Bosanska piramida Sunca vol.3

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#151

Post by Prenj »

mIRCerka wrote: prenj, bila sam u Sedona dolini...upoznala se sa cudacima svih vrsta....
Semir nije cudak...al pokazace vrijeme...no sikiriki...
pa ce mIRCi svima da se krvi napije... :D
Samo da ne bude 'play it again, Sem' :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#152

Post by mIRCerka »

Prenj wrote:
mIRCerka wrote: prenj, bila sam u Sedona dolini...upoznala se sa cudacima svih vrsta....
Semir nije cudak...al pokazace vrijeme...no sikiriki...
pa ce mIRCi svima da se krvi napije... :D
Samo da ne bude 'play it again, Sem' :D

prenj, hajd ucini uslugu svom drugu...
de obiljezi u singapurskom zakonu sta mislis da je za nas, a ja odo brat maline :D pa se cujemo popodne....

sad svi sjede i jedu kokice cekajuci da se ti i ja pokoljemo...:D

:faraon1:
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#153

Post by Vodenjak »

mIRCerka wrote:
Prenj wrote:
mIRCerka wrote: prenj, bila sam u Sedona dolini...upoznala se sa cudacima svih vrsta....
Semir nije cudak...al pokazace vrijeme...no sikiriki...
pa ce mIRCi svima da se krvi napije... :D
Samo da ne bude 'play it again, Sem' :D

prenj, hajd ucini uslugu svom drugu...
de obiljezi u singapurskom zakonu sta mislis da je za nas, a ja odo brat maline :D pa se cujemo popodne....

sad svi sjede i jedu kokice cekajuci da se ti i ja pokoljemo...:D

:faraon1:
:lol: :lol:
Ma @mIRCi je meni BOOOOG! :D

I najdrazi piramidas, bRez premca! :-) :-)
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#154

Post by vedderedi »

Prenj wrote:
vedderedi wrote:Prenj, jesil' ti bio ikako na Visocici otkako je pocelo ovo iskopavanje, ili kako rece neko "kopanje"? :D
\

Ne.
Nit' sam arheolog, nit' sam geolog, nit' imam 'Ekspetno oko', nit' zelim biti dio 'rijeke turista'.
Ipak, ako i kada, referentne institucije potvrde otkrice i cijela stvar napokon postane ozbiljan i strucan projekat, nece mi biti nimalo mrsko da se pridruzim volonterima-kopacima.
Do tada ...
Valjda cemo docekati i taj dan.
Bilo bi fino vidjeti Mirci i Prenja kako zajedno kopaju. :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#155

Post by Prenj »

mIRCerka wrote: prenj, hajd ucini uslugu svom drugu...
de obiljezi u singapurskom zakonu sta mislis da je za nas, a ja odo brat maline :D pa se cujemo popodne....

sad svi sjede i jedu kokice cekajuci da se ti i ja pokoljemo...:D

:faraon1:
:thumbup:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#156

Post by mIRCerka »

@Vodenjak, Hvala svaka ti dala...

@vedde, Prenj i mIRCi ko s poslom popiju kafu, cak pricaju o piramidi bez kapi krvi... nezamislivo za forum...


@Prenj, molim te da odmah osiguramo da kad NAS zakon prodje NIKO ne daje ulicama nasa imena :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#157

Post by Vodenjak »

mIRCerka wrote:@Vodenjak, Hvala svaka ti dala...

@vedde, Prenj i mIRCi ko s poslom popiju kafu, cak pricaju o piramidi bez kapi krvi... nezamislivo za forum...


@Prenj, molim te da odmah osiguramo da kad NAS zakon prodje NIKO ne daje ulicama nasa imena :D
Hocu i ja za hastaaaaaal! :-)

:D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#158

Post by mIRCerka »

Vodenjak wrote:
mIRCerka wrote:@Vodenjak, Hvala svaka ti dala...

@vedde, Prenj i mIRCi ko s poslom popiju kafu, cak pricaju o piramidi bez kapi krvi... nezamislivo za forum...


@Prenj, molim te da odmah osiguramo da kad NAS zakon prodje NIKO ne daje ulicama nasa imena :D
Hocu i ja za hastaaaaaal! :-)

:D
bujrum :D:D:D
off :faraon1:
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#159

Post by Vodenjak »

mIRCerka wrote:
Vodenjak wrote:
mIRCerka wrote:@Vodenjak, Hvala svaka ti dala...

@vedde, Prenj i mIRCi ko s poslom popiju kafu, cak pricaju o piramidi bez kapi krvi... nezamislivo za forum...


@Prenj, molim te da odmah osiguramo da kad NAS zakon prodje NIKO ne daje ulicama nasa imena :D
Hocu i ja za hastaaaaaal! :-)

:D
bujrum :D:D:D
off :faraon1:
Brzo cu, brzo... ;-)
Idu dani! :-) :-)
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#160

Post by vedderedi »

mIRCerka wrote:
@vedde, Prenj i mIRCi ko s poslom popiju kafu, cak pricaju o piramidi bez kapi krvi... nezamislivo za forum...
Pa dobro, ali kafa u gradu i kafa na piramidi nakon mukotrpnog otkopavanja nisu iste! :-D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#161

Post by mIRCerka »

vedderedi wrote:
mIRCerka wrote:
@vedde, Prenj i mIRCi ko s poslom popiju kafu, cak pricaju o piramidi bez kapi krvi... nezamislivo za forum...
Pa dobro, ali kafa u gradu i kafa na piramidi nakon mukotrpnog otkopavanja nisu iste! :-D
pa jedno je obicna kafa, drugo je antipiramidashka kafa...
podno Visocice cu krv na slamku da mu pijem (u prenesenom znacenju) :D

joj ba ljudi nemojte me vise prozivat, taman ugasim sve kad vidim ovo...

odo...

:faraon1: :faraon1: :faraon1:
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#162

Post by CiCiban »

hrasno38 wrote:
Prenj wrote:
mIRCerka wrote: hmm...zamisli, svi pricaju TREBA ISTRAZITI, cak i sam SEmir, samo vi antipiramidashi tvrdite da je nema i nema sta tu da se trazi...cccc....ccccccc....
TREBA ISTRAZITI?
Ali sta, kako i ko?
Nijedno arheolosko nalaziste svijeta nije otkopavano metodom omladinskih radnih akcija, i po tome smo jedinstveni.
I kada se to 'nesto' otkopa, pa to 'nesto' ne bude piramida, vec 'obicne' rimske ili srednjevjekovne gradjevine, sta ce biti s tim?
Propadace kao i sva ostala otkopana bastina ili ce se vec naci neko carobno rjesenje kao sto (ni)je nadjeno za Bobovac, Travnik, Radimlju, ...?
Daj bolan ohladi vise sa Bobovcem, radimljom itd itd. Eno ti ekipe za zastitu i tovari se njima na ledja. I kako to "obicne rimske ili srednjovjekovne gradjevine". Zar su i one trebale da ostanu pod zemljom????? To do sada je bilo samo brdo sa zidicem na vrhu obrazlim razno raznim parazitima i ni u milisma niko nije dosao da obidje to "vrijedno" nalaziste. Sad kad tu dolazi 10-tak hiljada ljudi vikendom, kada je nesto otkopano pa sta god da je, nasli se pametnjakovici da osporavaju sve. Pa ako nesto pokrene arheologiju u BiH i zastitu njenog kulturno istorijskog nasljedja onda je to ovaj projekat. Ali nije kod vas problem u onome sto se radi nego standardna Balkanska zavist i pljuvanje po svemu sto je nase. I ta rimska gradjevina je nasa!!! ili preciznije u BiH i sta je tu lose ako se i ona otkopa. Sirite nevjerovatnu negativnu energiju za ono sto je svakom normalnom covjeku pozitivno. Nisam cuo niti jednog covjeka u svojoj okolini koji je egzistencijalno ugrozen da ima lose misljenje o Semiru i piramidi. Pocevsi od penzionera, RVI, pa do onih koji su godinama nezaposleni nego samo od guzicara i filozofa koji se anonimno dokazuju po forumima.
Sto se ne javi Prenj u Centralni Zatvor pa ne rasturi Osmanagica???? Covjek je raspoloziv u svakom trenutku pa bujrum ako smijete navalite niko vam ne brani niti moze zabraniti.
hrasno38 wrote:Zatrpano nalaziste = sacuvano nalaziste = najveci biser jer sve dok je zatrpano nije nalaziste nego njiva ili livada.
A sto se tice garancija nekih u BiH one ne postoje ni za ljudski zivot a kamo li za arheoloska nalazista.
ako cemo gledati po nasim dRRRaagim :D strucnjaCCima :cry:..mozda i jeste bolje da ostane zakopano.. i zato neka se ne daju uznemiriti iz svojih udobnih fotelja :skoljka:
odakle mogu BeskoNNacno Ne_zainteresovani....i dalje brinuti o kulturnom nam nasljedju :D :-) :P
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#163

Post by A_I_ »

tek kada (ako ikada) otkopaju barem 5m vertikalno jedne od ivica onog brda piramidalnog oblika moci ce se sa sigurnoscu reci o cemu se radi. svi dosadasnji rezultati iskopavanja su kontraverzni i nedoreceni.

kada vidimo da li su na ivicama ploce polozene tako da uklapaju stranice tog objekta piramidalnog oblika svaka nedoumica ce biti razjasnjena.

neobicno da niko ovo (ako se ne varam) dosad nije primijetio :?
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#164

Post by pape »

A_I_ wrote:tek kada (ako ikada) otkopaju barem 5m vertikalno jedne od ivica onog brda piramidalnog oblika moci ce se sa sigurnoscu reci o cemu se radi. svi dosadasnji rezultati iskopavanja su kontraverzni i nedoreceni.

kada vidimo da li su na ivicama ploce polozene tako da uklapaju stranice tog objekta piramidalnog oblika svaka nedoumica ce biti razjasnjena.

neobicno da niko ovo (ako se ne varam) dosad nije primijetio :?
A_I_, .... nisi upratio, ... primijeceno je davno i stoji to da bi tako sve bilo brzo razjasnjeno. No, .... tu i jeste "kvaka", ... :D ... bjeze od ivica ko od zmije, ... :oops:
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#165

Post by A_I_ »

pape wrote: A_I_, .... nisi upratio, ... primijeceno je davno i stoji to da bi tako sve bilo brzo razjasnjeno. No, .... tu i jeste "kvaka", ... :D ... bjeze od ivica ko od zmije, ... :oops:
odnake se izvinjaJem na propustu jerbo 200tinjak stranica teHtova je prekovise za citati :-)

pa onda se treba u kritikama usredotociti upravo na tu primjedbu tj. vrsiti pritisak na d.j.l. organizaciju :D
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#166

Post by Reina »

"Onda jedan sat još malo ladi i posle pliča kako puno ladi, kako sve tleba ostaviti kako jeste i zatlpati , puno ljudi ovde neće voli ladi
:P :-) :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#167

Post by Prenj »

A_I_ wrote: odnake se izvinjaJem na propustu jerbo 200tinjak stranica teHtova je prekovise za citati :-)

pa onda se treba u kritikama usredotociti upravo na tu primjedbu tj. vrsiti pritisak na d.j.l. organizaciju :D
Mora da se shalis.
Zar ti organizacija u kojoj sin zaposljava oca da 'nezavisno' verifikuje njegova 'otkrica' zaista lici na ozbilijnu firmu kojoj je stalo do naucne istine?
Larci
Posts: 231
Joined: 15/09/2004 16:24

#168

Post by Larci »

Vodenjak wrote:Hoce li mi IKO odgovoritiiiii??? :x

KO je rasprostr´o onoliku zemlju po onolikoj piramidi?
Sta kaze (onoliki :D ) Sem? :?

Nasao si pogresno mjesto gdje ces ovo pitanje postaviti...

Zar nevidish da slabo iko ovdje vidi da ispod one silne zemlje ...GDJE GOD ZAKOPAJU nadju nesto...

smetaju im suncanice.. 8) ili stvarno loshe vide :shock:
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#169

Post by Mahalac »

Visoko 2010


Image

Prenj ti se ne vidis :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#170

Post by mIRCerka »

A_I_ wrote:tek kada (ako ikada) otkopaju barem 5m vertikalno jedne od ivica onog brda piramidalnog oblika moci ce se sa sigurnoscu reci o cemu se radi. svi dosadasnji rezultati iskopavanja su kontraverzni i nedoreceni.

kada vidimo da li su na ivicama ploce polozene tako da uklapaju stranice tog objekta piramidalnog oblika svaka nedoumica ce biti razjasnjena.

neobicno da niko ovo (ako se ne varam) dosad nije primijetio :?
pa da su odmah to napravili, onda se ne bi ovolika prashina dizala i ne bi sve bilo ovako interesantno....aman...
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#171

Post by MRAVOJED »

e da mi priključit kakvu turbinu na vas pa da struju proizvodite :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#172

Post by Vodenjak »

CiCiban wrote: ako cemo gledati po nasim dRRRaagim :D strucnjaCCima :cry:..mozda i jeste bolje da ostane zakopano.. i zato neka se ne daju uznemiriti iz svojih udobnih fotelja :skoljka:
odakle mogu BeskoNNacno Ne_zainteresovani....i dalje brinuti o kulturnom nam nasljedju :D :-) :P
:roll: :zzzz:

Mislis na "foteljase" sto uradise ovo:

Prilikom istraživanja koja su 1976. (na Visocici) obavili strucnjaci
Zemaljskog muzeja iz Sarajeva, tamo su nadeni ostaci naselja iz bronzanog doba, kula stražara iz
rimskog vremena i srednjovjekovni grad koji je pod imenom Visoki poznat od 1366. godine.

:-?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#173

Post by mIRCerka »

Vodenjak wrote:
CiCiban wrote: ako cemo gledati po nasim dRRRaagim :D strucnjaCCima :cry:..mozda i jeste bolje da ostane zakopano.. i zato neka se ne daju uznemiriti iz svojih udobnih fotelja :skoljka:
odakle mogu BeskoNNacno Ne_zainteresovani....i dalje brinuti o kulturnom nam nasljedju :D :-) :P
:roll: :zzzz:

Mislis na "foteljase" sto uradise ovo:

Prilikom istraživanja koja su 1976. (na Visocici) obavili strucnjaci
Zemaljskog muzeja iz Sarajeva, tamo su nadeni ostaci naselja iz bronzanog doba, kula stražara iz
rimskog vremena i srednjovjekovni grad koji je pod imenom Visoki poznat od 1366. godine.

:-?
pa ti su ljudi valjda u penziji vise... aman...prije 30 godina....
uff....
sve cu vas balzamovati...antipiramidalnom kafom podno Visocice...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#174

Post by Prenj »

mIRCerka wrote: pa ti su ljudi valjda u penziji vise... aman...prije 30 godina....
uff....
sve cu vas balzamovati...antipiramidalnom kafom podno Visocice...
Ali prije toga ... obavezna lektira ... umjesto "Titovim stazama revolucije" ... :D
Semir Osmanagic: Kosmicka misija Maja wrote: http://www.alternativnahistorija.com/AH5.htm
Kao i obicno, na vrhu piramide je uvijek vjetrovito. Nema zaklona niti smiraja. Izlozen si vremenu koje te upozorava na tvoju krhkost ispod nebesa.
...
Da li je duhovno i intelektualno vodjstvo Maja napustilo povrsinu Zemlje i tajnim tunelima se spustilo pod Zemlju?
Ili su presli u drugu dimenziju, nevidljivu nasem oku?
Ili su, one koji su bili spremni, pokupili u svojim svemirskim brodovima njihovi mentori sa Plejada?
Ili su se, pak, pridruzili Galaktickim gospodarima i svjetlosnim cahurama otisli na put bez povratka?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#175

Post by mIRCerka »

Prenj wrote:
mIRCerka wrote: pa ti su ljudi valjda u penziji vise... aman...prije 30 godina....
uff....
sve cu vas balzamovati...antipiramidalnom kafom podno Visocice...
Ali prije toga ... obavezna lektira ... umjesto "Titovim stazama revolucije" ... :D
Semir Osmanagic: Kosmicka misija Maja wrote: http://www.alternativnahistorija.com/AH5.htm
Kao i obicno, na vrhu piramide je uvijek vjetrovito. Nema zaklona niti smiraja. Izlozen si vremenu koje te upozorava na tvoju krhkost ispod nebesa.
...
Da li je duhovno i intelektualno vodjstvo Maja napustilo povrsinu Zemlje i tajnim tunelima se spustilo pod Zemlju?
Ili su presli u drugu dimenziju, nevidljivu nasem oku?
Ili su, one koji su bili spremni, pokupili u svojim svemirskim brodovima njihovi mentori sa Plejada?
Ili su se, pak, pridruzili Galaktickim gospodarima i svjetlosnim cahurama otisli na put bez povratka?
jedva cekam da se ti prihvatis lopate na visocici...koliko energije imas ima da je otkopas za tri dana :D:D:D
Locked