Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zubi
Posts: 5134
Joined: 16/07/2009 00:27

#3501 Re: Bosanska dolina piramida

Post by zubi »

Cuj ko vjeruje? Pa evo covjek kaze da Djokovic samara u 34.godini zbog energije piramida :D
User avatar
Logovan
Posts: 94158
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3502 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Logovan »

drugtito2011 wrote: 14/06/2021 22:30 I na to sve pojavi se neki Švabo i kaže

“Novak crpi energiju iz posebnog ‘svetog brda’. Đoković je već nekoliko puta posjetio Visoko u Bosni i Hercegovini gdje se nalazi to ‘sveto brdo’. Nema sumnje da mu energija, za koju on kaže da tamo dobija, pomaže u ovakvim mečevima kao što je danas bilo protiv Tsitsipasa”, rekao je Becker tokom prijenosa.

Da li smo mogli dobiti bolju reklamu,a da nije priča o ratu?
Vala mislim da nismo. :D Da Bog da na milijarde ljudi dolazilo da crpe energiju iz svetog brda.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24376
Joined: 08/09/2005 20:08

#3503 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

Fossil wrote: 15/06/2021 08:59 Nije zabranjeno kritikovati, nego je problem sto se neprekidno samo kritikuje umjesto da se iskoristi puni potencijal. Jos je infrastruktura tu (autoput i blizina aerodroma).
Licno ne vjerujem u te energije koje prodaju, sto nije ni bitno. Bitno je da ima dosta tih koji vjeruju u to i koji su spremni platiti obilazak tog mjesta.
Opet ne razumijem.
Onaj sto kritikuje, samo kritikuje. Sta sad treba? Da prestane kritikovati da bi se u miru mogla prodavati energija iz sazvijezdja Plejada?

Kako kritika smeta razvoju turizma? Kritikom se smanjuje aerodrom, smanjuje se izgradjeni autoput?

O kakvom punom potencijalu govorimo?
User avatar
Fossil
Posts: 687
Joined: 11/10/2010 18:32

#3504 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Fossil »

Govorim o tome da se ne radi dovoljno na razvoju eventualnog turistickoh potencijala i da kao za sve sto se radi ili ne radi u BiH samo kritikujemo. Kao narod smo u tome sampioni. Sta god se radi, pravi ili ne pravi popljujemo kritikujemo do besvjesti i sl. :bih:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24376
Joined: 08/09/2005 20:08

#3505 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

Fossil wrote: 15/06/2021 09:24 Govorim o tome da se ne radi dovoljno na razvoju eventualnog turistickoh potencijala i da kao za sve sto se radi ili ne radi u BiH samo kritikujemo. Kao narod smo u tome sampioni. Sta god se radi, pravi ili ne pravi popljujemo kritikujemo do besvjesti i sl. :bih:
Opet ne znam kakve veze kritika sta se prodaje pod turizmom ima sa razvojem turizma.
Kakvu korelaciju, vezu ti vidis jedno sa drugim.

Sta ima veze sto neko popljuje nesta? Je li to neko fizicki sprijecen da ode u tunel oko Visokog?
Je li to kritika sprecava kopanje tunela po Visokom?

Je li to kritika sprijecila neki hotel da se napravi, restoran otvori, u kafani da turista dodje?

Ja kolimo znam ko god zeli moze da dodje u Visoko.je li ima aerodrom, autocesta? Kako se to sprecava razvoj turizma?
User avatar
Fossil
Posts: 687
Joined: 11/10/2010 18:32

#3506 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Fossil »

Sprijecava u tome sto je kod vecine stvoreno misljenje da je sve to suplja i bezveze, te da je nepotrebno tu dalje investirati ili pokazati interes za time, jer ispadas papak na nivou Torabi price.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#3507 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Impressum »

zubi wrote: 15/06/2021 09:07 Cuj ko vjeruje? Pa evo covjek kaze da Djokovic samara u 34.godini zbog energije piramida :D
i ja j.... ko veliki a nikad nisam bio u Visokom :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24376
Joined: 08/09/2005 20:08

#3508 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

Fossil wrote: 15/06/2021 09:43 Sprijecava u tome sto je kod vecine stvoreno misljenje da je sve to suplja i bezveze, te da je nepotrebno tu dalje investirati ili pokazati interes za time, jer ispadas papak na nivou Torabi price.
Pa mozda je ispravno misljenje te neke vecine?
Postoji li ta mogucnost?

Sta to treba dalje investirati u Visoko? Kakve to investicije za razvoj turizma nedostaju?
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#3509 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Impressum »

Haris.ba wrote: 15/06/2021 09:58 Sta to treba dalje investirati u Visoko?
poznavajuci visocake ama bas nista :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24376
Joined: 08/09/2005 20:08

#3510 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

Impressum wrote: 15/06/2021 09:59
Haris.ba wrote: 15/06/2021 09:58 Sta to treba dalje investirati u Visoko?
poznavajuci visocake ama bas nista :D
Ili mozda treba investirati u izgradnju piramide? :bih:
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#3511 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Impressum »

Haris.ba wrote: 15/06/2021 10:03
Impressum wrote: 15/06/2021 09:59
Haris.ba wrote: 15/06/2021 09:58 Sta to treba dalje investirati u Visoko?
poznavajuci visocake ama bas nista :D
Ili mozda treba investirati u izgradnju piramide? :bih:
ljepsa i starija :bih:

ma jok to
samo im treba dati puno para
visocani vole pare :lol: :lol:
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3512 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

Fossil wrote: 15/06/2021 09:43 Sprijecava u tome sto je kod vecine stvoreno misljenje da je sve to suplja i bezveze, te da je nepotrebno tu dalje investirati ili pokazati interes za time, jer ispadas papak na nivou Torabi price.
Dakle stvore ISPRAVNO misljenje, ne vjeruju ljudi u gluposti ali je do njih/nas jer se koci turizam i ekonomija ?
User avatar
Fossil
Posts: 687
Joined: 11/10/2010 18:32

#3513 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Fossil »

Inace su sve turisticke destinacije vezane za religiju ili neke kosmicke energije/gluposti potkovane naukom.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#3514 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dječak sa šibicama »

Od piramide do svetog kozmickog brda.

Inace je Djokovic poceo pobjedjivati tek kad je pokupio energiju u Visokom.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#3515 Re: Bosanska dolina piramida

Post by drugtito2011 »

Haris.ba wrote: 15/06/2021 09:10
Fossil wrote: 15/06/2021 08:59 Nije zabranjeno kritikovati, nego je problem sto se neprekidno samo kritikuje umjesto da se iskoristi puni potencijal. Jos je infrastruktura tu (autoput i blizina aerodroma).
Licno ne vjerujem u te energije koje prodaju, sto nije ni bitno. Bitno je da ima dosta tih koji vjeruju u to i koji su spremni platiti obilazak tog mjesta.
Opet ne razumijem.
Onaj sto kritikuje, samo kritikuje. Sta sad treba? Da prestane kritikovati da bi se u miru mogla prodavati energija iz sazvijezdja Plejada?

Kako kritika smeta razvoju turizma? Kritikom se smanjuje aerodrom, smanjuje se izgradjeni autoput?

O kakvom punom potencijalu govorimo?
Nebitno kakva su nasa uvjerenja i razmisljanja o postojanju piramida, moja pitanja za tebe su:
Da li su ikada cuo da je neko iz Hercegovine rekao da se gospa nije ukazala?
Da li znas da su smjestajni kapacitetit Medjugorja cca 15000 kreveta?
Ako si pratio znas da je cak i Vatikan negirao ukazanje, medjutim to nije imalo nikakvog uticaja turiste. Da li se iko iz katolicke crkve iz Hercegovine ili stanovnika tog dijela BiH, slozio s misljenjem Vatikana?
Ljudi sve rade da privuku turiste i ZARADE.

A sta rade pametne Bosnje za tastaurom? Sve rade da negiraju ovo sto je u Visokom. Pitanje je ZASTO i koji su motivi? J..e se nekom sta je u tunelima i ima ili nema negativnih iona. Dokle god donosi zaradu i nije kriminal, ima negativnih iona i imaju piramide. Reklamu nam prave najveci igraci u svijetu tenisa, a mi LEVATI ni to ne umijemo iskorisiti, nego samo jos vise ismijavamo to sto imamo.

Samo mi nemoj reci kako se svjetski turizam zasniva iskljucivo na cinjenicama i istini.
Last edited by drugtito2011 on 15/06/2021 11:33, edited 1 time in total.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3516 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Matzan »

....
Last edited by Matzan on 26/01/2022 02:00, edited 1 time in total.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3517 Re: Bosanska dolina piramida

Post by spinel_ »

Nemojte tako, bosnjo je u svemu najpametniji.
Zato smo najjadnija i najbjednija nacija na planeti zemaljskoj.
Pa jebeno Kosovo koje jucer nastalo ima zlatnu medalju na Olimpijadi. Sta to mi imamo?
I ono sto se cuje u svijetu i sto je afirmativno dodje bosnjo i popljuje, ismijava.
Valjda bosnjo misli da je svu pamet svijeta pokupio, a nigdje ga na mapi zemaljskoj nema.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24376
Joined: 08/09/2005 20:08

#3518 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

drugtito2011 wrote: 15/06/2021 10:58



Nebitno kakva su nasa uvjerenja i razmisljanja o postojanju piramida, moja pitanja za tebe su:
Da li su ikada cuo da je neko iz Hercegovine rekao da se gospa nije ukazala?
Da li znas da su smjestajni kapacitetit Medjugorja cca 15000 kreveta?
Ako si pratio znas da je cak i Vatikan negirao ukazanje, medjutim to nije imalo nikakvog uticaja turiste. Da li se iko iz katolicke crkve iz Hercegovine ili stanovnika tog dijela BiH, slozio s misljenjem Vatikana?
Ljudi sve rade da privuku turiste i ZARADE.

A sta rade pametne Bosnje za tastaurom? Sve rade da negiraju ovo sto je u Visokom. Pitanje je ZASTO i koji su motivi? J..e se nekom sta je u tunelima i ima ili nema negativnih iona. Dokle god donosi zaradu i nije kriminal, ima negativnih iona i imaju piramide. Reklamu nam prave najveci igraci u svijetu tenisa, a mi LEVATI ni to ne umijemo iskorisiti, nego samo jos vise ismijavamo to sto imamo.

Samo mi nemoj reci kako se svjetski turizam zasniva iskljucivo na cinjenicama i istini.
Kakve veze religijski turizam u Medjugorju ima veze sa turizmom u Visokom?

Ima u Hercegovini prica Salinasa oko Troje. To je primjer za poredjenje, a ne religijski turizam.

Sta imas kome pricat ima Gospe, nema Gospe. Covjek vjeruje ili ne vjeruje. Ko vjeruje ici ce, ko ne vjeruje nece.

Stvar je sto u Visokom se granici sa vjerom/religijom, ali se tako ne prica i ukljucuje arheologija, nauka, medicina. I ja kritikujem tu pricu.

Ja u sta vjerujem, da mi sad neko kaze to nista tako nije, ne utice na mene. Naravno, razmotrim argumente. I onda? Ja svoj posao, ti svoj posao.

Ali, oko turizma u Visokom su cudne stvari.
Smijali se nadrealistima oko skeca fabrika za proizvodnju nicega.
I sad ja trebam da sutim kad vidim da neko prodaje nista da mu ne bih pokvario posao oko prodaje nicega?
Haj malo logike. Ako, neko moze nekom kritikom ti tek tako upropasitit posao, slab ti posao.

I gdje je granica? Suti sto onaj prodaje maglu, suti kad malinar prodaje respiratore, suti kad onaj prodaje energiju svemirskih kornjaca, suti kad onaj vice evo vakcina....
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3519 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

Haris.ba wrote: 15/06/2021 12:38
drugtito2011 wrote: 15/06/2021 10:58



Nebitno kakva su nasa uvjerenja i razmisljanja o postojanju piramida, moja pitanja za tebe su:
Da li su ikada cuo da je neko iz Hercegovine rekao da se gospa nije ukazala?
Da li znas da su smjestajni kapacitetit Medjugorja cca 15000 kreveta?
Ako si pratio znas da je cak i Vatikan negirao ukazanje, medjutim to nije imalo nikakvog uticaja turiste. Da li se iko iz katolicke crkve iz Hercegovine ili stanovnika tog dijela BiH, slozio s misljenjem Vatikana?
Ljudi sve rade da privuku turiste i ZARADE.

A sta rade pametne Bosnje za tastaurom? Sve rade da negiraju ovo sto je u Visokom. Pitanje je ZASTO i koji su motivi? J..e se nekom sta je u tunelima i ima ili nema negativnih iona. Dokle god donosi zaradu i nije kriminal, ima negativnih iona i imaju piramide. Reklamu nam prave najveci igraci u svijetu tenisa, a mi LEVATI ni to ne umijemo iskorisiti, nego samo jos vise ismijavamo to sto imamo.

Samo mi nemoj reci kako se svjetski turizam zasniva iskljucivo na cinjenicama i istini.
Kakve veze religijski turizam u Medjugorju ima veze sa turizmom u Visokom?

Ima u Hercegovini prica Salinasa oko Troje. To je primjer za poredjenje, a ne religijski turizam.

Sta imas kome pricat ima Gospe, nema Gospe. Covjek vjeruje ili ne vjeruje. Ko vjeruje ici ce, ko ne vjeruje nece.

Stvar je sto u Visokom se granici sa vjerom/religijom, ali se tako ne prica i ukljucuje arheologija, nauka, medicina. I ja kritikujem tu pricu.

Ja u sta vjerujem, da mi sad neko kaze to nista tako nije, ne utice na mene. Naravno, razmotrim argumente. I onda? Ja svoj posao, ti svoj posao.

Ali, oko turizma u Visokom su cudne stvari.
Smijali se nadrealistima oko skeca fabrika za proizvodnju nicega.
I sad ja trebam da sutim kad vidim da neko prodaje nista da mu ne bih pokvario posao oko prodaje nicega?
Haj malo logike. Ako, neko moze nekom kritikom ti tek tako upropasitit posao, slab ti posao.

I gdje je granica? Suti sto onaj prodaje maglu, suti kad malinar prodaje respiratore, suti kad onaj prodaje energiju svemirskih kornjaca, suti kad onaj vice evo vakcina....
Sad ce "tebi smeta turizam i jako Visoko i nisi patriota"
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3520 Re: Bosanska dolina piramida

Post by spinel_ »

Haris.ba wrote: 15/06/2021 12:38

Kakve veze religijski turizam u Medjugorju ima veze sa turizmom u Visokom?

Ima u Hercegovini prica Salinasa oko Troje. To je primjer za poredjenje, a ne religijski turizam.

Sta imas kome pricat ima Gospe, nema Gospe. Covjek vjeruje ili ne vjeruje. Ko vjeruje ici ce, ko ne vjeruje nece.

Stvar je sto u Visokom se granici sa vjerom/religijom, ali se tako ne prica i ukljucuje arheologija, nauka, medicina. I ja kritikujem tu pricu.

Ja u sta vjerujem, da mi sad neko kaze to nista tako nije, ne utice na mene. Naravno, razmotrim argumente. I onda? Ja svoj posao, ti svoj posao.

Ali, oko turizma u Visokom su cudne stvari.
Smijali se nadrealistima oko skeca fabrika za proizvodnju nicega.
I sad ja trebam da sutim kad vidim da neko prodaje nista da mu ne bih pokvario posao oko prodaje nicega?
Haj malo logike. Ako, neko moze nekom kritikom ti tek tako upropasitit posao, slab ti posao.

I gdje je granica? Suti sto onaj prodaje maglu, suti kad malinar prodaje respiratore, suti kad onaj prodaje energiju svemirskih kornjaca, suti kad onaj vice evo vakcina....
Uff, nasao se covjek koji opravdava kriminal IZ nad svojim gradjanima da govori nekome gdje granica sutnje :-) :lol: E tugo...
Uostalom, Semir ni od koga nije nista ukrao kao ti navedeni koje si spomenuo u zadnjem pasusu ( a namjerno si izostavio IZ jer sutis na njihov kriminal, zapravo jos gore- bilo bi bolje da sutis ti ih branis ).
User avatar
Haris.ba
Posts: 24376
Joined: 08/09/2005 20:08

#3521 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

spinel_ wrote: 15/06/2021 13:00 Uff, nasao se covjek koji opravdava kriminal IZ nad svojim gradjanima da govori nekome gdje granica sutnje E tugo...
Uostalom, Semir ni od koga nije nista ukrao kao ti navedeni koje si spomenuo u zadnjem pasusu ( a namjerno si izostavio IZ jer sutis na njihov kriminal, zapravo jos gore- bilo bi bolje da sutis ti ih branis ).
Neko ce stvarno pomisliti da opravdavam kriminal.
Ako ti je lakse, ko god sta ukrade, nek odgovara.
Prijavi ako je kriminal. Ako je samo nezadovoljstvo kako funkcionise neka organizacija, puna podrska da joj se ne da ni marka.

Puna podrska i javno prozivati, i javno kritikovati Islamsku zajednicu (valjda o njoj pisemo). I puna podrska pozivati da joj se ne daju pare.

Ja nisam radikal koji ne moze da trpi tudje misljenje.
Ko neki. :D

P.S.
Pretpostavljam da spominjes moje pisanje na temi zasto IZ suti na prozivke.
Ovdje na svaku prozivku te licno iznapadaju, a na drugoj temi rasprava kako IZ manje vise kulira na prozivke i kritike.
Kako reci, razliciti obrasci ponasanja.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#3522 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Impressum »

drugtito2011 wrote: 15/06/2021 10:58 J..e se nekom sta je u tunelima i ima ili nema negativnih iona. Dokle god donosi zaradu i nije kriminal, ima negativnih iona i imaju piramide
pa sad treba svi da se na glavu nasadimo da Semir zaradi para ili?
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#3523 Re: Bosanska dolina piramida

Post by drugtito2011 »

@Haris.ba

Nisam nijednom poredio kojom vrstom turizma se bave ljudi i Medjugoju i u Visokom, niti mi je bila namjera da to radim.

Postavio sam ti 3 pitanja, o odnosu ljudi koji zive Mudjugorju i Hercegovini prema ukazanju gospe. Ni na jedno pitanje nisi odgovorio, nego si okrenuo pricu u drugom pravcu.

Kad smo vec kod prodavanja ubleha, pojavljivanje Gospe se ne moze dokazati, dok se negativni ioni mogu izmjeriti. Kome onda vjerovati?
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#3524 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Impressum »

spinel_ wrote: 15/06/2021 11:02 Sta to mi imamo?
Novalica, Sepku Izetbegovic
nastavi niz
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#3525 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Impressum »

Haris.ba wrote: 15/06/2021 12:38
Smijali se nadrealistima oko skeca fabrika za proizvodnju nicega.
I sad ja trebam da sutim kad vidim da neko prodaje nista da mu ne bih pokvario posao oko prodaje nicega?
Haj malo logike. Ako, neko moze nekom kritikom ti tek tako upropasitit posao, slab ti posao.

I gdje je granica? Suti sto onaj prodaje maglu, suti kad malinar prodaje respiratore, suti kad onaj prodaje energiju svemirskih kornjaca, suti kad onaj vice evo vakcina....
bravo Hare :thumbup:
Post Reply