Bosanci u St.Louisu

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#26 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by kosava »

Avic wrote:
luckylaka wrote:
Avic wrote:Cuo sam da Bosanke u Americi i naravno St. Louisu masovno stupaju u veze sa Afro-Amerikancima i cesto radjaju vanbracnu djecu...jeli to istina?

Sve od djevojki od 15ak godina u High School pa do zena domacica u 40ima...
Pogresno si cuo. Mozda je par djevojaka udato za, ,garave,,sto nije masovno i mozda se par raspustenica naguzilo, ,garavim,,mozda vise iz radoznalosti i pricama o velikim chunama. Dakle nidje veze za masovnim vezama cak bi rekao da bosanci vise gaze, garavice,,nego, ,garavi,,bosanke
Imam rodjake u Chicagu i na Floridi..tako oni kazu...znam da Bosanci kao i svi muskarci nisu andjeli, ali navodno je veliki problem sto nase cure/zene su sa pogotovo crncima ali i latinosima, jer su im ''interesantni'' i drugciji...a moguce je da imaju vece cune...

Ma jok to je samo kod vas familijarni problme sa malom cunom pa vam se zenskinje nabija na crne i hispanicke , nego ne vodi ti svoje hanume sa sobom kad krenes u posjetu fameliji u Chicagu i Floridi jer posto su vam male cune i ona ce se iznabijati pa jos ce se trudna vratit pa sta ces od bruke u selu kod tebe kad rodi potomka crnog ko automobilska guma.
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#27 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by sinuhe »

Nije to nista.
Voda dido crno unuce u Svedskoj a komsiluk mu se smije :-) Ti ljudi i ne idu u Bosnu uopste.
Avic
Posts: 14
Joined: 24/09/2014 14:43

#28 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by Avic »

Ima jedan odbojkas iz Kalesije, igrao je za OK Bosna Kalesija, dok nije otisao da igra u Francusku gdje je upoznao neku crnkinju...s njom je u vezi bio i vjencali su se u crkvi nekoj africkoj tamo...bile su slike i na fejsu sve crno sa krstovima...a bili su i njegovi roditelji tu u crkvi :-D

Sto je najgore lik se ponosi time...pravi Bosnjo :bih:
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#29 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by sinuhe »

Sto ne bi bio ponosan na svoje dijete?
User avatar
dante17
Posts: 63
Joined: 12/05/2014 21:38
Location: Fribourg

#30 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by dante17 »

Kakve ima veze sto se vjencao u crkvi? :-)
Nije svaki Bosnjak musliman ;)
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#31 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by kosava »

sinuhe wrote:Nije to nista.
Voda dido crno unuce u Svedskoj a komsiluk mu se smije :-) Ti ljudi i ne idu u Bosnu uopste.
Da je dido valjo, ne bi vodo crno unuce neka i ne ide u Bosnu. Zna se ko ja fela ima posla sa crncima.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#32 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by kosava »

Avic wrote:Ima jedan odbojkas iz Kalesije, igrao je za OK Bosna Kalesija, dok nije otisao da igra u Francusku gdje je upoznao neku crnkinju...s njom je u vezi bio i vjencali su se u crkvi nekoj africkoj tamo...bile su slike i na fejsu sve crno sa krstovima...a bili su i njegovi roditelji tu u crkvi :-D

Sto je najgore lik se ponosi time...pravi Bosnjo :bih:
Ma tamo mu bilo najeftinije a na zapadu troskove svadbe snose mladini, mladozenja samo dodje na gotovo.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#33 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by eluna »

miki27A wrote:
eluna wrote:
miki27A wrote:Zapazio je da sam rekla da mogu jednu stvar da ponesem, a zena donijela kesu stvari (to nije zapazio)
Nisam ja fedex ni USPS (i to besplatni), ima limit od 23 kg da se nosi po koferu, ako uzmem tvoju KESU stvari, sta cu ja da ponesem?
miki dozvoli - redovno kupujem na ebay..... sve mi dođe i dolazi, da ne spominjem da radim u firmi koja dnevno uveze robe u velikoj vrijednosti iz cijeloga svijeta - sve dođe

ako šalješ parfeme, nakit i robu koju je teško naći: ili ih kradu poštari u regiji na prijemu kod tvoje rodice jer znaju da je nešto od čega mogu viodjeti hajra ili carinici, pokušaj poslati bilo šta što nije velike vrijednosti, tipa majicu, tako je deklariši, pošalji običnom poštom sa tracking number (http://www.bhposta.ba), pa tracking number dostavi rodici da nazove poštu i priuputa ih par puta dokle je stigla ta pošiljka - čisto da znaju da ona to očekuje i da ZNA da joj dolazi ......pa vidi šta će se zbiti
@eluna: septembar ove godine: dvije majice (za curice od 8 i 12 godina) cijena ukupna manje od $10, poslato sve kako si rekla, javljen broj tracking i nista. Ja se razocarala, curice se razocarale (ovo im je bio rodjendanski poklon), i evo sad i rodjendanske cestitke im ne stizu. Ne saljem ja parfeme i tako to, ali kad majicu maznu ( a majice iz Kohl's) mislim stvarno.

vrlo je bitno da tvoji u BiH,i to čim krene pošiljka, zovu poštu i najave da je očekuju a sa tracking number mogu i online provjeriti gdje je pošiljka, možeš i ti jer na portalu bh pošte se vidi čim pošiljka uđe u BiH. Također, obzirom na prethodno iskustvo - neka tvoji u BiH, naravno neko punoljetan - naglasi u pošti da im pošiljke nestaju i neka prave prijavu internoj kontorli u Sarajevu (sve se može onlilne) ..... neka zaprijete da će gurati do vrha i da će tražiti da neko dobije otkaz koji će toj osobi biti uveden u radnu knjižicu kao "otkaz zbog krađe".

Da pojasnim - a ti pošto živiš u americi znaš vrlo dobro - ako nekome u radnoj knjižici piše da je otpušten sa posla zbog toga što je KRAO - teško da će ikada igdje više ovdje naći posao ..... dakle može se sve srediti .....znam da se UPS i DHL ne isplate zbog dvije majice, a USPS je itekako povoljan ........ na kraju krajeva, ako je toliki belaj dam ti svoju adresu, pošalji meni, ja spakujem običnom poštom ovdje i pošaljem njima ......sve za 5 :)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#34 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by todd_smith »

miki27A wrote:Zapazio je da sam rekla da mogu jednu stvar da ponesem, a zena donijela kesu stvari (to nije zapazio)
Nisam ja fedex ni USPS (i to besplatni), ima limit od 23 kg da se nosi po koferu, ako uzmem tvoju KESU stvari, sta cu ja da ponesem?
pa zapazio sam o tome da se radi o kesi :mrgreen:

ne torbi, ne koferu, ne kutiji, nego kesi :mrgreen:

svejedno ili kazes ne moze ili daj, kao sto rekoh ni trunkica negativnosti, nego mi sega sto tu vrstu pasivne agresivnosti najvise kod dijaspore vidim, doduse siguran sam da bih i ja slicno reagovao :mrgreen:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#35 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by todd_smith »

dante17 wrote:Kakve ima veze sto se vjencao u crkvi? :-)
Nije svaki Bosnjak musliman ;)
u dijaspori jeste
User avatar
dante17
Posts: 63
Joined: 12/05/2014 21:38
Location: Fribourg

#36 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by dante17 »

Nije :D
User avatar
B6Redhell
Posts: 5860
Joined: 25/12/2010 04:56

#37 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by B6Redhell »

todd_smith wrote:
dante17 wrote:Kakve ima veze sto se vjencao u crkvi? :-)
Nije svaki Bosnjak musliman ;)
u dijaspori jeste

Ima ih svakavih.. Ja znam jednog tipa placku iz okolice tuzle ja mislim da imaju romske krvi, ozenio se nekom americkom kuravom koja se voli slikavati gola subotom a nedijeljom ici u crkvu valjda joj moral jaki, i njemu jadniku prva bila a on njoj sto prvi (stojadin) i tako se ona sa strane ponekad "pomiluje" a on slijep jos ga u crkvu odvela i baptisovala, kaze tip: jesus mi je spasio brak hahahahahaha :D :D :D :D objavio bi njegov i njezin FB profil ovdje ali banovat ce me uhhh izvinjavam se na rijecniku i ne bi nikog da uvrijedim vijerski ali tako je,,
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#38 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by todd_smith »

pa dobro za sve ima izuzetak pravilu, ali 99% BH dijaspore se vodi kao muslimanska zajednica, sto je sasvim logicno gledajuci na razlog njihovog odlaska u inostranstvo
User avatar
B6Redhell
Posts: 5860
Joined: 25/12/2010 04:56

#39 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by B6Redhell »

B6Redhell wrote:
todd_smith wrote:
dante17 wrote:Kakve ima veze sto se vjencao u crkvi? :-)
Nije svaki Bosnjak musliman ;)
u dijaspori jeste

Ima ih svakavih.. Ja znam jednog tipa placku iz okolice tuzle ja mislim da imaju romske krvi, ozenio se nekom americkom kuravom koja se voli slikavati gola subotom a nedijeljom ici u crkvu valjda joj moral jaki, i njemu jadniku prva bila a on njoj sto prvi (stojadin) i tako se ona sa strane ponekad "pomiluje" a on slijep jos ga u crkvu odvela i baptisovala, kaze tip: jesus mi je spasio brak hahahahahaha :D :D :D :D objavio bi njegov i njezin FB profil ovdje ali banovat ce me uhhh izvinjavam se na rijecniku i ne bi nikog da uvrijedim vijerski ali tako je,,
ne mogu da odolim moze valery mehmedovic i adnan mehmedovic
cirkus zivi...
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#40 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by kosava »

todd_smith wrote:pa dobro za sve ima izuzetak pravilu, ali 99% BH dijaspore se vodi kao muslimanska zajednica, sto je sasvim logicno gledajuci na razlog njihovog odlaska u inostranstvo
Mozda on u Siriji.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#41 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by kosava »

B6Redhell wrote:
todd_smith wrote:
dante17 wrote:Kakve ima veze sto se vjencao u crkvi? :-)
Nije svaki Bosnjak musliman ;)
u dijaspori jeste

Ima ih svakavih.. Ja znam jednog tipa placku iz okolice tuzle ja mislim da imaju romske krvi, ozenio se nekom americkom kuravom koja se voli slikavati gola subotom a nedijeljom ici u crkvu valjda joj moral jaki, i njemu jadniku prva bila a on njoj sto prvi (stojadin) i tako se ona sa strane ponekad "pomiluje" a on slijep jos ga u crkvu odvela i baptisovala, kaze tip: jesus mi je spasio brak hahahahahaha :D :D :D :D objavio bi njegov i njezin FB profil ovdje ali banovat ce me uhhh izvinjavam se na rijecniku i ne bi nikog da uvrijedim vijerski ali tako je,,
Pa jeli se pomilovala sa tobom?
Avic
Posts: 14
Joined: 24/09/2014 14:43

#42 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by Avic »

todd_smith wrote:pa dobro za sve ima izuzetak pravilu, ali 99% BH dijaspore se vodi kao muslimanska zajednica, sto je sasvim logicno gledajuci na razlog njihovog odlaska u inostranstvo
Ovdje gdje sam ja oko 50-60% a ostali su vrlo vrlo sekularni moze se reci agnostici ili mozda cak i ateisti...samo govorim od Bosnjacima...ovdje ih ima mnogo iz istocne Hercegovine...islam je strani pojam za mnoge iz tog kraja.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#43 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by todd_smith »

Avic wrote:
todd_smith wrote:pa dobro za sve ima izuzetak pravilu, ali 99% BH dijaspore se vodi kao muslimanska zajednica, sto je sasvim logicno gledajuci na razlog njihovog odlaska u inostranstvo
Ovdje gdje sam ja oko 50-60% a ostali su vrlo vrlo sekularni moze se reci agnostici ili mozda cak i ateisti...samo govorim od Bosnjacima...ovdje ih ima mnogo iz istocne Hercegovine...islam je strani pojam za mnoge iz tog kraja.
prva ili druga generacija dijaspore?
User avatar
dante17
Posts: 63
Joined: 12/05/2014 21:38
Location: Fribourg

#44 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by dante17 »

Mozda misli na one koji ne znaju razliku izmedju Bosnjak i musliman sa veliko M.
A takvih je sigurno mnogo.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#45 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by kosava »

Zavisi ako si u STL onda Hrvati i Srbi su mahom dosli prije ili poslije Drugog Svjetskog Rata, Bosnjaci koji su tu vecinom su dosli poslije ovog naseg rata, u Las Vegasu vecinom Srbi, Clevland Ohajo Hrvati nisu Amerikanci glupi mahom su oni poslali jednu grup i jednu regiju pa su ubacili da nebude napadno nesto "drugih" i mjesanih brakova najvise ko dolasci u trece zemlje znaci mahom oni sto su bili izbjeglice u Zapadnoj Evropi preko rata pa nece nazad u Bosnu.
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#46 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by sinuhe »

Jugovica najvise ima u New York Cityju.
Koliko sam shvatio Bosnjaci se u St. Louis doseljavaju i sa drugih krajeva Amerike iz bogzna kog razloga a najvise ih je doslo onda kad su protjerivali iz Njemacke. Ovaj autonomas iz Cazina sto je stradao dosao je iz Utice.
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#47 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by @mba »

B6Redhell wrote:
todd_smith wrote:
dante17 wrote:Kakve ima veze sto se vjencao u crkvi? :-)
Nije svaki Bosnjak musliman ;)
u dijaspori jeste

Ima ih svakavih.. Ja znam jednog tipa placku iz okolice tuzle ja mislim da imaju romske krvi, ozenio se nekom americkom kuravom koja se voli slikavati gola subotom a nedijeljom ici u crkvu valjda joj moral jaki, i njemu jadniku prva bila a on njoj sto prvi (stojadin) i tako se ona sa strane ponekad "pomiluje" a on slijep jos ga u crkvu odvela i baptisovala, kaze tip: jesus mi je spasio brak hahahahahaha :D :D :D :D objavio bi njegov i njezin FB profil ovdje ali banovat ce me uhhh izvinjavam se na rijecniku i ne bi nikog da uvrijedim vijerski ali tako je,,


ja sam isto cuo da je situacija medju bosnjacima katastrofalna, il drze do tradicije i vjere il su skroz otisli asimilirali se, nema ono nest izmedju!
User avatar
dante17
Posts: 63
Joined: 12/05/2014 21:38
Location: Fribourg

#48 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by dante17 »

Pa bom imaju i pravo da rade sta hoce.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11060
Joined: 15/01/2010 18:31

#49 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by Jack Be Nimble »

Gledajuci moju mahalu godista 72-84 su tako nekako ni na nebu ni na zemlji. Neki se drze Islama kao religije i furaju pet namaza svaki dan. Vecina vidi svoje korijene kroz Islam. Znaci nismo toliko religiozni ali eto ode se na Bajram Namaz reda radi i ide se na dzumu zbog kafe. Tako da je religija/dzamija vise sluzi kao mjesna zajednica gdje se ljudi mogu okupiti i ispricati koju. Al tako je isto sa Srbima i njhovomo crkvom/vjerom. Samo se ide za Bozic i kada imaju svoju festu tokom ljeta.

Sto se tice gdje se ko zeni i u kakvoj crkvi to stvarno nije bitno sto se tice muskarca. To je dan za zenu, ona bira i diriguje. Ja se samo moram pokazati i ne smijem zakasniti. Bas je velika razlika izmedju popa i hodze. Vazno je da oni prouce koju svoju, prekste, halale, dobiju hediju u dzep i tanjur mesa preda se.
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#50 Re: Bosanci u St.Louisu

Post by MyTao »

todd_smith wrote:
dante17 wrote:Kakve ima veze sto se vjencao u crkvi? :-)
Nije svaki Bosnjak musliman ;)
u dijaspori jeste
Nije :)
Post Reply