Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Locked
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#76 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by callmethebreeeze »

JohnnyS wrote:
callmethebreeeze wrote:treba postovati svacije i da se ne smije ici na asimilaciju
Asimilacija ne, integracija apsolutno DA.
Ne možeš živjeti u Londonu i ponašat se kao da si u Kabulu.
Ne možeš živjet u Munchenu i ponašat se kao da je Široki Brijeg.
Ne mogu se hrvatska i srpska dijaspora (a od ove godine i bosanska) mlatit na Australian Openu. Da su pametni, Australci bi takve koji ne poštuju novu domovinu, pustili da plivajući idu nazad doma, s tim da ne smiju proć kroz Sueski kanal, nego neka plivaju uokolo...
slazem se sto posto. srz svega je da se moraju postovati zakoni zemlje u kojoj zivis i da ne mozes svoju tradiciju i kulturu dizati iznad zakona.
takodjer mislim da i zemlje koje primaju veliki broj ljudi koji dolaze iz drzava gdje ne vlada demokratija, sekularizam moraju na neki nacin educirati novopridoslice i objasniti im koja su pravila u toj zemlji, da pored prava imaju i masu obaveza.
zrikavac48
Posts: 596
Joined: 24/10/2007 23:32

#77 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by zrikavac48 »

LadyBear wrote:
Jazz_Junkie wrote:
Šaner wrote:ovaj adnan je smijesan...on je clan stranke koja se zalaze za odlazak stranaca, pa sa time i samog adnana?! vjerski ekstremizam je veliki problem u 21.stoljecu i svaka normalna drzava mora stati u kraj ekstremizmu bilo koje vrste...ali ko je on da tjera na silu ljude da jedu svinjetinu? ovakvim misljenjem on postaje sam veci ekstremista od ovih vjerskih ekstremista (kao u "my son the fanatic" od hanifa kureishia)...mrznja prema strancima a narocito muslimanima je u evropi na uzlaznoj putanji...bas zbog ovih ekstremista... :(
Autor teme je postulirao tvrdnju kako je ovaj Madesko navodno izjavio da odredjena grupi ljudi treba jesti svinjetinu. Misljenja sam da je clan foruma pod nadimkom almin-78 to jednostavno izmislio, kao sto i pogresno tumaci termin "prilagodjavanje". Iskreno prvi put cujem za ovog Adnana Madeska, ali sam sinoc malo trazio nekoliko podataka i saznao da u Norveskoj postoje dvije partije slicnog imena: Fremskrittspartiets Ungdom (FpU), ciji je Madesko clan, i Fremskrittspartiet (FrP) koja se ubraja medju desnicarsko-populisticke partije, slicne austrijskoj FPÖ.
O stranci u kojoj je Madesko nisam mogao pronaci dovoljno informacija, jer se izgleda radi o manjoj stranci, a i na Wikipediji postoje samo norveska i engleska verzija koja opet ne nudi dovoljno podataka za opce shvacanje politickih ciljeva ove partije. Zato, ako netko zna norveski, neka makar ukratko objasni sto je Madesko rekao na postavljenom video linku i mozda malo rasvijetli program njegove stranke. Poznavajuci ekstremne stravove almina-78, smatram da on ne moze biti vjerodostojan izvor.
Nije u redu da se Rushdie spominje ovdje, jer isti je ateist i kriticar vjere, a ne desnicar. Evropski desnicari nisu kriticari vjere nego kulturni pesimisti kojima smetaju svi strani kulturni elementi, te kosmopolitizam i priznaju samo validnost "krscanske civilizacije" po cemu se ne razlikuju od islamskih ekstremista. Ukratko: zive u 18. stoljecu. Evropa ne pripada nikakvoj krscanskoj civilizaciji nego je vecinski sekularno umjerena i to je nesto sto primjerice Rushdie brani. E sada koji su motivi Madeska, ostaje otvoreno pitanje sve dok netko ne objasni o cemu isti govori.
Norveski je nesto slican danskom, tako da sam dosta razumjela pa cu ukratko prevesti .

Voditelj je pitao Adnana kakve znakove on vidi u Islamicaciji Norveske? Adnan je spomenuo primjer u skolama, gdje se curice i djecaci odvajaju jedni od drugih kada idu na casove plivanja. Spomenuo je kako je za njega licemjerno, sto zatvorenici i pored toga sto su pocinili kriminal traze halal meso, nisam cula da je rekao da zatvorenici moraju da jedu svinjsko meso, vec kako se svinjsko meso u zatvorima ionako neservira cesto. Protivi se isto novom zakonu, gdje je zenama u policiji dozvoljeno da nose hidzab. Druga cura spominje kako njegova partija zeli asimilaciju a ne integraciju stranaca u Norveskoj, Adnan odgovara kako on zeli da svako ko dodje u Norvesku respektuje Norveske vrijednosti i norme, i da je religija privatna stvar koju treba upraznjavati u vlastitoj kuci, problem se javlja tek onda kada neko pocinje da prica o Serijatu i da drugima nareduje neke stvari, naprimjer o pokrivanju zena.
Uglavnom su o tome naglabali.

Sto se mene tice, u nekim stvarima se sa Adnanom slazem u nekim neslazem. Uglavmon potpuno je jasno, da ukoliko si izabrao da zivis u nekoj drzavi onda tu drzavu trebas da respektujes. Pogotovo Skandinavske drzave su jako gostoprimljive i ako netrazis problema rijetko ih i dobijes. Sloboda religije su zagarantovana, imas pravo da budes sta god zelis i da to isto upraznjavas, ali isto tako je zagarantovana sloboda izrazavanja, tako da svako ima pravo na svoje misljenje pa i za kritikovanje religije. Nazalost mnogi to shvataju kao totalno protivljenje pa tako postanu neprijateljski raspolozeni. Sto se tice imigranata, mladi ljudi ovdje imaju dosta mogucnosti kako u skolovanju tako i u sportskim aktivnostima itd. Nazalost i sama sam svjedok, da su mnoga djeca pogotovo imigranata i pored svih tih mogucnosti zagrizla u kriminal, zasto? Odgovor se valjda nalazi kod roditelja i u njihovom odgoju djece, i koliko su oni djeci omogucili integrisanje u drustvo bez naravno odricanje od svoje religije i porijekla.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Postoji jos i kontradiktornst. Ako isposluju pravo nosenja hidjaba u policiji uz uniformu koja sadrzi i norvesku zastavu, a znamo da je na njoj kriz kao ina svim zastavama skandinavskih zemalja. Kriz i hidjab koliko ja znam nece ici skupa. Pa prema tome sta je slijedece u trazenju prava?
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#78 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by pape »

almin-78 wrote:Adnan Malesko clan jedne ultra-nacionalisticke partije u Norveskoj u ovoj emisiji govori o opasnosti islama,,spominje kako Norveska sve vise postaje islamska i kao primjer koristi zatvore gdje muslimanski zatvorenici jedu halal hranu,po njegovom misljenju oni se moraju prilagodjavati Norveskoj i jesti svinjetinu i sve ostalo sto jedu norvezani .Ko razumije norveski neka pogleda:

http://www1.nrk.no/nett-tv/indeks/160982


Inace je rodom iz Foce,i nije jedini bivsi musliman u stranci...ima i jedna Ferida Amini

koja budala Boze sacuvaj!!!!
Pomenuti Adnan Malesko je meni u ovoj prici interesantan samo utoliko sto dolazi sa nasih prostora, .... mada cak ni to u nekoj velikoj mjeri. Sta on meni moze predstavljati sa svojom borbom i ciljevima? Neka se Norvezani brinu o uplivu i posljedicama koje on i slicni njemu ostavljaju po norvesko drustvo.
Da smo kojom srecom razmisljali o nama samima, kada je to trebalo, ... ne bismo sada imali ovo sto imamo, a imamo Adnana i slicnih njemu na svim stranama nase zemljice Bosne.
Kod nas je postala svakodnevnica, ... postala je neprikrivena borba ovakih tipova protiv Islama ili pak krscanstva. Samo mi to gledamo na drugaciji nacin, .... pogledom ka tudjoj avliji, a svoj korov pustamo da buja. Ugusit cemo se na koncu od sopstvenog korova.

Koje budale, ... Boze nas sacuvaj od nas samih!
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#79 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by exliberal »

nevezano samo na izjavu adnana i ponasanju norvezana
pojavljuje se sve vise tenzija izmedju imigranata iz islamskih zemalja i zemalja davalaca .
navest cu vam primjer koji sam nedavno cuo od prijatellja.
prica ide tipa koji je iz avganistana hoce da istjeraju iz stana i on se buni i tvrdi da jenevin. sta se desilo?
tip zivi na 12 spratu sa zenom i 4 djece u dvosobnom stanu i jedan dan je donijeo pec i nalozio vatru da se ugrije i dapravi rucak!!!
kao prvo stan ima regularno gijanje i kompletnu kuhinju , kao drugo izabcio je roru samo kroz prozor i zapalio ...susjedi kad su vidjeli dim zvali vatrogasce, ovi dosli , zvali rental office...ovi kad su vidjeli sta je uradio daju mu nogu jer je povrijedio fire code....on se sad zali da oni nemaju prava da ga istjeraju jer je to sto je uradio dio njegove tradicije i da bi time povrijedili njegova ljudska prava!!!
kad je dosao da trazi pomoc kod mog prijatelja ona ga saslusala i rekla nemozes to da radis, moli rental office da te neizbacuju i nemoj to radit vise..on kaze necu da molim i to jemoje pravo da radimu..ona opet nemozes jebiga nije ovo avganistan...necete mi vi govorit kako da se ponasam....ja sam dosao ovdje da mi djeca dobiju drzavljanstvo, zavrse skolu i to je to ...ja vase zakone nepriznajem.....ona mu rekla izadji fino da ti nezovem policiju.....jel to sto sam musliman?...tad je zvala policiji....
zasto sva ova prica....ima mali milion primjera gdje se desavaju slucajevi kao ovi gdje imigranti traze da ih drzava podrzava, izdrzava im djecu, skoluje, pruza puno zdravstveno osiguranje ali cim spomenes nesto sto nepodpada pod islamska pravila .....jel to vi mene ugnjetavate zato sto sam musliman....
takvo ponasanje pocinje da nervira mnoge ljude i sve vise se javljaju pozivi da se prekine sa tom praksom. niko netrazi od tebe da se odreknes svoje vjere ali postoji granica i u demokratiji....ovo je tek pocetak.globala kriza je plodno tlo za partije kao adnanova i one ce tek da porastu po popularnosti.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#80 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by zonbirile »

blagi Bože budala,ostraščenih vjernika.Šta je problem sa Adnanom,žao mi je ako je u desnici i rasista,ili skinheds i sl.To o vjeri,pa čovjek ima svoje mišljenje,pogrešno,ili ne u zemlji je gdje ga može reći.Mnogi ovde nisu normalni,ne kontam otkud tolika mržnja ka drukčijem.Lijepo je kada Igor postane Hamza,a ružno ako Adnan nešto lupi.U principu me zaboli za obadvojicom,ali koja količina mržnje,stvarno su dobro radili na zbijanju safova.
User avatar
LadyBear
Posts: 324
Joined: 15/03/2008 17:56

#81 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by LadyBear »

bhxxl wrote:ima adnana na sve strane koji pod plastom liberalizma i demokratije ugledaju priliku da popljuju islam i muslimane , samo se ceka prilika ... pitam se kako je moguce da covjeka kojeg su protjerali samo zato sto je pripadnik jedne vjeroispovjesti to sad zeli da radi drugima !? to je vrh gluposti ....
Ili je ipak obratno, jedan dio (u ovome slucaju) muslimana pod plastom svojih ubjedenja i pravila, zloupotrbljuju demokratska pravila koja treba da se postuju, ali ne tek onda kada naprimjer meni odgovaraju. Najlakse je kritikovati drugoga i zatvoriti oci onda kada "tvoji" grijese. U takvom slucaju pocinju se javljati desnicari i ekstremisti sa druge strane, i tada nastaje problem. Po mom misljenju i jedni i drugi su problem za opstanak jednog zdravog drustva, posto i jedni i drugi negiraju demokratska prava i namecu svoja pravila vladavine, kao sto je Munafik naglasio kako bi za jedno 60-70 godina Evropa ako Bog da mogla biti muslimanska, a kada se neko usprotivi takvom razmisljanju bude nazvan islamofobom. Meni je sasvim normalno sprotiviti se takvom razmisljanju, isto kao sto je normalno sprotiviti se razmisljanju kako Evropa treba da bude ociscena od muslimana, jevreja i crnaca. U Evropi jednostavno treba da bude mjesta za svakoga, ukoliko ce tolerisati i postovati drugacijeg od sebe bez obzira na svoje misljenje.

Znaci jedno su demokratska pravila koja su zagarantovana svima, a drugo je zloupotreba tih istih demokratskih pravila. Zloupotrebom ti sebi dajes za pravo da drugome ta ista prava oduzimas.
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#82 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by bijelo_dugme »

almin-78 wrote:Adnan Malesko clan jedne ultra-nacionalisticke partije u Norveskoj u ovoj emisiji govori o opasnosti islama,,spominje kako Norveska sve vise postaje islamska i kao primjer koristi zatvore gdje muslimanski zatvorenici jedu halal hranu,po njegovom misljenju oni se moraju prilagodjavati Norveskoj i jesti svinjetinu i sve ostalo sto jedu norvezani .Ko razumije norveski neka pogleda:

http://www1.nrk.no/nett-tv/indeks/160982


Inace je rodom iz Foce,i nije jedini bivsi musliman u stranci...ima i jedna Ferida Amini

koja budala Boze sacuvaj!!!!

Ma sta je tu cudno, ima nas oko 2-3 miliona bosnjaka i sada de nebude nijedan kvisling jel? Imamo mi njih tonu koji bi prodali i mater za fotelju, svako na svoj nacin radi.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#83 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by Hrast »

Vares City wrote:
pike wrote:Cuj rushdi prodo vjeru za karijeru :lol:... ima ljudi koje vjera ne zanima...
Jel' to on nije prod'o to za to?

Imal' kod vas u Kanadi ultradesnicara koji su nekad vjernici bili,bar kad ih zub zaboli? :mrgreen:

PS-oni koje vjera ne zanima za mene nisu ljudi,nek' ti je Bog na pomoci
Koja si ti samo budaletina. S takvima ko ti bi ja nalozio shamotnu pec, bi (evo ekstra za tebe) Tita mi.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#84 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by Ridjobrki »

Hrast wrote:
Vares City wrote:
pike wrote:Cuj rushdi prodo vjeru za karijeru :lol:... ima ljudi koje vjera ne zanima...
Jel' to on nije prod'o to za to?

Imal' kod vas u Kanadi ultradesnicara koji su nekad vjernici bili,bar kad ih zub zaboli? :mrgreen:

PS-oni koje vjera ne zanima za mene nisu ljudi,nek' ti je Bog na pomoci
Koja si ti samo budaletina. S takvima ko ti bi ja nalozio shamotnu pec, bi (evo ekstra za tebe) Tita mi.

Kakvog li zornog prikaza ljudskosti! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ko tebe kamenom ti njega kamenčugom! ;-)
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#85 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by osa »

kako je moguće boriti se protiv islama, ili protiv bilo kojeg dugog uvjerenja.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#86 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by MUNAFIK »

JohnnyS wrote:
MUNAFIK wrote: Sta znaci da se muslimani prilagode nacinu zivota evropskih zemalja? Da li to znaci da napuste svoju vjeru i prihvate vjeru tih zemalja? Ili to znaci da napuste i zanemare odredjene propise koje Islam propisuje? ili sta? I zasto bi neko krsio propise svoje vjere?

Vec godinama citam ova pitanja, pa hajd nek neko odgovori sta onda znaci to PRILAGODJAVANJE, pa da vidim da li se ja kao musliman mogu prilagoditi?

Nipošto da napuste svoju vjeru, nipošto. Ali inzistiranje pakistanske zajednice da se u Obiteljski zakon u Velikoj Britaniji unese i arapsko običajno pravo je van pameti. Ako misle dogovarat brakove svojim kćerkama, ako ih misle zalijevat kiselinom ako ih "osramote", krvnu osvetu i slično onda ih treba (sve koji to traže) u stočne vagone i nazad doma. Ako te neka država primi, onda ima da poštuješ njenu tradiciju. Ima prije svega da naučiš jezik zemlje u kojoj si. A ne da živiš negdje 30 godina i da znaš pričat samo turski/bosanski/hrvatski/arapski. Državni zakoni MORAJU bit iznad vjerskih. Jer živimo na Zemlji a ne na Nebu. I ako zakon kaže da slika za osobnu/ličnu kartu mora bit bez pokrivene glave onda se ne smije žalit na diskriminaciju jer muslimanke moraju imat maramu. Slika na osobnoj i putovnici mora bit kakva je zakonom propisano i točka!
I btw, veća je perverzija kad se 7 godina stara djevojčica uda za nekog tipa od 40 godina bez obzira što se brak neće konzumirati do njene 12.-13. godine (uostalom tko to kontrolira kad se ženama u arapskom svijetu ne vjeruje koliko muškarcima) nego istospolni brakovi. Btw, istospolni brakovi uopće nisu tako rašireni i zakonom regulirani kao što ti misliš.
Vidi ti si sad pomjesao, TRADICIJE OBICAJE nekih nacija i narodnosti sa ISLAMOM!
Arapsko obicajno pravo nije ISLAM, a pogotovo to nije nikakvo zaljevanje kiselinom, krvna osveta itd...

Moje pitanje je direktno vezano za ISLAM i MUSLIMANE a ne za arape, turke, pakistance, bosance... Jedno su obicaji ili nekakvo obicajno pravo a DRUGO JE RELIGIJA i obaveze VJERNIKA PREMA TOJ RELIGIJI!

dakle treba razdvojiti Muslimana od ARAPA koji u londonu zeli da mu zena to to i to....

Islam ima svoj sistem univerzalan za sve narode i rase, dakle zabrane su univerzalne gdje god musliman bio, prostitucija, sex prije braka, alkohol, droga, svinjetina, kradja, licemjerstvo, laz, lazno svjedocenje, ogovaranje, potvaranje, ubijanje, mucenje, maltretiranje, napadanje drugih, pederluk itd... a imaju i stvari koje musliman mora izvrsavati da bi bio musliman...

E sad dokle ide to prilagodjavanje, i gdje je granica izmedju tolerancije i diskriminacije?
User avatar
baGx
Posts: 18
Joined: 10/06/2008 13:02
Location: N-djarici / RaJvOsA

#87 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by baGx »

Ovo je sada "IN". makar u Holandiji. Ako si protiv Islama a Musliman si dobijes malo vise mediskog spektakla :lol:

I na kraju te lijeve partije na subtilan nacin matiraju :dance:
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#88 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by Hunkar »

A sto idu tamo ako se ne mogu naviknuti? A ako su vec tamo, sto nametati nesto na silu? Mislim, treba se boriti, ali ne maltretirati domacine (a u islamu je veoma precizno definisano kako se gost treba ponasati prema domacinu) ...

Neka se svi ugledaju na prve muslimane Indonezije (mozete dosta toga procitati kod T. Arnolda, Historija Islama, medju zadnjim poglavljima) -- savrsen primjer doseljavanja i prilagodjavanja lokalnim obicajima (a pritom se nisu udaljili od svoje vjere). Sta je bio rezultat? Rezultat je bio da je skoro sva Indonezija tokom stoljeca presla na islam mirnim putem. A ne bi to uspjeli da su postupali kao neki ljudi danas, zasigurno ...
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#89 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by Luke Perry »

ne znam. zasto neki ole gunnar misli da je upravo on kozmopolita a ne abdi iz somalije?
Adnan jadnik ni sam ne zna u sta se upetljao. Neko iz Foce bi trebao znati sta se desi kada neko svoju kulturu smatra superiornijom.
Pusur
Posts: 280
Joined: 25/04/2005 15:43

#90 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by Pusur »

Prva stvar koju hocu da kazem je da ovo niko do bosanskog muslimana nije u stanju da uradi.
Ovakvi ljudi se natjecu da budu sto vise protiv onoga odakle poticu, ljudi iz Banja Luke i Mostara
stvarno prednjace u tome. Recimo mostraci govore da su iz Hr, Dubrovnik a Hr ga otjerala iz Mo.
Nije bitno to sto Adnan govori protiv Islama, nece to Islamu nauditi nego cudno je to da on zna da
zbog toga sto je vec ranije on protjeran zato sto se zove Adnan. Adnan radi za stranku koja hoce
da istrijebi strance iz norveske a samim tim i Adnana koji je toliko glup da ne konta da je on tu samo
da kao sto vec neko rece mogu reci: aha vidis da i jedan "muslim" je protiv muslimana i da smo mi upravu.
(BTW Ova cura ga je rasturila, on se izgubio i nema pojma sta prica, bas ga je rasturila kao isto sto rasturaju
Adnanovu seficu Siv Jensen).

Propaganda je takva da stvarno danas svi pisu i rade protiv islama i to je sad IN kao sto neko rece,
mediji daju jednu skroz drugu sliku i sve stvari su napuhane izvan svih proporcija, poput diskusije
trenutno u Norveskoj oko hijaba/marame u policiji.
Ja lino nisam za to da se nosi hijab u policiji ali mogu da skontam ljude koji zele da nose hijab i rade
u policiji. Jer koliko se sjecam ta famozna demokracija o kojoj svi pricaju promice prava pojedinaca
i ako je nekome zelja da nosi nesto onda cemu protivljenje.

Vezano za ove sto pricaju price protiv stranaca, ima slucajeva kada stvarno ljudi koji dodu iz nekih losih
zivotnih sredina nisu u stanju da se ponasaju sa pravilima koja vaze za tu sredinu. isto tako dosta od tih
prica proizilazi iz bosanskih ksenofobnih glava, ja nisam vidio vecih rasista i mrzitelja stranaca od bosanaca
zaboravljajuci u isto vrijeme da su i oni stranci!!! Zbog nekog rasloga bosanci cesto. skoro 98% slucajeva se smatraju nadljudima i uzimaju za pravo da blate sve strance, pogotovo crnce.
To je ona stara kad smo se mi smijali, ceho-slovacima, madarima, poljacima ... a oni uvijek bili kultura za nas,
dokaz toga je kako sui se ljudi u miru fino razisli(cesi-slovaci).

Vezano za ovog sto spominje paljenje auta i zastava u domacinskim zemljama, prvo u europu nije usla vecina stranaca kao ilegalci nego kao radnici koji trebaju da pokriju poslove koje "domacini" nece da rade tipa: taxi, bus, baustela...
Razlog paljenja auta u Francuskoj je to sto drzava je ljudima obecavala nesto vec decenijama a u biti planski je zgurala strance u geta i plan im je da ih drze tu, frustracija raste jer ljudima se govori jedno a radi se totalno drugo. Morate da svatite da njima nije drago kada jedan bosanac ima diplomu doktora jer nima to nije bilo u planu, oni trose ogromne pare da bi se ljudi "integrisali" a u biti sami nece da se stranci integrisu, daju ljudima socijalu jer tako ih drze izvan poslova i u isto vrijeme mogu pricaju protiv stranaca.
U medijima uvijek ako je neki kriminal pocinio stranac pise odakle je dok kada je norvezanin nista ne pise, kada norvezanin ubije clana svoje familije to je porodicna tragedija a kada to uradi stranac onda je to uvijek ubostvo iz casti.

Ovakvih primjera ima puno da sad ne duzim jer sam ga ionako oduzio ali dosta toga nije samo crno i bijelo ali mi kao narod imamo cesto videnje svijeta na nekim nasim premisama koje su totalno pogresne.
User avatar
zaratustra
Posts: 485
Joined: 28/07/2008 21:20

#91 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by zaratustra »

Ja bih samo kratko. Da prostite, budalu nit jebi, nit je kući vodi. I hajd' ćao.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#92 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by bez_ideje »

Jel ovo procitah da je zapadnim zemljama u interesu da doseljenici budu neobrazovani i da im za to daju socijanu pomoc :shock: :shock: :shock:
Pa zapadne zemlje doslovno kupuju obrazovan kadar :roll:
User avatar
lord-executioner
Posts: 463
Joined: 29/09/2008 22:40

#93 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by lord-executioner »

bosna123 wrote:Prvo momak je jako mlad, mislim da ima tek 21 godinu, i ne vjerujem da je neka znacajnija figura, niti da su njegovi stavovi cvrsti.
Procitao sam dosta gluposti i pokoju pametnu u ovoj temi ( potonje uglavnom od istih razumnih glasova, shuriken, HAVANA, JThomas, JohnnyS i par drugih ), ali ova konstatacija o mladosti me jezivo iritira, zato sto se ne odnosi samo na ovu temu, nego stavovi poput ovog odavno i trajno unazadjuju revitalizaciju opce svijesti u BiH. Sta je kriterij da neko mladji od cetrdeset godina bude smatran relevantnom, inteligentnom osobom koja ne razmislja kako vjetar puhne, nego misli svojom glavom za razliku od idiota koji su sprdili po sezdeset godina u guzicu, a nikakve se pameti nisu dokopali? Nevjerovatno je sa kojim se cinizmom i snishodljivoscu odnose "stariji" prema onima koji su daleko kompetentniji i da sude i da prosudjuju. Sa 21. godinom je neko jako mlad, a kad na cetiri izbora zaokruzi vlasti koje nam danas trljaju nos u svoja g..na, i jos se po mogucnosti ozeni/uda i uhljebi u drzavnoj firmi, pa proda matoru kravu da studijski uglazbi kcerkino/sinovljevo njakanje, onda ce steci potrebno iskustvo, izaci iz kategorije jako mladih, i konacno doseci cvrstinu stavova, pomno i brizljivo dirigiranu i zabetoniranu od strane lokalnih popova/hodza, te relevantnih drzavnih institucija? E ko ovako vidi buducnost svojeg potomstva, nek' bog pomogne i njoj/njemu i potomkovu "sazrijevanju".
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#94 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by Luke Perry »

bez_ideje wrote:Jel ovo procitah da je zapadnim zemljama u interesu da doseljenici budu neobrazovani i da im za to daju socijanu pomoc :shock: :shock: :shock:
Pa zapadne zemlje doslovno kupuju obrazovan kadar :roll:
Jesi li dobila pozivnicu ?
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#95 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by Hrast »

Ko tebe kamenom ti njega kamenčugom! ;-)
Sta cu kad sam radikalan.
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#96 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by Luke Perry »

Pusur
ja nisam vidio vecih rasista i mrzitelja stranaca od bosanaca
zaboravljajuci u isto vrijeme da su i oni stranci!!! Zbog nekog rasloga bosanci cesto. skoro 98% slucajeva se smatraju nadljudima i uzimaju za pravo da blate sve strance, pogotovo crnce.
Bosanci naravno. Jos sta ih je samo doslo bivsih pripadnika zaracenih falangi time uzimajuci mjestu malom abdiju koji se osusi u nekoj pustinju a da bi dosao do eto norveske mora i gibraltar preplivati. Vise puta sam htio prijaviti te lazne izbjeglice policiji.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#97 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by bez_ideje »

Luke Perry wrote:
bez_ideje wrote:Jel ovo procitah da je zapadnim zemljama u interesu da doseljenici budu neobrazovani i da im za to daju socijanu pomoc :shock: :shock: :shock:
Pa zapadne zemlje doslovno kupuju obrazovan kadar :roll:
Jesi li dobila pozivnicu ?
Ne jos uvijek,fali mi koja godina zivota i obrazovanja......Ne znaci da necu ;-)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#98 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by Ridjobrki »

Hrast wrote:
Ko tebe kamenom ti njega kamenčugom! ;-)
Sta cu kad sam radikalan.

Što jes'-jes'... :D :D :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#99 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by callmethebreeeze »

lord-executioner wrote:
bosna123 wrote:Prvo momak je jako mlad, mislim da ima tek 21 godinu, i ne vjerujem da je neka znacajnija figura, niti da su njegovi stavovi cvrsti.
Procitao sam dosta gluposti i pokoju pametnu u ovoj temi ( potonje uglavnom od istih razumnih glasova, shuriken, HAVANA, JThomas, JohnnyS i par drugih ), ali ova konstatacija o mladosti me jezivo iritira, zato sto se ne odnosi samo na ovu temu, nego stavovi poput ovog odavno i trajno unazadjuju revitalizaciju opce svijesti u BiH. Sta je kriterij da neko mladji od cetrdeset godina bude smatran relevantnom, inteligentnom osobom koja ne razmislja kako vjetar puhne, nego misli svojom glavom za razliku od idiota koji su sprdili po sezdeset godina u guzicu, a nikakve se pameti nisu dokopali? Nevjerovatno je sa kojim se cinizmom i snishodljivoscu odnose "stariji" prema onima koji su daleko kompetentniji i da sude i da prosudjuju. Sa 21. godinom je neko jako mlad, a kad na cetiri izbora zaokruzi vlasti koje nam danas trljaju nos u svoja g..na, i jos se po mogucnosti ozeni/uda i uhljebi u drzavnoj firmi, pa proda matoru kravu da studijski uglazbi kcerkino/sinovljevo njakanje, onda ce steci potrebno iskustvo, izaci iz kategorije jako mladih, i konacno doseci cvrstinu stavova, pomno i brizljivo dirigiranu i zabetoniranu od strane lokalnih popova/hodza, te relevantnih drzavnih institucija? E ko ovako vidi buducnost svojeg potomstva, nek' bog pomogne i njoj/njemu i potomkovu "sazrijevanju".
bicu kratak: mladost ne opravdava besvest.
:D
almin-78
Posts: 308
Joined: 21/01/2009 09:05

#100 Re: Bosanac Adnan Malesko u Norveskoj se bori protiv islama

Post by almin-78 »

Neko rece kako ovo moze samo kod bosnjaka,,pa nije tacno.Adnan je prvi bosnjacki kvisling...znatno vise ima iranaca :D

a sad ozbiljno,istina je da u Evropi mrznja prema islamu sve vise jaca i jaca,,pa dovoljno je pogledati(za one koji razumiju norveski) tokom emisije sms poruke gledalaca..sve komentari tipa "svaka cast ti govoris ono sto obicni norvezani misle a ne smiju da kazu
Locked