Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#3726 Re: Bosanska dolina piramida

Post by HelaS »

Avetinho wrote: 09/05/2023 12:47
HelaS wrote: 09/05/2023 10:39 Samo manji off.. Zna li se kad su "naučnici" naše najznačajnije ustanove zadnji put izašli na teren, na neko arheološko nalazište, i u našu istoriju unijeli neki njen dio, pronašli artefakte, pronašli objekte, pronašli nešto, i opravdali prethodni naziv?
Zna se, koga zanima.
https://www.facebook.com/ArheologijaBiH/

Ružno je ove ljude nazivati "naučnici" pod navodnicima samo zato što je @HelaS totalno nezainteresovana a glumi sveznalicu.

Vrlo sličnu hajku je u to vrijeme Svemirko bio pokrenuo protiv Zemaljskog Muzeja, kad su ovi njegovim "pronalscima" obrisali pod. To trajalo mjesecima, a Kustos Muzeja je bila predmet prijetnji fizičkim nasiljem. Kraljevski Grad je baš tada, u isto vrijeme, da li slučajno ili ne, oskrnavljen "od nepoznatih počinioca".
Sjećam te se sa teme o pravopisu, pun pameti
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#3727 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

Naši areholozi rade i pronalaze, pa shodno tome dobiju čast da prezentuju svoje nalaze na godišnjem kongresu EAA (guglaj: Vasilj i Forić) još one godine kad je arheolog-wannabe Osmanagić bio na vrhuncu lokalne popularnosti, ali je od nalaza imao nulu, jednako kao i sad.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3728 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

HelaS wrote: 09/05/2023 14:12
Avetinho wrote: 09/05/2023 12:47

Zna se, koga zanima.
https://www.facebook.com/ArheologijaBiH/

Ružno je ove ljude nazivati "naučnici" pod navodnicima samo zato što je @HelaS totalno nezainteresovana a glumi sveznalicu.

Vrlo sličnu hajku je u to vrijeme Svemirko bio pokrenuo protiv Zemaljskog Muzeja, kad su ovi njegovim "pronalscima" obrisali pod. To trajalo mjesecima, a Kustos Muzeja je bila predmet prijetnji fizičkim nasiljem. Kraljevski Grad je baš tada, u isto vrijeme, da li slučajno ili ne, oskrnavljen "od nepoznatih počinioca".
Sjećam te se sa teme o pravopisu, pun pameti
Kao što sam na toj temi sto puta rekao, koristim pravila o velikom slovu iz Pravopisa prof.dr. Mithata Riđanovića, našeg u svijetu priznatog uglednog lingviste.

Čak i ako neko smatra pravopis koji koristim pogrešnim, pa čak i ako i kada napravim neku grešku, to apsolutno ne utiče na shvatanje mog stava, a naročito ne na istinitost primjedbe o tvom omalovažavanju drugih stručnjaka, kao što su Bosansko-Hercegovački arheolozi.

Upravo istim načinom, pokušajem neosnovane diskreditacije i ličnim napadima i uvredama, služio se i Svemirko Obmanagić u to vrijeme kada je on, eto, kao trebao da "ponovo ispiše svjetsku istoriju".
Tromblon
Posts: 2184
Joined: 18/01/2015 19:37

#3729 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Tromblon »

Avetinho wrote: 09/05/2023 12:42
Tromblon wrote: 09/05/2023 10:50 Laž je da je Semir bagerima prekopavao srednjevjekovni grad. Frajer je napravio nešto, uglavnom svojim parama i donacijama. Ako ništa, odete prošetate po parku, gratis parking. Ljudi iz cijelog svijeta dolaze. Najlakše je pljuvati, kenjati.

Piramide, tuneli, vanzemaljci, atlantidjani, lemurijanci imaju svoju priču i publiku. Sad što se to sve vama ne svidja vaš je problem, a ne Semirov.

Bolje da se prihvatite nekog posla, nego da onanišete ovako.
Ne mogu da nađem slike na netu: Svemirko u bageru na Visočici, sav ponosan. Ali sjećam ih se odlično. Našao sam samo kratku crticu:

Doniran bager za iskopavanja na Visočici
http://www.infobiro.ba/article/234465

Nije bio doniran da se dijete igra u pijesku, nego "za iskopavanja na Visočici".

Edit: ipak, evo nešto.

https://bosanskapiramida.blogger.ba/
Ja kažem da bageri nisu kopali po srednjevjekovnom gradu na vrhu Visočice i ostajem pri tome. Ti si samo tupa trolčina.
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#3730 Re: Bosanska dolina piramida

Post by bhnapoleon1 »

HelaS wrote: 09/05/2023 14:12
Avetinho wrote: 09/05/2023 12:47

Zna se, koga zanima.
https://www.facebook.com/ArheologijaBiH/

Ružno je ove ljude nazivati "naučnici" pod navodnicima samo zato što je @HelaS totalno nezainteresovana a glumi sveznalicu.

Vrlo sličnu hajku je u to vrijeme Svemirko bio pokrenuo protiv Zemaljskog Muzeja, kad su ovi njegovim "pronalscima" obrisali pod. To trajalo mjesecima, a Kustos Muzeja je bila predmet prijetnji fizičkim nasiljem. Kraljevski Grad je baš tada, u isto vrijeme, da li slučajno ili ne, oskrnavljen "od nepoznatih počinioca".
Sjećam te se sa teme o pravopisu, pun pameti
https://www.klix.ba/scitech/nauka/jedno ... /230203052
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3731 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

Tromblon wrote: 09/05/2023 17:05
Avetinho wrote: 09/05/2023 12:42

Ne mogu da nađem slike na netu: Svemirko u bageru na Visočici, sav ponosan. Ali sjećam ih se odlično. Našao sam samo kratku crticu:

Doniran bager za iskopavanja na Visočici
http://www.infobiro.ba/article/234465

Nije bio doniran da se dijete igra u pijesku, nego "za iskopavanja na Visočici".

Edit: ipak, evo nešto.

https://bosanskapiramida.blogger.ba/
Ja kažem da bageri nisu kopali po srednjevjekovnom gradu na vrhu Visočice i ostajem pri tome. Ti si samo tupa trolčina.
Ove gore vijesti nisam ja pisao. Te vijesti su preuzete sa portala koji su u to vrijeme blagonaklono gledali na Svemirkove pokušaje i podržavali ga u tome. Ko sam ja da kažem da bageri nisu bili namijenjeni "iskopavanjima na Visočici" ako Svemirkov krug tvrdi da jesu?

A vidim i tebi metode hajke nisu strane, udri svim sredstvima. Parole su najjeftinije kad ponestane argumenata.
Tromblon
Posts: 2184
Joined: 18/01/2015 19:37

#3732 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Tromblon »

Avetinho wrote: 09/05/2023 17:37
Tromblon wrote: 09/05/2023 17:05

Ja kažem da bageri nisu kopali po srednjevjekovnom gradu na vrhu Visočice i ostajem pri tome. Ti si samo tupa trolčina.
Ove gore vijesti nisam ja pisao. Te vijesti su preuzete sa portala koji su u to vrijeme blagonaklono gledali na Svemirkove pokušaje i podržavali ga u tome. Ko sam ja da kažem da bageri nisu bili namijenjeni "iskopavanjima na Visočici" ako Svemirkov krug tvrdi da jesu?

A vidim i tebi metode hajke nisu strane, udri svim sredstvima. Parole su najjeftinije kad ponestane argumenata.
Cijelo područje se zove Visočica i očekivano je da će nešto otkopavati bagerima. Srednjevjekovni grad se nalazi na vrhu i tu bageri nisu kopali. Jel' sad jasnije?
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3733 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

Tromblon wrote: 09/05/2023 17:44
Avetinho wrote: 09/05/2023 17:37

Ove gore vijesti nisam ja pisao. Te vijesti su preuzete sa portala koji su u to vrijeme blagonaklono gledali na Svemirkove pokušaje i podržavali ga u tome. Ko sam ja da kažem da bageri nisu bili namijenjeni "iskopavanjima na Visočici" ako Svemirkov krug tvrdi da jesu?

A vidim i tebi metode hajke nisu strane, udri svim sredstvima. Parole su najjeftinije kad ponestane argumenata.
Cijelo područje se zove Visočica i očekivano je da će nešto otkopavati bagerima. Srednjevjekovni grad se nalazi na vrhu i tu bageri nisu kopali. Jel' sad jasnije?
U arheologiji, nikada nije "očekivano da se nešto iskopa bagerom". Šta bager dohvati na arheološkom nalazištu, to je uništeno. Bageri su strogo zabranjeni na arheološkim lokacijama svugdje na Planeti.

Ali eto, je li se šta otkopalo bagerom ("iskopavalo", kako nam vijesti sugerišu)? Svemirko je davne 2006. godine (to je bilo prije 17 godina) obećao da ćemo "već u ljeto sjediti u kafani u sred Visokog na jutanjoj kafici i diviti se otkopanim stranicama Piramide". Nestalo za bager dizela, šta li?

Još bismo trebali biti zahvalni toj budaletini što su ga na vrijeme spriječili da po Visočici rovari bagerom i uništava sve na šta naiđe.
Last edited by Avetinho on 09/05/2023 18:18, edited 1 time in total.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#3734 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Mishelinke »

Obmanagić je odavno zreo za zatvora, što zbog lažnog predstavljanja, što zbog nadriljekarsrva.

O skrnavljenju srednjovjekovnih spomenika i nalazišta, da i ne govorim.
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 410
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#3735 Re: Bosanska dolina piramida

Post by srce_ruke_lopata »

Neagativni joni, sve liječe, samo debilizam ne.
Tromblon
Posts: 2184
Joined: 18/01/2015 19:37

#3736 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Tromblon »

Avetinho wrote: 09/05/2023 18:02
Tromblon wrote: 09/05/2023 17:44

Cijelo područje se zove Visočica i očekivano je da će nešto otkopavati bagerima. Srednjevjekovni grad se nalazi na vrhu i tu bageri nisu kopali. Jel' sad jasnije?
U arheologiji, nikada nije "očekivano da se nešto iskopa bagerom". Šta bager dohvati na arheološkom nalazištu, to je uništeno. Bageri su strogo zabranjeni na arheološkim lokacijama svugdje na Planeti.

Ali eto, je li se šta otkopalo bagerom ("iskopavalo", kako nam vijesti sugerišu)? Svemirko je davne 2006. godine (to je bilo prije 17 godina) obećao da ćemo "već u ljeto sjediti u kafani u sred Visokog na jutanjoj kafici i diviti se otkopanim stranicama Piramide". Nestalo za bager dizela, šta li?

Još bismo trebali biti zahvalni toj budaletini što su ga na vrijeme spriječili da po Visočici rovari bagerom i uništava sve na šta naiđe.
Ubiste se vrijeđajući, nipodaštavajući, i kako sve ne, govoriti o čovjeku. Ali, to je valjda jal i usud nas kakvi smo. Meni kad neko ili nešto smeta, ili me ne zanina, jednostavno ne obraćam pažnju.

Pa, tako neću ni na vas.
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#3737 Re: Bosanska dolina piramida

Post by canvra888 »

Avetinho wrote: 09/05/2023 17:37
Tromblon wrote: 09/05/2023 17:05

Ja kažem da bageri nisu kopali po srednjevjekovnom gradu na vrhu Visočice i ostajem pri tome. Ti si samo tupa trolčina.
Ove gore vijesti nisam ja pisao. Te vijesti su preuzete sa portala koji su u to vrijeme blagonaklono gledali na Svemirkove pokušaje i podržavali ga u tome. Ko sam ja da kažem da bageri nisu bili namijenjeni "iskopavanjima na Visočici" ako Svemirkov krug tvrdi da jesu?

A vidim i tebi metode hajke nisu strane, udri svim sredstvima. Parole su najjeftinije kad ponestane argumenata.
Već sam ti jednom na ovoj temi napisao oko ove iste situacije, ali ponovit ću.

Pričaš ostrašćeno. Ne vjerujem ni ja u Semirove priče i mišljenja, ali nije istina da su oni kopali po srednjovjekovnom gradu. Čak naprotiv.

Prvo pitanje, da li si iz Visokog uopće? Ako jesi, trebao bi znati da ove fotografije sa stranica koje si postao ne možeš koristiti kao evidenciju, jer su bageri na platou, u podnožju, i blizu same ceste kojom se dolazi na podnožje brdskog uzvišenja prije starog grada. Daleko su od ostataka starog grada.

Druga stvar, jesi li posjećivao stari grad prije priče o piramidama? Ja jesam, i znam koliko je u zapuštenom, neprohodnom, šumskom stanju bio. Ličilo je više na šumu sa ponekim izvirenim kamenom, nego na ostatke nekog srednjovjekogvnog grada. Dosta utvrda i oblika se nije ni vidjelo. Zato sam i naveo 'naprotiv' ranije gore. Poslije par godina priče oko piramida, Visoki je očišćen od vegetacije, poboljšana je prohodnost i napravljeni su bolji putići do njega.

Ovo ti sve govorim iz ličnog iskustva.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3738 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

canvra888 wrote: 09/05/2023 20:40
Avetinho wrote: 09/05/2023 17:37

Ove gore vijesti nisam ja pisao. Te vijesti su preuzete sa portala koji su u to vrijeme blagonaklono gledali na Svemirkove pokušaje i podržavali ga u tome. Ko sam ja da kažem da bageri nisu bili namijenjeni "iskopavanjima na Visočici" ako Svemirkov krug tvrdi da jesu?

A vidim i tebi metode hajke nisu strane, udri svim sredstvima. Parole su najjeftinije kad ponestane argumenata.
Već sam ti jednom na ovoj temi napisao oko ove iste situacije, ali ponovit ću.

Pričaš ostrašćeno. Ne vjerujem ni ja u Semirove priče i mišljenja, ali nije istina da su oni kopali po srednjovjekovnom gradu. Čak naprotiv.

Prvo pitanje, da li si iz Visokog uopće? Ako jesi, trebao bi znati da ove fotografije sa stranica koje si postao ne možeš koristiti kao evidenciju, jer su bageri na platou, u podnožju, i blizu same ceste kojom se dolazi na podnožje brdskog uzvišenja prije starog grada. Daleko su od ostataka starog grada.

Druga stvar, jesi li posjećivao stari grad prije priče o piramidama? Ja jesam, i znam koliko je u zapuštenom, neprohodnom, šumskom stanju bio. Ličilo je više na šumu sa ponekim izvirenim kamenom, nego na ostatke nekog srednjovjekogvnog grada. Dosta utvrda i oblika se nije ni vidjelo. Zato sam i naveo 'naprotiv' ranije gore. Poslije par godina priče oko piramida, Visoki je očišćen od vegetacije, poboljšana je prohodnost i napravljeni su bolji putići do njega.

Ovo ti sve govorim iz ličnog iskustva.
Evidenciju za šta? Pročitaj ponovo ono podebljano. Ovo nisu moje veb stranice nego stranice Svemirkovih klonova i papagaja. Nemam ja šta dokazivati kad je neko već sam uzeo kuburu i upucao se u nogu.

Možda bi se trebao posvađati sa urednicima ovih portala, ili možda baš sa Svemirkom lično? Ti ljudi su u to vrijeme zajedno sa Svemirkom učestvovali u kampanji širenja dezinformacija, laži i poluistina.
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#3739 Re: Bosanska dolina piramida

Post by canvra888 »

Avetinho wrote: 09/05/2023 20:53
canvra888 wrote: 09/05/2023 20:40

Već sam ti jednom na ovoj temi napisao oko ove iste situacije, ali ponovit ću.

Pričaš ostrašćeno. Ne vjerujem ni ja u Semirove priče i mišljenja, ali nije istina da su oni kopali po srednjovjekovnom gradu. Čak naprotiv.

Prvo pitanje, da li si iz Visokog uopće? Ako jesi, trebao bi znati da ove fotografije sa stranica koje si postao ne možeš koristiti kao evidenciju, jer su bageri na platou, u podnožju, i blizu same ceste kojom se dolazi na podnožje brdskog uzvišenja prije starog grada. Daleko su od ostataka starog grada.

Druga stvar, jesi li posjećivao stari grad prije priče o piramidama? Ja jesam, i znam koliko je u zapuštenom, neprohodnom, šumskom stanju bio. Ličilo je više na šumu sa ponekim izvirenim kamenom, nego na ostatke nekog srednjovjekogvnog grada. Dosta utvrda i oblika se nije ni vidjelo. Zato sam i naveo 'naprotiv' ranije gore. Poslije par godina priče oko piramida, Visoki je očišćen od vegetacije, poboljšana je prohodnost i napravljeni su bolji putići do njega.

Ovo ti sve govorim iz ličnog iskustva.
Evidenciju za šta? Pročitaj ponovo ono podebljano. Ovo nisu moje veb stranice nego stranice Svemirkovih klonova i papagaja. Nemam ja šta dokazivati kad je neko već sam uzeo kuburu i upucao se u nogu.
Kralju, hajd pročitaj moj odgovor opet, ja sam sve tvoje pročitao i smisleno ti i odgovorio.

Fino sam ti naveo u odgovoru da je bager sa pomenute fotke sa prosemirovske stranice poziconiran gotovo na cesti do koje se dolazi do strogog podnožja samog vrha Visočice. Čisto radi konteksta, bager je udaljen 40-ak metara od najbliže vikendice i 300 i više metara od starog grada.

Pretpostavljam da je bager tu bio radi prokopavanja lakšeg prilaza sa ceste na livadasti dio koji vodi dalje do grada, jer znam i sam kakav je prije toga prilaz bio.

Ne odgovori mi na pitanja koja sam ti postavio? Jesi li iz Visokog? Jesi li bio na gradu prije priče piramida?

Čovječe, prilaz starom gradu je toliko strm da nisam siguran ni da bi mogao onakav bager sa fotke da se uspne do gore.
Možda bi se trebao posvađati sa urednicima ovih portala, ili možda baš sa Svemirkom lično? Ti ljudi su u to vrijeme zajedno sa Svemirkom učestvovali u kampanji širenja dezinformacija, laži i poluistina.
Nemam se ja šta i s kim svađati. Članak na stranici postoji, ali ga ti, kao što sam već rekao, očito bez ikakvog znanja o lokalitetu, tumačiš ostrašćeno. Naveo sam odmah u početku mog odgovora da niti vjerujem u Semirove tvrdnje, niti podržavam njegova mišljenja, daleko od tog, ali isto tako sam tu da te demantujem u nešto što neargumentovano tvrdiš, odnosno potencijalno potvaraš. Stani na loptu čovječe, ako ne podržavaš nekoga, nema potrebe da prišivaš nešto što nije tačno.

Lokalitet starog grada je progledao nakon Semirove priče piramida u poređenju sa stanjem u kakvom je bio prije priče piramida.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3740 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

canvra888 wrote: 09/05/2023 21:15 {...}
Možda bi se trebao posvađati sa urednicima ovih portala, ili možda baš sa Svemirkom lično? Ti ljudi su u to vrijeme zajedno sa Svemirkom učestvovali u kampanji širenja dezinformacija, laži i poluistina.
Nemam se ja šta i s kim svađati. Članak na stranici postoji, ali ga ti, kao što sam već rekao, očito bez ikakvog znanja o lokalitetu, tumačiš ostrašćeno. Naveo sam odmah u početku mog odgovora da niti vjerujem u Semirove tvrdnje, niti podržavam njegova mišljenja, daleko od tog, ali isto tako sam tu da te demantujem u nešto što neargumentovano tvrdiš, odnosno potencijalno potvaraš. Stani na loptu čovječe, ako ne podržavaš nekoga, nema potrebe da prišivaš nešto što nije tačno.

Lokalitet starog grada je progledao nakon Semirove priče piramida u poređenju sa stanjem u kakvom je bio prije priče piramida.
Niti ja tvrdim, niti potencijalno potvaram. Podebljani naslovi su sa Svemirovskih blogova i portala. Ja ti ne mogu služiti kao tumač šta su ovi ljudi mislili, šta je Svemirko mislio, kad se ko od njih predomislio da možda ipak nije pametno voziti bager na Visoki. Mogu samo da ih pročitam onako kako su napisani i upotrijebim mozak da ukažem na to šta je, po ovakvim naslovima, bila očigledna namjera Svemirka Obmanagića. "Iskopavanja na Visočici" se jedino uz puno puno mašte može protumačiti kao "prokopavanje lakšeg prilaza". Ova budala je stvarno namjeravala raskopavati Visočicu e ne bi li došao do svoje stepenaste piramide. Što bi u tom procesu uništio ko zna kakve vrijedne ostatke našeg naslijeđa, Svemirka to nije bilo briga.

Ako si iz Visokog, trebao bi se moći prisjetiti vandalizma na Visokim baš u vrijeme hajke na Zemaljski Muzej i kustosa Zilku Vej3agić. Visoki je sređen ne zbog Svemirka, nego uprkos Svemirku. Po njemu, Visočki stećci nisu Bosanski spomenici, nego "otkotrljani megaliti". Taj bi manijak uništio našu istoriju bez ikakvog razmišljanja, samo da mu je pružena prava šansa.
canvra888 wrote: 09/05/2023 21:15 {...}
tumačiš ostrašćeno.
Krajnje je vrijeme da bar neko ovakve napade na Bosnu i Hercegovinu tumači ostrašćeno.
Ko što sam malo ranije napisao, ali je već zaboravljeno
Avetinho wrote: 04/05/2023 17:45 I to je posljedica korupcije u nas, nije samo pljačka preduzeća, šuma, rijeka i države, nego opšti sunovrat u svim aspektima.

Pogledaj ove blogove. Nisam im ja sastavljao naslove.

Doniran bager za iskopavanja na Visočici
http://www.infobiro.ba/article/234465

Nije bio doniran da se dijete igra u pijesku, a niti da jedanput napravi parking, pa da ga bace u staro gvožđe, nego "za iskopavanja na Visočici".

Mal je ovaj bager za naše piramide
https://bosanskapiramida.blogger.ba/
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#3741 Re: Bosanska dolina piramida

Post by canvra888 »

Avetinho wrote: 09/05/2023 21:57
canvra888 wrote: 09/05/2023 21:15 {...}



Nemam se ja šta i s kim svađati. Članak na stranici postoji, ali ga ti, kao što sam već rekao, očito bez ikakvog znanja o lokalitetu, tumačiš ostrašćeno. Naveo sam odmah u početku mog odgovora da niti vjerujem u Semirove tvrdnje, niti podržavam njegova mišljenja, daleko od tog, ali isto tako sam tu da te demantujem u nešto što neargumentovano tvrdiš, odnosno potencijalno potvaraš. Stani na loptu čovječe, ako ne podržavaš nekoga, nema potrebe da prišivaš nešto što nije tačno.

Lokalitet starog grada je progledao nakon Semirove priče piramida u poređenju sa stanjem u kakvom je bio prije priče piramida.
Niti ja tvrdim, niti potencijalno potvaram. Podebljani naslovi su sa Svemirovskih blogova i portala. Ja ti ne mogu služiti kao tumač šta su ovi ljudi mislili, šta je Svemirko mislio, kad se ko od njih predomislio da možda ipak nije pametno voziti bager na Visoki. Mogu samo da ih pročitam onako kako su napisani i upotrijebim mozak da ukažem na to šta je, po ovakvim naslovima, bila očigledna namjera Svemirka Obmanagića. "Iskopavanja na Visočici" se jedino uz puno puno mašte može protumačiti kao "prokopavanje lakšeg prilaza". Ova budala je stvarno namjeravala raskopavati Visočicu e ne bi li došao do svoje stepenaste piramide. Što bi u tom procesu uništio ko zna kakve vrijedne ostatke našeg naslijeđa, Svemirka to nije bilo briga.
Hajd prvo ovako, znaš i sam da se Visočicom kao brdom smatra i podnožje same Visočice gdje jesu bile iskopine i gdje iskopine stoje i dan danas. Ti meni sada reci gdje je jedna jedina iskopina na samom vrhu Visočice, tj. u dijametru od barem 100 metara oko starog grada. To da li je njemu bila namjera ili nije, to je druga stvar. Ti si tvrdio da je već počeo prekopavati mjesto kraljevskog grada;
i počeo bagerima prekopavati i uništavati mjesto Kraljevskog Grada
Ovo su tvoje riječi. mjesto kraljevskog grada nije gdje je bager bio i gdje se prilaz radio. Evo pošto pominješ korištenje mozga, volio bih da mi objasniš, ovako sa ove fotografije, kako je moguće da bageri uopće i dođu do neposredne blizine starog grada?

Image

Pogledaj dokle je čistina, a gdje već počinje gusta vegetacija. Na koje trikove misliš da su bager(i) mogli doprijeti blizu starog grada? Sada pogledaj kolika je udaljenost i strmina sa starog grada ka podnožju gdje su najbliže vikendice/lokali:

Image

Ako si iz Visokog, trebao bi se moći prisjetiti vandalizma na Visokim baš u vrijeme hajke na Zemaljski Muzej i kustosa Zilku Vej3agić. Visoki je sređen ne zbog Svemirka, nego uprkos Svemirku. Po njemu, Visočki stećci nisu Bosanski spomenici, nego "otkotrljani megaliti". Taj bi manijak uništio našu istoriju bez ikakvog razmišljanja, samo da mu je pružena prava šansa.
canvra888 wrote: 09/05/2023 21:15 {...}
tumačiš ostrašćeno.
Krajnje je vrijeme da bar neko ovakve napade na Bosnu i Hercegovinu tumači ostrašćeno.
Ko što sam malo ranije napisao, ali je već zaboravljeno
Avetinho wrote: 04/05/2023 17:45 I to je posljedica korupcije u nas, nije samo pljačka preduzeća, šuma, rijeka i države, nego opšti sunovrat u svim aspektima.

Pogledaj ove blogove. Nisam im ja sastavljao naslove.

Doniran bager za iskopavanja na Visočici
http://www.infobiro.ba/article/234465

Nije bio doniran da se dijete igra u pijesku, a niti da jedanput napravi parking, pa da ga bace u staro gvožđe, nego "za iskopavanja na Visočici".

Mal je ovaj bager za naše piramide
https://bosanskapiramida.blogger.ba/
Zanimljivo, što su onda čekali sve to vrijeme i prije i poslije rata da urede to područje? Nego baš koincidentalno su to sredili baš u jeku tih dešavanja? Ma hajde.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3742 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

canvra888 wrote: 09/05/2023 22:58
Hajd prvo ovako, znaš i sam da se Visočicom kao brdom smatra i podnožje same Visočice gdje jesu bile iskopine i gdje iskopine stoje i dan danas. Ti meni sada reci gdje je jedna jedina iskopina na samom vrhu Visočice, tj. u dijametru od barem 100 metara oko starog grada. To da li je njemu bila namjera ili nije, to je druga stvar. Ti si tvrdio da je već počeo prekopavati mjesto kraljevskog grada;
i počeo bagerima prekopavati i uništavati mjesto Kraljevskog Grada
Ovo su tvoje riječi. mjesto kraljevskog grada nije gdje je bager bio i gdje se prilaz radio. Evo pošto pominješ korištenje mozga, volio bih da mi objasniš, ovako sa ove fotografije, kako je moguće da bageri uopće i dođu do neposredne blizine starog grada?
Baš kao što i ti Visočicom nazivaš i brdo i podnožje, red bi bio da to dopustiš i meni. "Mjesto Kraljevskog Grada" nisu samo ruševine nego cijeli taj lokalite, za koji je potvrđeno da je arheološki od neprocjenjivog značaja. Visočica jeste mjesto Kraljevskog Grada. Ako je to toliko nejasno, onda je eto do mene.
canvra888 wrote: 09/05/2023 22:58
Ako si iz Visokog, trebao bi se moći prisjetiti vandalizma na Visokim baš u vrijeme hajke na Zemaljski Muzej i kustosa Zilku Vej3agić. Visoki je sređen ne zbog Svemirka, nego uprkos Svemirku. Po njemu, Visočki stećci nisu Bosanski spomenici, nego "otkotrljani megaliti". Taj bi manijak uništio našu istoriju bez ikakvog razmišljanja, samo da mu je pružena prava šansa.

Zanimljivo, što su onda čekali sve to vrijeme i prije i poslije rata da urede to područje? Nego baš koincidentalno su to sredili baš u jeku tih dešavanja? Ma hajde.
Ne znam tačno zašto su odabrali baš to vrijeme, ali im Svemirko sigurno nije bio inspiracija. Ako je ikako uticao, onda je vjerovatno postojala namjera da se na taj način od Svemirkovih vandala zaštiti lokacija. Apsurdno je tvrditi da je Svemirko Obmanagić oživio arheologiju time tako što je postao prijetnja Bosanskim arheološkim lokacijama.

Morali bismo po istom principu varvarima iz prethodnog rata podijeliti ordenje jer su bili istinski inicijatori otpora prema njima.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3743 Re: Bosanska dolina piramida

Post by tranquil »

Barenje new-age pichoka Osmanagićevim citatima
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#3744 Re: Bosanska dolina piramida

Post by canvra888 »

Avetinho wrote: 09/05/2023 23:18
canvra888 wrote: 09/05/2023 22:58
Hajd prvo ovako, znaš i sam da se Visočicom kao brdom smatra i podnožje same Visočice gdje jesu bile iskopine i gdje iskopine stoje i dan danas. Ti meni sada reci gdje je jedna jedina iskopina na samom vrhu Visočice, tj. u dijametru od barem 100 metara oko starog grada. To da li je njemu bila namjera ili nije, to je druga stvar. Ti si tvrdio da je već počeo prekopavati mjesto kraljevskog grada;



Ovo su tvoje riječi. mjesto kraljevskog grada nije gdje je bager bio i gdje se prilaz radio. Evo pošto pominješ korištenje mozga, volio bih da mi objasniš, ovako sa ove fotografije, kako je moguće da bageri uopće i dođu do neposredne blizine starog grada?
Baš kao što i ti Visočicom nazivaš i brdo i podnožje, red bi bio da to dopustiš i meni. "Mjesto Kraljevskog Grada" nisu samo ruševine nego cijeli taj lokalite, za koji je potvrđeno da je arheološki od neprocjenjivog značaja. Visočica jeste mjesto Kraljevskog Grada. Ako je to toliko nejasno, onda je eto do mene.
Onda objasni kako su na tom lokalitetu dopustili izgradnju vikendica, hotela i ostalih privatnih imanja? Bukvalno se vide na fotografiji. Postojanje tih objekata ti pobija taj tvoj narativ. Za izgradnju toga ne samo da je bio potreban bager, nego mnogo toga više. Zar nisu to dvostruki aršini onda?

Uz to, dva hotela su tu iznikla nakon otpočete priče o piramidama.

I dalje ne čuh gdje je tačno Semir počeo kopati kao što si tvrdio?

canvra888 wrote: 09/05/2023 22:58


Zanimljivo, što su onda čekali sve to vrijeme i prije i poslije rata da urede to područje? Nego baš koincidentalno su to sredili baš u jeku tih dešavanja? Ma hajde.
Ne znam tačno zašto su odabrali baš to vrijeme, ali im Svemirko sigurno nije bio inspiracija. Ako je ikako uticao, onda je vjerovatno postojala namjera da se na taj način od Svemirkovih vandala zaštiti lokacija. Apsurdno je tvrditi da je Svemirko Obmanagić oživio arheologiju time tako što je postao prijetnja Bosanskim arheološkim lokacijama.

Morali bismo po istom principu varvarima iz prethodnog rata podijeliti ordenje jer su bili istinski inicijatori otpora prema njima.
Jasno je zašto nisu. Nije im Semir bio inspiracija, nego im je bio indirektni povod da urade nešto što su sami trebali uraditi i održavati decenijama unazad. Samo je li, ne možeš ispasti potpuni licemjer pa ne uraditi nikako i nikad, kad si već izdao njemu zabranu. Uradi makar tad, da se barem imaš za nešto uhvatiti i pokazati da ti je kvazi stalo do toga. Jašta je.

Mada Semir, biznismen kakav i jest prije svega, je svakako odustao od piramida, što je meni lično još jedan razlog za njegovu nekredibilnost. Ali to svakako sad nije tema mog javljanja, želio sam ti samo da ti dokažem, a i ostalim forumašima da stari grad nije uzurpiran nikakvim (štetnim) iskopavanjima. Jest 'uzurpiran' jedino 'iskopavanjem' prerasle vegetacije zbog koje nije bio ni prepoznatljiv. Mimo tog, uzurpiran je toliko koliko je uzurpiran i gradnjom vikendica starih par decenija, kao i relativno novonastalih hotela u "Mjestu Kraljevskog Grada" kako ti nazivaš.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3745 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

Hoteli, vikendice itd. lako je objasniti kao posljedicu opšteg nemara i korupcije, ne Zemaljskog Muzeja i Bosanskih arheologa, nego države i vlasti na svim nivoima. Ako se ne varam, baš tih godina je Zemaljski Muzej spao na prosjački štap jer mu je Država ukinula novac iz budžeta, do te mjere da su zaključali vrata u Sarajevu.

Svemirko je tada bio u centru pažnje, pa su se i političari, i lokalni i federalni (ne sjećam se republičko-srpskih) utrkivali ko će se prvi s njim slikavat i pojaviti na prvim vijestima. To je postalo toliko normalno da je i Svemirko otpočinjao svoje "konferencije za štampu" uobičajenim pitanjem upućenom komegod je ko ono bio načelnik tada, umjesto "dobro jutro" -- "Kako nam je Općinica?"

Korumpirana država je jedva dočekala da nastavi ono započeto ranih devedesetih. Što nije uništeno ratom -- to jest, što propusti Veli Radivoje, to dočeka Mali Radojica -- sve ono što bi nekad moglo biti od koristi normalnoj državi Bosni i Hercegovini išlo je na bubanj. Posljedica toga je neplanska i često ilegalna gradnja tamo gdje u normalnim okolnostima ne bi trebala biti ikakva. Naše planine, rijeke, jezera, upropaštene su divljom gradnjom koja je omogućena ilegalnim izdavanjem "dozvola" ispod stola za male pare ili kakvu uslugu ja-tebi-ti-meni, šteta koju koje više niko živ ne može popraviti.

Otkud ovo u državi u kojoj se, eto, bar pola stanovništva kune kako je Jedna i Jedina? Otud što su se "dobrovoljno oktroisanim" Srbima i "dobrovoljno oktroisanim" Hrvatima pridružili, i pridružuju se sve više i više, i "dobrovoljno oktroisani" Osmanlije, pa je istinskih Bosanaca i Hercegovaca, koji bi htjeli odbraniti ovo malo domovine što nam je preostalo, sve manje i manje.

Zato ovaj glup i neuk narod uporno bira ljude za koje pouzdano zna da su lopovi, varalice i kriminalci, jer i sam s njima na vlasti može i taj narod isto sebi nekažnjeno uljepšavati dane sitnim lopovlucima i podvalama. Bosne smo se svi odrekli već jednom, drugi put je mnogo lakše.

Eto otud taj fenomen naše opšte ravnodušnosti, ako ne i otvorene pordške, jednom prevarantskom i kriminalnom poduhvatu kakav je projekat "Piramida". Od ispod stola "stečenog" zvanja doktora, preko korumpiranih medija i novinara (koje jedva mogu nazvati tim imenom, samo uz pridjev "korumpiran"), uz pordšku korumpiranih političara, prikrivenih i otvorenih prijetnji rijetkim pojedincima i institucijama koje stoje na putu, pa sve do naše sitno-'lopovske logike i racionalizacije da "znamo mi da tamo nema ništa, ali dobro je za biznis" -- na tome cvjeta ova podvala i pruža pipke na našu K Tomu Još Da Prostiš Prkosnu Od Sna.

Dugo nam je ova Bosna i trajala.
Last edited by Avetinho on 10/05/2023 17:53, edited 1 time in total.
Tromblon
Posts: 2184
Joined: 18/01/2015 19:37

#3746 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Tromblon »

Ako znaš da je kriminal u pitanju i imaš dokaze postoje općinsko, kantonalno, federalno i državno tužilaštvo i prijavi svoja saznanja.

Neprijavljivanje je saučesništvo.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3747 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

Ja gore napisao traktat o korupciji u državi, a ovaj meni savjetuje da toj istoj korumpiranoj državi prijavim korupciju.

Samo posredne dokaze, one koji su svima očigledni, osim onima koji ne žele da vide. Ne posjedujem neposredne dokaze, kao telefonske razgovore, potpisane dokumente, izjave svjedoka. Ima, doduše, objavljenih procurenih emaila koji su odavno dostupni javnosti, pa i tužilaštvu, u kojima je očigledna konspiracija tadašnje novinarke Oslobođenja i Svemirka Obmanagića. Ni tada, kad je ovo svježe bilo, nisu bilo preduzeti nikakvi koraci, čak ni disciplinski u Oslobođenju.

Pazi, ja sam svjestan da je trenutno u ovoj klimi nekontrolisane korupcije gotovo nemoguće ispravljati ovakve nepravde. Ovdje koristim forum, kao što je neko lijepo primijetio, da malo otvorim ventil i pustim van frustracije zbog nezaustvljivog uništavnja nečega do čega mi je jako stalo, a na što očigledno pristaje većina našeg svijeta, iako vrlo dobro zna da je u pitanju prevara.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#3748 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Dope_Man »

Ljudino, cijela drzava zna za Prokosko jezero i da je sve sto vidis oko tog jezera ilegalno.

I sta je ta ista drzava napravila? Pa eto, malo su sredili da bar kanalizacija ne ide u jezero, umjesto da poruse sve po redu.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#3749 Re: Bosanska dolina piramida

Post by RtrnOfSalisbury »

kace se medecinske nauke ukljucit u proucavanje svemira fonn osmanbregovica :skoljka:
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#3750 Re: Bosanska dolina piramida

Post by canvra888 »

Avetinho wrote: 10/05/2023 12:28 Hoteli, vikendice itd. lako je objasniti kao posljedicu opšteg nemara i korupcije, ne Zemaljskog Muzeja i Bosanskih arheologa, nego države i vlasti na svim nivoima. Ako se ne varam, baš tih godina je Zemaljski Muzej spao na prosjački štap jer mu je Država ukinula novac iz budžeta, do te mjere da su zaključali vrata u Sarajevu.

Svemirko je tada bio u centru pažnje, pa su se i političari, i lokalni i federalni (ne sjećam se republičko-srpskih) utrkivali ko će se prvi s njim slikavat i pojaviti na prvim vijestima. To je postalo toliko normalno da je i Svemirko otpočinjao svoje "konferencije za štampu" uobičajenim pitanjem upućenom komegod je ko ono bio načelnik tada, umjesto "dobro jutro" -- "Kako nam je Općinica?"
Fulao si poentu i otišao si u neku širinu koja nema veze sa diskusijom koja je bila u toku.

Poenta je da se "Mjestom Kraljevskog Grada" ne smatra i tristotinjak udaljenija čistina od starog grada o kojoj je bila riječ, čim se ni muzej ni gradska vlast nisu osvrtali na gradnju privatnih objekata na tom lokalitetu. U najgorem slučaju, Semir je imao u plano da bagerom iskopava na toj lokaciji, a ne na i oko starog grada.

Ne čuh još gdje je tačno Semir iskopavao Mjesto Kraljevskog Grada kao što si naveo da je počeo bio sa iskopavanjima? Imaju li kakvi tragovi iskopavanja pa vraćanja zemlje?
Post Reply