Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

El_comadante
Posts: 7951
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3776 Re: Bosanska dolina piramida

Post by El_comadante »

broj dva wrote: 23/03/2024 11:34
Haris.ba wrote: 23/03/2024 10:46
vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:38 Izvini,sad nisam u toku, da li ima neki naucni dokaz koji prihvacenim metodama osporava navedene objekte?
Mislis brda? Brda su po nauci brda. Nauka rekla da su brda, sada je teret dokazivanja na nekome do tvrdi drugacije. Pitanje je ima li ijedan dokaz da nije brdo.

Dobar primjer ti je Gobleki Tepe. Vidis svojim ocima ono sto se mislilo da ne moze postojati. I sve rijeseno.
A tuneli ? A to što brdo baca na piramide ? I dušmani što im smeta jako Visoko ? I ne znam kako ali masoni su sigurno umješani u to što Osmanagić nema dozvolu da iskopa niti jednu od 4 piramide...
To za porjeklo graditelja ostavljam astrofizici, astrobiologiji i ostalim astronaukama da objasne...
Kako kažu Semir sam iskopao tunele, nisu to tuneli od piramida.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#3777 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

El_comadante wrote: 23/03/2024 11:42 Kako kažu Semir sam iskopao tunele, nisu to tuneli od piramida.
Pametno on kaze - otkopao zakopane tunele. :mrgreen:
El_comadante
Posts: 7951
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#3778 Re: Bosanska dolina piramida

Post by El_comadante »

vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:38
Haris.ba wrote: 23/03/2024 10:32
vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:26 Oni koji osporavaju Semirovu hipotezu, nek ga demantuju, dokazima i testiranjima tih "objekata" . Ne mogu reci da su nepostojeci?
Kada neko kaze da nesta postoji - treba i ponuditi dokaz. Dokaz nije da brdo "lici na piramidu".
Nauka sto se htjela baviti tim "dokazima' se bavila. Sta treba opet svake godine ponavljati?
Neko dodje i kaze da je brdo svemirski brod i treba sada da se neko angazuje da ga demantira?

Na kraju, ne mora naucna zajednica ni potvrditi ni negirati. Ako postoje dokazi da nesta postoji - oni su samim svojim postojanjem dovoljni. Ne treba neciji amin.
Ja bih volio da ima 100 piramida u Bosni. Samo nas zeza sto nema.
Izvini,sad nisam u toku, da li ima neki naucni dokaz koji prihvacenim metodama osporava navedene objekte?
Onaj ko tvrdi da nešto postoji, Semir za piramide, je dužan da dokaže da to zaista postoji. Nije teret dokazivanja na onome ko kaže da nema ništa jer je već dokazano da nema ništa.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#3779 Re: Bosanska dolina piramida

Post by thekupus »

vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:38
Haris.ba wrote: 23/03/2024 10:32
vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:26 Oni koji osporavaju Semirovu hipotezu, nek ga demantuju, dokazima i testiranjima tih "objekata" . Ne mogu reci da su nepostojeci?
Kada neko kaze da nesta postoji - treba i ponuditi dokaz. Dokaz nije da brdo "lici na piramidu".
Nauka sto se htjela baviti tim "dokazima' se bavila. Sta treba opet svake godine ponavljati?
Neko dodje i kaze da je brdo svemirski brod i treba sada da se neko angazuje da ga demantira?

Na kraju, ne mora naucna zajednica ni potvrditi ni negirati. Ako postoje dokazi da nesta postoji - oni su samim svojim postojanjem dovoljni. Ne treba neciji amin.
Ja bih volio da ima 100 piramida u Bosni. Samo nas zeza sto nema.
Izvini,sad nisam u toku, da li ima neki naucni dokaz koji prihvacenim metodama osporava navedene objekte?
Koji tip naučnog dokaza bi ti znala intepretirati?
Recimo, šta tebi znači da ja tebi objasnim da je besmislica to što tvrde da su geo-radarom identificirali tunele na dubini od preko 300 metara?
Šta ti znači kad ti napišem da je ono što oni predstavljaju kao rezultate LiDar snimanja (valjda računajući da su ljudi čuli o takvim snimanjima u centralnoj i južnoj americi za pronalazak arheoloških lokaliteta, što se često vrti po portalima), zapravo najobičniji DEM i DTM koje doslovno svako od nas može napraviti za 30 minuta?
Šta ti znači kad kažem da je apsurdno što prirodne geološke formacije kakve se pojavljuju po cijelom svijetu (i pogotovo po BiH) predstavljaju kao umjetne?
Šta ti znači kad ti kažem da su identične metode manipulacije zabilježene i kod drugih pseudo-arheologa u svijetu, nije Sem strašno originalan po tom pitanju.
Mislim, stotinu je naučnih dokaza, mueđutim arheolozi i drugi naučnici više nisu spremni da trpe uvrede i pritisak polupismene izmanipulisane rulje koja ih naziva plaćenicima, pa ne istupaju ni najmanje. Zašto trošiti vrijeme na naučnu raspravu sa ljudima koji više vjeruju osmanagiću o vakcinama, nego doktorima?

Prosječnoj osobi koja dođe tamo ovo ne znači ništa, jer ne razumiju o čemu pričam. Zašto bi jedan zubar, automehaničar, bankar, tesar znao išta o geofizici? Arheologija nije pitanje osjećaja, već egzaktnih podataka. Dakle, arheološki lokalitet se ne utvrđuje prema "ja sam osjetio da tamo ima nešto", jer su ljudi vrlo povodljiva bića, a uz to je poznato da postoji nešto što se zove pristrasnost potvrdi, ili confirmation bias. Ljudi su spremni ignorisati činjenice koje ne idu u prilog onome što oni žele da je stvarno. Placebo efekt je još jedan fenomen na koji manipulatori računaju. Kad staviš ruke iznad onog kamena i zatvoriš oči, a Sem ti govori da sad možeš osjetiti energiju kako prolazi kroz njih i liječi te, vrlo moguće da će tvoj mozak pomoći da ti to osjetiš, bez obzira bilo to stvarno ili ne.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3780 Re: Bosanska dolina piramida

Post by HelaS »

thekupus wrote: 23/03/2024 12:44
vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:38
Haris.ba wrote: 23/03/2024 10:32

Kada neko kaze da nesta postoji - treba i ponuditi dokaz. Dokaz nije da brdo "lici na piramidu".
Nauka sto se htjela baviti tim "dokazima' se bavila. Sta treba opet svake godine ponavljati?
Neko dodje i kaze da je brdo svemirski brod i treba sada da se neko angazuje da ga demantira?

Na kraju, ne mora naucna zajednica ni potvrditi ni negirati. Ako postoje dokazi da nesta postoji - oni su samim svojim postojanjem dovoljni. Ne treba neciji amin.
Ja bih volio da ima 100 piramida u Bosni. Samo nas zeza sto nema.
Izvini,sad nisam u toku, da li ima neki naucni dokaz koji prihvacenim metodama osporava navedene objekte?
Koji tip naučnog dokaza bi ti znala intepretirati?
Recimo, šta tebi znači da ja tebi objasnim da je besmislica to što tvrde da su geo-radarom identificirali tunele na dubini od preko 300 metara?
Šta ti znači kad ti napišem da je ono što oni predstavljaju kao rezultate LiDar snimanja (valjda računajući da su ljudi čuli o takvim snimanjima u centralnoj i južnoj americi za pronalazak arheoloških lokaliteta, što se često vrti po portalima), zapravo najobičniji DEM i DTM koje doslovno svako od nas može napraviti za 30 minuta?
Šta ti znači kad kažem da je apsurdno što prirodne geološke formacije kakve se pojavljuju po cijelom svijetu (i pogotovo po BiH) predstavljaju kao umjetne?
Šta ti znači kad ti kažem da su identične metode manipulacije zabilježene i kod drugih pseudo-arheologa u svijetu, nije Sem strašno originalan po tom pitanju.
Mislim, stotinu je naučnih dokaza, mueđutim arheolozi i drugi naučnici više nisu spremni da trpe uvrede i pritisak polupismene izmanipulisane rulje koja ih naziva plaćenicima, pa ne istupaju ni najmanje. Zašto trošiti vrijeme na naučnu raspravu sa ljudima koji više vjeruju osmanagiću o vakcinama, nego doktorima?

Prosječnoj osobi koja dođe tamo ovo ne znači ništa, jer ne razumiju o čemu pričam. Zašto bi jedan zubar, automehaničar, bankar, tesar znao išta o geofizici? Arheologija nije pitanje osjećaja, već egzaktnih podataka. Dakle, arheološki lokalitet se ne utvrđuje prema "ja sam osjetio da tamo ima nešto", jer su ljudi vrlo povodljiva bića, a uz to je poznato da postoji nešto što se zove pristrasnost potvrdi, ili confirmation bias. Ljudi su spremni ignorisati činjenice koje ne idu u prilog onome što oni žele da je stvarno. Placebo efekt je još jedan fenomen na koji manipulatori računaju. Kad staviš ruke iznad onog kamena i zatvoriš oči, a Sem ti govori da sad možeš osjetiti energiju kako prolazi kroz njih i liječi te, vrlo moguće da će tvoj mozak pomoći da ti to osjetiš, bez obzira bilo to stvarno ili ne.
Ja sam još 2005. godine ujesen, bio na toj "Mjesečevoj piramidi", u vrijeme dok je jedan južni dio bio otkopan, dakle podignut zemljani sloj debljine do 50 cm, i jasno sam vidio kamene staze koje su složene po određenim pravilima. Dakle, svojim očima sam vidio građevinski oblik, a osnovno obrazovanje mi je građevinsko. Imam i mnoštvo fotografija načinjenih starom kamerom. Ovaj lokalitet udaljen je od "Starog grada Visoki", da bi neko i ovaj građevinski oblik proglasio srednjevjekovnim. Odakle je, iz kojeg perioda, itd, niti sam istraživao niti ću, ali da jesam vidio građevinsku strukturu ispod debljeg sloja zemlje - jesam.
User avatar
TojoOptics
Posts: 651
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#3781 Re: Bosanska dolina piramida

Post by TojoOptics »

Ja sam bio tamo i ima necega, osjetio sam to, bio sam mnogo mirniji, a i vid mi se popravio. Poslije sam otisao do Medjugorja, tu mi se sluh popravio i kosa ponovo izrasla, onda sam otisao nazad na piramide, pa mi se podmladio nos, nazad u Medjugorje, spolovilo se povecalo tri puta, nazad u piramide, poceo mi pol da se mijenja i postao sam zensko, nazad u Medjugorje i Gospa resetovala pol. Od tada vise ne idem u piramide kod Semira, ali ima tamo nesto. Definitivno.
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#3782 Re: Bosanska dolina piramida

Post by NediM17 »

Jos ti ostaje da prodjes ispod duge. :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40851
Joined: 29/06/2011 23:39

#3783 Re: Bosanska dolina piramida

Post by dječak sa šibicama »

Ima tamo nesto :D

Na zalost ili na srecu, momentum je prosao, niko vise ne vjeruje osim ovih alternativnih Djokovica, imao je dovoljno godina da nesto dokaze on nije dokazao nista. Piramidu lako dokazes, otkopas je ili ne otkopas, nije to neko mudro slovo.
A svakako se vec i on sam , odavno, bavi alternativnom istorijom ljudi kornjaca i drugih civilizacija.

Jel Visoko imalo kakvog hajra od turizma?
User avatar
TojoOptics
Posts: 651
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#3784 Re: Bosanska dolina piramida

Post by TojoOptics »

Image

Vrsili istrazivanje u bivsoj drzavi gdje je najveci broj nepismenih bio u Bosni. Ja kazem, nisu bili nepismeni, vec su koristili hijeroglife, staro bosansko pismo prije bosancice. Sve dok nije dosao Semir iz USA, gdje se bavio proizvodnjom šerpi, lijevaka i malih metalnih piramida za kucnu upotrebu, za to se nije znalo. Danas znamo da zrak u piramidama lijeci sve.
Last edited by TojoOptics on 26/03/2024 10:53, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3785 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Sanjarko »

Najveci broj nepismenih je bio u Bosni jer je vecina stanovnistva tada bilo seljacko tj zivilo se na selima, a sela su tad katastrofalna bila sto se tice sto sta, a sad izmedzu gradova i sela nema razlike, nedavno slusao jednu zenu koja zivi na selu, kaze sad nije kao prije, sad imamo sve od masina za sudze pa nadalje.

Istinu zena zbori, cak bi ja rekao da su sad seljaci jaci finansijski itd od gradzana, naravno ako imaju ili na selima nesto ili rade u gradovima ili oko gradova u firmama itd, ili oboje.

A gradovi kakvi su nam bili u to vrijeme? To je pitanje isto tako.

Ali te generacije iz tog doba polako izumiru, a ovih drugih iza njih slabo ima.

Sta se tice piramida u Visokom, nek vjeruje itd ko hoce, imalo ili ne bilo sta tamo.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3787 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

Ima li jonizacije u njihovoj piramidi ? Ja mislim da je naša starija, ljepša, veća, naprednija u svakom pogledu..
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#3788 Re: Bosanska dolina piramida

Post by canvra888 »

dječak sa šibicama wrote: 23/03/2024 17:39 Jel Visoko imalo kakvog hajra od turizma?
Jeste.

Turista ima u svako doba godine, naravno najviše tokom proljeća i ljeta. Dokaz tome je namnožavanje i gradnja raznih vikendica za iznajmljivanje i apartmana po užoj jezgri grada. Mislim da je cifra oko 100-njak novih takvih jedinica.

Eh sad, i ta navala turista je krenula još više kako je park Ravne i tuneli Ravne u fokusu.

Činjenica je da je on skoro skroz promijenio kurs i fokus priče i žestoko je otišao u pseudoarheologiju i mistiku, što je meni lično odvratno, a ujedno i dokaz da je on prije svega biznismen panonda sve ostalo. "Piramide" sada dođu skoro kao afterthought.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24900
Joined: 08/09/2005 20:08

#3789 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

canvra888 wrote: 30/03/2024 16:00 Činjenica je da je on skoro skroz promijenio kurs i fokus priče i žestoko je otišao u pseudoarheologiju i mistiku, što je meni lično odvratno, a ujedno i dokaz da je on prije svega biznismen panonda sve ostalo. "Piramide" sada dođu skoro kao afterthought.
Pa to je bilo i prije. Samo je sada to javnije.
canvra888 wrote: 30/03/2024 16:00 Turista ima u svako doba godine, naravno najviše tokom proljeća i ljeta. Dokaz tome je namnožavanje i gradnja raznih vikendica za iznajmljivanje i apartmana po užoj jezgri grada. Mislim da je cifra oko 100-njak novih takvih jedinica.
Ja kad sam isao vidio buseve iz Hrvatske, Slovenije i mislim Ceske.

Sjede ljudi po zemlji, meditiraju.

Vidim dolaze ljudi sa djecom u kolicima.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19541
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#3790 Re: Bosanska dolina piramida

Post by teskeredzic_22 »

El_comadante wrote: 23/03/2024 11:42

Kako kažu Semir sam iskopao tunele, nisu to tuneli od piramida.

Neznam štati smeta piramideito jerdodžu turistiplate i parking iulaznice i jedupoVisokom dobro zaprivreduSemire držsene daj nase ?
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#3791 Re: Bosanska dolina piramida

Post by swanfilter »

Nego, zasto njemu zabranise iskopavanje tada? Koliko se sjecam, sve je o svom trosku radio ...
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3792 Re: Bosanska dolina piramida

Post by HelaS »

swanfilter wrote: 30/03/2024 20:57 Nego, zasto njemu zabranise iskopavanje tada? Koliko se sjecam, sve je o svom trosku radio ...
Opstrukcije bosanskih arheologa
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#3793 Re: Bosanska dolina piramida

Post by thekupus »

HelaS wrote: 30/03/2024 21:00
swanfilter wrote: 30/03/2024 20:57 Nego, zasto njemu zabranise iskopavanje tada? Koliko se sjecam, sve je o svom trosku radio ...
Opstrukcije bosanskih arheologa
:izet: :izet:
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#3794 Re: Bosanska dolina piramida

Post by swanfilter »

HelaS wrote: 30/03/2024 21:00
swanfilter wrote: 30/03/2024 20:57 Nego, zasto njemu zabranise iskopavanje tada? Koliko se sjecam, sve je o svom trosku radio ...
Opstrukcije bosanskih arheologa
A, razlog? Ne kontam cemu opstrukcije kada ovaj nista nije trazio, nit je kome stetu nanosio. Pustio bih ga da kopa do neke mjere. Na kraju bi samo on budala ispao. Il mozda i ne :lol:
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3795 Re: Bosanska dolina piramida

Post by HelaS »

swanfilter wrote: 30/03/2024 21:35
HelaS wrote: 30/03/2024 21:00
swanfilter wrote: 30/03/2024 20:57 Nego, zasto njemu zabranise iskopavanje tada? Koliko se sjecam, sve je o svom trosku radio ...
Opstrukcije bosanskih arheologa
A, razlog? Ne kontam cemu opstrukcije kada ovaj nista nije trazio, nit je kome stetu nanosio. Pustio bih ga da kopa do neke mjere. Na kraju bi samo on budala ispao. Il mozda i ne :lol:
Pretpostavljam da bi na kraju kopanja neko ispao budala. I pretpostavljam da je to razlog opstrukcijama. Pretpostavljam i da je zvaničnim arheolozima u Sarajevu bilo bitno da Osmanagić ne ispadne budala, zato su mu pokrenute opstrukcije :D
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#3796 Re: Bosanska dolina piramida

Post by thekupus »

HelaS wrote: 30/03/2024 21:38
swanfilter wrote: 30/03/2024 21:35
HelaS wrote: 30/03/2024 21:00

Opstrukcije bosanskih arheologa
A, razlog? Ne kontam cemu opstrukcije kada ovaj nista nije trazio, nit je kome stetu nanosio. Pustio bih ga da kopa do neke mjere. Na kraju bi samo on budala ispao. Il mozda i ne :lol:
Pretpostavljam da bi na kraju kopanja neko ispao budala. I pretpostavljam da je to razlog opstrukcijama. Pretpostavljam i da je zvaničnim arheolozima u Sarajevu bilo bitno da Osmanagić ne ispadne budala, zato su mu pokrenute opstrukcije :D
kakve besmislice vi pišete, ljudi :lol:


čovjek tražio da mu se da dozvola da sa grupom volontera raskopava jedan od najavažnijih srednjovjekovnih gradova u Bosni, i vi pričate kako ga neko opstruiše
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#3797 Re: Bosanska dolina piramida

Post by HelaS »

thekupus wrote: 30/03/2024 21:42
HelaS wrote: 30/03/2024 21:38
swanfilter wrote: 30/03/2024 21:35

A, razlog? Ne kontam cemu opstrukcije kada ovaj nista nije trazio, nit je kome stetu nanosio. Pustio bih ga da kopa do neke mjere. Na kraju bi samo on budala ispao. Il mozda i ne :lol:
Pretpostavljam da bi na kraju kopanja neko ispao budala. I pretpostavljam da je to razlog opstrukcijama. Pretpostavljam i da je zvaničnim arheolozima u Sarajevu bilo bitno da Osmanagić ne ispadne budala, zato su mu pokrenute opstrukcije :D
kakve besmislice vi pišete, ljudi :lol:


čovjek tražio da mu se da dozvola da sa grupom volontera raskopava jedan od najavažnijih srednjovjekovnih gradova u Bosni, i vi pričate kako ga neko opstruiše
"Piramida mjeseca", koju je prvu počeo otkopavati 2005. godine, nije taj srednjevjekovni spomenik. Stari grad Visoki, nije mu se skoro ni približio, nije bilo vremena od brzine zabrane arheologa iz Sarajeva.

Inače, to je bilo prije 20-tak godine. Koliko si ti imao tada godina pa se tako precizno sjećaš svega?
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#3798 Re: Bosanska dolina piramida

Post by swanfilter »

thekupus wrote: 30/03/2024 21:42
HelaS wrote: 30/03/2024 21:38
swanfilter wrote: 30/03/2024 21:35

A, razlog? Ne kontam cemu opstrukcije kada ovaj nista nije trazio, nit je kome stetu nanosio. Pustio bih ga da kopa do neke mjere. Na kraju bi samo on budala ispao. Il mozda i ne :lol:
Pretpostavljam da bi na kraju kopanja neko ispao budala. I pretpostavljam da je to razlog opstrukcijama. Pretpostavljam i da je zvaničnim arheolozima u Sarajevu bilo bitno da Osmanagić ne ispadne budala, zato su mu pokrenute opstrukcije :D
kakve besmislice vi pišete, ljudi :lol:


čovjek tražio da mu se da dozvola da sa grupom volontera raskopava jedan od najavažnijih srednjovjekovnih gradova u Bosni, i vi pričate kako ga neko opstruiše
Ni ja se ne sjecam da se spominjao grad kao razlog zabrane.
User avatar
Leverage
Posts: 9515
Joined: 27/05/2018 16:32

#3799 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Leverage »

Image

:lol:
User avatar
canvra888
Posts: 4369
Joined: 09/07/2021 15:03

#3800 Re: Bosanska dolina piramida

Post by canvra888 »

Tačno je da je dobio zabranu otkopavanja na samom platou i neposrednoj blizini platoa Visočice, tj. Starog grada.

Za sve ostale lokalitete, nema nikakve prepreke, ponajprije za Zbilje ("piramida mjeseca") i Gorane ("piramida ljubavi"). Dakle da je htio, mogao je najnormalnije nastaviti kupovati privatne posjede, kao što je to uradio (a mislim da povremeno i dalje radi) sa jednim dijelom parka Ravne, i tako nastaviti otkopavanja. Ali očito da je iz svojih proračuna, a jako je proračunat, uvidio da nema fizibilnosti (i da najvjerovatnije nije riječ o piramidama) da to radi to pa se okrenuo na skroz drugo žarište i zasnivanje svoje priče. Tad je meni lično skroz pao glede kredibiliteta oko priče s piramidama, jer očito da ni on više ne vjeruje da iste postoje. Neke strukture postoje, to vjerujem, eh sada šta su tačno te strukture, to bi se već moralo otkopati da se sazna. To je još očitije na "piramidi mjeseca", nego na "piramidi sunca".

I da, nije "piramidu mjeseca" počeo prvu otkopavati, nego "piramidu sunca".


Ali meni je fascinantno kako su od samog početka priče još davne 2005. Sarajlije u velikoj većini bili ti koji su i u samom startu dok je još to bio veliki upitnik i puno veće otvoreno pitanje - bili najviše protiv cijele ove priče i najviše su je opstruirali i negirali, vjerovatno najviše od svih građana BiH :D Kao da bi to naškodilo sarajevskom turizmu, baš smiješno i nekako djetinjasto ponašanje. Svi ostali građani BiH dolazili u tim prvim godinama, niko nije negirao kao Sarajlije :D

I dan danas pjene kad Đoković drito sa aerodroma zapuca za Visoko bez odsjedanja u Sarajevu. Klix pravu gimnastiku riječi izvodi kako ne bi prenio takvu vijest kakva jeste. :-D
Post Reply