Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3451 Re: Bosanska dolina piramida

Post by spinel_ »

banjaluka078 wrote: 14/06/2021 15:28
thekupus wrote: 14/06/2021 14:45 Stoljećima ljudi stružu prah sa stećaka vjerujući da će im razmućen u vodi pomoći da izliječe neku bolest koju imaju. Pa koliko dugo ljudi idu u Djevojačku pećinu u Kladnju i vjeruju da im voda iz te pećine liječi bolesti. Hiljadu je sličnih primjera iz cijele Bosne (a stotine hiljada iz cijelog svijeta), jer ljudima treba nešto u što će vjerovati kad počnu gubiti nadu. Podcjenjujemo moć autosugestije, za koju brojna istraživanja govore da može biti snažna koliko i medicina.

Uz to, skloniti se iz naših prljavih gradova sa zrakom prepunim olova i drugih otrova, i otići u prirodu u kojoj nema ni auta, ni kamiona, ni dimnjaka željezara, naravno da će se naš organizam bolje osjećati. I tuneli, kakvog god da su porijekla (a nisu arheološkog) sigurno imaju drugačiji zrak nego onaj koji dišemo svakog dana. To, u kombinaciji sa uvjerenošću u njegovaljekovita svojstva, jasno da će kod velikog broja ljudi izazvati pozitivne reakcije!
Ništa od tog ipak ne opravdava laži o piramidama. Nek to sve predstavlja kao ljekoviti park, netaknutu prirodu, posebnu energiju čistog zraka, zemlje i vode, ali ne može uvlačiti arheologiju u to jer jednostavno nema osnove.
I za ljekoviti park bi mu trebao dokaz i dozvola, ali da...neka napiše "zabavni park", naplaćuje ulaz, pušta ih da hodaju bosi po kamenju i još im uzima lovu za to, neka radi šta hoće, ali neka izostavi ljekovitost i arheologiju iz naziva.
Nigdje nikad nije rekao da je ljekoviti park i da lijeci ljude. Cak stalno govori ljudima da ne daje nikakve garancije niti da lijeci!
I ne znam sta vama smeta to sve pa visite na ovoj temi i to vazda stalno jedni te isti likovi kao drugima "otvaraju oci".
Samo se za tunele naplacuje ulaz ostalo je sve slobodna povrsina.
Pricate stvari o kojima pojma nemate niti ste se ikad susretali sa istim.
I mogla bi mi objasniti taj placebo na primjeru bacanja pumpice nakon 30 godina?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24393
Joined: 08/09/2005 20:08

#3452 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

banjaluka078 wrote: 14/06/2021 15:28 I za ljekoviti park bi mu trebao dokaz i dozvola, ali da...neka napiše "zabavni park", naplaćuje ulaz, pušta ih da hodaju bosi po kamenju i još im uzima lovu za to, neka radi šta hoće, ali neka izostavi ljekovitost i arheologiju iz naziva.
Pa dobro. Ne mora imati dozvolu za ljekoviti park. Recimo, niko nece onom Arapu traziti da ima specijalnu dozvolu sto je renovirao hotel na Igmanu.

Jedino ako ne pronadju piramidu na Igmanu. :D
spinel_ wrote: 14/06/2021 15:49
Nigdje nikad nije rekao da je ljekoviti park i da lijeci ljude. Cak stalno govori ljudima da ne daje nikakve garancije niti da lijeci!
I ne znam sta vama smeta to sve pa visite na ovoj temi i to vazda stalno jedni te isti likovi kao drugima "otvaraju oci".
Samo se za tunele naplacuje ulaz ostalo je sve slobodna povrsina.
Pricate stvari o kojima pojma nemate niti ste se ikad susretali sa istim.
I mogla bi mi objasniti taj placebo na primjeru bacanja pumpice nakon 30 godina?
https://www.zv.hr/press-10/press-inform ... amida/8618
SEMIR OSMANAGIĆ "LJEKOVITA ENERGIJA BOSANSKIH PIRAMIDA"
Danas u 17.00 sati počinje 13. po redu HUPED-ov kongres "Znanstveni dokazi u nekonvencionalnoj medicini".

Prvo predavanje održat će dr.sc. Semir Osmanagić na temu "Ljekovita energija bosanskih piramida".
Mozda ovi lazu?

Mada. Mozda nije park ljekovit. Vec je energija piramida ljekovita, ne "park".
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#3453 Re: Bosanska dolina piramida

Post by ¤ jelena ¤ »

Nego, kako nas u školi nikad nisu učili da su one egipatske piramide ljekovite. Sam nako, ko budale, ljudi odu tamo pa se dive njihovoj veličini i načinu izgradnje. Ya blesavog svijeta.

I kae čudo....kakvo je to čudo kad ne liječi. :?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3454 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

spinel_ wrote: 14/06/2021 15:49 Nigdje nikad nije rekao da je ljekoviti park i da lijeci ljude. Cak stalno govori ljudima da ne daje nikakve garancije niti da lijeci!
I ne znam sta vama smeta to sve pa visite na ovoj temi i to vazda stalno jedni te isti likovi kao drugima "otvaraju oci".
Samo se za tunele naplacuje ulaz ostalo je sve slobodna povrsina.
Pricate stvari o kojima pojma nemate niti ste se ikad susretali sa istim.
I mogla bi mi objasniti taj placebo na primjeru bacanja pumpice nakon 30 godina?

Bukvalno ima dio sajta pod nazivom ljekovitost: http://piramidasunca.ba/bs/ljekovitost-tunela.html

Ne znam zašto neko "baci" pumpicu niti znam za takav slučaj. Možda zato što je došao na čist vazduh i pluća mu rade bolje u prirodi nego negdje na asfaltu i u prašini. Jesi li potražio čovjeka poslije pola godine da vidiš je li je vratio u upotrebu?
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3455 Re: Bosanska dolina piramida

Post by spinel_ »

banjaluka078 wrote: 14/06/2021 19:45
spinel_ wrote: 14/06/2021 15:49 Nigdje nikad nije rekao da je ljekoviti park i da lijeci ljude. Cak stalno govori ljudima da ne daje nikakve garancije niti da lijeci!
I ne znam sta vama smeta to sve pa visite na ovoj temi i to vazda stalno jedni te isti likovi kao drugima "otvaraju oci".
Samo se za tunele naplacuje ulaz ostalo je sve slobodna povrsina.
Pricate stvari o kojima pojma nemate niti ste se ikad susretali sa istim.
I mogla bi mi objasniti taj placebo na primjeru bacanja pumpice nakon 30 godina?
Bukvalno ima dio sajta pod nazivom ljekovitost: http://piramidasunca.ba/bs/ljekovitost-tunela.html

Ne znam zašto neko "baci" pumpicu niti znam za takav slučaj. Možda zato što je došao na čist vazduh i pluća mu rade bolje u prirodi nego negdje na asfaltu i u prašini. Jesi li potražio čovjeka poslije pola godine da vidiš je li je vratio u upotrebu?

Znam samo da bukvalno u svojim intervjuima nikad nije govorio dodjite i izlijecite se, mi lijecimo i sl.

A o bacanju pumpice nakon toliko godina je pisao kolega @Nivelacija na ovom forumu i njegov blizi slucaj. Ne vidim razloga zasto bi lagao i ne znam kako bi to mogao biti placebo ali bas nikako.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3456 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

spinel_ wrote: 14/06/2021 20:05
Znam samo da bukvalno u svojim intervjuima nikad nije govorio dodjite i izlijecite se, mi lijecimo i sl.

A o bacanju pumpice nakon toliko godina je pisao kolega @Nivelacija na ovom forumu i njegov blizi slucaj. Ne vidim razloga zasto bi lagao i ne znam kako bi to mogao biti placebo ali bas nikako.
Ne govori da liječi, ali komotno drži predavanje na temu "Ljekovita energija bosanskih piramida". Interesantno.
User avatar
konektovan
Posts: 40073
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3457 Re: Bosanska dolina piramida

Post by konektovan »

I doktori liječe, pa ne garantuju da ce izliječiti ..
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#3458 Re: Bosanska dolina piramida

Post by irac300 »

¤ jelena ¤ wrote: 14/06/2021 16:58 Nego, kako nas u školi nikad nisu učili da su one egipatske piramide ljekovite. Sam nako, ko budale, ljudi odu tamo pa se dive njihovoj veličini i načinu izgradnje. Ya blesavog svijeta.

I kae čudo....kakvo je to čudo kad ne liječi. :?
Nije isti tip piramide. Ove u Egiptu su služile kao dokovi za svemirske brodove. Ima u filmu i seriji Stargate, fino prikazano.
User avatar
thekupus
Posts: 6787
Joined: 25/06/2011 22:38

#3459 Re: Bosanska dolina piramida

Post by thekupus »

konektovan wrote: 14/06/2021 20:14 I doktori liječe, pa ne garantuju da ce izliječiti ..
Doktori imaju minimalno 6 godina vrlo rigorozne i obimne edukacije, i to prije specijalizacije...
Semir od medicinskog obrazovanja ima "vidi što je ovaj zrak čist, to je garant dobro za tijelo"
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3460 Re: Bosanska dolina piramida

Post by zubi »

Ko rece da ovaj ublehas vise ne govori o piramidama, nego samo o energiji i zracenju??

Evo ga frisak intervju Objavljeno: 16.03.2021, piramide su alive and kicking

https://www.in-portal.hr/in-portal-news ... u-povijest

Zanmljive su mu generalno opservacije i o drugim piramidama:

Mi smo pioniri u svijetu u izučavanju svrhe piramida, odbacujući bajkice da su egipatske piramide gradile desetine tisuća robova kao grobnice faraona, a latinoameričke kao mjesta žrtvovanja. Najveće, najstarije i superiorne piramide bile su energetske mašine koje su davale čistu i besplatnu energiju, vrlo specifične frekvencije elektromagnetizma, električnih polja, orgonske energije, ultrazvuka i negativne ionizacije, koje su imale funkcije komunikacija na velike daljine, beneficije po čovjekovo zdravlje, dug život, imunitet, unapređenje molekularne strukture vode i hrane, čišćenje zraka, unapređenje bioenergetskog omotača (aure) oko tijela, razvoja duhovnih čula koja su omogućavala razvoj svih mentalnih potencijala do maksimuma.

Sve ono što nam je u životu bitno donosile su energije piramida. Ako nas danas arheolozi i egiptolozi ne razumiju (jer ih nitko ne uči o stvarnoj svrsi piramida u školama), za 20 ili 50 godina će ići našim stopama. Stoga odgovor na vaše pitanje ‘da li postoje tzv. bosanske piramide’ je vrlo jasan: nema takozvanih piramida, ali ima drevni piramidalni kaompleks u Visokom.


:lol: :lol: :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3461 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Velkoski »

čojek osvojio RG nakon boravka u Visokom pa vi vi'te.

ako cijelo Visoko može uzeti keš na ovom nemam razloga da ne podržavam i nekakvu misterioznu energiju i piramidu. Ljudi vjeruju i u veće gluposti, a od ovog makar neko u ovoj državi može zaraditi :D

usput otvoriti i tenisku akademiju na dnu piramide :thumbup:
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3462 Re: Bosanska dolina piramida

Post by arman1 »

Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 24393
Joined: 08/09/2005 20:08

#3463 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Haris.ba »

arman1 wrote: 14/06/2021 21:26 Image
Koliko cemo cekati da barem ivicu otkopamo u Visokom?
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3464 Re: Bosanska dolina piramida

Post by arman1 »

Haris.ba wrote: 14/06/2021 21:30
arman1 wrote: 14/06/2021 21:26 Image
Koliko cemo cekati da barem ivicu otkopamo u Visokom?
Kakvi smo bar dva vijeka.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3465 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

Velkoski wrote: 14/06/2021 20:55 čojek osvojio RG nakon boravka u Visokom pa vi vi'te.
"Čojek" osvojio RG nakon skoro 3 decenije treninga i desetina godina igranja na turnirima vrhunskog ranga. Strašno je onakvog sportistu svesti na nivo "napunio se u Visokom". Trening i znoj, ne hodanje po Semirovom kamenju.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#3466 Re: Bosanska dolina piramida

Post by banjaluka078 »

Haris.ba wrote: 14/06/2021 21:30 Koliko cemo cekati da barem ivicu otkopamo u Visokom?
Čekaj prvo da je volonteri naprave.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#3467 Re: Bosanska dolina piramida

Post by belfy »

Nivelacija wrote: 13/06/2021 23:32 Ko nije bio u piramidi neka ne komentarise.

To sto sam dozivio je 10 x jace od Novakovog dozivljaja.
onda reket u ruke i da te do godine slavimo, a i jos vise promovisemo piramide.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3468 Re: Bosanska dolina piramida

Post by muha_sa »

Covjek-najbolji svjetski teniser svih vremena dolazio i dolazit ce u Visoko i šta vas briga u šta ON vjeruje i šta ON misli o tom nekom kamenju i tunelima.
Treba da nam je cast što takav igrac posjeti jedno malo mjesto u Bosni i Hercegovini i ENDE.


Il cete kazat da mu je Semir uvalio par milja maraka ne bil izreklamiro nekakve tunele i nekakvo kamenje :?

Znam ja nas jebo nas :-)
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#3469 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Challenger_ »

muha_sa wrote: 14/06/2021 22:17 Covjek-najbolji svjetski teniser svih vremena dolazio i dolazit ce u Visoko i šta vas briga u šta ON vjeruje i šta ON misli o tom nekom kamenju i tunelima.
Treba da nam je cast što takav igrac posjeti jedno malo mjesto u Bosni i Hercegovini i ENDE.


Il cete kazat da mu je Semir uvalio par milja maraka ne bil izreklamiro nekakve tunele i nekakvo kamenje :?

Znam ja nas jebo nas :-)
:kiss:


Neka narod živi i radi, a što se tiče enormne količine negativnih jona u tunelu, lično se uvjerio.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72572
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3470 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Velkoski »

banjaluka078 wrote: 14/06/2021 22:10
Velkoski wrote: 14/06/2021 20:55 čojek osvojio RG nakon boravka u Visokom pa vi vi'te.
"Čojek" osvojio RG nakon skoro 3 decenije treninga i desetina godina igranja na turnirima vrhunskog ranga. Strašno je onakvog sportistu svesti na nivo "napunio se u Visokom". Trening i znoj, ne hodanje po Semirovom kamenju.
nije to bitno, osvojio je jer je bio u Visokom.
User avatar
konektovan
Posts: 40073
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3471 Re: Bosanska dolina piramida

Post by konektovan »

banjaluka078 wrote: 14/06/2021 22:11
Haris.ba wrote: 14/06/2021 21:30 Koliko cemo cekati da barem ivicu otkopamo u Visokom?
Čekaj prvo da je volonteri naprave.
Pa hebemu vraga, i one u Egiptu su napravili...i ove ce.. :mrgreen:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3472 Re: Bosanska dolina piramida

Post by spinel_ »

banjaluka078 wrote: 14/06/2021 22:10
Velkoski wrote: 14/06/2021 20:55 čojek osvojio RG nakon boravka u Visokom pa vi vi'te.
"Čojek" osvojio RG nakon skoro 3 decenije treninga i desetina godina igranja na turnirima vrhunskog ranga. Strašno je onakvog sportistu svesti na nivo "napunio se u Visokom". Trening i znoj, ne hodanje po Semirovom kamenju.
"Cojek" ima 34 godine i jedan je od rijetkih koji u tim godinama "melje" protivnike. Jedan je od rijetkih koji s 30+ godina ima najvise GS titula. Dvije je samo osvojio u 34 godini.
Zasto ostali teniseri padaju nakon 30 godine a on sa 34 jos bolji?
Garant nisu dovoljno trenirali. Jah.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3473 Re: Bosanska dolina piramida

Post by muha_sa »

Challenger_ wrote: 14/06/2021 22:21
muha_sa wrote: 14/06/2021 22:17 Covjek-najbolji svjetski teniser svih vremena dolazio i dolazit ce u Visoko i šta vas briga u šta ON vjeruje i šta ON misli o tom nekom kamenju i tunelima.
Treba da nam je cast što takav igrac posjeti jedno malo mjesto u Bosni i Hercegovini i ENDE.


Il cete kazat da mu je Semir uvalio par milja maraka ne bil izreklamiro nekakve tunele i nekakvo kamenje :?

Znam ja nas jebo nas :-)
:kiss:


Neka narod živi i radi, a što se tiče enormne količine negativnih jona u tunelu, lično se uvjerio.
Vjeruj mi da NIKAD nisam bio ni blizu nit imam namjeru otic :-) Samo ne mogu a da se ne ibretim otkud ovoliko negative :-) Ne pada mi na pamet tvrdit da ima il nema energije, al mi je cast da je najbolji reket SVIJETA bio gost mog grada i jednog Visokog--samim tim je promoviso i Visoko, Sarajevo a bogme i BiH i veliko mu HVALA na tome
:kiss:
User avatar
drugtito2011
Posts: 2885
Joined: 01/08/2011 18:45

#3474 Re: Bosanska dolina piramida

Post by drugtito2011 »

muha_sa wrote: 14/06/2021 22:26
Challenger_ wrote: 14/06/2021 22:21
muha_sa wrote: 14/06/2021 22:17 Covjek-najbolji svjetski teniser svih vremena dolazio i dolazit ce u Visoko i šta vas briga u šta ON vjeruje i šta ON misli o tom nekom kamenju i tunelima.
Treba da nam je cast što takav igrac posjeti jedno malo mjesto u Bosni i Hercegovini i ENDE.


Il cete kazat da mu je Semir uvalio par milja maraka ne bil izreklamiro nekakve tunele i nekakvo kamenje :?

Znam ja nas jebo nas :-)
:kiss:


Neka narod živi i radi, a što se tiče enormne količine negativnih jona u tunelu, lično se uvjerio.
Vjeruj mi da NIKAD nisam bio ni blizu nit imam namjeru otic :-) Samo ne mogu a da se ne ibretim otkud ovoliko negative :-) Ne pada mi na pamet tvrdit da ima il nema energije, al mi je cast da je najbolji reket SVIJETA bio gost mog grada i jednog Visokog--samim tim je promoviso i Visoko, Sarajevo a bogme i BiH i veliko mu HVALA na tome
:kiss:
I na to sve pojavi se neki Švabo i kaže

“Novak crpi energiju iz posebnog ‘svetog brda’. Đoković je već nekoliko puta posjetio Visoko u Bosni i Hercegovini gdje se nalazi to ‘sveto brdo’. Nema sumnje da mu energija, za koju on kaže da tamo dobija, pomaže u ovakvim mečevima kao što je danas bilo protiv Tsitsipasa”, rekao je Becker tokom prijenosa.

Da li smo mogli dobiti bolju reklamu,a da nije priča o ratu?
Last edited by drugtito2011 on 14/06/2021 22:31, edited 1 time in total.
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#3475 Re: Bosanska dolina piramida

Post by zubi »

spinel_ wrote: 14/06/2021 22:23
banjaluka078 wrote: 14/06/2021 22:10
Velkoski wrote: 14/06/2021 20:55 čojek osvojio RG nakon boravka u Visokom pa vi vi'te.
"Čojek" osvojio RG nakon skoro 3 decenije treninga i desetina godina igranja na turnirima vrhunskog ranga. Strašno je onakvog sportistu svesti na nivo "napunio se u Visokom". Trening i znoj, ne hodanje po Semirovom kamenju.
"Cojek" ima 34 godine i jedan je od rijetkih koji u tim godinama "melje" protivnike. Jedan je od rijetkih koji s 30+ godina ima najvise GS titula. Dvije je samo osvojio u 34 godini.
Zasto ostali teniseri padaju nakon 30 godine a on sa 34 jos bolji?
Garant nisu dovoljno trenirali. Jah.
Nisu bili kod semira na tretmanu, naravno :D
Post Reply