Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3751 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

canvra888 wrote: 10/05/2023 21:26
Avetinho wrote: 10/05/2023 12:28 Hoteli, vikendice itd. lako je objasniti kao posljedicu opšteg nemara i korupcije, ne Zemaljskog Muzeja i Bosanskih arheologa, nego države i vlasti na svim nivoima. Ako se ne varam, baš tih godina je Zemaljski Muzej spao na prosjački štap jer mu je Država ukinula novac iz budžeta, do te mjere da su zaključali vrata u Sarajevu.

Svemirko je tada bio u centru pažnje, pa su se i političari, i lokalni i federalni (ne sjećam se republičko-srpskih) utrkivali ko će se prvi s njim slikavat i pojaviti na prvim vijestima. To je postalo toliko normalno da je i Svemirko otpočinjao svoje "konferencije za štampu" uobičajenim pitanjem upućenom komegod je ko ono bio načelnik tada, umjesto "dobro jutro" -- "Kako nam je Općinica?"
Fulao si poentu i otišao si u neku širinu koja nema veze sa diskusijom koja je bila u toku.

Poenta je da se "Mjestom Kraljevskog Grada" ne smatra i tristotinjak udaljenija čistina od starog grada o kojoj je bila riječ, čim se ni muzej ni gradska vlast nisu osvrtali na gradnju privatnih objekata na tom lokalitetu. U najgorem slučaju, Semir je imao u plano da bagerom iskopava na toj lokaciji, a ne na i oko starog grada.

Ne čuh još gdje je tačno Semir iskopavao Mjesto Kraljevskog Grada kao što si naveo da je počeo bio sa iskopavanjima? Imaju li kakvi tragovi iskopavanja pa vraćanja zemlje?
Prošlo je sedammnaest ili osamnaest godina i nemam slika. Znam sigurno se da je kopao "stranice piramide", čini mi se, baš bagerom, pa ih poslije zatrpavao, razočaran (odlično se sjećam sličice "ruba", kriv kao kriva Drina, totalno razočarenje). Ja sada nakon osamnaest godina ne mogu tražiti, i većina blogova koji su pratili šta se dešava su nestali, ali sam siguran da slike negdje postoje. Evo ako neko drugi ima kakvu sličicu iz tog perioda neka stavi, ja nemam.

Zar ne misliš da bih upotrijebio ovu frazu "Uništavao zidine Kraljevskog Grada" umjesto "Uništavao mjesto Kraljevskog Grada" da sam htio sugerisati da je baš bagerom rušio Grad. Baš kao što si i ti proglasio lokalitet Visočice i njeno podnožje i njene padine, i njen vrh, valjda mogu i ja. Osim toga, moraš se bar pokušati sjetiti vandalizma bez presedana kojem su Zidine bile podvrgnute, baš u vrijeme Svemirkovih najžešćih napada na Muzej. Eto, pošto nema materijalnih dokaza da je to Svemirkovo djelo ili njegovih klo(v)nova, staću samo na tome.

Gradska vlast se nije osvrtala jer je načelnici općine u to vrijeme (zaboravio sam joj ime) godila medijska pažnja, a Muzej, naravno nema nikakvu izvršnu niti zakonodavnu vlast da bi po tom pitanju mogao išta učiniti.

Što se tiče korištenja bagera, to gradivo smo već savladali. Bager je doniran za "iskopavanja na Visočici", ne za izgradnju parkinga kraj ceste. Samo od pomisli da je za to doniran, za iskopavanja na Visočici, diže mi se kosa na glavi.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3752 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

canvra888 wrote: 10/05/2023 21:26 {...}
Ne čuh još gdje je tačno Semir iskopavao Mjesto Kraljevskog Grada kao što si naveo da je počeo bio sa iskopavanjima? Imaju li kakvi tragovi iskopavanja pa vraćanja zemlje?
Kasno sam obratio dovoljno pažnje na ovo podebljano. To mi govori da ti zaista nisi bio tu 2005. (Ili si bio vrlo mlad pa te nije zanimalo).

Svemirko je kopao i zakopavao, i to bi svaki Visočanin koji je bio tu u to vrijeme odlično upamtio, ili dovoljne starosti da bi ga bilo zanimalo.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3753 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-kvdj8X ... dianaJones[/youtube]

Pakosnici! Kaže u sred filma: "Nemoj plakati, samo trošiš jone."
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3754 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

Kazu piramida sunca pregolema da bi se odkopala, probace jednu od ove 3 manje piramide odkopat. Evo samo sto nisu, malo im podrske fali.
Zlobnici kojima smeta jako Visoko se naravno protive, pod plastom klasicne istorije, ali ni oni ne nogu protiv pozitivni iona. A kada sve cetiri iskopamo, onda ce demokratija i ljudska prava zavladati na Balkanu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24895
Joined: 08/09/2005 20:08

#3755 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

Lik je barem napravio fin park. Barem ce ga po tome zapamtiti. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#3756 Re: Bosanska dolina piramida

Post by SmokingMan »

Dovoljno je da se dovedu stručnjaci koji bi uradili muonsku tomografiju, sigurno bi znali da li uopšte postoji piramidalna struktura ili neki pozdmeni hodnici i sl. Otklanjanje svake sumnje masa bi Semira koštalo ne više od 10.000 Dolara.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#3757 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Dope_Man »

Pa nije bas da on zeli otkloniti bilo kakvu sumnju. Sumnju prodaje, na sumnji zaradjuje.. uostalom i sam je davno okrenuo pricu sa piramida na jone, energije i kakve ne gluposti, tako da mu piramide vise nisu ni potrebne.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3758 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

SmokingMan wrote: 19/10/2023 10:37 Dovoljno je da se dovedu stručnjaci koji bi uradili muonsku tomografiju, sigurno bi znali da li uopšte postoji piramidalna struktura ili neki pozdmeni hodnici i sl. Otklanjanje svake sumnje masa bi Semira koštalo ne više od 10.000 Dolara.

Ali kako onda šišati ovce ??
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3759 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Truba »

ljudi u crnom su zaprijetili ako krene otkopavanje

Image

inace ako mene pitate ono je 100% pozitivna priča i volio bih da ima nešto
i vjerujem da ima nešto ali je on to pomnožio za 10000 i sjebao realnost
ali iovako ima rezultata
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#3760 Re: Bosanska dolina piramida

Post by SmokingMan »

Ja govorim samo sa eksperimentalnog aspekta, tehnologija je ne tako skupa, široko dostupna. Semir može taj novac pronaći za veoma kratak period.
Glede njegovih ambicija i šta želi da stvori od tog mjesta je druga strana priče. Mada je neugodna istina ta da te kad tad ljudi motgu raskrinkati, barem većina nas je to i sposobna. Ružna je strana priče ta da bi Visoko vremenom moglo postati neko mistično mjesto, okupljalište raznih kultova. Svako ko drži do sebe i kuture i naslijeđa svog naroda neće dozvoliti da mu se u istoriju upisuju falsifikati. Doći će i taj momenat kada će se ljudima morati ispostaviti neka istina, u ovom slučaju, ona je bliža neugodnosti.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3761 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Avetinho »

SmokingMan wrote: 19/10/2023 10:37 Dovoljno je da se dovedu stručnjaci koji bi uradili muonsku tomografiju, sigurno bi znali da li uopšte postoji piramidalna struktura ili neki pozdmeni hodnici i sl. Otklanjanje svake sumnje masa bi Semira koštalo ne više od 10.000 Dolara.
Koštalo bi ga mnogo više '' u "nematerijalnoj" šteti. A i materijalnoj, ako uračunaš sve ove izgubljene godine u dim i maglu i ogledala i zmijsko ulje. O egu da ne govorim.

Sumnjam da bi mu taj samoubilački poduhvat ikad pao na pamet. Ustvari, sigurno bi ovako nešto učinio da i sam bar malo vjeruje u svoja baljezganja.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3762 Re: Bosanska dolina piramida

Post by japin_mutapi »

samo glupani vjeruju ubleharu
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#3763 Re: Bosanska dolina piramida

Post by HelaS »

Image
Ova građevina, koju su prvo otkrili nizozemski istraživači 1890. godine, možda je najstarija struktura te veličine koju je napravio čovjek, rezultat je najnovijeg radiokarbonskog testiranja drevnog nalazišta.

Prema rezultatima testova, rana konstrukcija piramide, koja ima stotine stepenika izrađenih od vulkanske stijene andesita, počela je prije više od 16.000 godina, a možda čak i prije 27.000 godina, u vreme posljednjeg ledenog doba.https://avaz.ba/sci-tech/nauka/865783/n ... egipatskih
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3764 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

Ne mogu da vjerujem da tema miruje od lani, ja volim provjeriti ponekada da vidim jesu li možda iskopali jednu od te 4 piramide ?
Nisu ali i dalje se može kupiti jonizacija i voda ??
User avatar
Ultraviolent
Posts: 1619
Joined: 24/04/2015 20:18
Location: Somewhere I Belong

#3765 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Ultraviolent »

Kaze mi ovaj poznanik ne daju "svjetski naucnici" da se iskopavaju piramide da ne bi mijenjali kompletnu svjetsku historiju :zzzz:
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#3766 Re: Bosanska dolina piramida

Post by l33t »

Ultraviolent wrote: 23/03/2024 08:17 Kaze mi ovaj poznanik ne daju "svjetski naucnici" da se iskopavaju piramide da ne bi mijenjali kompletnu svjetsku historiju :zzzz:
i ja sam cuo slicno, i izgleda mi nismo Slaveni nego neki drugi narod. sta ti ja znam ejlijeni
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#3767 Re: Bosanska dolina piramida

Post by HelaS »

l33t wrote: 23/03/2024 08:53
Ultraviolent wrote: 23/03/2024 08:17 Kaze mi ovaj poznanik ne daju "svjetski naucnici" da se iskopavaju piramide da ne bi mijenjali kompletnu svjetsku historiju :zzzz:
i ja sam cuo slicno, i izgleda mi nismo Slaveni nego neki drugi narod. sta ti ja znam ejlijeni
Taj neki drugi narod - "ejlijeni", kad su shvatili gdje su i ko im u budućnosti dolazi, otišli su. Pokupili sve svoje stvari i preselili se i napraviili druge piramide. Zato sam u Visokom nema tragova, ni pisanih, ni crtanih ni artefakata, ničega. A ovi naučnici su im dalji rođaci, pa ni oni ne dozvoljavaju da se šta slučajno otkrije.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#3768 Re: Bosanska dolina piramida

Post by vjeshalica »

SmokingMan wrote: 19/10/2023 10:52 Ja govorim samo sa eksperimentalnog aspekta, tehnologija je ne tako skupa, široko dostupna. Semir može taj novac pronaći za veoma kratak period.
Glede njegovih ambicija i šta želi da stvori od tog mjesta je druga strana priče. Mada je neugodna istina ta da te kad tad ljudi motgu raskrinkati, barem većina nas je to i sposobna. Ružna je strana priče ta da bi Visoko vremenom moglo postati neko mistično mjesto, okupljalište raznih kultova. Svako ko drži do sebe i kuture i naslijeđa svog naroda neće dozvoliti da mu se u istoriju upisuju falsifikati. Doći će i taj momenat kada će se ljudima morati ispostaviti neka istina, u ovom slučaju, ona je bliža neugodnosti.
Medjugorje milione obrce svake godine samo na osnovu izjava djece Vidjelica prije 40 i kusur godina, cak ni Vatikan to nije priznao, a vise dole ljudi dolazi nego u sam Vatikan. Prema tome, i to je diskutabilno pa se ne naprdjuje o tome kao o fantomskim (navodno) piramidama ili objektima u Visokom. Bosnjo uglavnom voli svoje ispljuvati, dok drugi poprilicno neopipljive i nedokazive stvari kuju u nebesa, te su stvari malo specificne jer zadiru u intimu-religiju ljudi. A da ne govorimo o pricama koje se plasiraju o izljecenjima na tim svetistima. Nemam nista protiv nek ljudi dole idu ako ce se osjecati bolje. A u slucaju piramida ili nazovi kako hoces, ocito je da nesto tu kao gradjevina postoji, i valjda postoje metode sa kojima se moze precizno utvrditi o cemu je rijec i zasto je to sagradjeno, jer je i golim okom vidljivo da je ljudsk ruka to gradila. Tada bi bio red da historicari objasne o kakvoj je gradjevini rijec ili to ne zele jer bitno mijenja cinjenicno stanje koje su nam uvrtili u glavu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24895
Joined: 08/09/2005 20:08

#3769 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:20 Medjugorje milione obrce svake godine samo na osnovu izjava djece Vidjelica prije 40 i kusur godina, cak ni Vatikan to nije priznao, a vise dole ljudi dolazi nego u sam Vatikan. Prema tome, i to je diskutabilno pa se ne naprdjuje o tome kao o fantomskim (navodno) piramidama ili objektima u Visokom. Bosnjo uglavnom voli svoje ispljuvati, dok drugi poprilicno neopipljive i nedokazive stvari kuju u nebesa.
Imas Ajvatovicu. Pa niko se ne sekira ko vjeruje ili ne vjeruje da je molitva rascjepila drvo.

Stvar je sto je Semir postavio naucnu hipotezu, nije religijsku.

Ako je religijska - ok.
Ako cemo se zadrzati na vjerovanju da imaju piramide - a da se ne ulazi u njihovo dokazivanje, prica moze ici.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#3770 Re: Bosanska dolina piramida

Post by vjeshalica »

Haris.ba wrote: 23/03/2024 10:23
vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:20 Medjugorje milione obrce svake godine samo na osnovu izjava djece Vidjelica prije 40 i kusur godina, cak ni Vatikan to nije priznao, a vise dole ljudi dolazi nego u sam Vatikan. Prema tome, i to je diskutabilno pa se ne naprdjuje o tome kao o fantomskim (navodno) piramidama ili objektima u Visokom. Bosnjo uglavnom voli svoje ispljuvati, dok drugi poprilicno neopipljive i nedokazive stvari kuju u nebesa.
Imas Ajvatovicu. Pa niko se ne sekira ko vjeruje ili ne vjeruje da je molitva rascjepila drvo.

Stvar je sto je Semir postavio naucnu hipotezu, nije religijsku.

Ako je religijska- ok.
Ima, ali i dalje postoji dio religijskih sluzbenika koji su stekli odredjeni autoritet medju vjernicima koji Ajvatovicu negiraju.

Oni koji osporavaju Semirovu hipotezu, nek ga demantuju, dokazima i testiranjima tih "objekata" . Ne mogu reci da su nepostojeci? Neka vrsta objekta je u pitanju. Nek objasne ako nije piramida, sta je i kojim povodom se tu nalazi? Nije palo sa Marsa sigurno.
Najlakse je reci Semiru, dokazi da je piramida. A onaj ko tvrdi da nije, isto bjezi od dokazivanja da nije.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24895
Joined: 08/09/2005 20:08

#3771 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:26 Oni koji osporavaju Semirovu hipotezu, nek ga demantuju, dokazima i testiranjima tih "objekata" . Ne mogu reci da su nepostojeci?
Kada neko kaze da nesta postoji - treba i ponuditi dokaz. Dokaz nije da brdo "lici na piramidu".
Nauka sto se htjela baviti tim "dokazima' se bavila. Sta treba opet svake godine ponavljati?
Neko dodje i kaze da je brdo svemirski brod i treba sada da se neko angazuje da ga demantira?

Na kraju, ne mora naucna zajednica ni potvrditi ni negirati. Ako postoje dokazi da nesta postoji - oni su samim svojim postojanjem dovoljni. Ne treba neciji amin.
Ja bih volio da ima 100 piramida u Bosni. Samo nas zeza sto nema.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#3772 Re: Bosanska dolina piramida

Post by vjeshalica »

Haris.ba wrote: 23/03/2024 10:32
vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:26 Oni koji osporavaju Semirovu hipotezu, nek ga demantuju, dokazima i testiranjima tih "objekata" . Ne mogu reci da su nepostojeci?
Kada neko kaze da nesta postoji - treba i ponuditi dokaz. Dokaz nije da brdo "lici na piramidu".
Nauka sto se htjela baviti tim "dokazima' se bavila. Sta treba opet svake godine ponavljati?
Neko dodje i kaze da je brdo svemirski brod i treba sada da se neko angazuje da ga demantira?

Na kraju, ne mora naucna zajednica ni potvrditi ni negirati. Ako postoje dokazi da nesta postoji - oni su samim svojim postojanjem dovoljni. Ne treba neciji amin.
Ja bih volio da ima 100 piramida u Bosni. Samo nas zeza sto nema.
Izvini,sad nisam u toku, da li ima neki naucni dokaz koji prihvacenim metodama osporava navedene objekte?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24895
Joined: 08/09/2005 20:08

#3773 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:38 Izvini,sad nisam u toku, da li ima neki naucni dokaz koji prihvacenim metodama osporava navedene objekte?
Mislis brda? Brda su po nauci brda. Nauka rekla da su brda, sada je teret dokazivanja na nekome do tvrdi drugacije. Pitanje je ima li ijedan dokaz da nije brdo.

Dobar primjer ti je Gobleki Tepe. Vidis svojim ocima ono sto se mislilo da ne moze postojati. I sve rijeseno.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3775 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

Haris.ba wrote: 23/03/2024 10:46
vjeshalica wrote: 23/03/2024 10:38 Izvini,sad nisam u toku, da li ima neki naucni dokaz koji prihvacenim metodama osporava navedene objekte?
Mislis brda? Brda su po nauci brda. Nauka rekla da su brda, sada je teret dokazivanja na nekome do tvrdi drugacije. Pitanje je ima li ijedan dokaz da nije brdo.

Dobar primjer ti je Gobleki Tepe. Vidis svojim ocima ono sto se mislilo da ne moze postojati. I sve rijeseno.
A tuneli ? A to što brdo baca na piramide ? I dušmani što im smeta jako Visoko ? I ne znam kako ali masoni su sigurno umješani u to što Osmanagić nema dozvolu da iskopa niti jednu od 4 piramide...
To za porjeklo graditelja ostavljam astrofizici, astrobiologiji i ostalim astronaukama da objasne...
Post Reply