Boriša Falatar - predsjednik?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1676 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by Banksy »

Ne pretjeruj.. :D
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#1677 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by dragma »

Ma zeza mala, izvini, neću više obećavam :) :kiss:
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#1678 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by Atego »

I sta bi sa ovom spalogacom na kraju ? Imal neki oprostajni intervju ili obracanje narodu?
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#1679 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by malakh »

Atego wrote:I sta bi sa ovom spalogacom na kraju ? Imal neki oprostajni intervju ili obracanje narodu?
pokopao ga je hrt za sva vremena. :lol:
džakailibu
Posts: 619
Joined: 08/05/2013 11:37

#1680 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by džakailibu »

ovo mi izgleda kao ljutnja na ogledalo zbog odraza. Frajer nista pogresno nije rekao i to je jedini nacin da se izadje iz sulude matrice. nije njega hrt nista pokopao, nego smo mi pokopani odavno. buducnost nam zavisi od mrtvog sdp-a i schizofrenichnog df-a, a u kantonu druga najjaca stranka konakovic. da se ne lazemo, falatarove izjave su najmanji problem.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1681 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by Banksy »

Pogledala sam skoro cijeli intervju, najzad,
odličan, objektivan i tačan, pomalo idealizira i narod i zemlju, preoptimističan, kritizirao Hrvatsku zbog miješanja u izborne procese u Bosni, sve što je rekao stoji, nadam se da ostaje ovdje :thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1682 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by kmirsad »

Banksy wrote:Pogledala sam skoro cijeli intervju, najzad,
odličan, objektivan i tačan, pomalo idealizira i narod i zemlju, preoptimističan, kritizirao Hrvatsku zbog miješanja u izborne procese u Bosni, sve što je rekao stoji, nadam se da ostaje ovdje :thumbup:
Naravno da ostaje... bio dobar kada je došao, sada je još bolji...nije on mek kao što se neki nadaju... :-D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1683 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by Banksy »

kmirsad wrote:
Banksy wrote:Pogledala sam skoro cijeli intervju, najzad,
odličan, objektivan i tačan, pomalo idealizira i narod i zemlju, preoptimističan, kritizirao Hrvatsku zbog miješanja u izborne procese u Bosni, sve što je rekao stoji, nadam se da ostaje ovdje :thumbup:
Naravno da ostaje... bio dobar kada je došao, sada je još bolji...nije on mek kao što se neki nadaju... :-D
Reče da ostaje na relaciji Sarajevo - Hrvatska - Pariz, šta god to značilo.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1684 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by kmirsad »

Banksy wrote:
kmirsad wrote:
Banksy wrote:Pogledala sam skoro cijeli intervju, najzad,
odličan, objektivan i tačan, pomalo idealizira i narod i zemlju, preoptimističan, kritizirao Hrvatsku zbog miješanja u izborne procese u Bosni, sve što je rekao stoji, nadam se da ostaje ovdje :thumbup:
Naravno da ostaje... bio dobar kada je došao, sada je još bolji...nije on mek kao što se neki nadaju... :-D
Reče da ostaje na relaciji Sarajevo - Hrvatska - Pariz, šta god to značilo.
Nadam se ... ambasador BiH u Zagrebiu ili Parizu. Draže bi mi bilo u Zagrebu... ali bi se dobro snašao i sa Makronom. Pa, pobogu, bio mu je član izbornog štaba, dao mu svoj doprinos...Komšo to može izlobirati...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1685 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by insomnia78 »

Al bio mu je clan izbornog staba :lol:
User avatar
512MB
Posts: 10637
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1686 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by 512MB »

Banksy wrote:Pogledala sam skoro cijeli intervju, najzad,
odličan, objektivan i tačan, pomalo idealizira i narod i zemlju, preoptimističan, kritizirao Hrvatsku zbog miješanja u izborne procese u Bosni, sve što je rekao stoji, nadam se da ostaje ovdje :thumbup:
Sve stoji... osim onog sta je slago, al inace sve stoji :D
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1687 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by kmirsad »

insomnia78 wrote:Al bio mu je clan izbornog staba :lol:
Jel ja to nešto slagah. :?
Ma ja... jebo ti takvog hrvata, koji ni bosanski ne zna kako treba govoriti, a kamo li hrvatski.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1688 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by insomnia78 »

Ne znsm. Imas neki dokaz za to
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1689 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by kmirsad »

Ima. Prečešljaj temu, postavljao sam to već... i slike s Makronom i ostalima iz štaba, i tekstove, i pisma kolega iz štaba...... mrsko mi roviti...
User avatar
512MB
Posts: 10637
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1690 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by 512MB »

Navedi izvor i dokazi da je igrao vecu ulogu od djeljenja vouchera i flyera u Macronovoj kampanji... a "karijera" u UNESCU wtf :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1691 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by kmirsad »

Kad sam ja to rekao da je u tom štabu igrao veliku ulogu ?... rekao sam samo da učestvovao... doduše te s Harvarda uglavnom uzimaju da djele letke...
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#1692 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by malakh »

Banksy wrote: Reče da ostaje na relaciji Sarajevo - Hrvatska - Pariz, šta god to značilo.
u sarajevu će se baviti politikom, u hrvatsku ići po instrukcije, a u parizu će obilaziti porodicu. :wink:

i naša stranka je digla ruke od njega, samo mu to još nisu javili. poslije intervjua na hrtu će se polako početi zaboravljati i da je ikada bio kandidat za nešto.

čovječe toliko hvalospjeva, a samo 16 hiljada glasova, od glasačke baze koja broji cca milion glasača.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1693 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by kmirsad »

malakh wrote:
Banksy wrote: Reče da ostaje na relaciji Sarajevo - Hrvatska - Pariz, šta god to značilo.
u sarajevu će se baviti politikom, u hrvatsku ići po instrukcije, a u parizu će obilaziti porodicu. :wink:

i naša stranka je digla ruke od njega, samo mu to još nisu javili. poslije intervjua na hrtu će se polako početi zaboravljati i da je ikada bio kandidat za nešto.

čovječe toliko hvalospjeva, a samo 16 hiljada glasova, od glasačke baze koja broji cca milion glasača.
Jes brate malakh... naše biračko tijelo je stvarno mjerodavno za ove šupke i štrebere s tmo nekih Harvarda, UN-ova...da su šta valjali, ne bi došli vamo...
User avatar
512MB
Posts: 10637
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1694 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by 512MB »

16k glasova je dobio na osnovi nepostojece karizme, momak je pre blag za politike a kolko vidim karakter mu je upitan, bolje mu stoji neki poslic u Unicefu il Crvenom Krizu...
User avatar
512MB
Posts: 10637
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#1695 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by 512MB »

kmirsad wrote:
malakh wrote:
Banksy wrote: Reče da ostaje na relaciji Sarajevo - Hrvatska - Pariz, šta god to značilo.
u sarajevu će se baviti politikom, u hrvatsku ići po instrukcije, a u parizu će obilaziti porodicu. :wink:

i naša stranka je digla ruke od njega, samo mu to još nisu javili. poslije intervjua na hrtu će se polako početi zaboravljati i da je ikada bio kandidat za nešto.
čovječe toliko hvalospjeva, a samo 16 hiljada glasova, od glasačke baze koja broji cca milion glasača.
Jes brate malakh... naše biračko tijelo je stvarno mjerodavno za ove šupke i štrebere s tmo nekih Harvarda, UN-ova...da su šta valjali, ne bi došli vamo...
Harvard godisnje ima otprilike 20k aktivnih studenata, trebajul se svi negdje kandidirat za presjednika? To je jebeni privatni elitni univerzitet..
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#1696 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by malakh »

kmirsad wrote: Jes brate malakh... naše biračko tijelo je stvarno mjerodavno za ove šupke i štrebere s tmo nekih Harvarda, UN-ova...da su šta valjali, ne bi došli vamo...
je li završio neki odsjek na harvardu ili je samo bio student na harvardu?

to mi je zaista neozbiljno. ti ga braniš i kuješ u zvijezde, imao si priliku glasati za njega, a nisi.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1697 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by kmirsad »

512MB wrote: Harvard godisnje ima otprilike 20k aktivnih studenata, trebajul se svi negdje kandidirat za presjednika? To je jebeni privatni elitni univerzitet..
Zato i kažem, jebo te šupke što su pokupovali diplome s Harvarda... nisu ni jaja ovim našim sa večernjim školama...
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1698 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by kmirsad »

malakh wrote:
kmirsad wrote: Jes brate malakh... naše biračko tijelo je stvarno mjerodavno za ove šupke i štrebere s tmo nekih Harvarda, UN-ova...da su šta valjali, ne bi došli vamo...
je li završio neki odsjek na harvardu ili je samo bio student na harvardu?

to mi je zaista neozbiljno. ti ga braniš i kuješ u zvijezde, imao si priliku glasati za njega, a nisi.
Vidim da si upamtio. Vjerovatno si upamtio i kakve ću kriterije imati kada vudem birao kome ću dati svoj glas za Predsjedništvo, Prognoza vjerodostojne ankete, Prvi izbor, ZA Falatara, drugi izbor, PROTIV Čovića.
Ono ostalo, jednostavno bilo, Naša Stranka, isključivo žene, sve sa liste.
User avatar
malakh
Posts: 7184
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#1699 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by malakh »

kmirsad wrote:Vidim da si upamtio. Vjerovatno si upamtio i kakve ću kriterije imati kada vudem birao kome ću dati svoj glas za Predsjedništvo, Prognoza vjerodostojne ankete, Prvi izbor, ZA Falatara, drugi izbor, PROTIV Čovića.
Ono ostalo, jednostavno bilo, Naša Stranka, isključivo žene, sve sa liste.
dobro, ali je činjenica da te falatar nije ubijedio da glasaš za njega.. tako je, kako je.

a odgovor na ovo pitanje?
je li završio neki odsjek na harvardu ili je samo bio student na harvardu?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1700 Re: Boriša Falatar - predsjednik

Post by kmirsad »

Background and education
Falatar was born in Sarajevo on 6 June 1975, and was raised in a mixed Christian and Muslim household. His parents are Miljenko, a mechanical engineer, and Dženana Falatar (née Balagija), a government economist related to both Džemal Bijedić and Nurija Pozderac, notable Bosnian political leaders.

Falatar attended elementary and secondary schools in Sarajevo. He graduated from the American University in Paris, France, where he earned a bachelor's degree in Economics. He continued his postgraduate studies at the London School of Economics, where he studied with professor Fred Halliday, and earned his master of sciences degree in Economic Development and International Relations. His master's thesis was on complex humanitarian emergencies, using Sarajevo as case study.

Later on, Falatar attended Harvard University's Kennedy School of Government as a Mason Fellow, where he studied with Professors Ronald Heifetz, Marshall Ganz, Ricardo Hausmann, Michael Porter and others. Falatar earned his Master of Public Administration degree, and was elected class graduation speaker.

Career
Boriša Falatar started his career as a humanitarian worker during the war in Bosnia and Herzegovina. During the siege of Sarajevo, as a 17 year old, he operated a radio system which permitted thousands of citizens of Sarajevo to connect to the outside world. In 1993, Falatar joined the United Nations Protection Force, working with the Argentinean battalion. After finishing his post-graduate studies, Falatar joined the International Committee of the Red Cross. He led humanitarian protection activities in the Huambo province in Angola, providing humanitarian aid and reuniting kidnapped children with their families. Following the killing of UNITA leader Jonas Savimbi, Falatar negotiated with the Angolan government the reintegration of rebel UNITA soldiers.

He returned to United Nations as international civil servant in charge of UNESCO's relations with member states. From 2008 to 2011, Falatar worked at UN Headquarters in New York, representing UNESCO in the UN General Assembly, ECOSOC and the Security Council. He then was UNESCO's Coordinator for Crisis Response, overseeing humanitarian and development operations in South Sudan, Libya, Syria, Iran and Palestine. He was member of cabinet of UNESCO Director-General Irina Bokova at the time when she was a candidate for the position of the UN Secretary-General. Falatar was also in charge with relations with Israel and Palestine. Over a ten-year period, he advised five Presidents of UNESCO's General Conference.
Locked