Bosanska piramida Sunca vol.3

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
sultanijica
Posts: 29
Joined: 04/05/2006 18:50

#351

Post by sultanijica »

Mene zivo zanima ko stoji iza njega... :D
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#352

Post by Mahalac »

Kolko ja vidim bager :oops:
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#353

Post by Saraswati »

I ja, ako me oci ne varaju... 8)
semm
Posts: 98
Joined: 19/04/2006 14:04

#354

Post by semm »

NPorukaUpisano: 27/05/2006 20:15 Naslov poruke: Mene zivo zanima ko stoji iza njega... Very Happye

On stoji sam ispred svih ,a iza njega na fotografiji stoji 30-ak neumornih Holland-eza.
Za New Hollandjako jeftina reklama .Uskoro ce mo vidjeti dolazak i poznatih proizvodjaci opreme, softvera i logistike da se reklamiraju .Ovo je samo pocetak tako da se necemo pitatati ko stoji iza.Nego ko sve ucestvuje.
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#355

Post by stranacc »

Freelancer wrote:Pazite ovo ...Sem dobio bager :-? :-?
Image
Sutra ce osnivach da se slika kako vozi bager
bezbeli ce dovesti i jatu sa dva kamiona
pa onda slijedi suljo sa celavom glavom
a mirnesa bi oni komotno mogli zaposliti da radi na visocici ...on je svakako sofer

p.s. meni se cini da se oni kad otkriju to brdo i konacno spoznaju da nema nista .. a do tada ce nakupiti doniranih bagera i kamiona... lijepo fino napraviti piramidu.... ONU NAJSTARIJU ASFALTNO-BETONSKU...MIXANO

:lol: :lol:
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#356

Post by pape »

:oops: Jesu li se ovo i akreditacije nabacile, .... ? :oops: :-) :zzzz:
semm
Posts: 98
Joined: 19/04/2006 14:04

#357

Post by semm »

Vodenjak wrote:Ne mogu da vjerujem... :shock:
Od juce popodne niko nista ne napisa... :? :shock:

:D :D
Razlozi
1.Opao tiraz zutom liscu , posto su prijatelji pored kopiranja cijelih clanaka ,poceli prisiljavati , druge da besplatno citaju citav kupus.A ovi drugi to sa gadjenjem odbili.
2.Doktori dobili zuticu kad im je Urednik uredio pismo upuceno voljenom puku.
3.Doktore umjesto uredne stolice pocela muciti dijare pa se sad pitaju otkad h snadje i ta bolest.
4.Urednik poceo da umislja da je planina te posjetio hecima za dusu . Oni hecim mu preporucio da je bolje da se on bavi skrabanjem po kupusu.Jer i kupus pozuti kad se ukiseli.
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#358

Post by stranacc »

semm wrote:
Vodenjak wrote:Ne mogu da vjerujem... :shock:
Od juce popodne niko nista ne napisa... :? :shock:

:D :D
Razlozi
1.Opao tiraz zutom liscu , posto su prijatelji pored kopiranja cijelih clanaka ,poceli prisiljavati , druge da besplatno citaju citav kupus.A ovi drugi to sa gadjenjem odbili.
2.Doktori dobili zuticu kad im je Urednik uredio pismo upuceno voljenom puku.
3.Doktore umjesto uredne stolice pocela muciti dijare pa se sad pitaju otkad h snadje i ta bolest.
4.Urednik poceo da umislja da je planina te posjetio hecima za dusu . Oni hecim mu preporucio da je bolje da se on bavi skrabanjem po kupusu.Jer i kupus pozuti kad se ukiseli.
U YEBO TE AL GA TI PISHESH :shock: :shock:
a sta si nam htio da kazes
jal je(ih) ima jal je(ih) nema??
semm
Posts: 98
Joined: 19/04/2006 14:04

#359

Post by semm »

stranacc wrote:
semm wrote:
Vodenjak wrote:Ne mogu da vjerujem... :shock:
Od juce popodne niko nista ne napisa... :? :shock:

:D :D
Razlozi
1.Opao tiraz zutom liscu , posto su prijatelji pored kopiranja cijelih clanaka ,poceli prisiljavati , druge da besplatno citaju citav kupus.A ovi drugi to sa gadjenjem odbili.
2.Doktori dobili zuticu kad im je Urednik uredio pismo upuceno voljenom puku.
3.Doktore umjesto uredne stolice pocela muciti dijare pa se sad pitaju otkad h snadje i ta bolest.
4.Urednik poceo da umislja da je planina te posjetio hecima za dusu . Oni hecim mu preporucio da je bolje da se on bavi skrabanjem po kupusu.Jer i kupus pozuti kad se ukiseli.
U YEBO TE AL GA TI PISHESH :shock: :shock:
a sta si nam htio da kazes
jal je(ih) ima jal je(ih) nema??
Naravno da da PISHEM da i ti vjeruješ da hin ima.
Jupi@home
Posts: 7
Joined: 22/04/2006 03:30

#360

Post by Jupi@home »

Ima li neko suvislu objektivnu informaciju sta se trenutno dogada na Visocici?
Neki report od nekoga ko je bio tamo prije par dana.
Bilo bi lijepo znati sto se dogada. :)
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#361

Post by Goran_35 »

Kopa se :oops: do pobjede a pobjeda se vcec nazire :oops:

Image
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#362

Post by sekiracija »

Jos u samom zacetku ove teme ja sam napisao:
NEKI SU JE POCELI ZATRPAVAT I PRIJE VEC STO JE OTKRIVENA.
Danas mi cini radost da se mogu sjetiti svojih rijeci,a vama??? :D
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#363

Post by stranacc »

semm wrote: Naravno da da PISHEM da i ti vjeruješ da hin ima.
Uf jesi ti mLogo dobar chovjek
svaka ti cast treba i ne upucene uputiti ... samo ti pishi
nego ozbiljno sad imal HIN? il hin nema?
p.s. bez zeze sta si htio reci sa onim gore napisanim ..neko lisce , kupus... jel hoce saditi kupus na brdu or what?

i jel problem ako ja PISHEM a ti PISES s kvakicom?
nisu svi sretni da zive u bosni i imaju sva ta slova :(
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#364

Post by neko iz mase »

hin tuj hin netuj
Jupi@home
Posts: 7
Joined: 22/04/2006 03:30

#365

Post by Jupi@home »

Goran_35 wrote:Kopa se :oops: do pobjede a pobjeda se vcec nazire :oops:
A ima li kakvih tragova pisma?
Je li bio "super" strucnjak iz Egipta potvrditi vjerovanja da je to piramida ili je jos prerano?

Ajde ljudi (vi koji ste u tome) napravite neki rezime dosada otkrivenog.
Na ostalim stranicama ima nekih press materijala ali oni su usmjereni ka potencijalnim sponzorima i pokroviteljima... fali onaj dio o cemu se tu zapravo radi...
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#366

Post by vedderedi »

Ovo mora da je Mirci prekopala preko vikenda, vidite da se nikako ne javlja na forum. :D
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#367

Post by sekiracija »

neko iz mase wrote:hin tuj hin netuj
Vidimo se dogodine u Bosni na novoj Djipijadi :D
Jupi@home
Posts: 7
Joined: 22/04/2006 03:30

#368 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Jupi@home »

Image
Upravo je Milic na HRT-ovom Dnevniku izreklamirao Cevape kod Faraona.

Kaze pivo 8 a kafa 4 kn. Nije rekao koliko su cevapi. :lol:
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#369

Post by domi »

Je l' moze neko da mi kaze sta bi sa onim tunelima o kojima sam negdje citao. Da li su njih poceli istrazivati?
horoz
Posts: 358
Joined: 19/05/2003 00:00

#370

Post by horoz »

domi wrote:Je l' moze neko da mi kaze sta bi sa onim tunelima o kojima sam negdje citao. Da li su njih poceli istrazivati?
u tunelima su pronađeni blokovi sa tragovima pisma

vidi na
http://bosnian-pyramid.com/gallery/Exca ... 693423.jpg
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#371

Post by Bosanac sa dna kace »

horoz wrote:
domi wrote:Je l' moze neko da mi kaze sta bi sa onim tunelima o kojima sam negdje citao. Da li su njih poceli istrazivati?
u tunelima su pronađeni blokovi sa tragovima pisma

vidi na
http://bosnian-pyramid.com/gallery/Exca ... 693423.jpg
ja ipak vjerujem da su ti ''tuneli'' srednjovijekovni ili anticki rudnici!
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#372

Post by Meshtar »

http://bosnian-pyramid.com/gallery/Exca ... 693423.jpg

Čisto da se zna, zatražio sam pomoć pojedinih eminentnih stručnjaka iz ove oblasti. Ovi znakovi znače slijedeće:

ŽELJO ŠAMPION :) :) :)
horoz
Posts: 358
Joined: 19/05/2003 00:00

#373

Post by horoz »

Bosanac sa dna kace wrote:
horoz wrote:
domi wrote:Je l' moze neko da mi kaze sta bi sa onim tunelima o kojima sam negdje citao. Da li su njih poceli istrazivati?
u tunelima su pronađeni blokovi sa tragovima pisma

vidi na
http://bosnian-pyramid.com/gallery/Exca ... 693423.jpg
ja ipak vjerujem da su ti ''tuneli'' srednjovijekovni ili anticki rudnici!
dobro, al' i sam znas kolko se to pika :D
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#374

Post by Saraswati »

vedderedi wrote:Ovo mora da je Mirci prekopala preko vikenda, vidite da se nikako ne javlja na forum. :D
Ma lako mi je za Mirci, ali gdje je Prenj?! Nije valjda da i on kopa... :D
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#375

Post by seljak_cojek »

RTV Visoko wrote: Nema dana, a pogotovo vikenda kada se brojni volonteri ne uključe u akciju promocije projekta "Bosanska piramida sunca". Tako je bilo i danas, radnici Vispaka, njih 50- tak na sjevernoj strani, i 30-tak na platou. Muški rade na iskopavanju sonde br.4 i to vrlo vrijedno. Bez obzira što je mnogo posjetilaca, ne daju se ometati. Na platou su dame. Pored njih gigantska džezva. Počašćen je svaki gost pravom bosanskom kafom. Ručkom su sve radnike nagradile članice „Sumejje“. I Romi su opet na akciji, ali i članovi GDS-a. No pažnju je privukao i minibager, tehničkih oznaka E 35.2 SR. To je donacija Del-co uvoznika, distributera i zastupnika talijanske firme New Holland. U prisustvu Semira Osmanagića i direktora Del-co-a Omera Delahmetovića, bager je napravio nekoliko simboličnih kretnji. On neće raditi da platou i na padinama Bosanske piramide sunca zbog osjetljivosti terena. Svoje zadatke će dati na Plješevici ili Bosanskoj piramidi mjeseca. Prvi čovjek Fondacije se zahvalio svom donatoru:
- Hvala na ovoj vrlo skupoj mašini, koja se daje na upotrebu Projektu. Dobili smo i ranika koji će njome rukovati, zatim servis mašine, gorivo, maziva. Ja Vam se gosp. Delahmetoviću od srca zahvaljujem. Ovaj čin pokazuje da svako daje ono što može, jer osjeća. To je divno, kazao je Osmanagić.
I direktoru Delahemetoviću je drago što je ovakav razvoj situacije na bitnom projektu:
- Ovaj stroj je poklonjen na insistiranje direktora prodaje kompanije New Holland. Ova mašina će biti sada na usluzi. A ako trebadne neka druga opet neće biti problema. Tu smo do kraja sezone, pa onda na proljeće opet sa novom i sve tako.
Da ovaj projekat sve više postaje popularan i širom svijeta, svjedoće sve brojnije posjete turista ali i naučnika iz inostranstva. Tako su u subotu na Visočici bili Kirsten Juhl, sa Univerziteta Stavanger u Norveškoj, te Thomas J. Parsons direktor forenzičkih nauka iz ICMP-a sa svojim saradnicima. Novinarskih ekipa je opet bilo mnogo. Izdvojit ćemo RTL iz Mađarske. Hiljade ljudi u radosti djele sreću što se oliči na jasno vidjljivim mjestima gdje turisti dolaze. Poruke su to svima onima koji se na raznim duelima "kaće“ sa Semirom. Narod na ovaj način šalje poruke "nevjernicima". Kažu samo tako se mogu boriti i to će činiti i u buduće, a danas su pozdravili jednu gospođu koja se stidljivo upoznavala sa Osmanagićem i na njegovo pitanje gdje radi, nije željela kazati pred svima. Kasnije nam je tiho kazala da hljeb zarađuje u Zemaljskom muzeju u Sarajevu.
http://rtv-visoko.ba/news.php?readmore=185

Image
Locked