Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3426 Re: Bosanska dolina piramida

Post by mk ultra »

broj dva wrote: 14/06/2021 09:45
nosara wrote: 14/06/2021 09:23
seoBIH wrote: 14/06/2021 09:18 Ne vjerujem u gospu, pa je ne pljujem. Mi bi crkli ako ne bi bili najpametnij i pljuvali sve što nam se čini drugačije.

Čovječe, Novak Đoković priča i preporučuje Visoko, a neko 20tak kilometara od ovog mjesta upire da kaže ma to je fejk, samo budale idu, nema tu ništa.

Da ima jedna velika qrčina trebalo bi podržavati ako ce doprinjeti razvoju te sredine koja je pala za qrac.
Neko skoluje tokmake da bi ostao u glibu. Drugi prodaju bilo sta da zarade, podignu se, ojacaju. Ovi prvi pametni, realni, na dnu, oni drugi fejk, lazu, deru guzove od para na vrhu.

Blago ovim prvim, nagrada je na onom svijetu... :lol:
Što ne priodaješ ljekovitu vodu sa Torabijem? Deri guzove od para ha ja. Jebeš obraz, jebeš istinu, glavno da se marka zaradi.
I ne, Međugorje i "piramide" nisu ni slični (jer argument je ako može gospa što ne i piramide, glavo da se zaradi)
a šta to drugi prodaju?

ko kaže da onaj ko dolazi tu da vjeruje u bilo šta od toga, možda neki i da, ali turizam ne funckioniše na principu matematike i fizike

ako dolaze ljudi da vide nemam pojma NLO neke lokacije i da se na osnovu toga dobra priča napravi, šta je tu loše? ako je došao u međugorgje doći će i u mostar pa 60% ili trebinje ili neki drugi grad u bilzini, tako i u Visoko, i gdje god još može...

https://www.holidayextras.com/travel-bl ... -ufos.html

ne vidim da ovdje iko priča o tome postoji li NLO ili ne... koga briga?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#3427 Re: Bosanska dolina piramida

Post by nosara »

broj dva wrote: 14/06/2021 09:45
nosara wrote: 14/06/2021 09:23
seoBIH wrote: 14/06/2021 09:18 Ne vjerujem u gospu, pa je ne pljujem. Mi bi crkli ako ne bi bili najpametnij i pljuvali sve što nam se čini drugačije.

Čovječe, Novak Đoković priča i preporučuje Visoko, a neko 20tak kilometara od ovog mjesta upire da kaže ma to je fejk, samo budale idu, nema tu ništa.

Da ima jedna velika qrčina trebalo bi podržavati ako ce doprinjeti razvoju te sredine koja je pala za qrac.
Neko skoluje tokmake da bi ostao u glibu. Drugi prodaju bilo sta da zarade, podignu se, ojacaju. Ovi prvi pametni, realni, na dnu, oni drugi fejk, lazu, deru guzove od para na vrhu.

Blago ovim prvim, nagrada je na onom svijetu... :lol:
Što ne priodaješ ljekovitu vodu sa Torabijem? Deri guzove od para ha ja. Jebeš obraz, jebeš istinu, glavno da se marka zaradi.
I ne, Međugorje i "piramide" nisu ni slični (jer argument je ako može gospa što ne i piramide, glavo da se zaradi)
Medjugorje i piramida su jedno te isto. Ovo prvo je bolje organizirano, sto je, jel', prirodno kad se sve sagleda, ko, kako, gdje, logicno je da fercera besprjekorno. :D

Torabi je greska u sistemu. Neko domaci je uzeo na ustrb gradjana.

Folusku ne kupujes, ali je prodas kad god mozes i kome god mozes. To je zivot. Turizam je na foluskama 60%. Ostalo su neke dosadne specificnosti.

Imas reklamu od milion dolara, najbolji sportas na planeti svako malo doruckuje pozitivne jone u Visokom i osvaja sve sto mu se cefne. S druge strane imas nekog "intelektualca" sa zavrsenim ljudskim resursima na Sokocu, koji kaze fuj piramide dok ruca solo makarone pet puta sedmicno.

Koga boli kurac sto je Maradona dao gol rukom? To je Bozija ruka.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3428 Re: Bosanska dolina piramida

Post by seoBIH »

broj dva wrote: 14/06/2021 09:45 Što ne priodaješ ljekovitu vodu sa Torabijem?
Zato sto tu mozemo svi reci da je ubleha. Kako ne vidis razliku izmedju torabija i Visokog, gdje Visoko i "piramide" podržava i promoviše najbolji teniser svijeta? Imam osjecaj da samo što je srbin stvara otpor domaceg patriJote. Da je došlo od Nadala, bilo bi svjetski, ovako, neka komšiji crkne krava.

Je li se gospa ukazala? Nije. Je li treba sada to popljuvati=?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#3429 Re: Bosanska dolina piramida

Post by soha96 »

Al u onim tunelima, neka cura vodic. Tacno osjetis da ni ona ne vjeruje u 2% onih gluposti koje prica. :lol:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3430 Re: Bosanska dolina piramida

Post by seoBIH »

Ma nije mi jasno razmisljanje. Dobro, ne vjerujes, mozda i ja ne vjerujem, ali teniser no1 na svijetu vjeruje, podržava, reklamira. Zašto mi moramo biti pametnij i nekome govoriti u šta da vjeruje, a u šta da ne vjeruje, ukoliko nas ne košta?

Šta mi gubimo ako visoko postane poznata destinacija koju posjećuje stotine hiljada turista? Ne mozemo zbijati šale o visočacima?

Stvarno mi nije jasno kako i zašto se dizete na nozne prste samo da popljuete "tzv" piramide.

Dobro, nisu priamide, nema naučnog uporišta, ali ako pomogne i jednoj osobi, pa makar i placebom, kako možete biti protiv?
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#3431 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Billy The Pljuc »

Ne znam koji kurac uopšte donesoh odluku da napišem nešto na ovoj temi i uopšteno vezano za Semira Osmanagića.

Nisam neki fan istog, upoznao sam ga i moja neka iskustva s njim datiraju još od vremena kad je isti nastojao izmjeriti zračenja unutar piramide. Eh sad, kućni prijatelj koji je duuugi niz godina u priči o zračenjima, je uspio otkupiti aplikaciju nekadašnjeg ruskog programa za mjerenja životnih parametara organizma astronauta i isti primjenjivao u radu sa običnim ljudima. Pored toga taj moj prijatelj vrši takođe mjerenje zračenja i pravi energetske ploče koje neutrališu određena negativna zračenja, kako to već inače biva, morali su se njih dvojica susresti u određenom momentu.

Preko njega sam i upoznao Semira Osmanagića i da sad ne bih usmjeravao priču u mambo džambo pravcu napisaću samo ono čemu sam svjedočio i učestvovao na određeni način u tih svojih nekoliko posjeta bosanskoj dolini piramida.

Istraživanje se konkretno odnosilo na uticaj zračenja piramide na ljudski organizam i mjerenja su vršena na dobrovoljcima prije ulaska u tunele i nakon izlaska poslije određenog vremenskog perioda provedenog u istim.

Definitivno jesam svjedokom da je kod svakog od testiranih došlo do poboljšanja negativnih parametara određenih životnih funkcija/organa nakon "tretmana" u piramidi.

Helem, nakon toga nisam zaista više išao tamo osim u nekoliko navrata gdje se moje zadržavanje svelo samo da dovezem određene ljude na lokaciju a koliko mi je poznato njih dvojica su prekinula saradnju zbog nekoliko stvari od kojih je možda najtežu klasifikaciju imalo Semirovo negiranje boga i božijeg u životu. Meanwhile ovaj moj prijatelj je doživio težak moždani udar i evo uspješno se oporavlja od istog.

Piramide ili ne, apsolutno je svejedno jer isto ne košta državu i društvo na redovnom osnovu u smislu ulaganja, održavanja i sl. a isto je rezultat grupe entuzijasta koji manje-više grade uspješnu priču tamo.
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3432 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Logovan »

mk ultra wrote: 14/06/2021 09:49 ko kaže da onaj ko dolazi tu da vjeruje u bilo šta od toga, možda neki i da, ali turizam ne funckioniše na principu matematike i fizike

ako dolaze ljudi da vide nemam pojma NLO neke lokacije i da se na osnovu toga dobra priča napravi, šta je tu loše? ako je došao u međugorgje doći će i u mostar pa 60% ili trebinje ili neki drugi grad u bilzini, tako i u Visoko, i gdje god još može...
:thumbup: :thumbup:
Ako imaš priliku da zarađuješ, onda iskoristi tu priliku. Ja piramida, ja NLO, ja Bigfoot nebitno, napravi priču i zarađuj kao što se radi svugdje u svijetu. :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#3433 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

spinel_ wrote: 13/06/2021 22:43
Jesi ikad bila u tunelima? Nisi, kao i niko od vas hejtera.
Otidji par puta pa onda pricaj.


Pitao sam te jesi li bila U TUNELIMA a ne da li si prosla pored toga u sto ne vjerujes. I ok mi je to.
Tada nisu tuneli otkopani. Otidji u tunele ( u kojem je ulaz i izlaz isti ) gdje Novak bio pa onda pricaj.
Ne pada mi na um ići gdje nije bezbjedno.
Tunel mu se urušio na punca prije par godina.

I šta se vidi u tunelu, piramida?

https://www.bljesak.info/vijesti/flash/ ... ica/152753
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#3434 Re: Bosanska dolina piramida

Post by soha96 »

Na stranu oko turizma itd. Ovi sto spominju otidjite u tunele pa vidite itd. Zanima me sta ste to vi tacno osjetili? Mozete li opisati? Ja sam osjetio jedino lijepo svjez vazduh logicno jer sam usao sa sparine i +30 vani.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#3435 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

seoBIH wrote: 14/06/2021 10:05
Dobro, nisu priamide, nema naučnog uporišta, ali ako pomogne i jednoj osobi, pa makar i placebom, kako možete biti protiv?
A sta znaci biti protiv? To sto pitas kakvo zracenje, kakva energija, kakvi tuneli, sto to mora biti protiv?

Protiv bi bilo da neko stane ispred tih rupa i zabrani ljudima da ulaze.
Sto se mene tice mogu ljudi po godinu tamo biti i ne izlaziti.

Isto ko sto niko nikome nije zabranio Torabiju da prodaje specijalnu vodu, znaci li to da se mora vjerovati u moc kornjaca koju dobija iz svemira?
Je li neko zabranio ljudima u Medjugorju da idu tamo?

Mlati pare na prici o piramidi, energiji, zracenjima...nikakav problem. Samo sta je problem imati misljenje da kad je prica o nauci, nema tu neke nauke?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3436 Re: Bosanska dolina piramida

Post by spinel_ »

banjaluka078 wrote: 14/06/2021 12:12
spinel_ wrote: 13/06/2021 22:43
Jesi ikad bila u tunelima? Nisi, kao i niko od vas hejtera.
Otidji par puta pa onda pricaj.


Pitao sam te jesi li bila U TUNELIMA a ne da li si prosla pored toga u sto ne vjerujes. I ok mi je to.
Tada nisu tuneli otkopani. Otidji u tunele ( u kojem je ulaz i izlaz isti ) gdje Novak bio pa onda pricaj.
Ne pada mi na um ići gdje nije bezbjedno.
Tunel mu se urušio na punca prije par godina.

I šta se vidi u tunelu, piramida?

https://www.bljesak.info/vijesti/flash/ ... ica/152753
Bezbjedno je i sigurno za posjetioce. Taj punac mu je bio volonter i radio je tu nesto https://magazinplus.eu/fena-o-nesretnom ... u-visokom/

Ne vidi se nikakva piramida u tunelu.
Inace duzina je oko 300 metara od ulaza koji je ujedno i izlaz. Ako te je strah a ocigledno jeste ne moras ici dalje od "sigurnog".
I opet ponavljam ne moras ti vjerovati u piramide, niko te ne tjera.
Niti u te tunele idu samo i iskljucivo "piramidioti" i sl.
Ljudi idu jer se osjecaju bolje. Pripisujte to placebo efektu koliko hocete ali je tako.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#3437 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

spinel_ wrote: 14/06/2021 12:34 Ljudi idu jer se osjecaju bolje. Pripisujte to placebo efektu koliko hocete ali je tako.
Ljudi idu jer se osjecaju bolje, ali je to tako.

Image
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3438 Re: Bosanska dolina piramida

Post by spinel_ »

:-) Trebam dati neki komentar na tu nebulozu :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#3439 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

spinel_ wrote: 14/06/2021 12:41 :-) Trebam dati neki komentar na tu nebulozu :-)
Ne. Ja ne pripadam onima sto zele natjerati nekoga da vjeruje u nesta ili ne vjeruje.

A, vec si dao komentar, svakako.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3440 Re: Bosanska dolina piramida

Post by spinel_ »

Haris.ba wrote: 14/06/2021 12:47
spinel_ wrote: 14/06/2021 12:41 :-) Trebam dati neki komentar na tu nebulozu :-)
Ne. Ja ne pripadam onima sto zele natjerati nekoga da vjeruje u nesta ili ne vjeruje.

A, vec si dao komentar, svakako.
Pa ne tjeram ni ja nikoga. Niti sam ja napisao da piramida postoji. To ne znam(o) jos i mozda za zivota necemo saznati.
Ali, da ljudima boravak u tunelima pomaze i da se dobro osjecaju imas na stotine primjera. Pripisuj to cemu hoces, ali je to cinjenica.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#3441 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

spinel_ wrote: 14/06/2021 12:49 Pa ne tjeram ni ja nikoga. Niti sam ja napisao da piramida postoji. To ne znam(o) jos i mozda za zivota necemo saznati.
Ali, da ljudima boravak u tunelima pomaze i da se dobro osjecaju imas na stotine primjera. Pripisuj to cemu hoces, ali je to cinjenica.
Neki ljudi se dobro osjecaju u kafani, neki u dzamiji, neki u crkvi, neki u sumi, neki na moru, neki u pozoristu, neki u svojoj sobi....i to je cinjenica, i pripisuj to cemu hoces.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#3442 Re: Bosanska dolina piramida

Post by invincible1921 »

seoBIH wrote: 14/06/2021 09:58
broj dva wrote: 14/06/2021 09:45 Što ne priodaješ ljekovitu vodu sa Torabijem?
Zato sto tu mozemo svi reci da je ubleha. Kako ne vidis razliku izmedju torabija i Visokog, gdje Visoko i "piramide" podržava i promoviše najbolji teniser svijeta? Imam osjecaj da samo što je srbin stvara otpor domaceg patriJote. Da je došlo od Nadala, bilo bi svjetski, ovako, neka komšiji crkne krava.

Je li se gospa ukazala? Nije. Je li treba sada to popljuvati=?
Sve ok...al sto i dalje vodite pricu o piramidama kad ni semir to vise ne spominje?

Prica o tunelima i energiji
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3443 Re: Bosanska dolina piramida

Post by spinel_ »

Haris.ba wrote: 14/06/2021 12:55
spinel_ wrote: 14/06/2021 12:49 Pa ne tjeram ni ja nikoga. Niti sam ja napisao da piramida postoji. To ne znam(o) jos i mozda za zivota necemo saznati.
Ali, da ljudima boravak u tunelima pomaze i da se dobro osjecaju imas na stotine primjera. Pripisuj to cemu hoces, ali je to cinjenica.
Neki ljudi se dobro osjecaju u kafani, neki u dzamiji, neki u crkvi, neki u sumi, neki na moru, neki u pozoristu, neki u svojoj sobi....i to je cinjenica, i pripisuj to cemu hoces.
Tako je. I alkoholicar i narkoman se osjecaju dobro dok koriste isto to od cega su postali, ali ne(ce) zadugo...
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3444 Re: Bosanska dolina piramida

Post by seoBIH »

invincible1921 wrote: 14/06/2021 13:04 Sve ok...al sto i dalje vodite pricu o piramidama kad ni semir to vise ne spominje?
Sto se mene tice, nek se prica i o NLO koji je iskrcao šta god da je, ako to doprinosi lokalnoj sredini, nešto kao gospa u medjugorju.
User avatar
thekupus
Posts: 6788
Joined: 25/06/2011 22:38

#3445 Re: Bosanska dolina piramida

Post by thekupus »

Nešto vam frfljava ova piramida

Image
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#3446 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

spinel_ wrote: 14/06/2021 12:34
Bezbjedno je i sigurno za posjetioce. Taj punac mu je bio volonter i radio je tu nesto https://magazinplus.eu/fena-o-nesretnom ... u-visokom/

Ne vidi se nikakva piramida u tunelu.
Inace duzina je oko 300 metara od ulaza koji je ujedno i izlaz. Ako te je strah a ocigledno jeste ne moras ici dalje od "sigurnog".
I opet ponavljam ne moras ti vjerovati u piramide, niko te ne tjera.
Niti u te tunele idu samo i iskljucivo "piramidioti" i sl.
Ljudi idu jer se osjecaju bolje. Pripisujte to placebo efektu koliko hocete ali je tako.
Ne vidi se nikakva piramida. Tačka.

Naravno da je Fena objavila vijest kojom će ublažiti urušavanje, ipak je nova gđa. Osmanagić "laganjem do istine" Sabina zaposlena da širi afirmativne vijesti.

Nego šta je nego placebo. Ista fora s mojom rodicom koju je nevolja natjerala onomad u tekiju i sad je najjači zagovornik toga "ima nešto na tom mjestu, eto samo da dođeš i vidiš". Došla, nisam vidjela.
Ja se osjećam bolje kad god sam u prirodi, kraj Vrbasa, pa nisam na mojoj "meraji" okačila tablu da je ljekovita.
User avatar
thekupus
Posts: 6788
Joined: 25/06/2011 22:38

#3447 Re: Bosanska dolina piramida

Post by thekupus »

banjaluka078 wrote: 14/06/2021 14:03
spinel_ wrote: 14/06/2021 12:34
Bezbjedno je i sigurno za posjetioce. Taj punac mu je bio volonter i radio je tu nesto https://magazinplus.eu/fena-o-nesretnom ... u-visokom/

Ne vidi se nikakva piramida u tunelu.
Inace duzina je oko 300 metara od ulaza koji je ujedno i izlaz. Ako te je strah a ocigledno jeste ne moras ici dalje od "sigurnog".
I opet ponavljam ne moras ti vjerovati u piramide, niko te ne tjera.
Niti u te tunele idu samo i iskljucivo "piramidioti" i sl.
Ljudi idu jer se osjecaju bolje. Pripisujte to placebo efektu koliko hocete ali je tako.
Ne vidi se nikakva piramida. Tačka.

Naravno da je Fena objavila vijest kojom će ublažiti urušavanje, ipak je nova gđa. Osmanagić "laganjem do istine" Sabina zaposlena da širi afirmativne vijesti.

Nego šta je nego placebo. Ista fora s mojom rodicom koju je nevolja natjerala onomad u tekiju i sad je najjači zagovornik toga "ima nešto na tom mjestu, eto samo da dođeš i vidiš". Došla, nisam vidjela.
Ja se osjećam bolje kad god sam u prirodi, kraj Vrbasa, pa nisam na mojoj "meraji" okačila tablu da je ljekovita.
Stoljećima ljudi stružu prah sa stećaka vjerujući da će im razmućen u vodi pomoći da izliječe neku bolest koju imaju. Pa koliko dugo ljudi idu u Djevojačku pećinu u Kladnju i vjeruju da im voda iz te pećine liječi bolesti. Hiljadu je sličnih primjera iz cijele Bosne (a stotine hiljada iz cijelog svijeta), jer ljudima treba nešto u što će vjerovati kad počnu gubiti nadu. Podcjenjujemo moć autosugestije, za koju brojna istraživanja govore da može biti snažna koliko i medicina.

Uz to, skloniti se iz naših prljavih gradova sa zrakom prepunim olova i drugih otrova, i otići u prirodu u kojoj nema ni auta, ni kamiona, ni dimnjaka željezara, naravno da će se naš organizam bolje osjećati. I tuneli, kakvog god da su porijekla (a nisu arheološkog) sigurno imaju drugačiji zrak nego onaj koji dišemo svakog dana. To, u kombinaciji sa uvjerenošću u njegovaljekovita svojstva, jasno da će kod velikog broja ljudi izazvati pozitivne reakcije!
Ništa od tog ipak ne opravdava laži o piramidama. Nek to sve predstavlja kao ljekoviti park, netaknutu prirodu, posebnu energiju čistog zraka, zemlje i vode, ali ne može uvlačiti arheologiju u to jer jednostavno nema osnove.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#3448 Re: Bosanska dolina piramida

Post by invincible1921 »

To je ono ato ovdje trubimo godinama...zem zem voda ok, al de bgt nemoj o civilizacijama nakim
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3449 Re: Bosanska dolina piramida

Post by detroit-mercy »

thekupus wrote: 14/06/2021 14:45
banjaluka078 wrote: 14/06/2021 14:03
spinel_ wrote: 14/06/2021 12:34
Bezbjedno je i sigurno za posjetioce. Taj punac mu je bio volonter i radio je tu nesto https://magazinplus.eu/fena-o-nesretnom ... u-visokom/

Ne vidi se nikakva piramida u tunelu.
Inace duzina je oko 300 metara od ulaza koji je ujedno i izlaz. Ako te je strah a ocigledno jeste ne moras ici dalje od "sigurnog".
I opet ponavljam ne moras ti vjerovati u piramide, niko te ne tjera.
Niti u te tunele idu samo i iskljucivo "piramidioti" i sl.
Ljudi idu jer se osjecaju bolje. Pripisujte to placebo efektu koliko hocete ali je tako.
Ne vidi se nikakva piramida. Tačka.

Naravno da je Fena objavila vijest kojom će ublažiti urušavanje, ipak je nova gđa. Osmanagić "laganjem do istine" Sabina zaposlena da širi afirmativne vijesti.

Nego šta je nego placebo. Ista fora s mojom rodicom koju je nevolja natjerala onomad u tekiju i sad je najjači zagovornik toga "ima nešto na tom mjestu, eto samo da dođeš i vidiš". Došla, nisam vidjela.
Ja se osjećam bolje kad god sam u prirodi, kraj Vrbasa, pa nisam na mojoj "meraji" okačila tablu da je ljekovita.
Stoljećima ljudi stružu prah sa stećaka vjerujući da će im razmućen u vodi pomoći da izliječe neku bolest koju imaju. Pa koliko dugo ljudi idu u Djevojačku pećinu u Kladnju i vjeruju da im voda iz te pećine liječi bolesti. Hiljadu je sličnih primjera iz cijele Bosne (a stotine hiljada iz cijelog svijeta), jer ljudima treba nešto u što će vjerovati kad počnu gubiti nadu. Podcjenjujemo moć autosugestije, za koju brojna istraživanja govore da može biti snažna koliko i medicina.

Uz to, skloniti se iz naših prljavih gradova sa zrakom prepunim olova i drugih otrova, i otići u prirodu u kojoj nema ni auta, ni kamiona, ni dimnjaka željezara, naravno da će se naš organizam bolje osjećati. I tuneli, kakvog god da su porijekla (a nisu arheološkog) sigurno imaju drugačiji zrak nego onaj koji dišemo svakog dana. To, u kombinaciji sa uvjerenošću u njegovaljekovita svojstva, jasno da će kod velikog broja ljudi izazvati pozitivne reakcije!
Ništa od tog ipak ne opravdava laži o piramidama. Nek to sve predstavlja kao ljekoviti park, netaknutu prirodu, posebnu energiju čistog zraka, zemlje i vode, ali ne može uvlačiti arheologiju u to jer jednostavno nema osnove.
A Muska Voda kod Kladnja :izet: :izet: :izet: :izet: :izet:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7375
Joined: 16/01/2007 23:38

#3450 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

thekupus wrote: 14/06/2021 14:45 Stoljećima ljudi stružu prah sa stećaka vjerujući da će im razmućen u vodi pomoći da izliječe neku bolest koju imaju. Pa koliko dugo ljudi idu u Djevojačku pećinu u Kladnju i vjeruju da im voda iz te pećine liječi bolesti. Hiljadu je sličnih primjera iz cijele Bosne (a stotine hiljada iz cijelog svijeta), jer ljudima treba nešto u što će vjerovati kad počnu gubiti nadu. Podcjenjujemo moć autosugestije, za koju brojna istraživanja govore da može biti snažna koliko i medicina.

Uz to, skloniti se iz naših prljavih gradova sa zrakom prepunim olova i drugih otrova, i otići u prirodu u kojoj nema ni auta, ni kamiona, ni dimnjaka željezara, naravno da će se naš organizam bolje osjećati. I tuneli, kakvog god da su porijekla (a nisu arheološkog) sigurno imaju drugačiji zrak nego onaj koji dišemo svakog dana. To, u kombinaciji sa uvjerenošću u njegovaljekovita svojstva, jasno da će kod velikog broja ljudi izazvati pozitivne reakcije!
Ništa od tog ipak ne opravdava laži o piramidama. Nek to sve predstavlja kao ljekoviti park, netaknutu prirodu, posebnu energiju čistog zraka, zemlje i vode, ali ne može uvlačiti arheologiju u to jer jednostavno nema osnove.
I za ljekoviti park bi mu trebao dokaz i dozvola, ali da...neka napiše "zabavni park", naplaćuje ulaz, pušta ih da hodaju bosi po kamenju i još im uzima lovu za to, neka radi šta hoće, ali neka izostavi ljekovitost i arheologiju iz naziva.
Post Reply