Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#3551 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dječak sa šibicama »

Samo kod nas moze ovaj ublehas doci na tv, negdje prije godinu dana na Face tv, i hladno u studiju reci da se na "njegovoj piramidi" lijeci korona. Ona njegova prica o jonima.

Za takve ublehe se i krivicno odgovara. Nadriljekarstvo itd.

To je u rangu Torabija.

Ova taktika "idemo zajebati nekoga sta ima veze dok je ovaca bice i vune" je takodje u rangu premijera Novalica kad je izvalio da su Izraelci glupi, pokusni kunici za vakcine, a bosnjo pametan.
Stari glupani Izraelci koji ni o cemu pojma nemaju.

Zajebat mozes samo sebe.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3552 Re: Bosanska dolina piramida

Post by deogest »

dječak sa šibicama wrote: 15/06/2021 16:01 Samo kod nas moze ovaj ublehas doci na tv, negdje prije godinu dana na Face tv, i hladno u studiju reci da se na "njegovoj piramidi" lijeci korona. Ona njegova prica o jonima.

Za takve ublehe se i krivicno odgovara. Nadriljekarstvo itd.

To je u rangu Torabija.

Ova taktika "idemo zajebati nekoga sta ima veze dok je ovaca bice i vune" je takodje u rangu premijera Novalica kad je izvalio da su Izraelci glupi, pokusni kunici za vakcine, a bosnjo pametan.
Stari glupani Izraelci koji ni o cemu pojma nemaju.

Zajebat mozes samo sebe.
3 dana kasnije bile kolone za Visoko. Tacno glup narod bolan, nema tu pomoci, pa nisu dzaba u vicu uvijek Mujo i Fata a ne Milos i Katarina.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#3553 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Challenger_ »

Image
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#3555 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Nivelacija »

Čudo nevidjeno!
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3556 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

Nivelacija wrote: 28/06/2021 16:03 Čudo nevidjeno!
NIĐE NA SVIJETU !!
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#3557 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Impressum »

dječak sa šibicama wrote: 15/06/2021 16:01 Samo kod nas moze ovaj ublehas doci na tv, negdje prije godinu dana na Face tv, i hladno u studiju reci da se na "njegovoj piramidi" lijeci korona. Ona njegova prica o jonima.

Za takve ublehe se i krivicno odgovara. Nadriljekarstvo itd.

To je u rangu Torabija.

Ova taktika "idemo zajebati nekoga sta ima veze dok je ovaca bice i vune" je takodje u rangu premijera Novalica kad je izvalio da su Izraelci glupi, pokusni kunici za vakcine, a bosnjo pametan.
Stari glupani Izraelci koji ni o cemu pojma nemaju.

Zajebat mozes samo sebe.
treba napraviti top 11 kao u fudbalu naprimjer

3-5-2

nazad
Semir - Torabi - Novalic
u sredini
nastavi niz :D :D :D
mogorjelo17
Posts: 8
Joined: 17/07/2021 21:33

#3558 Re: Bosanska dolina piramida

Post by mogorjelo17 »

Semir Osmanagic i njegov lazni projekat je ostetio Bosnjacku naciju i historiju Bosne i Hercegovine. Prvo, narod koji nema proslost, nema ni buducnost. Semirovi lazi da u Visokom – jedan od najvazniji gradova Bosanskog Kraljevstva – postoje ''najstarije piramide'' stete Bosnjacku naciju. Dok Hrvati i Srbi preko 100 godina grade svoju naciju historijom, mnogi danasnji Bosnjaci vjeruju – nazalost – u laznu historiju Bosnjaka i Bosne i Hercegovine. Drugo, Semir ide na ultra-nacionalisticke Srpske kanale (kao Balkan Info i Balkan Ostrica) i prica svakakve gluposti sto ide u korist vjerovanje Srba da su oni zrtve posljednih 100 godina. Trece, Semirovo napadanje bosansko-hercegovackih historicara/arheologa – koji vec rade u vrlo losim uslovima sto se tice finansija i koji su vazni za opstanak Bosnjacke nacije i Bosne i Hercegovine – stvara polarizaciju izmedju Bosnjaka sto opet razbija Bosnjacku historiju i naciju. Cetvrto, Semirova fondacija je tokom ovih 15 godina svugdje kopala bez dovoljnje dokumentacije sta su oni ustvari pronasli. To je unistavanja nacionalnog blaga Bosne i Hercegovine.

Peto, Visoko je nazalost postalo Meka za New Age gdje se siri paganizam. Sesto, Semirova mantra da se u Visokom ''lijeci'' je preslo sve mjere pogotovo tokom korone. To je ocito marketing-trik da sto vise ljudi dodje u tunele da sto vise para Semir dobije. A ovo se desava u 2021 i ljudi nam se smiju. Sedmo, Semir nije napisao niti jedan naucni clanak, nego sve prica preko YouTuba i drustvenih mreza. Tako se nauka ne radi. Istina, napisao je vise knjiga, ali gdje je covjek nasao sve te informacije sto mu pise u knjigama? Gdje su mu fusnote? Ili su to opet sve njegove bajke? Lako je pisati bajke, nauci trebaju godine rada i zivaca. Osmo, covjek prica da nema para za istrazivanja na Visocici (''piramidi sunca'') 15 godina, a moze da kupuje reklame da mu na primjer FACETV prenosi njegova videa. Deveto, u zadnjem videu Semir poredi ove koji su se vakcinisali sa nacistima a ovi koji nisu sa jevrejima. Deseto, mala djeca idu u Visoko i uce laznu historiju i o spiralnim krugovima. Na kraju cemo imati cijelu generaciju sto vjeruje u lazne ''piramide,'' sto opet steti nas Bosnjake. Jedanaest, Semir navodno vodi ''ne-profitnu fondaciju,'' a nikada nije pokazao budjete te iste fondacije. Gdje idu sve pare od donacija sto stize od naroda? Drugim rijecima, ovo je vise preslo sve mjere i nadam se da ce narod poceti otvarati svoje oci, kao sto sam ja Hvala Bogu otvorio ove zadnje dvije godine.
mogorjelo17
Posts: 8
Joined: 17/07/2021 21:33

#3559 Re: Bosanska dolina piramida

Post by mogorjelo17 »

lethalthreat wrote: 13/08/2020 15:11
dr_Evil wrote: 13/08/2020 14:13 To je prica za sebe, da li mu vjerujem da su nasi profesori lagali i lazirali rezultate. Zasto bi to radili, jedino iz nekog straha da ih se ne proziva po medijima.

EDIT: I ako je tako, zasto nije poslao svabama ili skandinavcima na analizu, bez da kaze za sta je analiza, evo vam kamenje/Beton placam unaprijed posaljite mi rezultate.
Ja koliko znam i koliko se sjećam, prvo što je uradio 2005. godine je da je izbušio par testnih sondi i poslao materijale na nezavisne labaratorije širom svijeta. Rezultati su išli njemu u korist i njegovoj hipotezi. Uostalom pretpostavljam da su to su javni podaci do kojih se može doći. Opet ponavljam, ne gotivim ga, ali vjerujem da radi po PS-u što se ove, opipljive strane tiče i da mu mnogi potpetljaju noge. Što se njegovih UFO sranja tiče, ostavljam njemu i njegovim sljedbenicima da onanišu na iste.
To nije tacno, nego je opet lagao: https://irna.fr/IMG/pdf/Output.pdf

I vrlo dobro pitanje: Gdje su svi izvjestaji za sve ono sto Semir govori? Ili su opet sve bajke?
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3560 Re: Bosanska dolina piramida

Post by El_comadante »

mogorjelo17 wrote: 17/07/2021 21:51 Semir Osmanagic i njegov lazni projekat je ostetio Bosnjacku naciju i historiju Bosne i Hercegovine. Prvo, narod koji nema proslost, nema ni buducnost. Semirovi lazi da u Visokom – jedan od najvazniji gradova Bosanskog Kraljevstva – postoje ''najstarije piramide'' stete Bosnjacku naciju. Dok Hrvati i Srbi preko 100 godina grade svoju naciju historijom, mnogi danasnji Bosnjaci vjeruju – nazalost – u laznu historiju Bosnjaka i Bosne i Hercegovine. Drugo, Semir ide na ultra-nacionalisticke Srpske kanale (kao Balkan Info i Balkan Ostrica) i prica svakakve gluposti sto ide u korist vjerovanje Srba da su oni zrtve posljednih 100 godina. Trece, Semirovo napadanje bosansko-hercegovackih historicara/arheologa – koji vec rade u vrlo losim uslovima sto se tice finansija i koji su vazni za opstanak Bosnjacke nacije i Bosne i Hercegovine – stvara polarizaciju izmedju Bosnjaka sto opet razbija Bosnjacku historiju i naciju. Cetvrto, Semirova fondacija je tokom ovih 15 godina svugdje kopala bez dovoljnje dokumentacije sta su oni ustvari pronasli. To je unistavanja nacionalnog blaga Bosne i Hercegovine.

Peto, Visoko je nazalost postalo Meka za New Age gdje se siri paganizam. Sesto, Semirova mantra da se u Visokom ''lijeci'' je preslo sve mjere pogotovo tokom korone. To je ocito marketing-trik da sto vise ljudi dodje u tunele da sto vise para Semir dobije. A ovo se desava u 2021 i ljudi nam se smiju. Sedmo, Semir nije napisao niti jedan naucni clanak, nego sve prica preko YouTuba i drustvenih mreza. Tako se nauka ne radi. Istina, napisao je vise knjiga, ali gdje je covjek nasao sve te informacije sto mu pise u knjigama? Gdje su mu fusnote? Ili su to opet sve njegove bajke? Lako je pisati bajke, nauci trebaju godine rada i zivaca. Osmo, covjek prica da nema para za istrazivanja na Visocici (''piramidi sunca'') 15 godina, a moze da kupuje reklame da mu na primjer FACETV prenosi njegova videa. Deveto, u zadnjem videu Semir poredi ove koji su se vakcinisali sa nacistima a ovi koji nisu sa jevrejima. Deseto, mala djeca idu u Visoko i uce laznu historiju i o spiralnim krugovima. Na kraju cemo imati cijelu generaciju sto vjeruje u lazne ''piramide,'' sto opet steti nas Bosnjake. Jedanaest, Semir navodno vodi ''ne-profitnu fondaciju,'' a nikada nije pokazao budjete te iste fondacije. Gdje idu sve pare od donacija sto stize od naroda? Drugim rijecima, ovo je vise preslo sve mjere i nadam se da ce narod poceti otvarati svoje oci, kao sto sam ja Hvala Bogu otvorio ove zadnje dvije godine.
prvo, jel, ko si ti i koje su tvoje reference? najakše je kritikovati. drugo kad može medjugorje što je nemoguče dole bilo šta dokazati, zašto ne i ovo. i na kraju i srpska historija je puna laži i ide to predaleko. kao što je recimo laž da smo mi Bošnjaci, muslimani zapravo srbi koji su prodali svoju veru pradedovu, što naravno nije istina i nidje veze. a ovo ko hoče neki ide i vjeruje u piramide ko neče nek ide gdje mu je volja a ovo i Visko neka zaobidje.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3561 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

El_comadante wrote: 18/07/2021 19:26 drugo kad može medjugorje što je nemoguče dole bilo šta dokazati, zašto ne i ovo. i na kraju i srpska historija je puna laži i ide to predaleko.

Da mi je doživjeti da piramidioti shvate da ne mogu ni u šali povući paralelu s Međugorjem. Vjerski turizam vs. arheološki turizam.
Tamo se radi o pitanju vjere u natprirodno/religiozono/kakogod, ali nevidljivo, nije podložno dokazivanju u smislu materijalnog dokaza. U Boga ili Gospu vjeruješ ili ne, čuda takođe, i pristupaš vjerskom obredu, pališ svijeću, moliš se nevidljivoj sili.
Čovjek za brdo kod Visokog tvrdi da je piramida...za šta mu treba piramida, za početak, pa onda i ostaci ljudi, alata, artefakata i nastambi iz perioda gradnje tzv. piramide. U piramide se ne vjeruje, one su opipljive.

I ne, nije ok ići logikom da ako lažu drugi o svojoj istoriji, ok je da i mi lažemo o svojoj.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3562 Re: Bosanska dolina piramida

Post by El_comadante »

banjaluka078 wrote: 18/07/2021 19:34
El_comadante wrote: 18/07/2021 19:26 drugo kad može medjugorje što je nemoguče dole bilo šta dokazati, zašto ne i ovo. i na kraju i srpska historija je puna laži i ide to predaleko.

Da mi je doživjeti da piramidioti shvate da ne mogu ni u šali povući paralelu s Međugorjem. Vjerski turizam vs. arheološki turizam.
Tamo se radi o pitanju vjere u natprirodno/religiozono/kakogod, ali nevidljivo, nije podložno dokazivanju u smislu materijalnog dokaza. U Boga ili Gospu vjeruješ ili ne, čuda takođe, i pristupaš vjerskom obredu, pališ svijeću, moliš se nevidljivoj sili.
Čovjek za brdo kod Visokog tvrdi da je piramida...za šta mu treba piramida, za početak, pa onda i ostaci ljudi, alata, artefakata i nastambi iz perioda gradnje tzv. piramide. U piramide se ne vjeruje, one su opipljive.

I ne, nije ok ići logikom da ako lažu drugi o svojoj istoriji, ok je da i mi lažemo o svojoj.
dobro. ovi su dole napravili turističko mjesto najjače u državi po broju posjedioca, a ja ovo gledam kao turizam a jeli piramida ili ne to je druga a ja se u to nerazumijem nije moja struka da kažem jest nije. nego sam htio reći slijedeče: kod nas u BiH je kritikujemo selektora, upravu kluba, trenera i sve i svašta a slabo ko šta hoče uraditi i raditi za državu i sebe naravno. evo prljav grad, Sarajevo, niko neče da očisti ispre svog haustora ili ispred svoje kuče svi čekaju i kritikuju KJKP Rad npr. lakše otiči u njemačku nego se boriti da ovde bude bolje, kažu lopovi na vlasti svi su isti hajmo mi napraviti nešto evo stranku forumaša Klixa i izaći na izbore sa nekim planom idejom i tako. dakle hoču reći samo kritikujemo kao naroda, a rijetki su oni koji nešto rade pokušavaju.

a ovo za lažiranje historije govorim više u smislu što ovaj nafali srpsku (srbijansku bolje reći) historiju kako rade pameno u ovih 100 godina, a suštinski šta rade? lažu, petljaju. ima i onda da je Isus bio srbin, pa onda da je imao sina sa Marijom Magdalenom i njihova dinastija Njemanića vuče porijeklo do tog sina itsl. nemoj nas porediti.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3563 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

El_comadante wrote: 18/07/2021 19:48
dobro. ovi su dole napravili turističko mjesto najjače u državi po broju posjedioca, a ja ovo gledam kao turizam a jeli piramida ili ne to je druga a ja se u to nerazumijem nije moja struka da kažem jest nije. nego sam htio reći slijedeče: kod nas u BiH je kritikujemo selektora, upravu kluba, trenera i sve i svašta a slabo ko šta hoče uraditi i raditi za državu i sebe naravno. evo prljav grad, Sarajevo, niko neče da očisti ispre svog haustora ili ispred svoje kuče svi čekaju i kritikuju KJKP Rad npr. lakše otiči u njemačku nego se boriti da ovde bude bolje, kažu lopovi na vlasti svi su isti hajmo mi napraviti nešto evo stranku forumaša Klixa i izaći na izbore sa nekim planom idejom i tako. dakle hoču reći samo kritikujemo kao naroda, a rijetki su oni koji nešto rade pokušavaju.

a ovo za lažiranje historije govorim više u smislu što ovaj nafali srpsku (srbijansku bolje reći) historiju kako rade pameno u ovih 100 godina, a suštinski šta rade? lažu, petljaju. ima i onda da je Isus bio srbin, pa onda da je imao sina sa Marijom Magdalenom i njihova dinastija Njemanića vuče porijeklo do tog sina itsl. nemoj nas porediti.
Ne može se gledati kao nešto dobro za turizam, ako se zasniva na laži. Ni sličajno. Visoko ima impresivne istorijske i arheološke lokacije, a u njega se dolazi zbog ublehe. Godinama nisu mogli pravi arheolozi dobiti nikakvu finansijsku pomoć, zato što je i entitet i kanton i općina davala lovu Semiru. Istresali su pare na njega prvih godina.

A što se tiče laži i teza "narod najstariji" valjda si upoznat sa Semirovom vezom stanovnici Plejada-Atlantiđani-bogumili-Bošnjaci, čime se uvukao islamskoj zajednici koja je tri godine pohodila Visoko kao da je kakvo dovište, isto istresajući pare, bivši reis bio redovan, apleovao da dovimo što više da se otkrije što više piramida, pravili se da ne vide Semirov New Age, jer bi bila sjajna priča da su Bošnjaci najstariji u Bosni...
mogorjelo17
Posts: 8
Joined: 17/07/2021 21:33

#3564 Re: Bosanska dolina piramida

Post by mogorjelo17 »

El_comadante wrote: 18/07/2021 19:48
banjaluka078 wrote: 18/07/2021 19:34


Da mi je doživjeti da piramidioti shvate da ne mogu ni u šali povući paralelu s Međugorjem. Vjerski turizam vs. arheološki turizam.
Tamo se radi o pitanju vjere u natprirodno/religiozono/kakogod, ali nevidljivo, nije podložno dokazivanju u smislu materijalnog dokaza. U Boga ili Gospu vjeruješ ili ne, čuda takođe, i pristupaš vjerskom obredu, pališ svijeću, moliš se nevidljivoj sili.
Čovjek za brdo kod Visokog tvrdi da je piramida...za šta mu treba piramida, za početak, pa onda i ostaci ljudi, alata, artefakata i nastambi iz perioda gradnje tzv. piramide. U piramide se ne vjeruje, one su opipljive.

I ne, nije ok ići logikom da ako lažu drugi o svojoj istoriji, ok je da i mi lažemo o svojoj.
dobro. ovi su dole napravili turističko mjesto najjače u državi po broju posjedioca, a ja ovo gledam kao turizam a jeli piramida ili ne to je druga a ja se u to nerazumijem nije moja struka da kažem jest nije. nego sam htio reći slijedeče: kod nas u BiH je kritikujemo selektora, upravu kluba, trenera i sve i svašta a slabo ko šta hoče uraditi i raditi za državu i sebe naravno. evo prljav grad, Sarajevo, niko neče da očisti ispre svog haustora ili ispred svoje kuče svi čekaju i kritikuju KJKP Rad npr. lakše otiči u njemačku nego se boriti da ovde bude bolje, kažu lopovi na vlasti svi su isti hajmo mi napraviti nešto evo stranku forumaša Klixa i izaći na izbore sa nekim planom idejom i tako. dakle hoču reći samo kritikujemo kao naroda, a rijetki su oni koji nešto rade pokušavaju.

a ovo za lažiranje historije govorim više u smislu što ovaj nafali srpsku (srbijansku bolje reći) historiju kako rade pameno u ovih 100 godina, a suštinski šta rade? lažu, petljaju. ima i onda da je Isus bio srbin, pa onda da je imao sina sa Marijom Magdalenom i njihova dinastija Njemanića vuče porijeklo do tog sina itsl. nemoj nas porediti.
Pa ti sam poredis nas sa Hrvatim i Srbina ''ako oni mogu napraviti Medjugorje, mozemo i mi'' i ''ako Srbi lazu, mozemo i mi.'' Pa mi moramo i mozemo biti bolji. Ja nehvalim nikoga, nego govorim cinjenice. Hrvati i Srbi vec grade historiju preko 100 godina, a mi smo je vec poceli graditi jer napokon imamo svoju drzavu i akademsku slobodu za to. Nazalost, dodje neko iz Amerike sto pojma nema o historiji Bosne i Hercegovine i lupeta svakakve gluposti, a mi mu vjerujemo! Hajmo malo vise podrske dati na primjer Zemaljskom Muzeju u Sarajevu ili Muzeju u Vranduku. Bosna i Hercegovina je puna prave historije.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3565 Re: Bosanska dolina piramida

Post by El_comadante »

mogorjelo17 wrote: 18/07/2021 20:13
El_comadante wrote: 18/07/2021 19:48

dobro. ovi su dole napravili turističko mjesto najjače u državi po broju posjedioca, a ja ovo gledam kao turizam a jeli piramida ili ne to je druga a ja se u to nerazumijem nije moja struka da kažem jest nije. nego sam htio reći slijedeče: kod nas u BiH je kritikujemo selektora, upravu kluba, trenera i sve i svašta a slabo ko šta hoče uraditi i raditi za državu i sebe naravno. evo prljav grad, Sarajevo, niko neče da očisti ispre svog haustora ili ispred svoje kuče svi čekaju i kritikuju KJKP Rad npr. lakše otiči u njemačku nego se boriti da ovde bude bolje, kažu lopovi na vlasti svi su isti hajmo mi napraviti nešto evo stranku forumaša Klixa i izaći na izbore sa nekim planom idejom i tako. dakle hoču reći samo kritikujemo kao naroda, a rijetki su oni koji nešto rade pokušavaju.

a ovo za lažiranje historije govorim više u smislu što ovaj nafali srpsku (srbijansku bolje reći) historiju kako rade pameno u ovih 100 godina, a suštinski šta rade? lažu, petljaju. ima i onda da je Isus bio srbin, pa onda da je imao sina sa Marijom Magdalenom i njihova dinastija Njemanića vuče porijeklo do tog sina itsl. nemoj nas porediti.
Pa ti sam poredis nas sa Hrvatim i Srbina ''ako oni mogu napraviti Medjugorje, mozemo i mi'' i ''ako Srbi lazu, mozemo i mi.'' Pa mi moramo i mozemo biti bolji. Ja nehvalim nikoga, nego govorim cinjenice. Hrvati i Srbi vec grade historiju preko 100 godina, a mi smo je vec poceli graditi jer napokon imamo svoju drzavu i akademsku slobodu za to. Nazalost, dodje neko iz Amerike sto pojma nema o historiji Bosne i Hercegovine i lupeta svakakve gluposti, a mi mu vjerujemo! Hajmo malo vise podrske dati na primjer Zemaljskom Muzeju u Sarajevu ili Muzeju u Vranduku. Bosna i Hercegovina je puna prave historije.
ti si spominjao hrvate i srbe i njihovu historiju prvi na šta sam ja ragovao. opet kažem da li si ti završio fax? da li si napisao koju knjigu o bilo čemu? najlakše je kritikovati, čovjek je završio fax, ima doktorsku titulu što je veiko dostignuče, napisao je par knjiga kave god da su pa bile i bajke i basne. a ja nekažem da mi lažemo a ti si ih naveo za primjer. ja kažem da se ovo treba dovesti do kraja. ovde su odmah rekli oni sami kopaju tunele i prave a nisu nikada tu bili. a koji su dokazi za ti tvrdnju naprmjer? možda je bilo utvrđenje ili neki stari grad, eto nije piramida, za koji im je trebao taj tunel. ali jok mi ćemo odmah reći jebo to oni to nešto mute oni nešto sami kopaju i odkopavaju bez ikakvih dokaza. eto nema dokaza da je piramida imaš li ti dokaze da oni to sami nešto kopaju tek tako bezveze?
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3566 Re: Bosanska dolina piramida

Post by El_comadante »

banjaluka078 wrote: 18/07/2021 20:00
El_comadante wrote: 18/07/2021 19:48
dobro. ovi su dole napravili turističko mjesto najjače u državi po broju posjedioca, a ja ovo gledam kao turizam a jeli piramida ili ne to je druga a ja se u to nerazumijem nije moja struka da kažem jest nije. nego sam htio reći slijedeče: kod nas u BiH je kritikujemo selektora, upravu kluba, trenera i sve i svašta a slabo ko šta hoče uraditi i raditi za državu i sebe naravno. evo prljav grad, Sarajevo, niko neče da očisti ispre svog haustora ili ispred svoje kuče svi čekaju i kritikuju KJKP Rad npr. lakše otiči u njemačku nego se boriti da ovde bude bolje, kažu lopovi na vlasti svi su isti hajmo mi napraviti nešto evo stranku forumaša Klixa i izaći na izbore sa nekim planom idejom i tako. dakle hoču reći samo kritikujemo kao naroda, a rijetki su oni koji nešto rade pokušavaju.

a ovo za lažiranje historije govorim više u smislu što ovaj nafali srpsku (srbijansku bolje reći) historiju kako rade pameno u ovih 100 godina, a suštinski šta rade? lažu, petljaju. ima i onda da je Isus bio srbin, pa onda da je imao sina sa Marijom Magdalenom i njihova dinastija Njemanića vuče porijeklo do tog sina itsl. nemoj nas porediti.
Ne može se gledati kao nešto dobro za turizam, ako se zasniva na laži. Ni sličajno. Visoko ima impresivne istorijske i arheološke lokacije, a u njega se dolazi zbog ublehe. Godinama nisu mogli pravi arheolozi dobiti nikakvu finansijsku pomoć, zato što je i entitet i kanton i općina davala lovu Semiru. Istresali su pare na njega prvih godina.

A što se tiče laži i teza "narod najstariji" valjda si upoznat sa Semirovom vezom stanovnici Plejada-Atlantiđani-bogumili-Bošnjaci, čime se uvukao islamskoj zajednici koja je tri godine pohodila Visoko kao da je kakvo dovište, isto istresajući pare, bivši reis bio redovan, apleovao da dovimo što više da se otkrije što više piramida, pravili se da ne vide Semirov New Age, jer bi bila sjajna priča da su Bošnjaci najstariji u Bosni...
ok. ja sam napisao prvi komentar na ovu temu, neznaš ni ko sam ni šta sam a tvoj odgovpr na moj upis drugom forumašu je "piramidioti", što nije ni lijepo ni kulutrno za početak. e sad ja mislim, lično, da onde nešto ima piramida nije. sad šta je neznam nisam arheolog. treba to istražiti do kraja. kod nas odmah napadaju bez obzira na sve. eto kažu sami, ovi Semirovi, kopaju tunele i predstavljaju kao tunele od piramide a ja nisam vidio dokaz za tu tvdnju npr. a jeste slažem se da je ovo New Age priča.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3567 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

Postoji istorija uništavanja fosila i nalaza koji nisu Semiru po volji i dokazuju da se radi o prirodnim formacijama. Isto tako postoji istorija podmetanja dokaza koji bi njegovim tvrdnjama išli u prilog. Svi koji su tokom rada za njega pokušali tvrditi bilo šta suprotno i ponašati se u skladu sa struko, su bili otpušteni. Semir je sa svima potpisivao NDA, što je razlog njihove (prisilne) šutnje nakon uklanjanja s pozicija. Prelistaj temu detaljno, sve ima, o svemu je pisano, postavljana objašnjenja, slike, dokazi.

Semirov doktorat je još jedna mrlja našeg obrazovnog sistema, doktorirati na temi istorije Maja na FPN u Sarajevu, koji nema stručnjaka koji mu je mogao biti mentor i/ili osporiti/ocijeniti njegov rad. Ali može kod nas svakako, pa tako i da dipl. ekonomista brani doktorato o Majama u Sarajevu.

Nije teret podnošenja dokaza na onome koji osporava, nego na onom ko tvrdi da ima.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3568 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

El_comadante wrote: 18/07/2021 21:09
ok. ja sam napisao prvi komentar na ovu temu, neznaš ni ko sam ni šta sam a tvoj odgovpr na moj upis drugom forumašu je "piramidioti", što nije ni lijepo ni kulutrno za početak. e sad ja mislim, lično, da onde nešto ima piramida nije. sad šta je neznam nisam arheolog. treba to istražiti do kraja. kod nas odmah napadaju bez obzira na sve. eto kažu sami, ovi Semirovi, kopaju tunele i predstavljaju kao tunele od piramide a ja nisam vidio dokaz za tu tvdnju npr. a jeste slažem se da je ovo New Age priča.
Postoji izraz "piramidiot" koji opisuje ljude "opsjednute" piramidama i neobičnim interpretacijama njihovog postojanja, obično tamo gdje ih nema. Baš ti New Age pripadnici koji su u fazonu energija, vibracija i čega već ne.

To što ljudi misle da "tamo nešto ima" ne dokazuje ništa. Neka on stavi tablu "zabavni park" i kopa još sto godina, samo neka izostavi nauku i arheologiju i piramide iz toga, jer je ono čisto obmanjivanje. Pa neka mu ide ko god hoće i ostavlja svoju lovu za pola sata sjedenja pod zemljom.
mogorjelo17
Posts: 8
Joined: 17/07/2021 21:33

#3569 Re: Bosanska dolina piramida

Post by mogorjelo17 »

El_comadante wrote: 18/07/2021 21:02
mogorjelo17 wrote: 18/07/2021 20:13
Pa ti sam poredis nas sa Hrvatim i Srbina ''ako oni mogu napraviti Medjugorje, mozemo i mi'' i ''ako Srbi lazu, mozemo i mi.'' Pa mi moramo i mozemo biti bolji. Ja nehvalim nikoga, nego govorim cinjenice. Hrvati i Srbi vec grade historiju preko 100 godina, a mi smo je vec poceli graditi jer napokon imamo svoju drzavu i akademsku slobodu za to. Nazalost, dodje neko iz Amerike sto pojma nema o historiji Bosne i Hercegovine i lupeta svakakve gluposti, a mi mu vjerujemo! Hajmo malo vise podrske dati na primjer Zemaljskom Muzeju u Sarajevu ili Muzeju u Vranduku. Bosna i Hercegovina je puna prave historije.
ti si spominjao hrvate i srbe i njihovu historiju prvi na šta sam ja ragovao. opet kažem da li si ti završio fax? da li si napisao koju knjigu o bilo čemu? najlakše je kritikovati, čovjek je završio fax, ima doktorsku titulu što je veiko dostignuče, napisao je par knjiga kave god da su pa bile i bajke i basne. a ja nekažem da mi lažemo a ti si ih naveo za primjer. ja kažem da se ovo treba dovesti do kraja. ovde su odmah rekli oni sami kopaju tunele i prave a nisu nikada tu bili. a koji su dokazi za ti tvrdnju naprmjer? možda je bilo utvrđenje ili neki stari grad, eto nije piramida, za koji im je trebao taj tunel. ali jok mi ćemo odmah reći jebo to oni to nešto mute oni nešto sami kopaju i odkopavaju bez ikakvih dokaza. eto nema dokaza da je piramida imaš li ti dokaze da oni to sami nešto kopaju tek tako bezveze?
Sto se tice Semirove doktorske titule, i to je sumljivo: http://web.archive.org/web/201408261146 ... stava.html

Ako govori neistine o pandemiji, kako ces onda vjerovati u njega sto se tice ''piramida?:'' https://raskrinkavanje.ba/analiza/semir ... -pandemiji
Tromblon
Posts: 2023
Joined: 18/01/2015 19:37

#3570 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Tromblon »

Bošnjaci svih zemalja ujedenite se kontra din dušmana.

Raskrinkavanje :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3571 Re: Bosanska dolina piramida

Post by spreca »

Sta fali Medjugorju,svake godine stotine tisuce posjetilaca,kome smeta to,isto tako i Piramide Visoko,zasto i tu nebi bilo stotine tisuca posjetilaca godisnje pa i vise,od toga imamo samo korist ,nikako stetu,mi danas ziviomo u opste svjetskoj lazi i to nam ne smeta,sve sto ce donijeti neku ekonomsku korist treba podrzati a ko nece nemora ni dolaziti,biznis hoce lovu a ne isrtinu,dali vam ponekad naumpadne sta kupujemo u trgovinama i cime se trujemo ali vaznije su nam piramide,istina ili ne
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3572 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

banjaluka078 wrote: 18/07/2021 19:34
El_comadante wrote: 18/07/2021 19:26 drugo kad može medjugorje što je nemoguče dole bilo šta dokazati, zašto ne i ovo. i na kraju i srpska historija je puna laži i ide to predaleko.

Da mi je doživjeti da piramidioti shvate da ne mogu ni u šali povući paralelu s Međugorjem. Vjerski turizam vs. arheološki turizam.
Tamo se radi o pitanju vjere u natprirodno/religiozono/kakogod, ali nevidljivo, nije podložno dokazivanju u smislu materijalnog dokaza. U Boga ili Gospu vjeruješ ili ne, čuda takođe, i pristupaš vjerskom obredu, pališ svijeću, moliš se nevidljivoj sili.
Čovjek za brdo kod Visokog tvrdi da je piramida...za šta mu treba piramida, za početak, pa onda i ostaci ljudi, alata, artefakata i nastambi iz perioda gradnje tzv. piramide. U piramide se ne vjeruje, one su opipljive.

I ne, nije ok ići logikom da ako lažu drugi o svojoj istoriji, ok je da i mi lažemo o svojoj.
Dzaba ti, argument je napravljen 100 puta na ovoj temi ali ne fercera...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3573 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

broj dva wrote: 22/07/2021 11:14 Dzaba ti, argument je napravljen 100 puta na ovoj temi ali ne fercera...
Ma znam, ne znam ni kako se meni više da ubjeđivati.

Danas Daily Show obilježava 25 godina emitovanja, pa u tu čast evo priloga o "najvećem arheološkom projektu"...

https://www.cc.com/video/e2qrv1/the-dai ... yUm7u4kpAI

Prilogu ima 15 godina. Tad sam se baš smijala, jer "biseri" u Visokom nisu shvatili da ih ismijava, pa su objavili da i ugledni američki šou izvještava o njima i da je i to potvrda i dokaz postajanja piramida, bla, bla....
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3574 Re: Bosanska dolina piramida

Post by uglavnomja »

znam da nije tema, ali ne znam gdje da pitam

zna li neko kakav ne skup smjestaj u visokom? za nekoliko dana

na netu nema nista, samo neki hoteli, faraoni ...
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3575 Re: Bosanska dolina piramida

Post by arman1 »

Napokon sam bio u Semirovoj zoni, tunelskoj. Još nisam bio na piramidama.
Nisam išao privatno nego me prijatelj zamolio da kao pratnja idemo uz četvero iz UK. Rade na nekom institutu ali je vođe ekipe u zavadi s Semirom zbog nekih autorizacija i exkluziviteta (to je sav odgovor). Naše je bio samo da u ruksacima i pod odječom nosimo neku elektroniku.
Ljudi su obavljali neka mjerenja u Visokom, Prijedoru, Tešnju i Nevesinju.
Sve je prošlo bez problema izuzev što je jedan uređaj krepao, vjerovatno zbog vlage (u tunelima je preko 85%).
Ono što moram priznati da je sve organizovano na najvišem nivou, sa strane Semirove ekipe.
Poslije sam s prijateljem i još nekim društvom obišao park Ravne i nije ni čudo što se toliki vračaju tamo. Mjesto i da nema sve ove priće oko piramida vrijedi posjetiti.
Ako visočaci budu pametni i ne dopuste mafiji da sve pokvari tamo će biti novi eldorado.

P.S.
Ovi englezi su uvjereni da su tuneli djelo smislenog rada, izbjegavaju reći ljudskog, mada za razliku od Semira misle da nisu namjerno zatrpani nego da je u pitanju poplava ili nešto slično. Zamjeraju Semiru što je dopustio ulazak turista u tunele prije nego su završena neka mjerenja.
Ono što njih najviše interesuje su navodne epizode porasta udjela kisika u mikroatmosferi, a to se uglavnom dešava u večim podzemnim kompleksima uz poklapanje još nekih preduslova. Na pitanje šta misle pod većim kažu da negdje u dubini sigurno postoji jedna ili više prostorija veličine koncertne hale koje su u kontaktu s tekućom vodom.
Sam podzemni kompleks s povećanim udjelom kisika i zaštićen od uticaja atmosferskog zagađenja i kojekakvih zraćenja uključujući kosmičko(oduvijek prisutno) je dovoljno faktora da bi se postigao određeni terapeutski učinak. Tu nema ništa mistično. Materijal kroz koji su bušeni tuneli svojom strukturom zaustavlja zraćenje, a dotok kisika odozdo omogućava da udišemo ono što su udisali ljudi prije nego je počela primjena vatre.
E ko je i zašto bušio tunele ne znaju mada misle da je moguće da su bili dio drevnog sistema za opskrbu vodom.
Rekli su da ih piramide ne interesuju profesionalno mada je brat jednog od članova tima bio volonter na istim. Lik je pozornik, te je jedan godišnji sa vjerenicom je proveo na Visočici (u njoj).
Koliko zna arheologe u UK više interesuju stečci i kamene kugle koje se mogu prona po cijeloj BiH i okolini.
Post Reply