se ispod krije stari grad visoki :) , pa ce biti bas lijepo kad ga otkopate :-D
Koliko sam ja vidio kopanje se radi na puno sirem podrucju nego sto bi trebao da zauzima stari grad visoki a oni tuneli????valjda i oni ratovali pa kopali ispod piste :D :shock: :D

Nego evo cujem organizuje se ovdje kod mene (nije sad vazno gdje)oko 70-ak stranaca u posjetu Visokom u turisticki obilazak pa reko da im kazem da ne idu ...ha sta ti mislis :?
sen
Posts: 33
Joined: 23/04/2006 10:13

#394

Post by sen »

Mahalac wrote:
Piramidos wrote:
Mahalac wrote::roll:

otidji, pogledaj.....a znas da se nekad i zazmiri na jedno 'ekspertno" oko :D
bio sam ja mahalac na brdu,
brdo brdo samo sto se ispod krije stari grad visoki :) , pa ce biti bas lijepo kad ga otkopate :-D
Koliko sam ja vidio kopanje se radi na puno sirem podrucju nego sto bi trebao da zauzima stari grad visoki a oni tuneli????valjda i oni ratovali pa kopali ispod piste :D :shock: :D

Nego evo cujem organizuje se ovdje kod mene (nije sad vazno gdje)oko 70-ak stranaca u posjetu Visokom u turisticki obilazak pa reko da im kazem da ne idu ...ha sta ti mislis :?
Ako se ispod Visocice krije stari grad Visoki, racunajuci i to da se onda proteze i na okolna brda,onda je to najvjerovatnije najveci stari grad na svijetu.Licno ne vjerujem da je to stari grad, ali i ako se na kraju ustanovi da je to ipak to, onda ce vjerovatno biti jedna od velikih atrakcija. :lol:

Posalji te strance u Visoko.Dosta su oni od nas gulili pare. Vrijeme je da i mi njih malo ogulimo. :x
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#395

Post by bleka »

Jebo koridor, jebo Titu i Samac Sarajevo, sta Semir napravi. Radna akcija 2006 i svi sretni krampat. Bravo MAJSToREEEEEEEEEEEEEE :lol:
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#396

Post by Vodenjak »

sen wrote:
Mahalac wrote:
Piramidos wrote: bio sam ja mahalac na brdu,
brdo brdo samo sto se ispod krije stari grad visoki :) , pa ce biti bas lijepo kad ga otkopate :-D
Koliko sam ja vidio kopanje se radi na puno sirem podrucju nego sto bi trebao da zauzima stari grad visoki a oni tuneli????valjda i oni ratovali pa kopali ispod piste :D :shock: :D

Nego evo cujem organizuje se ovdje kod mene (nije sad vazno gdje)oko 70-ak stranaca u posjetu Visokom u turisticki obilazak pa reko da im kazem da ne idu ...ha sta ti mislis :?
Ako se ispod Visocice krije stari grad Visoki, racunajuci i to da se onda proteze i na okolna brda,onda je to najvjerovatnije najveci stari grad na svijetu.Licno ne vjerujem da je to stari grad, ali i ako se na kraju ustanovi da je to ipak to, onda ce vjerovatno biti jedna od velikih atrakcija. :lol:

Posalji te strance u Visoko.. Dosta su oni od nas gulili pare.Vrijeme je da i mi njih malo ogulimo. :x
:shock: :shock:

:-) :-) :-)


:lol:
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#397

Post by bleka »

KAd se piraMIDE DOKAZU. oDMAH VARTITI PRIJESTOLJNICU U vISOKO. Napraviti enormnu zderacinu kakvu svijet jos nije vidio. Bosna ce biti centar turizma u regionu :-)
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#398

Post by Reina »

bleka wrote:Napraviti enormnu zderacinu kakvu svijet jos nije vidio. :-)
:lol: :lol: joj ti si meni car :lol:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9886
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#399

Post by Bosanac sa dna kace »

bleka wrote:KAd se piraMIDE DOKAZU. oDMAH VARTITI PRIJESTOLJNICU U vISOKO. Napraviti enormnu zderacinu kakvu svijet jos nije vidio. Bosna ce biti centar turizma u regionu :-)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sad vise nije Visoko kod Sarajeva, vec Sarajevo kod Visokog! :D
bleka
Posts: 700
Joined: 20/09/2005 11:43

#400

Post by bleka »

Bosanac sa dna kace wrote:
bleka wrote:KAd se piraMIDE DOKAZU. oDMAH VARTITI PRIJESTOLJNICU U vISOKO. Napraviti enormnu zderacinu kakvu svijet jos nije vidio. Bosna ce biti centar turizma u regionu :-)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sad vise nije Visoko kod Sarajeva, vec Sarajevo kod Visokog! :D
Bosna ce bit elitni turizam, a JAdran za sirotinju :lol: :lol: :lol:
Locked