Bosanska piramida Sunca vol.3

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1 Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by black »

klapa po treci put...svjetla..kamera..kreci.. :D
Last edited by black on 11/01/2007 20:48, edited 1 time in total.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#2

Post by novel »

drug_clan
Posts: 18
Joined: 22/04/2006 20:02

#4 Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by drug_clan »

lazi lazi laze me, ti to radis najbolje.

Moje iskustvo sa ljudima koji vjeruju u piramide je da tu argumenti ne pomazu. Dzaba sva prica, dzaba cinjenice i sl, ljudi hoce da vjeruju i gotovo. I jos nesto interesantn, svi koriste iste argumente u odbrani piramida, te docice turisti, te kako je medjugorje moglo i sl. Sve je ovo u redu, ali je problem sto ovakva naivnost ne sluti dobro. Ako ljudi nisu u stanju da razluce sta je moguce a sta ne, u ovako jednostavnom slucaju, kako ce oduprijeti od politickih manipulacija gdje stvari uopte nisu tako jasne.
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#5

Post by hrasno38 »

Hahahahah "APWR" ne ismijah se odavno ovako slatko.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#6

Post by Prenj »

Ko to kaze, ko to laze, da nema piramide ....

http://www.cyberbulevar.com/forum/viewt ... d3d79b6c18

Ako jos neko ode do te Grkinje, nemojte je pitati "Jel' fakat piramida?". Kaze da je izludila od tog pitanja... ona misli da su pronasli nesto, ploce koje su pravilno poredane, ali da se jos uvijek ne moze utvrditi o cemu se zaista radi... kaze da su joj ljudi govorili da ona nece da kaze da je piramida zato sto je iz Grcke i sto bi ovo znacilo da je ovdje mozda postojala jaca civilizacija od anticke Grcke.

Rekla je da ostaje jos jedno 5 dana.
Grkinja = Nancy Gall, arheolog iz Grcke koja ucestvuje u iskopavanjima po Visokom.

:-)
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#7

Post by Piramidos »

a iz hobija se bavi arheologijom zar ne :sad:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#8

Post by Prenj »

Cinjenica je da je stvorena pogromaska atmosfera u kojoj su svi oni koji drznu da kazu nesto protiv piramidalne ideje, okarakterisani kao izdajnici, popljuvani, salju im se prijeteca pisma, ...
U ime nauke?
drug_clan
Posts: 18
Joined: 22/04/2006 20:02

#9 Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by drug_clan »

Postoji jednostavan nacin da se ova prica okonca ali to prodavaci magle ne zele jer sta bi inace radili u svom zivotu.

Naime, sve sto Osmanagic treba da uradi je da sastavi naucni clanak u kome ce sakupiti sve dokaze koje je prikupio, izjave raznih strucnjaka koje je okupio, i da taj clanak posalje na adrese naucnih casopisa Science i Nature. Takav clanak onda ide na provjeru kod 2 ili 3 anonimna sudca koji odlucuju da li je clanak naucno uvjerljiv i opravdan i da li je na tom nivou da bude publikovan u pomenutim casopisima. I tako bi se rjesile sve nedoumice i zucne rasprave. Tako funckionise naucna zajednica svuda u svijetu. Medjutim, Osmanagic ovo nece nikad uraditi jer bi cijela prica bila jako brzo i efikasno zavrsena.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by mIRCerka »

drug_clan wrote:lazi lazi laze me, ti to radis najbolje.

Moje iskustvo sa ljudima koji vjeruju u piramide je da tu argumenti ne pomazu. Dzaba sva prica, dzaba cinjenice i sl, ljudi hoce da vjeruju i gotovo.
vidis, i ja isto mislim za antipiramidashe...

nidje veze s pamecu jelde? :D


PIRAMIDE IMA!
TutanmIRCi Osmanagic
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#11 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Prenj »

mIRCerka wrote: vidis, i ja isto mislim za antipiramidashe...

nidje veze s pamecu jelde? :D


PIRAMIDE IMA!
TutanmIRCi Osmanagic
Semira za Predsjednika?
Osnivac bi se pojeo ... :D
drug_clan
Posts: 18
Joined: 22/04/2006 20:02

#12 Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by drug_clan »

Kao sto rekoh, sve sto Osmanagic treba da uradi jeste da svoje argumente i hipoteze pokusa publikovati u bilo kojem indexiranom naucnom casopisu. Ali Osmanagic to ne radi i nece nikada ni uraditi. On ne dokazuje piramide naucnoj zajednici, sto bi trebao da radi, nego dokazuje piramide nanama u visokom. Mene samo cudi da odrasli i cesto obrazovani ljudi ne postave sebi ova jednostavna pitanja, npr. zasto najvece otkrice u 21. stoljecu nije nigdje publikovano?
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#13

Post by Saraswati »

Hej, raja, sta je ovo? Pa otvorili mi i trece poglavlje :-D Pa dokle vise... :D
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#14

Post by Mahalac »

Otvorite sirom oci i prosirite vidike...
Piramide postoje i itekako ih ima, ...mrdnite guzovima i raspusite hemoroide, ukljucite se u projekt dok vas jos primamo :D
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#15 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Saraswati »

drug_clan wrote:npr. zasto najvece otkrice u 21. stoljecu nije nigdje publikovano?
Pa gdje si ti bio sve ovo vrijeme? :shock:

Ocito nisi procitao prva dva poglavlja... :lol: :zzzz:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

@Prenj,
kad mi posaljes slike sa Visocice i kazes da je nema, onda cu ti prihvatiti argumente. Do tada, nijedne!! :D:D:D:D:D:D
drug_clan
Posts: 18
Joined: 22/04/2006 20:02

#17 Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by drug_clan »

Glupost se uvijek placa, ugodno je biti glup i rahat od pameti ali je poskupo.
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#18 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by hrasno38 »

drug_clan wrote:Glupost se uvijek placa, ugodno je biti glup i rahat od pameti ali je poskupo.
Jel to iz vlastitog iskustva govoris?
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#19 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Prenj »

drug_clan wrote:Kao sto rekoh, sve sto Osmanagic treba da uradi jeste da svoje argumente i hipoteze pokusa publikovati u bilo kojem indexiranom naucnom casopisu. Ali Osmanagic to ne radi i nece nikada ni uraditi. On ne dokazuje piramide naucnoj zajednici, sto bi trebao da radi, nego dokazuje piramide nanama u visokom. Mene samo cudi da odrasli i cesto obrazovani ljudi ne postave sebi ova jednostavna pitanja, npr. zasto najvece otkrice u 21. stoljecu nije nigdje publikovano?
Kako nije?
Zar nije upravo rad Semira Osmanagica o kuglama publikovan na konferenciji o auto-putu organizovanoj od strane Murisa Osmanagica?
U ime nauke?
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#20 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by novel »

drug_clan wrote:Postoji jednostavan nacin da se ova prica okonca ali to prodavaci magle ne zele jer sta bi inace radili u svom zivotu.

Naime, sve sto Osmanagic treba da uradi je da sastavi naucni clanak u kome ce sakupiti sve dokaze koje je prikupio, izjave raznih strucnjaka koje je okupio, i da taj clanak posalje na adrese naucnih casopisa Science i Nature. Takav clanak onda ide na provjeru kod 2 ili 3 anonimna sudca koji odlucuju da li je clanak naucno uvjerljiv i opravdan i da li je na tom nivou da bude publikovan u pomenutim casopisima. I tako bi se rjesile sve nedoumice i zucne rasprave. Tako funckionise naucna zajednica svuda u svijetu. Medjutim, Osmanagic ovo nece nikad uraditi jer bi cijela prica bila jako brzo i efikasno zavrsena.
... :D zar nije lakse/bolje otkopati brdo i time dokazati da je to stari grad, piramida, samo brdo, prirodna tvorevina......Suljo iz Egipta potvrdio da je to piramida i ja sada bez otkopavanja treba da vjerujem ili ona Grkinja :? ....samo nek se otkopa prvo pa tek onda neka sastavlja naucne clanke...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by mIRCerka »

drug_clan wrote:Glupost se uvijek placa, ugodno je biti glup i rahat od pameti ali je poskupo.
pa hajde onda logout, ustedi si sta para :D:D:D:D




Image
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#22 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by mIRCerka »

novel wrote:... :D zar nije lakse/bolje otkopati brdo i time dokazati da je to stari grad, piramida, samo brdo, prirodna tvorevina......Suljo iz Egipta potvrdio da je to piramida i ja sada bez otkopavanja treba da vjerujem ili ona Grkinja :? ....samo nek se otkopa prvo pa tek onda neka sastavlja naucne clanke...
nije lakse...za to treba dici guzu iz fotelje...i zavrnuti rukave...a to je TEeeeeeeeeeeeskooooooooooo
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#23 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by Prenj »

novel wrote::D zar nije lakse/bolje otkopati brdo i time dokazati da je to stari grad, piramida, samo brdo, prirodna tvorevina......Suljo iz Egipta potvrdio da je to piramida i ja sada bez otkopavanja treba da vjerujem ili ona Grkinja :? ....samo nek se otkopa prvo pa tek onda neka sastavlja naucne clanke...
Ako zelis odgovor, prvo posalji tri marke - preko Telecoma :oops:
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#24 Re: Bosanska piramida Sunca vol.3

Post by seljak_cojek »

drug_clan wrote:Glupost se uvijek placa, ugodno je biti glup i rahat od pameti ali je poskupo.
Može li kratko pojašnjenje porijekla i svrhe ovih kamenčića.
ImageImage
ImageImage
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#25

Post by mIRCerka »

preuzeto sa http://vikendica.blogger.ba
23.05.2006.
ORGANIZIRAN OBILAZAK PRAVIKENDICE U VISOKOM



Nakon što je objelodanjeno da su istraživači iz susjedne nam BiH na brdu Visočica ''iskopali'' veliki kamen koji je na svom frontalnom dijelu sadrži uklesan lik (po vikendaškom vjerovanju) Šabaona u njegovom karakterističnom položaju (sa flašom u ruci),atmosfera u APV je dovedena do usijanja.
Naime,tim istraživača volontera iz APV za nadjelju 28.05. je najavio svoj odlazak na plato Visočice gdje će učestvovati u rašćiščavanju platoa gdje je pronađen ovaj arheološki nalaz. Ovi stručnaci se nadaju da bi upravo ispod tog mjesta mogli pronaci sakrofag sa tijelom vladara Šabaona II.
Uz 15 stručnjaka iz AP Vikendice,sa njima na put kreće i oko 25 istomišljenika iz susjedne općštine Breza (BiH).
Predsjednik Vikendaškog arheološkog tima je za Vikendica Zeitung izjavio da će za ovo iskopavanje koristiti isti alat (crvene boje – kantice,grabljice i lopatice) koji su koristili prošle godine za vrijeme odmora na pješćanim plažama u Podgori (Hrvatska).
Image
Locked