Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#101 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

Amidza Efendija wrote:
Great Cornholio wrote:Molio bih moderatore da još ne zatvaraju temu, jer @Srklet još nije postavio fotografije prirodnih kaldrma popločanih pravougaonim pločama :D
Sve svjetske "piramide":
http://irna.lautre.net/Tout-ce-que-la-n ... as,42.html

Svi svjetski "plocnici":
http://irna.lautre.net/Tout-ce-que-la-n ... as,43.html

Jos malo "plocnika":
http://irna.lautre.net/Tout-ce-que-la-n ... t-pas.html

Malo svjetskih kamenih kugli:
http://irna.lautre.net/Tout-ce-que-la-n ... as,45.html

Malo svjetskih "betona":
http://irna.lautre.net/Tout-ce-que-la-n ... as,46.html

Malo svjetskih "ukrasnih plocica":
http://irna.lautre.net/Tout-ce-que-la-n ... s,150.html

Malo "zidova":
http://irna.lautre.net/Tout-ce-que-la-n ... s,151.html

Malo "ostataka iscezlih civilizacija":
http://irna.lautre.net/Tout-ce-que-la-n ... s,155.html
Hvala :) Fakat ove fotrografije imaju sličnosti sa onim što je pronađeno na Visočici, ali postoje i razlike. Ono što sam ja uočio je da su svi oni "pločnici" otkriveni, tj. nisu zatrpani slojem zemlje ( osim onog jednog "pločnika" koji se nalazi pod vodom). Znači, ako prihvatimo da su svi oni "pločnici" rezultat djelovanja prirodnih sila, šta se to desilo kod nas pa su ti "pločnici" na Visočici zatrpani nakon što je priroda odradila svoje :?:
User avatar
udwarach
Posts: 121
Joined: 21/10/2010 20:17

#102 Re: Bosanska dolina piramida

Post by udwarach »

Great Cornholio wrote: Hvala :) Fakat ove fotrografije imaju sličnosti sa onim što je pronađeno na Visočici, ali postoje i razlike. Ono što sam ja uočio je da su svi oni "pločnici" otkriveni, tj. nisu zatrpani slojem zemlje ( osim onog jednog "pločnika" koji se nalazi pod vodom). Znači, ako prihvatimo da su svi oni "pločnici" rezultat djelovanja prirodnih sila, šta se to desilo kod nas pa su ti "pločnici" na Visočici zatrpani nakon što je priroda odradila svoje :?:
:cry: :-) :?
Dabogda crko Forum, kad svako foruma !
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#103 Re: Bosanska dolina piramida

Post by minjonja »

ovo je za fail bloga...
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#104 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

udwarach wrote:
Great Cornholio wrote: Hvala :) Fakat ove fotrografije imaju sličnosti sa onim što je pronađeno na Visočici, ali postoje i razlike. Ono što sam ja uočio je da su svi oni "pločnici" otkriveni, tj. nisu zatrpani slojem zemlje ( osim onog jednog "pločnika" koji se nalazi pod vodom). Znači, ako prihvatimo da su svi oni "pločnici" rezultat djelovanja prirodnih sila, šta se to desilo kod nas pa su ti "pločnici" na Visočici zatrpani nakon što je priroda odradila svoje :?:
:cry: :-) :?
Dabogda crko Forum, kad svako foruma !
Ti izgleda ne možeš diskutovati bez vrijeđanja :) Ja hoću nešto da naučim, a vama koji izgleda iz dna duše mrzite Semira je , meni se čini, stalo jedino da dokažete da je on lud, varalica, neprijatelj Bosne itd.
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#105 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dr.Gonzo »


Skoro bila emisija na HRT-u, gdje je Osmanagic pricao dosta dugo. Izrekao je dosta konkretnih tvrdji.
Ako je zaista u pitanju kamara gluposti i neistina, onda bi ga neko iople upucen u materiju mogao lako utjerati u laz. Ja cekam jednu takvu, konkretnu analizu nekih priznatih strucnjaka, pa da konacno i nedvojbeno vidimo o cemu se radi. Mislim da je to duznost profesionalnih arheologa u BiH, ma kako im bilo ispod casti. Isto kao sto je duznost profesionalnih biologa bila da u potpunosti raskrinkaju kreacionizam, sto su odavno i uradili.
User avatar
udwarach
Posts: 121
Joined: 21/10/2010 20:17

#106 Re: Bosanska dolina piramida

Post by udwarach »

dr.Gonzo wrote: Skoro bila emisija na HRT-u, gdje je Osmanagic pricao dosta dugo. Izrekao je dosta konkretnih tvrdji.
Ako je zaista u pitanju kamara gluposti i neistina, onda bi ga neko iople upucen u materiju mogao lako utjerati u laz. Ja cekam jednu takvu, konkretnu analizu nekih priznatih strucnjaka, pa da konacno i nedvojbeno vidimo o cemu se radi. Mislim da je to duznost profesionalnih arheologa u BiH, ma kako im bilo ispod casti. Isto kao sto je duznost profesionalnih biologa bila da u potpunosti raskrinkaju kreacionizam, sto su odavno i uradili.
Bila je tako i jedna emisija na NTV 99. gdje je gospodja Nura iznijela dosta konkretnih tvrdnji. Ako je zaista u pitanju kamara gluposti i neistina, onda bi neko iole upucen u materiju mogao lako utjerati u laz. Ja cekam jednu takvu, konkretnu analizu nekih priznatih strucnjaka....

Dajte ljudi uozbiljite se konacno
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#107 Re: Bosanska dolina piramida

Post by JoseMujica »

Imam prijedlog:

Sema za predsjednika!

možda BiH politički sistem konačno postane piramidalna struktura :D
User avatar
silencepain
Posts: 98
Joined: 16/09/2008 23:38
Location: U Zemlji čuda

#108 Re: Bosanska dolina piramida

Post by silencepain »

udwarach wrote:
dr.Gonzo wrote: Skoro bila emisija na HRT-u, gdje je Osmanagic pricao dosta dugo. Izrekao je dosta konkretnih tvrdji.
Ako je zaista u pitanju kamara gluposti i neistina, onda bi ga neko iople upucen u materiju mogao lako utjerati u laz. Ja cekam jednu takvu, konkretnu analizu nekih priznatih strucnjaka, pa da konacno i nedvojbeno vidimo o cemu se radi. Mislim da je to duznost profesionalnih arheologa u BiH, ma kako im bilo ispod casti. Isto kao sto je duznost profesionalnih biologa bila da u potpunosti raskrinkaju kreacionizam, sto su odavno i uradili.
Bila je tako i jedna emisija na NTV 99. gdje je gospodja Nura iznijela dosta konkretnih tvrdnji. Ako je zaista u pitanju kamara gluposti i neistina, onda bi neko iole upucen u materiju mogao lako utjerati u laz. Ja cekam jednu takvu, konkretnu analizu nekih priznatih strucnjaka....

Dajte ljudi uozbiljite se konacno
Hoces reci da nije nasla pekmez :shock:
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#109 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dr.Gonzo »

Bila je tako i jedna emisija na NTV 99. gdje je gospodja Nura iznijela dosta konkretnih tvrdnji. Ako je zaista u pitanju kamara gluposti i neistina, onda bi neko iole upucen u materiju mogao lako utjerati u laz. Ja cekam jednu takvu, konkretnu analizu nekih priznatih strucnjaka....

Dajte ljudi uozbiljite se konacno
Ja sam ozbiljan, isto kao sto je i Osmanagic u ovoj emisiji koju ocigledno nisi pogledao. Govorio je precizno i elokventno, ne o pekmezu vec o konkretnim stvarima. Ja o arheologiji pojma nemam, ali mi zdrav razum sugerira da je sve sto je rekao jedna velika sarena laza. Medjutim, nemam dovoljno znanja da sve to argumentovano pobijem, a radije se ne bih upustao u mahalsko potcjenjivanje kao sto je ovaj tvoj komentar.

Npr. kaze radio je istrazivanja materijala u na nekom medjunarodno poznatom i priznatom institutu u Torinu, i tamo je navodno potvrdjeno da je neko kamenje ustvari liveno, prije 10 hiljada godina. Vrlo je lako provjeriti da li institut zaista postoji, da li je priznat/poznat, da li je istrazivanje zaista izvrseno, kakvi su bili nalazi, i ako je sve ovo predhodno tacno, kakva je Osmanagiceva interpretacija. Sve se lako i konkretno moze provjeriti/komentarisati, i ako covjek zaista bezobrazno laze, onda mu to nabiti pod nos kad god se negdje pojavi.
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#110 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

dr.Gonzo wrote:Sve se lako i konkretno moze provjeriti/komentarisati, i ako covjek zaista bezobrazno laze, onda mu to nabiti pod nos kad god se negdje pojavi.

Pa jesi li provjerio?

Mnogi su provjerili i vidjeli (objavili i komentarisali) kroz Svemirkove lazi i manipulacije. Medjutim, za siroke narodne mase koje znanje iz geologije i istorije sticu iz jeftinih TV emisija tipa "Na rubu pameti", ti podaci ce ostati nedostupni.
Last edited by Amidza Efendija on 19/01/2011 14:45, edited 1 time in total.
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#111 Re: Bosanska dolina piramida

Post by nista novo »

A jel nasao sfingu. nju niko ne spominje, makar ne mora lavica biti, moze i scene :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#112 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

Amidza Efendija wrote:
dr.Gonzo wrote:Sve se lako i konkretno moze provjeriti/komentarisati, i ako covjek zaista bezobrazno laze, onda mu to nabiti pod nos kad god se negdje pojavi.

Pa jesi li provjerio?

Mnogi su provjerili i vidjeli (objavili i komentarisali) kroz Svemirkove lazi i manipulacije. Medjutim, za siroke narodne mase koje znanje iz geologije i istorije sticu iz jeftinih TV emisija tipa "Na rubu pameti", ti podaci ce ostati nedostupni.
Jesi li ti provjerio ?
btw, emisija se ne zove na "Rubu pameti", već na "Rubu znanosti" :)
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#113 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

nista novo wrote:A jel nasao sfingu. nju niko ne spominje, makar ne mora lavica biti, moze i scene :D
Ne znam kako će nam ovakvi komentari pomoći pri vođenju dijalogu o zadatoj temi :)
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#114 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

nista novo wrote:A jel nasao sfingu. nju niko ne spominje, makar ne mora lavica biti, moze i scene :D
Jedan od artefakata je "Kamena krava" nadjena jos daleke 2006, zar ne znas?

http://www.udruga-kameleon.hr/IMG/jpg/k ... c1_400.jpg

Ne zna se jos uvijek je li izgradjena vjestom rukom vajara sa sazvjezdja Plejada, ili su je orbovi izlijevali od betona neobicne cvrstoce starog 27000 godina.
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#115 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dr.Gonzo »

Amidza Efendija wrote:
dr.Gonzo wrote:Sve se lako i konkretno moze provjeriti/komentarisati, i ako covjek zaista bezobrazno laze, onda mu to nabiti pod nos kad god se negdje pojavi.

Pa jesi li provjerio?

Mnogi su provjerili i vidjeli (objavili i komentarisali) kroz Svemirkove lazi i manipulacije. Medjutim, za siroke narodne mase koje znanje iz geologije i istorije sticu iz jeftinih TV emisija tipa "Na rubu pameti", ti podaci ce ostati nedostupni.
Ja nisam provjeravao, pa rekoh da vidim ima li neko da jeste. Pogotovo neko od struke. To bih htio procitati.

A tebi ne bi bilo zgoreg da si postavio neki link na te objavljene komentare koje spominjes, ovako ti komentar djeluje trollovski.
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#116 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

dr.Gonzo wrote:
Amidza Efendija wrote:
dr.Gonzo wrote:Sve se lako i konkretno moze provjeriti/komentarisati, i ako covjek zaista bezobrazno laze, onda mu to nabiti pod nos kad god se negdje pojavi.

Pa jesi li provjerio?

Mnogi su provjerili i vidjeli (objavili i komentarisali) kroz Svemirkove lazi i manipulacije. Medjutim, za siroke narodne mase koje znanje iz geologije i istorije sticu iz jeftinih TV emisija tipa "Na rubu pameti", ti podaci ce ostati nedostupni.
Ja nisam provjeravao, pa rekoh da vidim ima li neko da jeste. Pogotovo neko od struke. To bih htio procitati.

A tebi ne bi bilo zgoreg da si postavio neki link na te objavljene komentare koje spominjes, ovako ti komentar djeluje trollovski.
U pravu si. Pogresno sam zakljucio da svi znaju sve. Evo link na tekst pun referenci.

http://irna.lautre.net/A-concrete-tale.html
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#117 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dr.Gonzo »

Dobra stranica, hvala na linku :thumbup:
User avatar
udwarach
Posts: 121
Joined: 21/10/2010 20:17

#118 Re: Bosanska dolina piramida

Post by udwarach »

dr.Gonzo wrote:Dobra stranica, hvala na linku :thumbup:
Hvalim te Boze!

Konacno se na ovoj temi prizivaju razum, logika i PRAVI ARGUMENTI.
:thumbup:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#119 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

@Efendija, pročitah ja ovaj tvoj "dokaz" da je Semir prevarant i da je sve ono na
Visočici djelo prirode, ali se ne uvjerih 100 % da je to baš tako, a evo i zbog čega :

-Komentar na raport Muhameda Pašića, profesora Univerziteta u Tuzli izdat u januru 2009 : "Just because a conglomerate looks like concrete, and behaves like concrete when subjected to fracture and pressure, it doesn’t necessarily mean that it actually is concrete ... unless, as seems to have happened with Professor Pasic, the researcher has already decided that this is the case before even beginning work ( Prevod: samo zato što uzorak izgleda poput betona, i ponaša se poput betona pri lomljenju i dejstvu pritiska, to ne znači da je stvarno beton ... jedino ako, a izgleda da se to upravo desilo sa profesorom Pašićem, je istraživač zaključio da u to nema sumnje odmah na početku;

- Confirmation (?) from the Polytechnic Institute of Turin ( Potvrda (?) Politehničkog Instituta iz Torina: "In short, we are still a long way off from being able to talk about scientific confirmation! (Ukratko, još smo daleko od toga da bi mogli pričati o naučnoj potvrdi!)

Znači, ne može se još sa sigurnošću tvrditi da su sve one ploče i blokovi na Visočici prirodne tvorevine!
Što bi reko naš narod "Ne valja trčat pred rudu" :-D
User avatar
udwarach
Posts: 121
Joined: 21/10/2010 20:17

#120 Re: Bosanska dolina piramida

Post by udwarach »

Urekoh !
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#121 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

Great Cornholio wrote: Znači, ne može se još sa sigurnošću tvrditi da su sve one ploče i blokovi na Visočici prirodne tvorevine!
Što bi reko naš narod "Ne valja trčat pred rudu" :-D
Deder ti tu izreku malo objasni nasem Svemirku! ;)

Ili treba ovako: Svemirko nesto lupi, oda svi ostali treba noge da polome dokazujuci kako nije to bas kao sto Svemirko tvrdi, ali Svemirko ne treba da dokazuje nista -- njegova uloga je da samo lupi.

Imas li ti neki link na njegove naucne radove o "piramidi" (ne mislim na linkove na njegovu web stranicu i pseudo-naucne stranice i blogove, nego naucni rad ili analizu)?

Cak i njegov "doktorat" sa FPN je na nivou seminarskog rada koji bi pola meksickih srednjoskolaca bolje sastavili nego Svemirko, na temu civilizacije Maya. Kakve veze ima FPN u Sarajevu i Maye to samo zna Svemirkov babo i njegove veze koje je potegao na Sarajevskom Univerzitetu, e ne bi li mu sin postao doktor.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#122 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

Amidza Efendija wrote:
Great Cornholio wrote: Znači, ne može se još sa sigurnošću tvrditi da su sve one ploče i blokovi na Visočici prirodne tvorevine!
Što bi reko naš narod "Ne valja trčat pred rudu" :-D
Deder ti tu izreku malo objasni nasem Svemirku! ;)
A i onom tvom uglednom geologu ( kojem ne znamo ime ) koji kaže da su oni tuneli iz kojih ljudi izvlače zemlju rezultat djelovanja vode, mudrost iz te izreke bi dobro došla :wink:
Ali da se mi držimo teme :)
Znači, nije još ni potvrđeno a ni osporeno da su oni kameni blokovi prirodnog porijekla ili ne !
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#123 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

Amidza Efendija wrote: Imas li ti neki link na njegove naucne radove o "piramidi" (ne mislim na linkove na njegovu web stranicu i pseudo-naucne stranice i blogove, nego naucni rad ili analizu)?
Nemam, ali od ljudi koji su bili u tunelima Koji idu kroz Visočicu sam čuo da se ti toneli ne prokopavaju već se iz njih izvlače naslage zemlje.
Ja sam laik za geologiju ali nekako mi je nelogično da voda ide kroz brdo a ne niz brdo :)
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#124 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

Great Cornholio wrote:{... ja} sam čuo da se ti toneli ne prokopavaju već se iz njih izvlače naslage zemlje.
Sta kazes, izvlace naslage zemlje? Lopatom? Krampom? Kolicima? Meni lici na kopanje.
Vrlo smijesno :)

I ne samo to. Kad bi sve bilo tako, onda je jedino moguce rjesenje, kao sto Svemirko tvrdi na svojoj stranici (bez ikakvog dokaza ponovo) da su "tunele" prokopali dosljaci sa sazvjezdja Plejada (ili mozda orbovi), a zatim ih potpuno zatrpali koristeci nama nepoznatu tehnologiju, a da pri tome nisu ostavili bas nikakvog traga, ni krampe, ni lopate, ni kuce ni ognjista u kojoj su stanovali dok su se bavili ovim obimnim i potpuno uzaludnim poslom.

Zasto li bi onda ostavili ulazni dio "tunela" nezatrpan, kad su vec sve ostalo zatrpali? Valjda da nas malo zbune. Eto ti jos jedne misterije za razjasnjavati. :)

Ti bi stvarno potpisao ovu nebulozu?
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#125 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

Amidza Efendija wrote:
Great Cornholio wrote:{... ja} sam čuo da se ti toneli ne prokopavaju već se iz njih izvlače naslage zemlje.
Sta kazes, izvlace naslage zemlje? Lopatom? Krampom? Kolicima? Meni lici na kopanje.
Vrlo smijesno :)

I ne samo to. Kad bi sve bilo tako, onda je jedino moguce rjesenje, kao sto Svemirko tvrdi na svojoj stranici (bez ikakvog dokaza ponovo) da su "tunele" prokopali dosljaci sa sazvjezdja Plejada (ili mozda orbovi), a zatim ih potpuno zatrpali koristeci nama nepoznatu tehnologiju, a da pri tome nisu ostavili bas nikakvog traga, ni krampe, ni lopate, ni kuce ni ognjista u kojoj su stanovali dok su se bavili ovim obimnim i potpuno uzaludnim poslom.

Zasto li bi onda ostavili ulazni dio "tunela" nezatrpan?

Ti bi stvarno potpisao ovu nebulozu?
Ne bih potpisao taj dio sa došljacima sa sazvježđa Plejada,ali ne bih još uvijek isključio da je te tunele neko prokopao, pa ih iz ne znam kojeg razloga potpuno zatrpao. A ulaz tunela je možda otkrila voda koja se prirodno slijeva niz brdo, i teško može da teče vodoravno kroz brdo.
Ja ne tvrdim ništa, već sumnjam i u ono što Semir govori, a i u ono što govore njegovi neprijatelji.
Post Reply