Bosanka u Kanadi može da osvoji nagradu, ali bez nas ne❗

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
Benjaminbb
Posts: 1
Joined: 01/02/2021 07:21

#1 Bosanka u Kanadi može da osvoji nagradu, ali bez nas ne❗

Post by Benjaminbb »

:bih: DRAGI MOJI PRIJATELJI. VAŠ GLAS ODNOSNO LAJK NAŠOJ SENADI DEDIĆ ĆE DONETI NAGRADU. MOLIM VAS GLASAJTE I PODELITE OVAJ POST. ZNAM DA MI TO MOŽEMO, UVEK SMO BILI JEDINSTVENI❗ŽELIM DA NAŠOJ SENADI DEDIĆ DONESEMO POBEDU ZA NJEN PREKRASNI VIDEO.

Naslov: Do 18. Februara glasajmo za BOSANKU

Ovo je članak za našu sunarodnjakinju koja se natječe u Kanadi za najbolji video i trebali bismo ju podržati sa lajkom na SLIJEDEĆEM linku:
Broj lajkova na FACEBOOK-u i pregleda videa važan joj je za sudjelovanje u slijedećem predizboru, odnosno za pobjedu.
a svakako i dijeljem ovog članka sa prijateljima, grupama i sl.

Moj novi početak u Kanadi

Priča o Senadi Dedić, počinje u lijepom Konjicu u BiH.

Životne okolnosti, a najviše sudbina, odvele su je daleko od njenih najmilijih, porodice, prijatelja čak u daleku Kanadu.



“Odluka nimalo nije bila laka, jer se trebalo adaptirati na novu sredinu, novu kulturu, život i obaveze.
Stigla sam u provinciju Kvebek koja pripada francuskom govornom području, te je bilo neophodno prvo naučiti nimalo lagan, francuski jezik koji do tada nisam govorila”, priča Senada.

“Poslije dva mjeseca od dolaska upisujem državni program za učenje jezika u trajanju od jedne godine. Dobivam certifikat o Francizaciji i upisujem školski program za odgajateljicu djece. Taj program trajao je također, jednu godinu i uspješno sam ga završila.
Kasnije, putem Imigracionog servisa SITO počinjem program osposobljavanja za rad u trajanju od šest sedmica, nakon čega su mi pronašli posao odgajateljice djece u jednom vrtiću. Tu sam odradila stažiranje od pet sedmica, te su mi ponudili da ostanem za stalno. Naravno, prihvatila sam da gradim svoju buduću karijeru sa djecom.”

"Moj novi početak u Kanadi" , naziv je videa s kojim gospođa Senada, edukatorica (odgajateljica) iz grupe Acrobats, učestvuje u takmičenju za najbolji video „Ispričajte nam svoju priču“ sa organizacijom SITO i treba našu podršku.

"HVALA SVIMA KOJI ME PODRŽE I VAMA MNOGE USPJEHE ŽELIM", zahvaljuje i poručuje hrabra konjičanka, Senada Dedić.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2 Re: Bosanka u Kanadi može da osvoji nagradu, ali bez nas ne❗

Post by exliberal-ex »

A po cemu je to hrabra ?
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#3 Re: Bosanka u Kanadi može da osvoji nagradu, ali bez nas ne❗

Post by BiBi911 »

exliberal-ex wrote: 03/02/2021 02:02 A po cemu je to hrabra ?
Hoda po zaledjenim stepenicama
Post Reply