Boriša Falatar - predsjednik?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1626 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by General War »

Kikibombona wrote:Pored toga sto je Covica optuzio za anti-drzavno djelovanje, te Hrvatsku za rovarenje u BiH i lobiranje protiv BiH... Borisa Falatar je na HRT1 rekao da se zalaze da BiH ima jednog predsjednika.

Radikalnim bosnjackim nacionalistima predvodjenim vjersko-fanaticnim Saffom je i to malo. Svako iskakanje iz nacionalisticke matrice prouzrokuje kolektivnu histeriju.
Kiki, zalaze se i covic za EUBiH, za jednakost, ...za sto quraca i palaca, ali jedno je reci jedno su djela.
Borisi ako je kakav uljudbeni cimbenik i ako fura tu pricu, nije sebi trebao dozvoliti da ga se gura u tu retoriku da prica i o covicu i o komsicu pogotovo.
Opet kazem, nije mi jasno zasto furas tu pricu a znas da je izbor Zeljka K. reakcija....a ne neko puko izborno inzenjerstvo.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1627 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by Kikibombona »

General War wrote:
Kikibombona wrote:Pored toga sto je Covica optuzio za anti-drzavno djelovanje, te Hrvatsku za rovarenje u BiH i lobiranje protiv BiH... Borisa Falatar je na HRT1 rekao da se zalaze da BiH ima jednog predsjednika.

Radikalnim bosnjackim nacionalistima predvodjenim vjersko-fanaticnim Saffom je i to malo. Svako iskakanje iz nacionalisticke matrice prouzrokuje kolektivnu histeriju.
Kiki, zalaze se i covic za EUBiH, za jednakost, ...za sto quraca i palaca, ali jedno je reci jedno su djela.
Borisi ako je kakav uljudbeni cimbenik i ako fura tu pricu, nije sebi trebao dozvoliti da ga se gura u tu retoriku da prica i o covicu i o komsicu pogotovo.
Opet kazem, nije mi jasno zasto furas tu pricu a znas da je izbor Zeljka K. reakcija....a ne neko puko izborno inzenjerstvo.
Pa to je i Borisa rekao, da je izbor Komsica reakcija naroda na Covicevo anti-drzavno djelovanje. Rekao je da Komsic nikad nista nije uradio i da je njegova retorika zaglavljena u proslosti, sto je apsolutno tacno.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1628 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by BHCluster »

Sta kaze Falatar, Komsic vodio agresivnu iskljucivu politiku protiv naroda kojeg treba da predstavlja. :-)
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1629 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by julisiz es grant »

BHCluster wrote:Sta kaze Falatar, Komsic vodio agresivnu iskljucivu politiku protiv naroda kojeg treba da predstavlja. :-)
Nije Ustav proučio, hoće da bude predsjednik.
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1630 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by 512MB »

BHCluster wrote:Sta kaze Falatar, Komsic vodio agresivnu iskljucivu politiku protiv naroda kojeg treba da predstavlja. :-)
Nije mogo pronac muda kad je gostovo na HRTu
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1631 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by SaraFina »

BHCluster wrote:Sta kaze Falatar, Komsic vodio agresivnu iskljucivu politiku protiv naroda kojeg treba da predstavlja. :-)

A još je gore kmečanje HDZ-OVACA, zbog "napada" na Borišu. Mislim obzirom da im nikad nije predstavljao ni opciju.... A ne nekog kome bi dali glasove :D

Poskok bojna na forumu HR :D
Napadi bošnjačkih šovinjara na liberala Borišu Falatara nakon gostovanja na HRT-u.

potpredsjednik DF-a Dženan Đonlagić
Falatar politički, a sada i ljudski gubitnik - neće pokvariti saradnju bloka stranaka 
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1632 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by BHCluster »

Little snowflakes. :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1633 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by SaraFina »

Plačipičke. Ništa više "Sinn Fein" :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1634 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by General War »

Kikibombona wrote:
General War wrote:
Kikibombona wrote:Pored toga sto je Covica optuzio za anti-drzavno djelovanje, te Hrvatsku za rovarenje u BiH i lobiranje protiv BiH... Borisa Falatar je na HRT1 rekao da se zalaze da BiH ima jednog predsjednika.

Radikalnim bosnjackim nacionalistima predvodjenim vjersko-fanaticnim Saffom je i to malo. Svako iskakanje iz nacionalisticke matrice prouzrokuje kolektivnu histeriju.
Kiki, zalaze se i covic za EUBiH, za jednakost, ...za sto quraca i palaca, ali jedno je reci jedno su djela.
Borisi ako je kakav uljudbeni cimbenik i ako fura tu pricu, nije sebi trebao dozvoliti da ga se gura u tu retoriku da prica i o covicu i o komsicu pogotovo.
Opet kazem, nije mi jasno zasto furas tu pricu a znas da je izbor Zeljka K. reakcija....a ne neko puko izborno inzenjerstvo.
Pa to je i Borisa rekao, da je izbor Komsica reakcija naroda na Covicevo anti-drzavno djelovanje. Rekao je da Komsic nikad nista nije uradio i da je njegova retorika zaglavljena u proslosti, sto je apsolutno tacno.
Pa kad je tema proslost i grubo mjesanje u unutrasnja pitanja BiH, koju nije niko odavde furao vec iz Dodiklanda i Uljudbenickih zemalja...kazem nisam glasao za komsica niti ga nesto mirisem, ali ovo je kompletna zamjena teza koja se konstantno ponavlja...Borisa nije glup, znaci imao je debelog razloga da se uvlaci hrvatskoj u supak a posere se na isto ono biracko tijelo koje mu je i dodjelilo glasove.
Ne mozes biti malo supak malo jaran.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1635 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by Kikibombona »

General War wrote:Borisa nije glup, znaci imao je debelog razloga da se uvlaci hrvatskoj u supak a posere se na isto ono biracko tijelo koje mu je i dodjelilo glasove.
Uvlacio se tako sto je na HRT1 rekao da HRVATSKA rovari protiv BiH i odnosi se neprijateljski, da Covic djeluje anti-drzavno i da BiH treba imati jednog predsjednika.

Ako je ovo uvlacenje ja ne znam sta da mislim o tvom nacinu zakljucivanja.

Za Zeljka je rekao sve ispravno, sve stoji 100%. Eto i ja se uvlacim Hrvatskoj i ja sam ustasa. Nadam se da ce Saff napisati neki clanak o meni.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1636 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by SaraFina »

Kikibombona wrote:
General War wrote:Borisa nije glup, znaci imao je debelog razloga da se uvlaci hrvatskoj u supak a posere se na isto ono biracko tijelo koje mu je i dodjelilo glasove.
Uvlacio se tako sto je na HRT1 rekao da HRVATSKA rovari protiv BiH i odnosi se neprijateljski, da Covic djeluje anti-drzavno i da BiH treba imati jednog predsjednika.

Ako je ovo uvlacenje ja ne znam sta da mislim o tvom nacinu zakljucivanja.

Za Zeljka je rekao sve ispravno, sve stoji 100%. Eto i ja se uvlacim Hrvatskoj i ja sam ustasa. Nadam se da ce Saff napisati neki clanak o meni.

Borišu zvali "na gostovanje" kad je izgubio, zašto nisu u toku predizborne? Tada bi pokazali svoje dobre namjere u HR i Borišu bi možda hrvatsko glasačko tijelo uzelo u razmatranje....To jeste malo čudno. HR pošte, HDZ RH učestvuje u izbornom inženjeringu i iz Vrgorca u Ljubuški prebacuju kutije glasova za Čovića, i sad najednom Boriša gost.
Zvali ga jesu sa namjerom da se popiša na Komšića... Što je uradio, ispunjavajući cilj gostovanje. Sad što je dodao to za HR i Čovića, to je neplanirano.
Ali definitivno se sam jeste trebao zapitati "zasto ga sada zovu"Jer jeste bilo ciljano. I mudrije nastupiti.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1637 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by Banksy »

SaraFina wrote:
Zvali ga jesu sa namjerom da se popiša na Komšića... Što je uradio, ispunjavajući cilj gostovanje. Sad što je dodao to za HR i Čovića, to je neplanirano.
Ali definitivno se sam jeste trebao zapitati "zasto ga sada zovu"Jer jeste bilo ciljano. I mudrije nastupiti.
Ili ne otići. Realno, ko u Hrvatskoj za njega zna, ko će znati, i kome je on važan. Pozvan je samo s jednim ciljem, i ispunio ga je.

Mada, po meni, nije ništa slagao, ni jednu riječ, ružno je kad ideš komšiji i mahalaš svoju familiju.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1638 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by SaraFina »

Banksy wrote:
SaraFina wrote:
Zvali ga jesu sa namjerom da se popiša na Komšića... Što je uradio, ispunjavajući cilj gostovanje. Sad što je dodao to za HR i Čovića, to je neplanirano.
Ali definitivno se sam jeste trebao zapitati "zasto ga sada zovu"Jer jeste bilo ciljano. I mudrije nastupiti.
Ili ne otići. Realno, ko u Hrvatskoj za njega zna, ko će znati, i kome je on važan. Pozvan je samo s jednim ciljem, i ispunio ga je.

Mada, po meni, nije ništa slagao, ni jednu riječ, ružno je kad ideš komšiji i mahalaš svoju familiju.
Nije slagao. Slažem se. Ali kao što kažeš mogao je ne otići. Što je bilo najednostavnije rješenje. Ovako je poslužio kao srestvo HR medijima i politici.
Martina Mlinarević Sopta, je gostovala kod Stankovića i promovisala Borišu, komentari na njeno gostovanje i politički "osvrt" su bili urnebesni.
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1639 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by 512MB »

Slagao je da clan predsjednistva iz hrvatskog naroda zastupa samo hrvatski narod. Slagao je da je Komsic ratnohuskackom retorikom vrijedjao i napadao hrvatski narod.

Dakle lagao je itekako Borisa.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1640 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by Kikibombona »

512MB wrote:Slagao je da clan predsjednistva iz hrvatskog naroda zastupa samo hrvatski narod. Slagao je da je Komsic ratnohuskackom retorikom vrijedjao i napadao hrvatski narod.

Dakle lagao je itekako Borisa.
Ti si slagao da je Falatar rekao da clan predsjednistva iz reda hrvatskog naroda zastupa samo interese hrvatskog naroda. Ili si lazov ili previse citas Saff.

Zeljko Komsic svoju politiku bazira na ratu i proslosti, na ratno huskackoj retorici. Njegova dva pit bula, Reuf i Emir, spadaju u red radikalnih nacionalista. Nije valjda Zeljko pricao o ekonomiji, turistickom potencijalu BiH i o zastiti okolisa? :lol:

Borisa Falatar je na HRT1 propisno isprozivao Hrvataku, Covica i Komsica. Ima moju podrsku u buducnosti, samo neka tako nastavi.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1641 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by BHCluster »

Na sta ste spali kad pushite HB pricu. :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1642 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by Bobi »

Jao Kiki, pa zar ti nisi ono bio za Komšića ? I ti se šaltaš :mrgreen: .
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#1643 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by Hemel »

Banksy wrote:
Ili ne otići. Realno, ko u Hrvatskoj za njega zna, ko će znati, i kome je on važan. Pozvan je samo s jednim ciljem, i ispunio ga je.

Mada, po meni, nije ništa slagao, ni jednu riječ, ružno je kad ideš komšiji i mahalaš svoju familiju.
:thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1644 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by SaraFina »

BHCluster wrote:Na sta ste spali kad pushite HB pricu. :lol:
Ja nemam nikakvih dilema, da je izbor Komšića nepraveden prema HDZ-U. Naprotiv! Zaslužuju i gore.
I želim im to takodjer.
Ali Komšo jeste pobijedio zahvaljujući inatu i Čovićevom zabijanju prstiju u oči bošnjačkom narodu 60% i 40% zahvaljujući zapaljivoj retorici.
Sposobnosti su takodjer, ajmo reći "vrijedne" onih 5,5 milja km :D
Kako god, 100% bolje on nego ljigavac Čović...
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1645 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by 512MB »

Kikibombona wrote:
512MB wrote:Slagao je da clan predsjednistva iz hrvatskog naroda zastupa samo hrvatski narod. Slagao je da je Komsic ratnohuskackom retorikom vrijedjao i napadao hrvatski narod.

Dakle lagao je itekako Borisa.
Ti si slagao da je Falatar rekao da clan predsjednistva iz reda hrvatskog naroda zastupa samo interese hrvatskog naroda. Ili si lazov ili previse citas Saff.

Zeljko Komsic svoju politiku bazira na ratu i proslosti, na ratno huskackoj retorici. Njegova dva pit bula, Reuf i Emir, spadaju u red radikalnih nacionalista. Nije valjda Zeljko pricao o ekonomiji, turistickom potencijalu BiH i o zastiti okolisa? :lol:

Borisa Falatar je na HRT1 propisno isprozivao Hrvataku, Covica i Komsica. Ima moju podrsku u buducnosti, samo neka tako nastavi.
Ja sam slusao intervju sa Borisom, ti koliko vidim nisi.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#1646 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by _Scarlett_ »

Banksy wrote:
SaraFina wrote:
Zvali ga jesu sa namjerom da se popiša na Komšića... Što je uradio, ispunjavajući cilj gostovanje. Sad što je dodao to za HR i Čovića, to je neplanirano.
Ali definitivno se sam jeste trebao zapitati "zasto ga sada zovu"Jer jeste bilo ciljano. I mudrije nastupiti.
Ili ne otići. Realno, ko u Hrvatskoj za njega zna, ko će znati, i kome je on važan. Pozvan je samo s jednim ciljem, i ispunio ga je.

Mada, po meni, nije ništa slagao, ni jednu riječ, ružno je kad ideš komšiji i mahalaš svoju familiju.
:thumbup:

Dobro rece Sara: tokom predizborne kampanje nije im palo na pamet da ga zovu, sav fokus im je bio na "pravog hrvatskog clana" Covica. Sada jesu jer im je trebao dodatan glas o zlom velikobosnjackom nacionalisti Zeljku Komsicu i on trcao do njih i ispunio cilj sa merakom.

Izgubio je obraz i medju ljudima kojima je prije bio simpatican.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1647 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by General War »

Kikibombona wrote:
General War wrote:Borisa nije glup, znaci imao je debelog razloga da se uvlaci hrvatskoj u supak a posere se na isto ono biracko tijelo koje mu je i dodjelilo glasove.
Uvlacio se tako sto je na HRT1 rekao da HRVATSKA rovari protiv BiH i odnosi se neprijateljski, da Covic djeluje anti-drzavno i da BiH treba imati jednog predsjednika.

Ako je ovo uvlacenje ja ne znam sta da mislim o tvom nacinu zakljucivanja.

Za Zeljka je rekao sve ispravno, sve stoji 100%. Eto i ja se uvlacim Hrvatskoj i ja sam ustasa. Nadam se da ce Saff napisati neki clanak o meni.
Pa hajd sam sebi prevedi sta si napisao, hrvatska rovari protiv BiH, covic djeluje anti drzavno...a Zeljko koristi ratnu retoriku.

Jel tebi ova recenica ima smisla?
I ne djeli sam sebi epitete, ja niti jednom nisam to rekao nista blizu, a posebno to oko saffa postajes dosadan da bi poentirao tamo gdje je vec lopta u golu.
Ziv bio ne primoravaj me da branim Zeljka, silujuci logiku.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1648 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by kmirsad »

Boriša Falatar
5 sati ·

Moj intervju na HRT-u je u proteklih par dana digao puno prašine zbog kritike kampanje Željka Komšića. Ono što mediji nisu prenijeli je da sam u istom intervjuu rekao da gospodinu Komšiću treba pružiti šansu i dati priliku da izgradi povjerenje svih građana BiH, da obezbijedi prosperitet i našu zemlju približi Evropskoj Uniji. Također sam oštro osudio politiku Dragana Čovića, i postupke Republike Hrvatske, govoreći da se rezultat izbora i institucije naše zemlje i suverenost moraju poštovati. Što se tiče kritike gospodina Komšića, to je moje mišljenje o tonu i karakteru njegove kampanje.
Ali sada je vrijeme okrenuti se naprijed, i iskoristiti rezultate izbora na najbolji mogući način za dobrobit naših građana. To je ono što u Našoj stranci radimo, pokušavajući graditi najsnažniju i najprogresivniju moguću koaliciju koja će ponuditi novu viziju našoj zemlji.
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1649 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by 512MB »

kmirsad wrote:
Boriša Falatar
5 sati ·

Moj intervju na HRT-u je u proteklih par dana digao puno prašine zbog kritike kampanje Željka Komšića. Ono što mediji nisu prenijeli je da sam u istom intervjuu rekao da gospodinu Komšiću treba pružiti šansu i dati priliku da izgradi povjerenje svih građana BiH, da obezbijedi prosperitet i našu zemlju približi Evropskoj Uniji. Također sam oštro osudio politiku Dragana Čovića, i postupke Republike Hrvatske, govoreći da se rezultat izbora i institucije naše zemlje i suverenost moraju poštovati. Što se tiče kritike gospodina Komšića, to je moje mišljenje o tonu i karakteru njegove kampanje.
Ali sada je vrijeme okrenuti se naprijed, i iskoristiti rezultate izbora na najbolji mogući način za dobrobit naših građana. To je ono što u Našoj stranci radimo, pokušavajući graditi najsnažniju i najprogresivniju moguću koaliciju koja će ponuditi novu viziju našoj zemlji.
Image
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1650 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by BHCluster »

kmirsad wrote:
Boriša Falatar
5 sati ·

Moj intervju na HRT-u je u proteklih par dana digao puno prašine zbog kritike kampanje Željka Komšića. Ono što mediji nisu prenijeli je da sam u istom intervjuu rekao da gospodinu Komšiću treba pružiti šansu i dati priliku da izgradi povjerenje svih građana BiH, da obezbijedi prosperitet i našu zemlju približi Evropskoj Uniji. Također sam oštro osudio politiku Dragana Čovića, i postupke Republike Hrvatske, govoreći da se rezultat izbora i institucije naše zemlje i suverenost moraju poštovati. Što se tiče kritike gospodina Komšića, to je moje mišljenje o tonu i karakteru njegove kampanje.
Ali sada je vrijeme okrenuti se naprijed, i iskoristiti rezultate izbora na najbolji mogući način za dobrobit naših građana. To je ono što u Našoj stranci radimo, pokušavajući graditi najsnažniju i najprogresivniju moguću koaliciju koja će ponuditi novu viziju našoj zemlji.
Kritika Čovića: "Duboko sam uvjeren da Čović snosi dio odgovornosti jer je godinama vodio politiku koju su mnogi građani vidjeli kao antidržavnu."

:D
Locked