Borussia Dortmund

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Kako ce BVB proci u narednoj sezoni lige prvaka?

ipast ce odmah u grupnoj fazi
66
22%
doci ce do 1/8 finala
68
23%
doci ce do 1/4 finala
60
20%
doci ce do 1/2 finala
37
12%
doci ce do finala
59
20%
nesto drugo (navedite)
11
4%
 
Total votes: 301

User avatar
vicious
Posts: 6901
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5676 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

AmiĐa_Idriz wrote:Mislis Augsburga? :mrgreen:

Haj baren ce neko rovit rupe za klikere pri izvodjenju penala protivnika :mrgreen:
Jest Augsburga, štae?! :D Imam pravo i ja lapsusirati, bar nisam našao smještaj blizu hotela! :lol:

Nije ovaj loš, možda i istisne Burkija... mada moram biti pošten pa reći da se i on popravio u zadnjih par utakmica. :D
User avatar
vicious
Posts: 6901
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5677 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

8-) 8-)

User avatar
zomri
Posts: 12885
Joined: 03/05/2006 07:31

#5678 Re: Borussia Dortmund

Post by zomri »

Opa! Kad već engleske nogometne neznalice ne znaju koga dovesti, ima ko zna. Očekuju vas godine pobjeda i uspjeha. Čestitam :thumbup:
missko
Posts: 11436
Joined: 22/02/2008 13:22

#5679 Re: Borussia Dortmund

Post by missko »

Max 4 u BL i prolazak grupne faze LP a dalje tesko
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11073
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#5680 Re: Borussia Dortmund

Post by Tito_i_Partija »

vicious wrote:8-) 8-)
Interesantan avatar. Jel' to dajes svima do znanja za koga navijas u finalu ili si izgubio neku opkladu sa Amidjom i Zomrijem? :D
User avatar
vicious
Posts: 6901
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5681 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Tito_i_Partija wrote:
vicious wrote:8-) 8-)
Interesantan avatar. Jel' to dajes svima do znanja za koga navijas u finalu ili si izgubio neku opkladu sa Amidjom i Zomrijem? :D
Ide akcija na temi Liverpoola "gif za svakoga" :lol:

Nije nikakva opklada, naravno da cu navijati za Liverpool u finalu, i nije samo zbog Kloppa. :-D
Liverpool mi je uvijek bio najdraži klub u Engleskoj, a i kad sam neutralan uvijek navijam za "slabijeg". Uostalom, neću valjda za halaše iz madrida navijati? :D :run:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11073
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#5682 Re: Borussia Dortmund

Post by Tito_i_Partija »

vicious wrote:
Tito_i_Partija wrote:
vicious wrote:8-) 8-)
Interesantan avatar. Jel' to dajes svima do znanja za koga navijas u finalu ili si izgubio neku opkladu sa Amidjom i Zomrijem? :D
Ide akcija na temi Liverpoola "gif za svakoga" :lol:

Nije nikakva opklada, naravno da cu navijati za Liverpool u finalu, i nije samo zbog Kloppa. :-D
Liverpool mi je uvijek bio najdraži klub u Engleskoj, a i kad sam neutralan uvijek navijam za "slabijeg". Uostalom, neću valjda za halaše iz madrida navijati? :D :run:
Ma niposto za halase. Podrska braci sa LFC teme. :-D :thumbup:

EDIT: sto se tice Dortmunda, mislis da im Favre moze donijet taj neki preokret koji vec nekoliko godina traze? Nisam nesto siguran, trener je dobar, al' stvarno mislim da im je uprava malo tupa sto se tice kupovanja.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40907
Joined: 21/05/2012 22:46

#5683 Re: Borussia Dortmund

Post by AmiĐa_Idriz »

Favre je odlican izbor za Borusiju, pa cak i upravo zbog tog stila kupovina u Dortmundu.

U Monchengladbachu igru u sustini fokusirao na 4-4-2 zonskom bloku na sredini terena, nesto ko Cholo samo malo mekse. Fora je u njegovom sistemu izvuci protivnika na bok s, a onda ga sa bekom/krilom/napadacem na toj strani pritisnuti i iskoristiti prazninu iza leđa koja je ostala.

Sa takvom igrom se popeo na 4tu poziciju, ali sto najbolje u svemu i sto bi moglo biti odlicno po Dortmund jeste cinjenica da se ne libi dati sansu mladima i izvuci najbolje od njih, a u Dortmundu toga ima u izobilju. Reus, Xhaka, ter Stegen, sve je to on izbacio u eter. Simple and fast reklo bi se, dinamično i ofanzivno sa puno protrčavanja.


Odlican izbor. :thumbup:

Ps

Tito bujrum po gif ako si zeljan :mrgreen:
User avatar
vicious
Posts: 6901
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5684 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Tito_i_Partija wrote: EDIT: sto se tice Dortmunda, mislis da im Favre moze donijet taj neki preokret koji vec nekoliko godina traze? Nisam nesto siguran, trener je dobar, al' stvarno mislim da im je uprava malo tupa sto se tice kupovanja.
Ja sam nekako uvjeren da moze i hoce. Favre je za mene top stručnjak, jest da je i on nekad malo na svoju ruku :D ali čovjek je jebenu Herthu doveo do 4. mjesta. Gladbach spasio od ispadanja, pa u sljedećoj sezoni i sa njima bio 4.

Što se tiče uprave, neki dan sam čitao intervju sa Watzkeom u kojem on i sam priznaje da su u zadnje vrijeme imali previše grešaka i fula. Zato su sada angažovali Kehla i Sammera (kao eksternog savjetnika) koji će sarađivati sa Zorcom, a on će se malo povući u pozadinu. Za sada mi to zvuči dobro, vidjećemo šta će ispasti na kraju.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11073
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#5685 Re: Borussia Dortmund

Post by Tito_i_Partija »

Neka je sa srecom. Sada vam je dobro vrijeme da nadmasite Bayern, jer ona dva kloca u upravi su jos gora od Watzke-a sto se tice kupovine, a evo i fakin Kovac preuzima palicu. :roll:

Sad il' nikad, zutalji. :D
User avatar
vicious
Posts: 6901
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5686 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Tito_i_Partija wrote:Neka je sa srecom. Sada vam je dobro vrijeme da nadmasite Bayern, jer ona dva kloca u upravi su jos gora od Watzke-a sto se tice kupovine, a evo i fakin Kovac preuzima palicu. :roll:

Sad il' nikad, zutalji. :D
Sumnjam da se Bayern neće opet dobro pojačati na ljeto, iako su najave zasad drugačije. Ne vjerujem da će dvojica rumenih dozvoliti sebi da im bude ugrožena pozicija.
A Kovac... nekako ne znam šta da mislim o njemu, u Frankfurtu je funkcionisalo ovo da postavi tvrdu utakmicu i vreba na kontre. U Bayernu to neće ići, očekivat će se da dominira u svakoj i igra na posjed. Bit će zanimljivo vidjeti hoće će li znati odgovoriti tome ili je ipak jednodimenzionalan trener, kako je do sada izgledao.
User avatar
zomri
Posts: 12885
Joined: 03/05/2006 07:31

#5687 Re: Borussia Dortmund

Post by zomri »

Mislim da bi Favre mogao mnoge iznenaditi. Vraški dobar trener koga sam priželjkivao u EPL ali očito da nema reputaciju za tako nešto.
Poslije ovog stinta vjerujem da će se otočki klubovi otimati za njegove usluge.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11073
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#5688 Re: Borussia Dortmund

Post by Tito_i_Partija »

Vjerovatno. Ako je jedan Tuchel poslije jednog osvojenog kupa mog'o u PSG, ne vidim sto Favre ne bi mog'o na otok.
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#5689 Re: Borussia Dortmund

Post by veella »

vicious wrote:
Tito_i_Partija wrote:
vicious wrote:8-) 8-)
Interesantan avatar. Jel' to dajes svima do znanja za koga navijas u finalu ili si izgubio neku opkladu sa Amidjom i Zomrijem? :D
Ide akcija na temi Liverpoola "gif za svakoga" :lol:

Nije nikakva opklada, naravno da cu navijati za Liverpool u finalu, i nije samo zbog Kloppa. :-D
Liverpool mi je uvijek bio najdraži klub u Engleskoj, a i kad sam neutralan uvijek navijam za "slabijeg". Uostalom, neću valjda za halaše iz madrida navijati? :D :run:
Svaka cast na odgovoru :thumbup:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40907
Joined: 21/05/2012 22:46

#5690 Re: Borussia Dortmund

Post by AmiĐa_Idriz »

:kiss:
User avatar
vicious
Posts: 6901
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5691 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Marius Wolf iz Frankfurta potpisao za BVB. Zanimljiv igrač, 23 godine, može igrati na oba boka, po potrebi i u sredini. Prosle sezone 5 golova i 9 asistencija.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5692 Re: Borussia Dortmund

Post by Tomahawk11 »

vicious wrote:Marius Wolf iz Frankfurta potpisao za BVB. Zanimljiv igrač, 23 godine, može igrati na oba boka, po potrebi i u sredini. Prosle sezone 5 golova i 9 asistencija.
To ovaj što ga u Franfurtu platiše 500 k, pa prodaše odmah za 5 mil? :mrgreen:
User avatar
vicious
Posts: 6901
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5693 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Tomahawk11 wrote:
vicious wrote:Marius Wolf iz Frankfurta potpisao za BVB. Zanimljiv igrač, 23 godine, može igrati na oba boka, po potrebi i u sredini. Prosle sezone 5 golova i 9 asistencija.
To ovaj što ga u Franfurtu platiše 500 k, pa prodaše odmah za 5 mil? :mrgreen:
Bio čojk na posudbi i takva mu klauzula bila, šta je nejasno? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5694 Re: Borussia Dortmund

Post by Tomahawk11 »

Pa ništa, al moraš priznati majstorski odrađeno od ovih iz Frankfurta. :thumbup:
User avatar
vicious
Posts: 6901
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5695 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Tomahawk11 wrote:Pa ništa, al moraš priznati majstorski odrađeno od ovih iz Frankfurta. :thumbup:
Pa dobro, bilo je takvih situacija dosta.
Ali bolje reći glupo odrađeno od Hannovera, kad nisu u njemu vidjeli ništa i još stavili tako smiješno obeštećenje. I ovih 5 miliona je smiješna cifra, čak i za njemačke prilike. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5696 Re: Borussia Dortmund

Post by Tomahawk11 »

Bolje i to nego ništa ko oni za Lewu. :mrgreen:
Čini mi se da je bila kao neka klauzula kad istekne posudba da može potpisati ili su ga ovi pustili niz vodu?
User avatar
vicious
Posts: 6901
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5697 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Tomahawk11 wrote:Bolje i to nego ništa ko oni za Lewu. :mrgreen:
Čini mi se da je bila kao neka klauzula kad istekne posudba da može potpisati ili su ga ovi pustili niz vodu?
To za Lewu je 100 puta prežvakano, čovjek imao ugovor do ljeta, ovi ga mogli prodati ranije ali su se sabrali i skontali da im više vrijedi da ostane do kraja nego te pare. I sreća pa je Lewa ispao pravi profesionalac, odradio ugovor pošteno do kraja, bio najbolji strijelac lige, i svojim golovima osigurao drugo mjesto, plasman u LP.

Frankfurt je za ovog malog imao opciju kupovine za 500.000 po isteku posudbe i iskoristio je, naravno.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5698 Re: Borussia Dortmund

Post by Tomahawk11 »

vicious wrote:
Tomahawk11 wrote:Bolje i to nego ništa ko oni za Lewu. :mrgreen:
Čini mi se da je bila kao neka klauzula kad istekne posudba da može potpisati ili su ga ovi pustili niz vodu?
To za Lewu je 100 puta prežvakano, čovjek imao ugovor do ljeta, ovi ga mogli prodati ranije ali su se sabrali i skontali da im više vrijedi da ostane do kraja nego te pare. I sreća pa je Lewa ispao pravi profesionalac, odradio ugovor pošteno do kraja, bio najbolji strijelac lige, i svojim golovima osigurao drugo mjesto, plasman u LP.

Frankfurt je za ovog malog imao opciju kupovine za 500.000 po isteku posudbe i iskoristio je, naravno.
Jasno, ali svejedno je fail kad skontaš da je to igrač od 100+ miliona, a otišao džabe.
Al eto, uvalili su onog malog Barsi :mrgreen:
User avatar
vicious
Posts: 6901
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#5699 Re: Borussia Dortmund

Post by vicious »

Tomahawk11 wrote:
vicious wrote:
Tomahawk11 wrote:Bolje i to nego ništa ko oni za Lewu. :mrgreen:
Čini mi se da je bila kao neka klauzula kad istekne posudba da može potpisati ili su ga ovi pustili niz vodu?
To za Lewu je 100 puta prežvakano, čovjek imao ugovor do ljeta, ovi ga mogli prodati ranije ali su se sabrali i skontali da im više vrijedi da ostane do kraja nego te pare. I sreća pa je Lewa ispao pravi profesionalac, odradio ugovor pošteno do kraja, bio najbolji strijelac lige, i svojim golovima osigurao drugo mjesto, plasman u LP.

Frankfurt je za ovog malog imao opciju kupovine za 500.000 po isteku posudbe i iskoristio je, naravno.
Jasno, ali svejedno je fail kad skontaš da je to igrač od 100+ miliona, a otišao džabe.
Al eto, uvalili su onog malog Barsi :mrgreen:
Tad nije bio igrač od 100 miliona, možda u vrh glave 50 :D
A on je njima sa svojim golovima donio puno više od tih 50 miliona, capisce? :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#5700 Re: Borussia Dortmund

Post by Tomahawk11 »

:thumbup:
Post Reply