Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3601 Re: Bosanska dolina piramida

Post by tranquil »

arman1 wrote: 26/07/2021 14:56
tranquil wrote: 26/07/2021 14:45 To je velika tvrdnja.

Što se tiče onoga što očekujem, vidiš, stvari ovako trebaju da funkcioniraju:

Neko iznese tvrdnju, npr, prije nekoliko hiljada godina tu je neko izgradio kompleks pećina. Onda se pojavi tvrdoglavi skeptik i kaže "meni trebaju dokazi o tome da je to stvarno vještački", a onda istraživač kaže "pa evo na ovim ovdje zidovima jasno vidimo da su polagane ploče, ovdje su tragovi čekića i dlijeta, ovdje je neko polirao kamen, sve vještački tragovi, ali jasno vidljivi i opipljivi, nikakav turistički vodič ili mapa ili semafor, samo jasni znakovi vještačke obrade u otkopanom materijalu". A onda skeptik kaže "pazi stvarno, vidi impresivno, svaka čast, promijenio sam mišljenje".

Ono što se dešava je međutim sljedeće:

Neko iznese tvrdnju, npr, prije nekoliko hiljada godina tu je neko izgradio kompleks pećina. Onda se pojavi tvrdoglavi skeptik i kaže "meni trebaju dokazi o tome da je to stvarno vještački". Ljudi koji brane projekat međutim kažu "ne budi zlonamjeran, nema tragova to je vrijeme izbrisalo, osim različitog sastava tla (?), šta još hoćeš, semafore i tobogane? Osim toga, dobro znaš da u to vrijeme nije ni bilo oruđa za obradu, tako da ko zna ko je to napravio, možda je neka napredna civilizacija koja nije ostavila druge tragove osim zatrpanog tunela kod Visokog".

Vidiš, ti iz nekog razloga misliš da si svoju tvrdnju nekako pojačao sa tom pričom o nauci poznatim primitivnim zajednicama oko Visokog, a zapravo si jednu veliku nedokazanu tvrdnju pokušao poduprijeti sa još većom i nevjerovatnijom tvrdnjom, a to je da je to djelo nekih moćnih drevnih, ali nepoznatih civilizacija, ili eventualno čak vanzemaljaca.

Dakle svaki put kada nešto hoćeš da dokažeš, ti radiš suprotno, praviš još veće i još teže dokazive tvrdnje. Te tvoje tvrdnje se možda međusobno podupiru, ali ni jedna nema materijalni dokaz.

Da probaš priču ograničiti na tunele, i načine njegovog nastanka, a ne širiti na spontana ozdravljenja i drevne vanzemaljce, priču bi možda bilo lakše za progutati. Ali problem je što tih dokaza o vještačkim zidovima, kako se i dalje čini, nema, pa se zato i širi priča.
Odeš i vidiš i ne dopusti da ti ja ili neko drugi formira mišljenje.

Ljudi tvrdili da je zemlja ravna ploča,
Ljudi tvrdili da je zemlja centar svemira,
Ljudi tvrdili da se nije zdravo kupati,
Ljudi tvrdili da krompir nije za ljudsku upotrebu,
Ljudi tvrdili da čovjek nika neće letjeti, osim bačen s zidova.
Ljudi tvrdili da kad kreneš zapadno od evrope dođeš do Indije, (hebo ameriku.
Ljudi tvrdili da čovjek nikad neće doći do mjeseca, neki kažu i da nije.
Mogu ovako do sutra. A sve su to tvrdili vodeći umovi svog vremena.
Da, ljudi su sve to tvrdili, i drugi ljudi su im dokazali suprotno.

Dakle u čitavoj priči nedostaje dokaz, i o tome pričam cijelo vrijeme.

Stephen Jay Gould je rekao "da bi ste stekli status Galilea, nije dovoljno da budete proganjani, potrebno je takođe i da budete u pravu".

A na "piramidi sunca" sam, kao što sam već rekao, nažalost bio, i to je jedan od razloga zašto nisam voljan poklanjati još svog vremena Osmanagiću.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3602 Re: Bosanska dolina piramida

Post by high_volume »

tranquil wrote: 26/07/2021 15:03 čitavoj priči nedostaje dokaz, i o tome pričam cijelo vrijeme.

Stephen Jay Gould je rekao "da bi ste stekli status Galilea, nije dovoljno da budete proganjani, potrebno je takođe i da budete u pravu".

A na "piramidi sunca" sam, kao što sam već rekao, nažalost bio, i to je jedan od razloga zašto nisam voljan poklanjati još svog vremena Osmanagiću.
Već neko vrijeme, rasprava se vodi o tunelima, ne o "piramidama", Sunca ili Mjeseca. Shvatio si tunele na osnovi piramida, ili ja tebe nisam shvatio :?
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3603 Re: Bosanska dolina piramida

Post by arman1 »

high_volume wrote: 26/07/2021 15:10
tranquil wrote: 26/07/2021 15:03 čitavoj priči nedostaje dokaz, i o tome pričam cijelo vrijeme.

Stephen Jay Gould je rekao "da bi ste stekli status Galilea, nije dovoljno da budete proganjani, potrebno je takođe i da budete u pravu".

A na "piramidi sunca" sam, kao što sam već rekao, nažalost bio, i to je jedan od razloga zašto nisam voljan poklanjati još svog vremena Osmanagiću.
Već neko vrijeme, rasprava se vodi o tunelima, ne o "piramidama", Sunca ili Mjeseca. Shvatio si tunele na osnovi piramida, ili ja tebe nisam shvatio :?
Više se brani Međugorje.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3604 Re: Bosanska dolina piramida

Post by tranquil »

high_volume wrote: 26/07/2021 15:10
tranquil wrote: 26/07/2021 15:03 čitavoj priči nedostaje dokaz, i o tome pričam cijelo vrijeme.

Stephen Jay Gould je rekao "da bi ste stekli status Galilea, nije dovoljno da budete proganjani, potrebno je takođe i da budete u pravu".

A na "piramidi sunca" sam, kao što sam već rekao, nažalost bio, i to je jedan od razloga zašto nisam voljan poklanjati još svog vremena Osmanagiću.
Već neko vrijeme, rasprava se vodi o tunelima, ne o "piramidama", Sunca ili Mjeseca. Shvatio si tunele na osnovi piramida, ili ja tebe nisam shvatio :?
Očito me nisi shvatio.

Čovjek je imao tvrdnju o piramidama. Nije ju dokazao. Bio sam ipak tamo i svojim olima se uvjerio da je ono brdo.

Sada isti čovjek ima slične tvrdjne o tunelima. Zbog lošeg prvog iskustva, ovaj put neću odmah otići i lično provjeravati, nego ću sačekati da nova navodna otkrića validira neko kome referenca nije "dobro igra tenisa" niti mu je objašnjenje "ovo je izgradila nepoznata civilizacija ljudi" a bez da ima i jedan jedini trag vještačke obrade materijala u "tunelima".
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3605 Re: Bosanska dolina piramida

Post by tranquil »

arman1 wrote: 26/07/2021 15:12
high_volume wrote: 26/07/2021 15:10

Već neko vrijeme, rasprava se vodi o tunelima, ne o "piramidama", Sunca ili Mjeseca. Shvatio si tunele na osnovi piramida, ili ja tebe nisam shvatio :?
Više se brani Međugorje.
Ne brani se Međugorje nikako. Samo ga ti potežeš, kao "ako može jedno može i ovo". Niti Ajvatovica. Ali to nisu (navodne) arheološke iskopine, kao što sam ti već objasnio. Oni se ne mogu dokazati. Tuneli moraju imati dokaze. Dok ih ne iskopate i prezentirate, tretiraću tunele kao Međugorje, nešto što je stvar nečije vizije, ali se ne može dokazati. Deal with it 8-)
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#3606 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Project Ashe »

Bio na licu mjesta najžalivijih 5 maraka što sam igdje potrošio. Piramide ni pod razno.
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3607 Re: Bosanska dolina piramida

Post by arman1 »

tranquil wrote: 26/07/2021 15:18
arman1 wrote: 26/07/2021 15:12 Više se brani Međugorje.
Ne brani se Međugorje nikako. Samo ga ti potežeš, kao "ako može jedno može i ovo". Niti Ajvatovica. Ali to nisu (navodne) arheološke iskopine, kao što sam ti već objasnio. Oni se ne mogu dokazati. Tuneli moraju imati dokaze. Dok ih ne iskopate i prezentirate, tretiraću tunele kao Međugorje, nešto što je stvar nečije vizije, ali se ne može dokazati. Deal with it 8-)
Moj jedini problem s Međugorjem je to što se prave da ne postoji država i neće da plaćaju ništa što bi morali, a uzimaju mnogo.
Što se Visokog tiće nisam zagovornik ubuđali naučnika koji su doktorate skupljli čitajući iz knjiga koje su pisali "šarlatani" svog doba i ne prihvataju da nije baš sve 100% tačno.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3608 Re: Bosanska dolina piramida

Post by tranquil »

arman1 wrote: 26/07/2021 15:24
tranquil wrote: 26/07/2021 15:18
Ne brani se Međugorje nikako. Samo ga ti potežeš, kao "ako može jedno može i ovo". Niti Ajvatovica. Ali to nisu (navodne) arheološke iskopine, kao što sam ti već objasnio. Oni se ne mogu dokazati. Tuneli moraju imati dokaze. Dok ih ne iskopate i prezentirate, tretiraću tunele kao Međugorje, nešto što je stvar nečije vizije, ali se ne može dokazati. Deal with it 8-)
Moj jedini problem s Međugorjem je to što se prave da ne postoji država i neće da plaćaju ništa što bi morali, a uzimaju mnogo.
Što se Visokog tiće nisam zagovornik ubuđali naučnika koji su doktorate skupljli čitajući iz knjiga koje su pisali "šarlatani" svog doba i ne prihvataju da nije baš sve 100% tačno.
Vidiš, imamo isti problem s Međugorjem, plus što je meni problem i taj što navlače ljude na najvjerovatnije lažnu priču. I to je nešto što bi ti trebalo smetati, ali eto valjda ti nije problematično uzimanje para preko lažnih tvrdnji.

Ali i dalje postoji razlika između Međugorja i Osmanagićevih projekata, a to je da kod Međugorja ja ne mogu otići i reći im "dokažite tu Gospu". Mislim, mogu to uraditi, ali kod religijskih tvrdnji ne mogu očekivati konkretan dokaz. Ljudi idu tamo jer vjeruju. Ja i ti možemo smatrati da je to iracionalno, ali njima je to stvarno, i oni idu tamo bez obzira na nemogućnost da se to dokaže.

Kod historijskih lokacija, ljudi odlaze ne zato što vjeruju, nego da vide konkretne historijske spomenike, građevine, ostatke. Toga u "tunelima" nema.

"Zid" "tunela" koji je neravan i izgleda kao da je neko lopatom presjekao šljunak, to nije dokaz. Nanos tvrđeg materijala uz mekši materijal nije dokaz. Dokaz bi bili tragovi oruđa u tom zidu. Ako zid postoji, postoje i tragovi, zar ne? Kako je moguće da je zid ostao, a nijedan trag obrade nema u njemu?

A ako konkretnih dokaza nema, kako ćeš od toga napraviti turističku atrakciju? "Dođite ljudi da vidite ono za šta mi vjerujemo da je neko sagradio, iako niti izgleda tako, niti imamo dokaze". To je ono što sada imamo u tim "tunelima". Kao kod Međugorja, "zidove" vide samo oni koji vjeruju u njih.

Možeš se 100% neslagati sa naukom i "ubuđalim naučnicima" (što uostalom pokazuje tipičan prezir prema nauci koji ima i Osmanagić i njegovi ljudi), ali da bi progurao svoje tvrdnje, i dalje ti treba konkretan dokaz, a ne vjera da "tamo ima nešto".
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3609 Re: Bosanska dolina piramida

Post by high_volume »

tranquil wrote: 26/07/2021 15:15
high_volume wrote: 26/07/2021 15:10

Već neko vrijeme, rasprava se vodi o tunelima, ne o "piramidama", Sunca ili Mjeseca. Shvatio si tunele na osnovi piramida, ili ja tebe nisam shvatio :?
Očito me nisi shvatio.

Čovjek je imao tvrdnju o piramidama. Nije ju dokazao. Bio sam ipak tamo i svojim olima se uvjerio da je ono brdo.

Sada isti čovjek ima slične tvrdjne o tunelima. Zbog lošeg prvog iskustva, ovaj put neću odmah otići i lično provjeravati, nego ću sačekati da nova navodna otkrića validira neko kome referenca nije "dobro igra tenisa" niti mu je objašnjenje "ovo je izgradila nepoznata civilizacija ljudi" a bez da ima i jedan jedini trag vještačke obrade materijala u "tunelima".
Meni se čini da ti čekaš graditelje da se pojave i objasne tunele i te piramidalne oblike... Možda ni njima ne bi vjerovao :-)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3610 Re: Bosanska dolina piramida

Post by tranquil »

high_volume wrote: 26/07/2021 15:41
tranquil wrote: 26/07/2021 15:15

Očito me nisi shvatio.

Čovjek je imao tvrdnju o piramidama. Nije ju dokazao. Bio sam ipak tamo i svojim olima se uvjerio da je ono brdo.

Sada isti čovjek ima slične tvrdjne o tunelima. Zbog lošeg prvog iskustva, ovaj put neću odmah otići i lično provjeravati, nego ću sačekati da nova navodna otkrića validira neko kome referenca nije "dobro igra tenisa" niti mu je objašnjenje "ovo je izgradila nepoznata civilizacija ljudi" a bez da ima i jedan jedini trag vještačke obrade materijala u "tunelima".
Meni se čini da ti čekaš graditelje da se pojave i objasne tunele i te piramidalne oblike... Možda ni njima ne bi vjerovao :-)
Tragovi rada graditelja tunela bi bili dovoljan dokaz. Ako su to zidovi nastali svjesnim radom (ne smijem više ni reći "radom ljudi" jer je lista potencijalnih graditelja nešto šira), onda valjda postoje neki tragovi obrade, kao u svakoj vještačkoj tvorevini.

Što se tiče piramidalnog oblika brda, viđao sam i pravilnija brda. Opet, da je bilo šta iskopano što liči na stranu gigantskog vještačkog pravilnog (piramidalnog) objekta, bilo bi sjajan dokaz. To se nažalost nije desilo, tako da jedini dokaz ostaje i dalje brdo koje je, pazi čuda, zašiljeno prema vrhu.

Više puta sam rekao šta je dokaz, i to nisu neke nerealne stvari, ali izgleda da je lakše fantazirati o tome da očekujem ili tobogane ili graditelje lično, nego se suočiti sa činjenicom da je konkretni dokaz puno jednostavniji, ali čak i takvog dokaza - nema.
mogorjelo17
Posts: 8
Joined: 17/07/2021 21:33

#3611 Re: Bosanska dolina piramida

Post by mogorjelo17 »

Ovako, dio tunela Ravne su vjerovatno predrimskih, Rimskih i/ili srednjovjekovni rudnici. To potvrdjuju artifakti koji su se pronasli u tunelima, procitajte sve od strane 28 ovdje https://drive.google.com/file/d/0B67VIN ... Qh9SQc-0Pw a od strane 45 ovdje http://piramidasunca.ba/images/banners/ ... 8-2019.pdf. Neke tunele je Semir sam odkopavao. Stavise, Semir je skoro sve tunele povecao tako da budu povoljni turistima za hodati (pogledajte kako je izgledao K1-megalit nekoliko dana nakon pronalaska: http://circulartimes.net/DSCF7388.JPG ili na primjer jedan od tunela: http://circulartimes.net/DSCF7393.JPG). Nema bukvalno nikavih dokaza da ovih tuneli imaju ikvake veze sa ''piramidama.'' Davno bi se potvrdilo da imaju. U knjizi ''Visoko i okolina kroz istoriju'' pise isto da je u Visokom bilo rudnika - i to jos u blizini danasnjih Semirovih tunela - tako da ovo nista nije novo.
Last edited by mogorjelo17 on 26/07/2021 22:11, edited 1 time in total.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#3612 Re: Bosanska dolina piramida

Post by tranquil »

Šta reći, osim "nisam iznenađen".
mogorjelo17
Posts: 8
Joined: 17/07/2021 21:33

#3613 Re: Bosanska dolina piramida

Post by mogorjelo17 »

Oprostite, nisam ubacio drugi izvjestaj. Sada treba sve biti u redu.
mogorjelo17
Posts: 8
Joined: 17/07/2021 21:33

#3614 Re: Bosanska dolina piramida

Post by mogorjelo17 »

Evo dobrog primjera kako Semir kopa neke tunele (od 7:47): https://www.youtube.com/watch?v=6IxAp5O-Kl8
User avatar
thekupus
Posts: 6788
Joined: 25/06/2011 22:38

#3615 Re: Bosanska dolina piramida

Post by thekupus »

mogorjelo17 wrote: 26/07/2021 21:33 Ovako, dio tunela Ravne su vjerovatno predrimskih, Rimskih i/ili srednjovjekovni rudnici. To potvrdjuju artifakti koji su se pronasli u tunelima, procitajte sve od strane 28 ovdje https://drive.google.com/file/d/0B67VIN ... Qh9SQc-0Pw a od strane 45 ovdje http://piramidasunca.ba/images/banners/ ... 8-2019.pdf. Neke tunele je Semir sam odkopavao. Stavise, Semir je skoro sve tunele povecao tako da budu povoljni turistima za hodati (pogledajte kako je izgledao K1-megalit nekoliko dana nakon pronalaska: http://circulartimes.net/DSCF7388.JPG ili na primjer jedan od tunela: http://circulartimes.net/DSCF7393.JPG). Nema bukvalno nikavih dokaza da ovih tuneli imaju ikvake veze sa ''piramidama.'' Davno bi se potvrdilo da imaju. U knjizi ''Visoko i okolina kroz istoriju'' pise isto da je u Visokom bilo rudnika - i to jos u blizini danasnjih Semirovih tunela - tako da ovo nista nije novo.
jbt pa oni nalaze stvarne arheološke nalaze, samo ne pričaju puno o tome jer se ne uklapa o gluposti o 60 000 godina starosti
pa samo ova butmirska keramika je osnov da im se zatvori teren i da se uvedu stvarni arheolozi
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3616 Re: Bosanska dolina piramida

Post by high_volume »

mogorjelo17 wrote: 26/07/2021 21:33 Ovako, dio tunela Ravne su vjerovatno predrimskih, Rimskih i/ili srednjovjekovni rudnici. To potvrdjuju artifakti koji su se pronasli u tunelima, procitajte sve od strane 28 ovdje https://drive.google.com/file/d/0B67VIN ... Qh9SQc-0Pw a od strane 45 ovdje http://piramidasunca.ba/images/banners/ ... 8-2019.pdf. Neke tunele je Semir sam odkopavao. Stavise, Semir je skoro sve tunele povecao tako da budu povoljni turistima za hodati (pogledajte kako je izgledao K1-megalit nekoliko dana nakon pronalaska: http://circulartimes.net/DSCF7388.JPG ili na primjer jedan od tunela: http://circulartimes.net/DSCF7393.JPG). Nema bukvalno nikavih dokaza da ovih tuneli imaju ikvake veze sa ''piramidama.'' Davno bi se potvrdilo da imaju. U knjizi ''Visoko i okolina kroz istoriju'' pise isto da je u Visokom bilo rudnika - i to jos u blizini danasnjih Semirovih tunela - tako da ovo nista nije novo.
A koja je ruda iskopavana?
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#3617 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Revolucionar ★ »

U neposrednoj blizini "piramide" je nedavno otkopano stvarno arheolosko nalaziste iz rimskog perioda ( https://www.klix.ba/magazin/kultura/u-v ... /201016073 ). Iz razgovora s ljudima koji su radili na ovom projektu, u tom podrucju je po svim prilikama negdje postojao i rimski objekt za pecenje crijepa i slicnog materijala. Ako je sudit po pronalascima i pisanim izvorima, u tom podrucju su na nekoliko mjesto obitavale i rimske straze. Obzirom na poziciju brda za koje se tvrdi da je piramida, nije iskljuceno da na istom postoje rimski artefakti. Tim i mogucnost da su tuneli mozda bili iskopovani u tom periodu, i vadjena ruda iz istih. Realna opcija je i da su tuneli samo supljine koje je uzrokovao vodeni tok, jer se i u samim tunelima nailazi na vodu, a ista tece i pored parka koji su sagradili.

Steta je sto se stvarna historijska nalazista u Visokom zanemaruju i stavljaju u drugi plan. Koliko vas van Visokog zapravo zna da je na "vrhu" piramide tvrdjava starog grada Visokog, da je samo par kilometara od tunela arheolosko nalaziste Mile sa sabornom crkvom i jednim od najbogatijih artefaktima podrucja u drzavi, da u naselju Okolisce postoje neolitska naselja pored utvrde rijeke Bosne, o nebrojenim nekropolama stecaka, ostacima rimskog prisustva itd itd.

Kakav je urbicid pocinjen na nalazistu Mile, koje je presjeceno prugom, i dvjema cestama, od cega zadnji put prije par godina, pri cemu su iskopani srednjevjekovni skeleti i odredjeni broj artefakata. Podrucje zapusteno, osim simbolicne posjete gradske uprave jednom godisnje, zbijeno na ostatke temelja crkve, svakodnevno desekrirano nebrigom mjestana. O starom gradu na vrhu Visocice ne treba trosit ni rijeci. Ne moze se doci do istog normalnim usponom, nego groz sumu, granje i otpad. Podrucje niti je obezbijedjeno, niti kontrolisano. Piramidioti na istom vrse proslave solsticija, meditiraju i skacu sa zidine na zidinu. Za to vrijeme kvazinaucni projekat dobija sve moguce ustupke, od podrske svih nivoa vlasti, asfaltiranja, ciscenja, uredjenja mobilijara i sta sve ne. Prokleta drzava jednostavno.

Ako ne ulazimo u srz jel piramida ili nije, fantastican je primjer javno-privatnog partnerstva i jednog turistickog proizvoda. Steta je samo sto ono dokazano i ono sto nam je identitet sutamo u coskove i zapisavamo
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#3618 Re: Bosanska dolina piramida

Post by studiorum_tuzlaensis »

Garant ruda adamantija, ima u XMenu :)
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#3619 Re: Bosanska dolina piramida

Post by broj dva »

studiorum_tuzlaensis wrote: 30/07/2021 00:29 Garant ruda adamantija, ima u XMenu :)
Unobtainium i to.ljekovit, pun negativnih iona.
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#3620 Re: Bosanska dolina piramida

Post by belfy »

high_volume wrote: 30/07/2021 00:23
mogorjelo17 wrote: 26/07/2021 21:33 Ovako, dio tunela Ravne su vjerovatno predrimskih, Rimskih i/ili srednjovjekovni rudnici. To potvrdjuju artifakti koji su se pronasli u tunelima, procitajte sve od strane 28 ovdje https://drive.google.com/file/d/0B67VIN ... Qh9SQc-0Pw a od strane 45 ovdje http://piramidasunca.ba/images/banners/ ... 8-2019.pdf. Neke tunele je Semir sam odkopavao. Stavise, Semir je skoro sve tunele povecao tako da budu povoljni turistima za hodati (pogledajte kako je izgledao K1-megalit nekoliko dana nakon pronalaska: http://circulartimes.net/DSCF7388.JPG ili na primjer jedan od tunela: http://circulartimes.net/DSCF7393.JPG). Nema bukvalno nikavih dokaza da ovih tuneli imaju ikvake veze sa ''piramidama.'' Davno bi se potvrdilo da imaju. U knjizi ''Visoko i okolina kroz istoriju'' pise isto da je u Visokom bilo rudnika - i to jos u blizini danasnjih Semirovih tunela - tako da ovo nista nije novo.
A koja je ruda iskopavana?
a tebe to interesuje zbog?
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3621 Re: Bosanska dolina piramida

Post by detroit-mercy »

thekupus wrote: 30/07/2021 00:10
mogorjelo17 wrote: 26/07/2021 21:33 Ovako, dio tunela Ravne su vjerovatno predrimskih, Rimskih i/ili srednjovjekovni rudnici. To potvrdjuju artifakti koji su se pronasli u tunelima, procitajte sve od strane 28 ovdje https://drive.google.com/file/d/0B67VIN ... Qh9SQc-0Pw a od strane 45 ovdje http://piramidasunca.ba/images/banners/ ... 8-2019.pdf. Neke tunele je Semir sam odkopavao. Stavise, Semir je skoro sve tunele povecao tako da budu povoljni turistima za hodati (pogledajte kako je izgledao K1-megalit nekoliko dana nakon pronalaska: http://circulartimes.net/DSCF7388.JPG ili na primjer jedan od tunela: http://circulartimes.net/DSCF7393.JPG). Nema bukvalno nikavih dokaza da ovih tuneli imaju ikvake veze sa ''piramidama.'' Davno bi se potvrdilo da imaju. U knjizi ''Visoko i okolina kroz istoriju'' pise isto da je u Visokom bilo rudnika - i to jos u blizini danasnjih Semirovih tunela - tako da ovo nista nije novo.
jbt pa oni nalaze stvarne arheološke nalaze, samo ne pričaju puno o tome jer se ne uklapa o gluposti o 60 000 godina starosti
pa samo ova butmirska keramika je osnov da im se zatvori teren i da se uvedu stvarni arheolozi
Bio neki dan i na piramidama :mrgreen: i u tunelima :mrgreen:, realno, ono je cista zajebancija al hajde, nek neko ima makar malo koristi.
U isto vrijeme potrefio se da gledam i neku emisiju koju vodi Osmanagic (negdje u Africi bio), lik nije u vinklo, ona pricu bi bolje sastavio klinac of 10 godina, ko nam sve po televiziji vodi emisije naucnog sadrzaja :-)
User avatar
oldtajmer
Posts: 4868
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#3622 Re: Bosanska dolina piramida

Post by oldtajmer »

cvjeta cvijece u nase preduzece :izet:

detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3623 Re: Bosanska dolina piramida

Post by detroit-mercy »

oldtajmer wrote: 30/08/2021 15:29 cvjeta cvijece u nase preduzece :izet:

Al je treba (vodic) rekla da se samo jedan cep razmuti u litru obicne vode :mrgreen: valjda im bilo ofirno prodavati obicnu vodu tako skupo pa izmislili da se moze razumcivati, ko da je sok na razmucivanje :mrgreen: Efekat isti :skoljka:
User avatar
oldtajmer
Posts: 4868
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#3624 Re: Bosanska dolina piramida

Post by oldtajmer »

detroit-mercy wrote: 30/08/2021 19:14
oldtajmer wrote: 30/08/2021 15:29 cvjeta cvijece u nase preduzece :izet:

Al je treba (vodic) rekla da se samo jedan cep razmuti u litru obicne vode :mrgreen: valjda im bilo ofirno prodavati obicnu vodu tako skupo pa izmislili da se moze razumcivati, ko da je sok na razmucivanje :mrgreen: Efekat isti :skoljka:
semirov patent "negativni joni na razmucivanje" :lol:
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3625 Re: Bosanska dolina piramida

Post by zubi »

https://ba.n1info.com/regija/u-zagrebu- ... osmanagic/

Semir Osmanagić, koji se obrati preko video linka, prisutnima je poručio kako je “naše pravo da dišemo čisti zrak i sami određujemo što unosimo u svoje tijelo”.

“Nacistička Njemačka je usvojila više od 1.500 antižidovskih mjera i zakona, kojima se zabranjivalo kretanje Židovima, da putuju željeznicom, avionom, autobusima, da studiraju medicinu, da kupuju u trgovinama, da se bave sportom…”, rekao je Osmaganić.

“Mislili smo da nakon suđenja u Nuernergu ovakvih događanja u budućnosti više neće biti. Nažalost danas 85 godina kasnije, u svakom kutku planete, ove se mjere primjenjuju različitim intenzitetom”, rekao je Osmanagić, dodavši kako se “nikad u povijesti nije dogodilo da se tako krše ljudska prava na svih šest kontinenata”.


Znaci, kreten.
Post Reply