Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#1 Bosanska dolina piramida

Post by nikad_vise »

Prije skoro 5 godina jedan Bosanceros koji je zalutao u Visoko je izrekao nesto sto ni jedan stanovnik BIH nije mogao nikada ni sanjati.."U BIH se nalaze najvece piramide na svijetu".Tih dana se stvorila ogromna euforija i mnogi od medija su mnogo prostora posvetili tvorcu ideje Bosanskih piramida.Kao po starom obicaju,kod vecina ljudi u BIH je skocila euforija do maksimuma a kako je vrijeme odmicalo ljudi su postali sve skepticniji.Valjda sto svima zvuci nemoguce da u jednoj drzavi kakva je BIH moze postojati takvo nesto.

S vremena na vrijeme su curile poneke aktivnosti sa pitamida i prica o tome bi trajala par dana a onda opet sve u pasivu.U medjuvremenu je Semirova fondacija radila punom parom i svakim sledecim obracanjem izvjestavala o novim otkricima.Od vremena kad je Semir Osmanagic prvi put rekao tu famoznu recenicu pa do danas,5 godina kasnije,mnoge stvari su se promjenile.

Tad cudesni Semir Osmanagic,uprkos brojnim sabotazama i zabranama,nije odustao od istrazivanja.Cijelo vrijeme sam posjecivao stranicu fondacije i redovno pratio vijesti i svaki put bi bio prijatno iznenadjen.Istrazivanje je sve vise napredovalo a potvrde Semirove teze o postojanju piramida svakim danom dobijale po jedan argument.

Vec duze vrijeme se na mnogim forumima vode polemike za i protiv piramida.Tako sam spletom okolnosti nasao ovu temu i na jednom hrvatskom forumu gdje tema ima preko 150 stranica rasprave i gdje se s vremena na vrijeme javljaju osobe koje zele i info o volontiranju i slicno.Zaista je cudno da mi na jednom od najjacih foruma u BIH i Balkanu uopste nismo u stanju da odrzavamo i pratimo aktivnosti oko ovog svega.Moderatori usljed necivilizacijskog ponasanja i pisanja su stalno prinudjeni da zakljucaju ovu temu i time uskrate jedno razumnu i objektivnu raspravu o ovom nasem fenomenu u BIH.

Spletom okolnosti,veceras sam imao priliku da pogledam njegovu emisiju na HRT 1 i covjek je sve argumentovano izlozio.I to me podstaklo da ponovo otvorim temu.

Ja bi zaista zelio da zamolim forumase koji nastoje ucestvovati u diskusiji da ne dovedu temu do zakljucavanja kao sto je to dosad bio slucaj..Razlika misljenja je normalna i onaj ko misli da ima neka kaze svoje argumente onaj ko misli da nema isto tako..samo bez niskih udaraca..

hvala!!
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#2 Re: Bosanska dolina piramida

Post by nikad_vise »

OSMANAGIĆ PRIMLJEN U RUSKU AKADEMIJU PRIRODNIH NAUKA
29.05.2009
Veliko priznanje Fondaciji
U Moskvi je 28. maja 2009. obavljena ceremonija prijema osnivača Fondacije “Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” Semira Osmanagića za inostranog člana Ruske Akademije prirodnih nauka (RANS). Ova institucija je jedna od najuglednijih naučnih ustanova u svijetu. U svom članstvu ima više od deset nobelovaca, te najuglednije profesore i inžinjere iz Rusije, Evrope i Amerike u oblasti prirodnih i humanitarnih nauka. Među njima je i 300 vrhunskih pronalazača u različitim naučnim disciplinama.

Doktorski kandidat Semir Osmanagić primljen je u članstvo Akademije na osnovu otkrića bosanskih piramida i prahistorijskog tunelskog kompleksa u Visokom te dosljedne primjene multidisciplinarnih naučnih metoda u ovom geo-arheološkom projektu.

Naučni tim Ruske Akademije prirodnih nauka obavio je detaljna geofizička, geohemijska i seizmička istraživanja na području Visokog, Vratnice i Zavidovića tokom 2007. i 2008. godine i o tome upoznao ruske akademike.

Ovo je veliko priznanje za dosadašnje napore svih istraživaca i saradnika Fondacije „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” te za Osmanagića osobno, koji je početkom 2009. primljen u članstvo Aleksandrijskog društva arheologa, a 2006. izabran za prvog počasnog građanina grada Visoko.
Tokom boravka u Akademiji, Osmanagić je predložio anagažovanje multidisciplinarnog ruskog tima u Bosanskoj dolini piramida za 2010. godinu.
rezultati Semirovog rada mozda nama i izgledaju smijesni al nekih ne izgledaju sigurno..osim sto je primljen u Rusku akademiju prirodnih nauka Semir je postao i pocasni clan Društva arheologa Aleksandrije.

Prije pocetka osporavanja ili potvrde ,volio bi da forumasi odvoje odredjeno vrijeme i steknu uvid na stranici fondacije:http://www.piramidasunca.ba
User avatar
jedaneska
Posts: 396
Joined: 24/11/2010 19:40

#3 Re: Bosanska dolina piramida

Post by jedaneska »

Davno, kad je Semir planirao ovu avanturu, nije znao da ce uskoro na Google pretrazivacu bilo kome biti moguce na obicnu frazu "pyramid like hill" za pola sekunde dobiti bezbroj slicica razno-raznih brda i brdascadi po citavoj planeti u obliku piramida. Ljudi bi trebali biti dobro besposleni i "besposleni" pa da krenu prekopavati sva trokutasta brda po svijetu :-)

Nema im broja, a nisu u Visokom:

Image
Image
Image
Image
Image

itd., itd., itd...
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#4 Re: Bosanska dolina piramida

Post by GOLFER »

A imaju li ova brda i mrezu podzemnih tunela ispod? Ili mozda imaju jasne rubove od kamenih blokova? ili imaju li mozda kamene blokove poredane jadan na drugi u svojim zidovima? Ako imaju onda svaka cast, ali sumnjam da imaju... i da dodam da li su strane ovih brda precizno odredjene i usmjerene na 4 strane svijeta?
User avatar
jedaneska
Posts: 396
Joined: 24/11/2010 19:40

#5 Re: Bosanska dolina piramida

Post by jedaneska »

GOLFER wrote:A imaju li ova brda i mrezu podzemnih tunela ispod? Ili mozda imaju jasne rubove od kamenih blokova? ili imaju li mozda kamene blokove poredane jadan na drugi u svojim zidovima? Ako imaju onda svaka cast, ali sumnjam da imaju... i da dodam da li su strane ovih brda precizno odredjene i usmjerene na 4 strane svijeta?
dajte te jasne rubove od kamenih blokova da ih vidimo, konačno
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#6 Re: Bosanska dolina piramida

Post by poznanik »

jedaneska wrote:
GOLFER wrote:A imaju li ova brda i mrezu podzemnih tunela ispod? Ili mozda imaju jasne rubove od kamenih blokova? ili imaju li mozda kamene blokove poredane jadan na drugi u svojim zidovima? Ako imaju onda svaka cast, ali sumnjam da imaju... i da dodam da li su strane ovih brda precizno odredjene i usmjerene na 4 strane svijeta?
dajte te jasne rubove od kamenih blokova da ih vidimo, konačno

http://www.piramidasunca.ba/ba/index.ph ... Itemid=112
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#7 Re: Bosanska dolina piramida

Post by nikad_vise »

BOSANAC NAJMLAĐI AKADEMIK RUSKE AKADEMIJE PRIRODNIH NAUKA: SEMIR OSMANAGIĆ JE PROMIJENIO SVIJET PIRA
24sata.info
22.12.2010
*** SPAM *** - UZBUDLJIV FEBRUAR U MINHENU, FRANKFURTU, KELNU I ŠTUTGARTU UPOTPUNIĆE VODEĆI SVJETSKI STRUČNJACI ZA PIRAMIDE, MEĐU KOJIMA SE NAŠAO I DR. SEMIR OSMANAGIĆ.
Zajedno sa Josephom Davidovitsem, Grahamom Hancockom i Chrisom Dunnom, Semir Osmanagić će u februaru u Minhenu, Frankfurtu, Kelnu i Štutgartu održati konferencije pod nazivom "Istraživači koji su zauvijek promijenili svijet piramida".
Ovi nekonvencionalni mislioci, koji ne zavise od službenih stajališta, pomjeraju naučnu misao iz ortodoksnih okvira - kažu njemački organizatori.

Dr. Joseph Davidovits iz Francuske stekao je svjetsku slavu analizom blokova sa Keopsove piramide 1979. godine kada je saopštio da je riječ o lijevanim, a ne klesanim blokovima. Egiptolozi i historičari ismijavali su ga zbog takvog stava sve dok nije dokazao da je bio u pravu. On je autor 25 knjiga o gradnji piramida i smatra se za vodećeg svjetskog stručnjaka. Doktorirao je hemiju u Njemačkoj, konsultant je u Europskoj uniji, osnivač je Instituta za geopolimere i dobitnik je najvišeg ordena francuske Vlade, prenosi San.

Britanac Graham Hancock nesumnjivo je najpopularniji svjetski autor i istraživač drevnih civilizacija. Sve njegove knjige su svjetski bestseleri. Prevedene su na 27 jezika i štampane u više od pet miliona primjeraka. Po njegovim knjigama su vodeće britanske i američke TV kuće snimile naučno-dokumentarne serijale koji su uticali na desetine miliona ljudi da prihvate stajališta o postojanju razvijenih civilizacija prije kraja zadnjeg ledenog doba.

Amerikanac Chris Dunn je sjajnom analizom Keopsove piramide opisanom u knjizi-bestseleru "Giza Power Plant", dokazao da je riječ o kompleksnom energetskom fenomenu, a ne grobnici faraona. U svojoj novoj knjizi o gradnji monumentalnih kipova u Egiptu, ovaj inžinjer s 33 godine iskustva, potvrđuje postojanje ekvivalenta laserske tehnologije i mašinske obrade, a ne ručnog klesanja radnika faraonske civilizacije, koji su imali samo jednostavne bakarne alate. Egiptolozi su vrlo uznemireni takvim tvrdnjama, jer im dvostoljetne tvrdnje zauvijek padaju u vodu.

Dr. Semir Sam Osmanagić pronašao je kompleks bosanskih piramida i prahistorijskog podzemnog labirinta u Visokom. Uprkos početnom masovnom skepticizmu i otporima, uspio je dokazati postojanje prvih evropskih piramida, najvećih i najstarijih na svijetu, sa najkvalitetnijim betonom koji prekriva Bosansku piramidu Sunca. Ugledni egipatski, ruski, francuski, italijanski i njemački naučnici podržali su ovo otkriće svojim analizama, a Osmanagić je postao najmlađi akademik ruske Akademije prirodnih nauka. U svojoj novoj knjizi "Sve piramide svijeta" nametnuo se i kao vodeći istraživač piramida na, do sada nedovoljno istraženim, lokalitetima Mauricijusa, Tenerifa, Kine, Hondurasa, Perua, Guatemale, Bolivije, Salvadora.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#8 Re: Bosanska dolina piramida

Post by nikad_vise »

Konferencija o piramidama odrzana u sarajevu 2008 godine..kao sto mozemo vidjeti svi oni koji ovo nazivaju nekakvom avanturom,treba da pogledaju i strucnjake koji su stali iza ovog projekta..od 2008 ova lista je jos puno veca..tako dragi moji Visocani imal neko da mijenja 2 duluma zemlje kraj piramide za kucu i stan u gracanici :D
U konferencijskoj dvorani sarajevskog hotela „Grand“ završena je petodnevna Prva međunarodna naučna konferencija o Bosanskoj dolini piramida. U Konferenciji su učestvovali stručnjaci iz Egipta, Saudijske Arabije, Kine, Rusije, Poljske, Velike Britanije, Mađarske, Austrije, Hrvatske, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Niz uglednih arheologa, geologa, fizičara, egiptologa, geofizičara, kemičara, planera, arhitekata, geodeta i drugih stručnjaka je prezentiralo nekoliko desetina svojih radova.
Komitet za preporuku u sastavu:


dr. Nabil Swelim, egiptolog i arheolog, predsjednik ICBP Konferencije
dr. Oleg Khavroshkin, geofizičar, predsjednik Naučnog komiteta ICBP Konferencije
dr. Alaa Shaheen, arheolog, dekan Arheološkog fakulteta Univerziteta u Kairu
dr. Hassan El-Saady, hisotričar, prodekan Fakulteta umjetnosti Univerziteta u Aleksandriji
dr. Anna Pazdur, fizičar, načelnik Laboratorije za radiokarbonska ispitivanja Silesijanskog univerziteta iz Gliwica iz Poljske
dr. Mona Haggag, arheolog, sekretar Asocijacije arheologa iz Aleksandrije, Egipat
dr. Ivan Šimatović, predsjednik Organizacijskog odbora ICBP Konferencije, Hrvatska
dr. Mostafa El-Abbadi, historičar i arheolog, savjetnik direktora Aleksandrijske biblioteke, Egipat
Chris Norman, planer iz Edinburgha, Velika Britanija
Semir Osmanagić, osnivač Fondacije „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca" i potpredsjednik ICBP Konferencije

formulirao je 28. augusta prijedlog zaključaka koji su svi učesnici ICBP Konferencije usvojili 29. augusta tokom plenarne sjednice.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#9 Re: Bosanska dolina piramida

Post by ultima_palabra »

@nikad_vise, preporučujem ti knjigu od Emira Imamovića "Tajna doline piramida", sve će ti se samo kazati :lol:
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#10 Re: Bosanska dolina piramida

Post by nikad_vise »

ultima_palabra wrote:@nikad_vise, preporučujem ti knjigu od Emira Imamovića "Tajna doline piramida", sve će ti se samo kazati :lol:
hvala..rado cu je procitati.jel imas mozda link za download ustedio bi mi vremena da ne trazim
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#11 Re: Bosanska dolina piramida

Post by ultima_palabra »

nikad_vise wrote:
ultima_palabra wrote:@nikad_vise, preporučujem ti knjigu od Emira Imamovića "Tajna doline piramida", sve će ti se samo kazati :lol:
hvala..rado cu je procitati.jel imas mozda link za download ustedio bi mi vremena da ne trazim
http://en.calameo.com/read/000381776efbffc4569e3
Ev ga, ne garantujem za kvalitet ;-)
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#12 Re: Bosanska dolina piramida

Post by nikad_vise »

ultima_palabra wrote:
nikad_vise wrote:
ultima_palabra wrote:@nikad_vise, preporučujem ti knjigu od Emira Imamovića "Tajna doline piramida", sve će ti se samo kazati :lol:
hvala..rado cu je procitati.jel imas mozda link za download ustedio bi mi vremena da ne trazim
http://en.calameo.com/read/000381776efbffc4569e3
Ev ga, ne garantujem za kvalitet ;-)
pa sejo iz zabranjenog pusenja mu pisao recenziju :mrgreen: ti bas uzivas mene zezati :D
ja kontam nesto ozbiljno bemu sumpor :D
da ne idem u off ev nesto konkretno..
U Zenici Je 23. decembra pronalazač bosanskih piramida dr. Semir Osmanagić održao predavanje o piramidama u svijetu i Bosanskoj dolini piramida. Ovaj put domaćin mu je bio Studentski centar Univerziteta u Zenici. U prisustvu gotovo polovine stanara Studentskog doma te građana Zenice, osnivač Fondacije “Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” je prisutne upoznao s novostima na arheološkim lokacijama u Visokom.

Na kraju predavanja je Osmanagić najavio i drugu Međunarodnu radnu akciju volontera “MRAV Bosanske piramide 2011” za koju već sada postoji veliki interes. U okviru predavanja promovirana je i nova knjiga dr. Osmanagića “Sve piramide svijeta”.
Dubrovnik će ponovo biti domaćin predstavljanju novosti iz Bosanske doline piramida. U velikoj dvorani hotela “Libertas-Rixos”, u nedjelju 9. januara 2011. u 19 sati pronalazač bosanskih piramida dr. Semir Osmanagić održat će predavanje na temu: “Piramide u svijetu i Bosanska dolina piramida”.

Ulaz je slobodan. Tokom večeri bit će predstavljena i nova knjiga dr. Osmanagića “Sve piramide svijeta”.

Komentar na promociju projekta iz 2009:
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#13 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

Pa do kad vise, pobogu?

Ovu polumrtvu kljusinu izgleda mlate jos samo oni zadnji zlonamjernici koji se jos uvijek nadaju ponekoj zaostaloj markici od ove prevare, i oni naivne neznalice koji su istoriju i geologiju "ucili" iz piskaranja samozvanih istrazivaca sto su do doktorskih zvanja stigli zahvaljujuci nepotizmu u nasoj "modernoj" rodovskoj zajednici a ocekuju budzetske novce uz pomoc korumpiranih politicara e koji bi ucinili sve (pa i ovo), samo da ih se bar jos jednom pred biracima spomene u novinama.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#14 Re: Bosanska dolina piramida

Post by minjonja »

haj dobro sto je sitna raja semiru povjerovala, ali kad ti dodje profesor, akademski gradjanin, i govori ti da ti kao student imas gradjansku duznost unistavati planine jer je neki kvazitrucnjak rekao da tu ima piramida, kako na to reagovati?
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#15 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

Ali ovo je tek za plakanje, sa stranice fondacije:

""Po prvi put dr. Osmanagić je govorio i o prisutnosti orbova - energetskih bića koja prate istraživanja u podzemnom labirintu “Ravne”, a koja su u većem broju bila prisutna i u dvorani te večeri, u šta su se mnogobrojni posjetioci mogli uvjeriti na svojim foto-aparatima."

I ovo:

"Tokom izvođenja radova na čišćenju i podgrađivanju jednog od tunelskih hodnika podzemnog labirinta “Ravne”, prezentator Fondacije Haris Delibašić snimio je, kako mnogi smatraju, intrigantan energetski fenomen ili orb. Riječ je o do sada najvećem snimljenom orbu u kompleksu Ravne, pravilnog kružnog geometrijskog oblika. Na uvećanju je vidljivo prisustvo različitih boja unutar kruga. Orb je lociran između objektiva i radnika. U njegovoj blizini je i desetak manjih orbova."

Valjda je covjek smetnuo s uma da mora koristiti kvalitenije fotoaparate s kvalitenijim objektivima. Fotoaparati tipa "Suzy" i uredjaji "Genius" ne spadaju medju gore pomenute.
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#16 Re: Bosanska dolina piramida

Post by mayab »

Nebih da ulazim u dublje rasprave i razmisljanja o čemu se tu u Visokom zapravo radi, tj. da li je u pitanju prirodni fenomen ili djelo ljudi, ali mi stvarno nije jasan takav apriori negativan stav dosta ljudi!
Takodje, ne znam dali Osmanagić svojim aktivnostima "pljačka" i moje pare (čitaj budžetska sredstva) koje plaćam kroz raznorazne poreze, ali je VRLO GLUPO od nas sviju( tu najviše mislim na državu!) da te piramide ne iskoristimo kao veliku turističku atrakciju!
Druge zemlje čine sve da ožive neke zaista dvojbene legende i prirodne fenomene i onda organizuju posjete tim historijsko-prirodnim atrakcijama, to sa i sam vidio iduci zadnjih par godina na odmore u Tursku.
A mi ovde samo oko Sarajeva nemamo sta nemamo (mislim samo 2-3 pećine, ratni tunel, Visoko, Bjelašnicu-selo Lukomir itd itd itd itd) i nešto mi se čini da se baš ne trudimo da ponudimo posjete turistima željnim nečega drugačijeg!
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#17 Re: Bosanska dolina piramida

Post by michio »

Poznato je da je dobio donacije od drzave. Za ocekivati je da Bosanci prave sprdnju od sebe, nema tu nista neobicno.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#18 Re: Bosanska dolina piramida

Post by minjonja »

mayab wrote:Nebih da ulazim u dublje rasprave i razmisljanja o čemu se tu u Visokom zapravo radi, tj. da li je u pitanju prirodni fenomen ili djelo ljudi, ali mi stvarno nije jasan takav apriori negativan stav dosta ljudi!
Takodje, ne znam dali Osmanagić svojim aktivnostima "pljačka" i moje pare (čitaj budžetska sredstva) koje plaćam kroz raznorazne poreze, ali je VRLO GLUPO od nas sviju( tu najviše mislim na državu!) da te piramide ne iskoristimo kao veliku turističku atrakciju!
Druge zemlje čine sve da ožive neke zaista dvojbene legende i prirodne fenomene i onda organizuju posjete tim historijsko-prirodnim atrakcijama, to sa i sam vidio iduci zadnjih par godina na odmore u Tursku.
A mi ovde samo oko Sarajeva nemamo sta nemamo (mislim samo 2-3 pećine, ratni tunel, Visoko, Bjelašnicu-selo Lukomir itd itd itd itd) i nešto mi se čini da se baš ne trudimo da ponudimo posjete turistima željnim nečega drugačijeg!
BiH ima unu, neretvu, perucicu, skakavac, vjetrenicu, bijambare, jajce, bobovac, stari most, hutovo blato... - ovog sam se sjetila u jednoj sekundi, a bog zna sta mi sve imamo pokazati kad bi se sve sabralo. zato je to nevidjena sramota da se toliko prica o toj lazi i piramidama i tom sarlatanu osmanagichu. to je samar za sve bosance i hercegovce. da su se bogdo svi oni volonteri digli i krenuli spasavati vjetrenicu, a ne unistavati brda oko visokog. kao da mi nemamo sta pokazati. cirkus pravimo od nase drzave. nema potrebe da izmisljamo piramide i orbove i time obrlatimo turiste. postali smo predmet ismijavanja u svijetu. niko ziv nece dolaziti samo da vidi piramide sad kad je sto posto dokazano da ondje nema nista. bilo je mozda na pocetku turista kojima je daleko do meksika otici.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#19 Re: Bosanska dolina piramida

Post by GOLFER »

Stoji kao piramida, izgleda kao piramida, zidana je kao piramida kako to drugacije nazvati nego PIRAMIDA... sta se bezveze glupirate...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#20 Re: Bosanska dolina piramida

Post by ultima_palabra »

GOLFER wrote:Stoji kao piramida, izgleda kao piramida, zidana je kao piramida kako to drugacije nazvati nego PIRAMIDA... sta se bezveze glupirate...
Možda brdo? :-?
User avatar
PasoDzigera007
Posts: 472
Joined: 27/01/2007 21:57

#21 Re: Bosanska dolina piramida

Post by PasoDzigera007 »

ultima_palabra wrote:@nikad_vise, preporučujem ti knjigu od Emira Imamovića "Tajna doline piramida", sve će ti se samo kazati :lol:
Jel to onaj "knjizevnik" sto je poljuvo Bosnu da bi se uvukao u pakas Hrvatima i preselio u Zagreb? Tesko nama kad danas svaki ublehas moze napisati knjigu.Jel to isti onaj ,sto je u Sarajevu glumio svijetskog covjeka i zapadnjaka,popljuvo Sarajlije odobravanjem gey-parade,a kad ga voditelj upitao ,da li bi bio ZA,da je njegovo djete tu,on prosto ZANIJEMIO? Neka hvala ,necemo citat knjige od raznoraznih gov-ana,ipak su tu Selimovic,Mak i nesto sto vrijedi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#22 Re: Bosanska dolina piramida

Post by ultima_palabra »

PasoDzigera007 wrote:
ultima_palabra wrote:@nikad_vise, preporučujem ti knjigu od Emira Imamovića "Tajna doline piramida", sve će ti se samo kazati :lol:
Jel to onaj "knjizevnik" sto je poljuvo Bosnu da bi se uvukao u pakas Hrvatima i preselio u Zagreb? Tesko nama kad danas svaki ublehas moze napisati knjigu.Jel to isti onaj ,sto je u Sarajevu glumio svijetskog covjeka i zapadnjaka,popljuvo Sarajlije odobravanjem gey-parade,a kad ga voditelj upitao ,da li bi bio ZA,da je njegovo djete tu,on prosto ZANIJEMIO? Neka hvala ,necemo citat knjige od raznoraznih gov-ana,ipak su tu Selimovic,Mak i nesto sto vrijedi.
:lol: Sjedi jedan.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#23 Re: Bosanska dolina piramida

Post by zambaklija »

men se čini i meščini da većina ovijeh negativaca nikada nije bila u Visokom :P ameščini nijesu nješta ni baš prijateljski raspoloženi spram ove zemlje....kako god vrijeme će svoje pokazati a ja et vjerujem u te piramide i civilizaciju prije civilizacije :roll:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#24 Re: Bosanska dolina piramida

Post by minjonja »

zambaklija wrote:men se čini i meščini da većina ovijeh negativaca nikada nije bila u Visokom :P ameščini nijesu nješta ni baš prijateljski raspoloženi spram ove zemlje....kako god vrijeme će svoje pokazati a ja et vjerujem u te piramide i civilizaciju prije civilizacije :roll:
nema sta vjerovati. dokazano je da nije piramida.
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#25 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

Pogotovo sada kad su naucno i multidisciplinarno, uz pomoc mobitela, dokazani orbovi koji budno prate iskopavanja (pa cak i Svemirka u Dubrovniku), e ne bi li odlucili o sudbini civilizacije na dan 21.12.2012.

Ovdje je neko definitivno ili lud ili lopov.
Post Reply