Borussia Dortmund

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply

Kako ce BVB proci u narednoj sezoni lige prvaka?

ipast ce odmah u grupnoj fazi
65
22%
doci ce do 1/8 finala
68
23%
doci ce do 1/4 finala
60
20%
doci ce do 1/2 finala
37
13%
doci ce do finala
55
19%
nesto drugo (navedite)
11
4%
 
Total votes: 296

arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#26 Re: Borussia Dortmund

Post by arze »

cyprus wrote:Mogul ja otvorit temu ljubitelja Nürnberga? :-)
jes ti defektan?
hahaha
cuj ti provokacija.........bvb ce uvijek bit institucija!!!pa to je klub koji se voli i kad gubi za razliku od ostalih!!!!!11

BvB je prestao da bude klub velik kao nekad kad je promjeno ime iz Westafellen u Signal iduna park a razlog tome je bankrot!!!!Dali su prava firmi S.iduna da koristi njihova prava!!!et nesto kao licenca jer su bili primorani to uraditit kako bi pokrili dugove...Kad se sjetim Marcio Amorosa sta je taj lik radio Milanu u kupu uefa...hehehe

Vraticemo se opet nekad nadam se!!!!!!!!!!
agan
Posts: 9
Joined: 25/03/2008 14:50

#27 Re: Borussia Dortmund

Post by agan »

evo ljudi samo da se prijavim kao vatreni navijac bvb i drago mi je sto jos uvijek ima svijeta koji ne krije svoju ljubav prema ovome velikom njemackom ali i evropskom klubu
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#28 Re: Borussia Dortmund

Post by djugum »

arze wrote:
cyprus wrote:Mogul ja otvorit temu ljubitelja Nürnberga? :-)
jes ti defektan?
hahaha
cuj ti provokacija.........bvb ce uvijek bit institucija!!!pa to je klub koji se voli i kad gubi za razliku od ostalih!!!!!11

BvB je prestao da bude klub velik kao nekad kad je promjeno ime iz Westafellen u Signal iduna park a razlog tome je bankrot!!!!Dali su prava firmi S.iduna da koristi njihova prava!!!et nesto kao licenca jer su bili primorani to uraditit kako bi pokrili dugove...Kad se sjetim Marcio Amorosa sta je taj lik radio Milanu u kupu uefa...hehehe

Vraticemo se opet nekad nadam se!!!!!!!!!!
Oni su debelo pogrijesili sto su otisli na berzu, od tada se BVB nikad nije oporavio. Osim toga su napravljene greske u kupovini igraca i naravno prodaji, tu prvnesteno mislim na Rosickog. Mada njega su morali prodati upravo usljed te financijske krize. Onda imali su dosta kikseva sto se tice trenera, mislim da su trebali zadrzati Sammera.
Nadajmo se boljim vremenima. BVB FOREVER! :thumbup:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#29 Re: Borussia Dortmund

Post by cyprus »

arze wrote:...bvb ce uvijek bit institucija!!!...
I Braunschweig također :D .
agan
Posts: 9
Joined: 25/03/2008 14:50

#30 Re: Borussia Dortmund

Post by agan »

I Braunschweig također :D .[/quote]

s :thumbup: dobra ti ova
Majjah
Posts: 672
Joined: 01/04/2004 02:26
Location: Iza choska

#31 Re: Borussia Dortmund

Post by Majjah »

Borussiji konacno treba jedan pravi trener! Jos od vremena Hitzfelda na klupi moje prve prave ljubavi ;) nije sjeo neko ko je barem meni bio po volji. U Borussiju dovode zadnjih par godina trenere (pa i neke igrace) kao da im Munib Usanovic ili Ahmed Pasalic konce u pozadini vuku! Za Borussiu je sve krenulo naopako kada je tada (jos uvijek) ekipa evropske klase za trenera dovela neiskusnog Michaela Skibbea koji do tad nije nigdje nikoga vodio sem nekih juniora i amatera. Njegova najpoznatija izjava je bila kada je za Haesslera u njegovoj tad 33 godini rekao da je veliki talenat :lol:
Uglavnom, dok za trenera ne dovedu nekog od njemackih velikana, tesko da ce ista napraviti, jer finansijski nisu trenutno toliko jaki da parama sebi kupe kvalitet :roll:
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#32 Re: Borussia Dortmund

Post by arze »

hahah skibe je bio mrtvi debil u bvb al eto u leveru ispade strucnjak 8)
al fakat je istina da mu je bvb bio list za saranje i bojenje sto mu sigurno nije smjelo bit dopusteno!
User avatar
Zwanziger
Posts: 564
Joined: 21/02/2008 11:55

#33 Re: Borussia Dortmund

Post by Zwanziger »

Majjah wrote:Borussiji konacno treba jedan pravi trener! Jos od vremena Hitzfelda na klupi moje prve prave ljubavi ;) nije sjeo neko ko je barem meni bio po volji. U Borussiju dovode zadnjih par godina trenere (pa i neke igrace) kao da im Munib Usanovic ili Ahmed Pasalic konce u pozadini vuku! Za Borussiu je sve krenulo naopako kada je tada (jos uvijek) ekipa evropske klase za trenera dovela neiskusnog Michaela Skibbea koji do tad nije nigdje nikoga vodio sem nekih juniora i amatera. Njegova najpoznatija izjava je bila kada je za Haesslera u njegovoj tad 33 godini rekao da je veliki talenat :lol:
Uglavnom, dok za trenera ne dovedu nekog od njemackih velikana, tesko da ce ista napraviti, jer finansijski nisu trenutno toliko jaki da parama sebi kupe kvalitet :roll:
Bio je Sammer, on je legenda Dortmunda, osvojio titulu, igrali u finalu Kup Uefa; tako da kad se sabere njegov rad, bio je uspjesan. Bilo je promasaja: Roeber, PA i Doll I Van Marwijk su promasaji; od igraca mislim da su 3 kiksa napravili:Pieenar, VAldez i Buckley. Ali dobro ko ce ga znati kako ce se igrac snaci. Oni su vazili kao zvucna pojacanja,ali nista od njih. Ali dobro mora covjek negdje i kiksati. Bilo je i dobrih poteza kao Frei, Petric, Kehl, ROsicky, Amoroso, Koller, Ewerthon, TInga...
User avatar
alijagoro
Posts: 3334
Joined: 06/03/2008 18:02

#34 Re: Borussia Dortmund

Post by alijagoro »

dortmund izjednacio protiv bayerna ,nisam siguran je li ovo finale dfb pokal ili... :-)
User avatar
alijagoro
Posts: 3334
Joined: 06/03/2008 18:02

#35 Re: Borussia Dortmund

Post by alijagoro »

2:1 za bayern toni dade gol fintom :(
agan
Posts: 9
Joined: 25/03/2008 14:50

#36 Re: Borussia Dortmund

Post by agan »

ne da se nama ljudi nikako :(
User avatar
Zwanziger
Posts: 564
Joined: 21/02/2008 11:55

#37 Re: Borussia Dortmund

Post by Zwanziger »

agan wrote:ne da se nama ljudi nikako :(
Tuga brate...
bide_1986
Posts: 32
Joined: 21/04/2008 18:29

#38 Re: Borussia Dortmund

Post by bide_1986 »

Evo i ja odlucih da nesta napisem.

Ja sam veliki navijac BVB od 1995 godine, nema kakvih stvari od njih nemam jedino mi nedostaje komplet trenerka, ali eto nabavit cu.Kad je Dortmund u najvecoj krizi bio ja sam bio uz njih, kad su bili prvaci njemacke i evrope, to su mi bili najdrazi i najveci trenutci kakve jedan pravi navijac moze dozivjeti.Dortmund je uvijek bio i ostat ce veliki klub, ja mislim da je najveca greska u rukovodstvu.Kad je Dortmnd imo najveci uspijeh osvajanjem Lige Prvaka 1997 godine protiv Juventusa u Minhenu, tada je po meni nastala najveca greska koju je Dortmung mogao napraviti.Greska je u tome kad god Dortmund napravi neki veliki uspijeh rukovodstvo proda sve igrace a trenera stavi za sportskog direktora kao sto je bio slucaj sa Hicfeldom i Samerom.Ali se nadam da ce Dortmund opet nekad osvijetliti u pravom duhu kakav je nekad bio, bilo kakvo stanje da bude uvijek cu ostati vijerni navijac. BORUSSIA DORTMUND do smrti.

Pozdrav svim navijacima BVB 09.

Image
User avatar
Zwanziger
Posts: 564
Joined: 21/02/2008 11:55

#39 Re: Borussia Dortmund

Post by Zwanziger »

Evo da vas obavijestim o promjenama u Dortmundu a ima ih mnogo.
Klub je napustio Degen koji je otisao u Liverpool, Worns takodjer napusta BVB, Doll podnio ostavku, najvjerovatnije i Kovac odlazi. U klub su dosli Hajnal, Felipe Santana, Neven Subotic(koji je rodjen u BAnjoj Luci, 88 godiste), vratio se Nuri Sahin s posudbe iz Feyenoorda. Klopp je izabran za novog trenera. U pregovorima su da dovedu Portugalca iz Atletico Madrida Ze Castra, takodjer Klopp zeli dovesti i svog ljubimca Zidana iz HSV-a. Bice zanimljiva sezona za BVB, stogodisnjica, igranje u Evropi nakon 5 godina :D
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#40 Re: Borussia Dortmund

Post by Gandalf »

Nadam se konačno uspjehu , Borussia nije zaslužila da se vuče po dnu :thumbup:
riper
Posts: 13
Joined: 15/04/2005 14:11

#41 Re: Borussia Dortmund

Post by riper »

Samo da se upišem kao navijač.
Izgleda da nas nije tako malo.
Borussia jeste zadnjih godina u krizi, a rezultat toga je loša uprava i odluka da dionice borussie kotiraju na njemačkoj berzi - jedini klub u njemačkoj. Što se tiče bayera i shalkea, koje neki spominju, mislim da su to provincijski klubovi koji se u zadnjem kolu, kad treba uzeti titulu, ukake u gaće, posebno tu mislim na bayer. Nikad oni neće imati karizmu borussie.
agan
Posts: 9
Joined: 25/03/2008 14:50

#42 Re: Borussia Dortmund

Post by agan »

evo ga ljudi dobismo i mi bayerna u superkupu pa makar da malo ublazimo ono finale kupa
naprijed BvB :thumbup:
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#43 Re: Borussia Dortmund

Post by arze »

Subotic stoper iz Bvb-vec sadda govore da ej najbolji stoper u njemackoj a ima 19 god. Kakav ce to bit medvjed :lol:
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#44 Borussia Dortmund

Post by ReD aka Socijalista »

Sve o Borussiji na ovoj temi!

Sta ocekujete od BVB-a naredne sezone? Sta u ligi prvaka? Koji vam se transferi svidjaju? Koji ne?

Jeste li znali da je za zadnju tekmu u Dortmundu protiv Frankfurta bila potraznja karata od preko 400.000?

Idemo...

Image
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#45 Re: Borussia Dortmund

Post by veljaca »

Dragi su mi kao ekipa ....
U LS - moraju se pojacati .... ako misle da doguraju sto dalje ...
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#46 Re: Borussia Dortmund

Post by ReD aka Socijalista »

veljaca wrote:Dragi su mi kao ekipa ....
U LS - moraju se pojacati .... ako misle da doguraju sto dalje ...
Uspjeh bi vec bio da prodju grupnu fazu...stadion ce biti pun kako god okrenes i pare ce dolaziti. Moraju se prvi financijski oporaviti da bi mogli napraviti neki napredak, puno se na ekipi nece mijenjati.
User avatar
El_Di@blo
Posts: 60
Joined: 13/02/2010 21:08

#47 Re: Borussia Dortmund

Post by El_Di@blo »

Bitno im je zadrzati kostur tima,velika potraznja je za sahinom,suboticem,bariosom...
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#48 Re: Borussia Dortmund

Post by fatality »

Na pitanje šta kaže o raspletu situacije iza Borussijinih leđa, Klopp je kazao:

"Vjerujte mi, uopće ne pratim borbu za drugo mjesto".


Car :mrgreen:
emirbey_7
Posts: 86
Joined: 18/01/2011 15:12

#49 Re: Borussia Dortmund

Post by emirbey_7 »

Kao navijac Bayerna, od srca im skidam kapu za napravljeni posao ove sezone.

Samo se bojim sindroma Wolfsburga i slicnih, toplo-hladno, u aktuelnoj sezoni osiguraju LP, a u narednoj su fenjerashi...
User avatar
elixiaboy
Posts: 413
Joined: 26/09/2006 16:46

#50 Re: Borussia Dortmund

Post by elixiaboy »

Sahin vjerovatno napusta Dortmund na kraju sezone, izgleda da ide u Real Madrid.

Dortmund bi kao zamjenu mogao dovesti Gündogana iz Nürnberga.
Post Reply