Bosanska piramida Sunca vol.2

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
User avatar
black
Posts: 17166
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#1 Bosanska piramida Sunca vol.2

Post by black »

....
Last edited by black on 11/01/2007 20:47, edited 2 times in total.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#2

Post by vedderedi »

Kakav bolan nastavak? Ne diraj mi temu! :D
ludvig
Posts: 363
Joined: 31/01/2006 08:47

#3

Post by ludvig »

Cestitao bih Osmanagicu i fondaciji za sve sto su do sada uradili na pozitivnoj promociji nase zemlje. Zelim im puno srece i uspjeha u nastavku istrazivanja! :thumbup: :bih:
ILIR_
Posts: 261
Joined: 10/11/2005 03:00

#4

Post by ILIR_ »

:x :x :x

:D :D :D

:D
ILIR_
Posts: 261
Joined: 10/11/2005 03:00

#5

Post by ILIR_ »

Shoshana wrote:
ILIR_ wrote:
Shoshana wrote:Mire dita Ilir!

Ne znam jel' ovo sa piramidologom bilo namjerno, al' para vrijedi :lol: :lol:
Mirëdita Shoshana! :-D


Pa bilo je namjerno jer sam primjetio da se barata nepreciznim titulama,
i da fali u leksiku ta rijec. :D

Samo sad ne znam ti kako to uzimas ( u kom smislu). :D
Ja se salim :-)

A sada ozbiljno, TEBI svaka cast! Ti si jedan od rijetkih ovdje koji zaista vjeruje i nikoga ne vrijedja! Iz postovanja cak odo' da googlam da ti kazem na tvom jeziku: ti je zemërmirë e i ndershëm.

(Nadam se da ovo ima smisla na tvom jeziku)

të fala!

To je tako ljubazno I vrlo lijepo od tebe :). Hvala puno za kompliment I za googlanje :). (daj mi taj link rijecnika :) ). Ima puno smisla I sve je bez ijedne grijeske i sve to na knjizevnom :). Faleminderit shumë.

Ja se stvarno nadam i ne samo nadam nego i vjerujem da ove bosanske piramide postoje. Sada necu da nabrajam sve kako i zasto – jer bi islo malo dugo, ali sto neko rekao – ovo lici, ima slicnosti, sa religijom (vjerovati ili ne vjerovati...).

Bio bi razocaran ako ih ne bude ali svakako nesto vazno i interesantno ce biti. A izgleda mi da su one sada tako blizu do se pokazu u punom sjaju i to bi bio senzacionalno otkrice u svakom aspektu (arheoloski, historijski, lingvisticki, socioloski, ekonomski, turisticki...i da ne nabrajam dalje).

Inace absolutno nisam mistican. I mislim da poznajemprilicno dobro vjestinu i psihologiju prevaranata tipa Urija Gellera (sa tim kasikama i lazima postao milioner, lagajuci duplo u svaku izgovorenu rijec), praveci pare naivnoscu naivnih ljudi.
Ovo spominjem tek ta akcentiram da za mene Semir nije takav uopce (kao sto neki njega hoce da ga prezentiraju).

Të fala edhe ty.
Last edited by ILIR_ on 23/04/2006 20:44, edited 2 times in total.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#6

Post by pape »

:D Ne moze se u svijetlu buducnost bez poznavanja proslosti. :oops:
Zato, .... vrijeme je da naucimo nesto o pismu nasih predaka, drevnih Ilira iz Ledenog doba, .... :oops: U pripremi prve lekcije, naisao sam na ogromne probleme. Izgleda da nasi slavni preci nisu poznavali pite, cevape i krofne. Razocaran sam, ... pravili su piramide, a nisu poznavali cevape, ..... :roll:

Eh, ... sad `vako.
Image
Gornji hijeroglif znaci - slijepac
Donji hijeroglif znaci - nagrada
Oprostite mi, ne mogu dalje, ..... da bi sastavio recenicu i izrazio se, ... fale mi znakovi za pitu, cevape i krofne. :roll:
Longplay
Posts: 136
Joined: 06/07/2002 00:00

#7

Post by Longplay »

Ja bih zamolio pokretaca novog threada da ga preimenuje u nesto malo kreativniji naziv. hmmm.. nesto kao: Bosanska Piramida Sunca Reloaded
:-D

Moras danas biti kreativan. Je li tako 8)

PS: je li neko razmisljao da napravi foto serijal o piramidi u visokom, naravno u odrecenoj sekciji.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#8

Post by kekec »

ILIR, sta ces raditi kada frka oko piramida prodje? :-)
Zar ti je toliko dosadno u toj Danskoj ? :D
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#9

Post by El-bosniaco »

Datum: 23.04.2006
Stotine volontera uključilo se u iskopavanja na Visočici kod Visokog

D. MUMINOVIĆ

Požurili da piramida ne ostane pod zemljom
Na stotine volontera iz Visokog, ali i iz cijele BiH, odazvalo se pozivu Semira Osmanagića, te su se pridružili istraživačima koji rade na iskopavanju brda Visočica, gdje se vjeruje da je skrivena Bosanska piramida Sunca.


Prilikom jučerašnje posjete ekipe "Nezavisnih" na terenu gdje se vrše istraživanja bilo je više hiljada znatiželjnika, ali i na desetine mladih koji su direktno, s lopatom u ruci, pomagali da, kako kažu, "piramida ne ostane pod zemljom".


"Bojim se da ću pretjerati, ali Visoko je ovog vikenda bilo centar svijeta. Mi smo poslali poziv za pomoć u istraživanju, ali smo i sami iznenađeni odzivom ljudi. Mladići dolaze u radnim kombinezonima i traže lopate. Iz okolnih kuća nane nam spremaju pite i svu hranu, a ima i ljudi koji samo dođu da vide ovo iskopavanje", kaže Semir Osmanagić, arheolog hobista i čovjek koji je prvi pomenuo hipotezu o postojanju bosanskih piramida.


On je trenutno najpopularniji čovjek u Visokom. Mnogi mu prilaze samo da ga pozdrave i požele mu sreću, a kod pokoje nane kapne i koja suza. Osmanagić tvrdi da gužva oko sondažnih bunara ne smeta istraživačima.
U odnosu na početak radova 14. aprila, kada je sve bilo više zvanično i "ozbiljno", na "piramidi" je tokom vikenda vladalo stanje permanentnog derneka.


"Samo da nam se ne obije o glavu ovaj entuzijazam. S rajom sam došao danas i redimo već nekoliko sati. Nije baš da smo sto posto predani, ponijeli smo i nekog pića da nam vrijeme brže prođe. Super je sve", kazao je Samed, gimnazijalac iz Visokog, koji je sa još desetak drugova radio na iskopavanju nasipa koji bi spriječio da eventualne kiše ugroze već otkrivene ploče piramide, istakavši da je u subotu u lokalnom klubu u Visokom održan i "piramida parti".


Novost na "piramidi" su i kamere, koje je na okolne borove postavila lokalna TV postaja iz Visokog. Sada se radovi mogu direktno pratiti na visočkoj televiziji, kao i na visočkom internet portalu.
Osim euforičnih Visočana, veliki je broj i građana iz ostalih dijelova BiH, ali i stranaca, oduševljenih pozitivnom atmosferom na brdu Visočica.


"Došao sam slučajno. Vraćajući se iz Zenice čuo sam prilog na radiju. Porazgovaro sam sa Semirom i čvrsto obećavam da će iduće sedmice i kontingent Hercegovaca pomoći u pronalasku bosanske piramide", kazao je Mostarac Muamer, kojeg smo zatekli na obilasku iskopina.
Malo pometnje među Visočane unio je nedavni zahtjev bh. arheologa i historičara koji su tražili da se zaustavi iskopavanje, jer njime "rukovode nestručni ljudi".


"Dosta nam je tih foteljaša. Krivo im je da neko u ovoj državi radi nešto konkretno i odmah to žele pokvariti. Došli smo ovdje da pomognemo da se piramida što prije otkrije i da se ušutkaju ti dušebrižnici", kazao je jedan od volontera
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#10

Post by Goran_35 »

Ljudi evo ga gosn. (ne)znanje sa svojom peticijom i "talibanima" se prebacio u Tuzlu

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum.htm


BOSANSKE "PIRAMIDE": CIJELA ISTINA I NIŠTA OSIM ISTINE

Bosna je nacija s 4 miliona stanovnika, i najstarija evropska država. Mudrost njenog naroda omogućila joj je da u 1000 godina preživi 18 carstava. Od 6 republika ex-JU (30 miliona), jedina 3 nobelovca su iz - Bosne.

Kroz dva dana, i nakon 1000 godina, Bosna će UMRIJETI!

Parlament BiH nalazi se pod neviđenim pritiskom od Condoleeze Rice već pola godine, što će kulminirati glasanjem o "novom" Ustavu, zakazanom za 25. april. Po tim promjenama (koje guraju vlade Britanije i Amerike) srpski okupirani dio Bosne (tzv. "Republika Srpska - RS") kao jedina genocidom-nastala aparthejd državica na svijetu, i priznata jedino od strane trenutnog "Ustava" (zapravo tek nikad-ratificirani Anex 4 nikad-prevedenog Daytonskog mirovnog sporazuma iz 1995.), postala bi suverena nacija s pravom na otcjepljenje od Bosne i Hercegovine. Time bi ukidanje "RS" postalo nemoguće, čak ni po automatizmu nakon skoro sigurne presude za genocid na Internacionalnim sudom pravde u Haagu (Bosna v. SiCG). Zbog čega se SAD-u toliko žuri da nakon 14 godina dugog suđenja ne može sačekati njegov skori kraj? Prema u svijetu vodećem profesoru internacionalnog prava Francisu Boyleu, koji je 1992. u ime RBiH tu Tužbu i podnio (a koja se pod pritiscima odlaže već 14 godina), SAD namjeravaju zamijeniti "Republiku Srpsku" za Kosovo gdje imaju dugoročne strateške interese npr. Bondsteel vojnu bazu; vidi "Treće Američko Carstvo" ekstremno-desnih kolumnista Heilbrunna i Linda, New York Times 01/feb/1996 gdje autori tvrde da "Američko Carstvo u Bosni - nastaje ili pada!".



Kakve veze s ovim imaju "piramide" (Visočica je Rimska utvrda i donekle popločano brdo)?

Direktor Daytonskog sporazuma (tj. kako ga on naziva na svom Web siteu - projekta Daytonski sporazum) koji se ratificira 25.-og, je Bruce Hitchner, predavač historije na Tufts univerzitetu u Bostonu, SAD. Hitchner specijalizira u arheologiji Rimskog Carstva i intenzivno je pisao o fortifikacijama Rimskih legionara. Riječ je o geostrategu koji pomaže SAD-u u rekreiranju novog "Rimskog Carstva", a nalazi se u posjedu nacrta svih Rimskih utvrđenja u Bosni i Hercegovini u kojoj je bila granica Zapadnog i Istočnog Rimskog Carstva - nekih 20-ak piramidalno-uobličenih brda ustvari bivših utvrda s osmatračnicama položeno je duž 1.-ve linije odbrane Zapadnog Carstva: Neum - Brčko. Tako je Osmanagić "magično" otkopao kamene blokove na padinama Visočice već nakon 2 dana iskopavanja.

Ali, "piramide" nemaju tek simboličku ulogu u otpočinjanju nove ere (Novog Svjetskog Poretka - izraz Ronalda Reagana) koji će, kako Heilbrunn & Lind najavljuju, nakon dva vijeka okončati "Doba Diplomatske Maske". Nikada prije viđena, nekritička medijska pokrivenost ovog događaja koju predvode mediji Vlada V.Britanije kao BBC, CBC, Reuters i Fox, te MS-NBC (isti oni koji pokušavaju oslabiti Katoličku Crkvu "slučajevima" pedofilije otkrivenim obavještajnim radom), ima za cilj odvraćanje pozornosti B-H javnosti ka navodnom kreiranju "svjetske historije", umjesto fokusiranja na trenutna kritična zbivanja (BiH Ustav - 25 aprila; proces u Haagu - okončanje 9 maja; referendum o samostalnosti Crne Gore - 15 maja; tekući pregovori o nezavisnosti Kosova).

Prema nezavisnim anketama IFIMES instituta, najmanje 2/3 građana BiH su čvrsto protiv nametanog Ustava - identično rezultatima referenduma za nezavisnost 1991., nakon kog je Srbija uz pomoć kvislinških Bosanskih srba prvo pukušala pokoriti Bosnu, da bi završila s jednom polovicom i to nakon što je Washington zaprijetio Sarajevu (koje je do tada kontroliralo 65% Bosne i bilo pred oslobađanjem opkoljenog srpskog uporišta Banja Luke) da ili odmah zaustavi operacije oslobađanja ili se suoči s bombardovanjem od strane SAD-a. Danas, Bosanci imaju korumpirane vlastodršce u marionetskoj vlasti omraženoj u vlastitom narodu. Dakle, narod se nije promijenio. Naprotiv, nikada izabrani "predstavnici" pripremaju se počiniti VELEIZDAJU. Katolička Crkva i Njegova Svetost Papa Benedict XVI lično, su također protiv oktroisanog "Ustava". Niti jedan domaći ili strani naučnik ne podržava postojanje "piramida"...

Posljedica ovdje rasvijetljenog slučaja "piramida" (i jedan od razloga žurbe SAD/VB da se legalizira "RS" prije presude u Haagu) je da bi se SAD i V.Britanija uskoro mogle suočiti s odgovoronošću za cjelokupan Daytonski "projekat" (dakle, po svom imenu on uključuje više od tek običnog mirovnog ugovora), kao što su: (i) nametanje embarga na oružje 1992. Vladi RBiH u cilju sprječavanja napadnutim Bosancima prava na samoodbranu (zagarantovanog Poglavljem 5 Povelje UN-a), (ii) uzrokovanje pada Srebrenice te masakra 10.000 muškaraca i dječaka, (iii) dovlačenje hiljada CIA-obučenih mudžahedina iz Afganistana da vrše masakre kršćanskog/hrišćanskog stanovništva koji bi oslikali Bosance kao zločince, do naposljetku (nakon što ništa od gornjeg nije bacilo Bosnu na koljena) (iv) zavođenja decenijske patnje u poslijeratnoj Bosni pod ponižavajućim marionetskim režimom predvođenim od strane tzv. OHR-a tj. "Visokog predstavnika" (redovno zapadnog visoko-rangiranog obavještajnog oficira, kao Bildt, Petritsch, Ashdown). Ovi politički potezi uključivali su uklanjanje profesora Boylea iz pravnog tima BiH te oduzimanje njegovog B-H državljanstva jer je znao "previše".

Napori SAD-a i Britanije praćeni su operacijom najintenzivnijeg koncentriranog špijuniranja u historiji; vidi Anex 2/6 Izvještaja o Srebrenici Holandskog Parlamenta koji sadrži detalje ovih operacija u ratu, npr. CIA snima 100.000 telefonskih razgovora u svakom trenutku u BiH - nakon izlaska ovog Izvještaja, cijela Vlada Kraljevine Nizozemske je podnijela ostavku (tj. pala je Vlada). Jedini cilj ovih akcija čudovišnih razmjera je podijeliti BiH da bi se u trgovini (s Rusijom) za jednu njezinu polovicu dobilo Kosovo. U slučaju da ne dobiju što žele, SAD su spremne, korištenjem opet CIA-obučenih mudžahedina i lokalnih čvrstorukaških SDA marionetskih političara (čiji je novi advokat "zaboravio" u predmet u Haagu uključiti i zahtjev za ukidanje genocidalne "RS") iza kojih ne stoji narodna volja, u Bosni inscenirati situaciju po receptu iz Afganistana.

Po saznanju, te odbijanju da odobri projekat novog carstva, prvi (i posljednji) katolički predsjednik SAD-a je eliminiran. Nadolazeća globalna previranja nailaze na neshvatljivo nerazumnu pomirljivost vojno slabe EU, baš kao i 1938. kad je Hitler zatražio i bez otpora dobio aneksaciju Čehoslovačke. (20. april '06.)

AUTORI OVOG TEKSTA ISPRIČAVAJU SE BOSANSKOM NARODU I ŽRTVAMA GENOCIDA ZBOG NEMOGUĆNOSTI DA GORNJE INFORMACIJE JAVNO OBZNANE I RANIJE. PREMDA SU IM GORNJE ČINJENICE I ZNAČAJ PROJEKTA U PUNOJ FORMI BILI POZNATI JOŠ 1999., OVAKVA VRSTA PROJEKATA NAPROSTO SE MORA OSTAVITI DA SE DOVEDE DO SAMOG FINIŠA DA BI IZVOĐENJE DOKAZA POSTALO OČIGLEDNO.

-----------------

Tokom 48 sati od kako je gornji tekst objavljen, ovaj Web site su posjetila sljedeća "fina" gospoda (po redu pojavljivanja): Grand Master 1.-og Reda Bruce Hitchner, Boeing Headquarters, Halliburton Headquarters (Dick Cheney; i da, u Bosni IMA nafte, vrijedne preko $350 milion godišnje), vojna baza 'Wright-Patterson' Dayton OH, U.S. State Department, Raytheon Executive Office (stratezi State Departmenta), te mnogi drugi iz obavještajnih službi kao i onih s lažnih IP adresa. (21. april '06)
----------------------------------------

(Potpun tekst s linkovima nalazi se ovdje, engleska verzija )
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#11

Post by El-bosniaco »

Image

Otkriven još jedan krak tunela, koji je "skriven" naredanim blokovima ploča
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#12

Post by Vodenjak »

pape wrote::D Ne moze se u svijetlu buducnost bez poznavanja proslosti. :oops:
Zato, .... vrijeme je da naucimo nesto o pismu nasih predaka, drevnih Ilira iz Ledenog doba, .... :oops: U pripremi prve lekcije, naisao sam na ogromne probleme. Izgleda da nasi slavni preci nisu poznavali pite, cevape i krofne. Razocaran sam, ... pravili su piramide, a nisu poznavali cevape, ..... :roll:

Eh, ... sad `vako.
Image
Gornji hijeroglif znaci - slijepac
Donji hijeroglif znaci - nagrada
Oprostite mi, ne mogu dalje, ..... da bi sastavio recenicu i izrazio se, ... fale mi znakovi za pitu, cevape i krofne. :roll:
Nisu znali za cevape??? :shock:

Pa ti @pape pojma nemas!
Sad bih ti ja objasnio, ali cekaj...
Doci ce tebi @El-bosniaco pa ces ti cuti i vidjeti sto ni cuo ni vidio nisi...

Shiriti takve neistine o "nasim" pretcima mogu samo ustase i cetnici!
Ali, shipak im!
Nek se jedu, jedu, jedu... :D

8-)

:D
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#13

Post by Herc »

Zato ja ne smijem da komentarisem ovu temu :)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#14

Post by Vodenjak »

Herc wrote:Zato ja ne smijem da komentarisem ovu temu :)
Ni ti ne vjerujes da su znali za cevape? :shock:
ludvig
Posts: 363
Joined: 31/01/2006 08:47

#15

Post by ludvig »

Svaka cast Bosno i Hercegovino :thumbup:

Podrska Osmanagicu sa svih strana: http://www.visoko.co.ba
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#16

Post by novel »

SARAJEVO - Bosanskohercegovački arheolozi i povjesničari zahtijevaju od odgovornih državnih institucija da hitno ponište nezakonito izdate dozvole za iskopavanje na lokalitetu brda Visočica, navodi se u današnjem priopćenju što su ga potpisali arheolozi i povjesničari iz Sarajeva, Zenice, Bijeljine, Tuzle i Mostara.

Oni od nadležnih državnih tijela i institucija traže da hitno zabrane daljnje prekopavanje te arheološke zone koju, kako navode, vrši nestručna osoba.
Navode da će, ukoliko se tako ne postupi, o svemu obavijestiti svjetske asocijacije, uključujući Međunarodno vijeće muzeja (ICOM), te putem njih i UNESCO-a zatražiti zaštitu nacionalne baštine od vlastite administracije. Stručnjaci naglašavaju da je BiH potpisnica Međunarodne konvencije o zaštiti i čuvanju kulturno-povjesnog nacionalnog blaga.

"Iza te lakrdije ne stoji službena znanost niti stručnjaci, odnosno arheolozi i povjesničari. Krajnje je nebulozno i pomisliti, a kamoli tražiti piramide na ovim prostorima. Svaki iole obrazovan čovjek zna kojem vremenu, prostoru i civilizaciji pripadaju takve gradnje", navodi se u priopćenju uz opasku da arheolozi i povjesničari znaju gdje se što može nalaziti, kojem vremenu šta pripada i tko je šta gradio.

"Tražiti piramide u vremenu i prostoru kako to čini 'slobodni istraživač' Semir Osmanagić, čista je lakrdija. To ne bi zaslužilo našu pažnju da u javnosti ne vlada uvjerenje da iza te lakrdije stoji bh. znanost", kaže se u priopćenju za javnost.

Neshvatljivo je, navodi se dalje, da se dozvoli diletantu da rovi po zaštićenoj arheološkoj zoni, uništava nekropole stećaka, ostatke iz prethistorijskog, rimskog i srednjovjekovnog doba što su već davno arheolozi i povjesničari pretražili, a rezultate objavili u znanstvenim časopisima i edicijama.

"Za krajnju je osudu odnos bh. političara, pa i onih najvišeg ranga, koji javno iskazuju zahvalnost spomenutom istraživaču koji promovira ugled BiH u svijetu", kažu u priopćenju bh. arheologa i povjesničara te dodaju da je još više za osudu da se sa svih strana nagovještava nemala financijska pomoć za ta istraživanja.

"To je nevjerojatno kad svi znamo šta se događa sa Zemaljskim muzejom, Historijskim muzejom, Galerijom za modernu umjetnosi, Univerzitetskom bibliotekom, Muzejom za pozorište i književnost. Dakle, novca ima, ali ne za nacionalne vrijednosti, nego za lakrdiju čemu se smije čitav svijet", ističe se u priopćenju.

Među potpisnicima su profesori Filozofskog fakulteta Enver Imamović, Dubravko Lovrenović, Enes Pelidija, Zijad Šehić, arheolozi Zilka Vejzagić-Kujundžić, Mirsad Sijarić, Margita Gavrilović, povjesničar i arheolog Adnan Busuladžić, Muhiba Kaljanac i Alma Leka iz Historijskog muzeja BiH, konzervator i restaurator Esad Vesković, sa Odsjeka za historiju Filozofskog fakulteta iz Tuzle Bego Omerčević i asistent Sanela Dadanović, sa Fakulteta filozofsko-humanističkih znanosti Sveučilišta u Mostaru Snježana Vasilj i Ivanka Milićević te direktor Muzeja Semberija iz Bijeljine i arheolog Mirko Babić.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#17

Post by taxi_driver »

ja samo cestitam mr. sam-u ili sem-u za najbolju prevaru stoljeca.
ja samo kontam da su medju ovim sto podrzavaju piramidu isti oni ljudi koji su podrzavali bracu bosmal (koji je zavrsio kako je zavrsio) i koji su podrzavali bracu u pitanju i auto puta.
nemojte ljudi, pa sem je bosnjak koji voli svoju drzavu.on sa svojim parama otkopava stijene.a gdje su donacije onda?vjerovatno ce ih uplatiti u fond za nezbrinutu djecu.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#18

Post by Mahalac »

Ne znam zasto se ukinila prva tema o piramidama, jel neko zna?
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#19

Post by Prenj »

Crko server :D
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#20

Post by Mahalac »

Prenj wrote:Crko server :D
...sta je server uradio :D :D
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#21

Post by Piramidos »

Goran_35 wrote:Ljudi evo ga gosn. (ne)znanje sa svojom peticijom i "talibanima" se prebacio u Tuzlu

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/forum.htm

gorane35, sto je sa onim steccima u brckom ?
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#22

Post by Piramidos »

Kako su sve maznuli od najveceg od svih RUDOLFA BOSNJAKA jedinog i iskrenog alt istrazivaca. Sad bi tebe dizali u nebesa Rudolfe samo da si znao malo drugacije sa lopovima.
Rudolfe vrati se
User avatar
seljak_cojek
Posts: 1044
Joined: 09/02/2006 15:31
Location: Restoran na kraju vaseljene

#23

Post by seljak_cojek »

Evo novih slika
Image
Image
više na http://www.piramidasunca.ba
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#24

Post by Mahalac »

Nocas na 60 minuta gostuje Semir pa da cujemo....
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#25

Post by Stari »

Citajuci gornji text od ovog americkog strucnjaka skonath da je sad aktualna opcija po kojoj je to sto Osmanagic otkopava u stvari utvrdjenje izgradjeno od strane rimljana...i ne iskljucuje se mogucnost da je "piramidalnog oblika". Hm meni ovo izgleda kao pocetak naziranja trijumfa deliberativne demokratije...sto bi se reklo ...pregovarat cemo sve dotle dok se i paklena vatra ne ugasi, ako je to potrebno,... ali cemo se na kraju sloziti. Ohrabrujuce moram priznati. Dakle jesmo li gospodo pregovaraci dosli do tacke u kojoj se od strani antipiramidista nudi mogucnost ....da je to sto Semir kopa ...istina piramida ali ...rimska.

Ja se nadam da je ovo korak naprijed u ovim mucnim pregovorima ...i da ce piramidalcima to biti prihvatljivije od onih ranije nudjenih opcija. Ta nije li i Kolumbo bio ubijedjen da je nasao Indiju ...a ono se ispostavilo da je to bio Salvador ...ili nekakvo ostrvo u mexickom zaljevu... Isto i u ovom slucaju Semir kopa ubijedjen da je tu piramida koji su izgradili Iliri....ako se ispostavi da su je izgradili Rimljani....po meni...ne umanjuje vrijednost otkrica...ili vi mozda mislite drugacije.
Last edited by Stari on 24/04/2006 11:47, edited 1 time in total.
Locked