Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

broj dva
Posts: 4555
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3801 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

swanfilter wrote: 30/03/2024 20:57 Nego, zasto njemu zabranise iskopavanje tada? Koliko se sjecam, sve je o svom trosku radio ...
Ne daju masoni, kažu prokopaće ispod artičkog zida i dokazati da je zemlja ravna
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#3802 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Arminovski »

TojoOptics wrote: 23/03/2024 17:48 Image

Vrsili istrazivanje u bivsoj drzavi gdje je najveci broj nepismenih bio u Bosni. Ja kazem, nisu bili nepismeni, vec su koristili hijeroglife, staro bosansko pismo prije bosancice. Sve dok nije dosao Semir iz USA, gdje se bavio proizvodnjom šerpi, lijevaka i malih metalnih piramida za kucnu upotrebu, za to se nije znalo. Danas znamo da zrak u piramidama lijeci sve.
Ne bi ja previše vjerovao toj karti, tako kako je nacrtana. Razlika između svakog trećeg ili četvrtog nepismenog i nije toliko velika ako se uzme da su obe brojke katastrofalne a jedan postotak je predstavljen kao zelen a drugi duboko govnaste boje. Drugo, nisu ti ljudi bili toliko nepismeni kao što se tu čini, jedan procenat je sigurno znao npr pisati i čitati npr arapski ali to u sistemu YU nikome nije trebalo. Opet, ne sporim cifre, one su takve kakve jesu ali volio bi da se vidi malo više detalja, razlika npr između 1 i 7% je prevelika. Je li to tako predstavljeno 1961. ili je autor mape uradio sam?

Da sumiram, to bi ja kartu gotovo svu prefarbao različitim nijansama govnaste boje.

edit: Zanimljivo je pogledati i karte iz 71. i 81. i promjenu.
Last edited by Arminovski on 02/04/2024 00:03, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9516
Joined: 27/05/2018 16:32

#3803 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Leverage »

Lukavac bio najpismeniji grad u BiH.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#3804 Re: Bosanska dolina piramida

Post by swanfilter »

Jednom sam negdje procitao da je Buzim bio najnepismeniji kraj u vrijeme Juge. Mada se ne sjecam da li u BiH ili u cijeloj bivsoj drzavi. A na osnovu ove karte, ovaj gore smeđi dio znao bi biti Buzim.
Post Reply