Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post Reply
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1251 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by hAZNADAR »

pemanapemani wrote:
hAZNADAR wrote:
pemanapemani wrote:
Sreća da imamo tebe da iz Švedske objektivno i patriotski ocjeniš stanje i društvena gibanja. :thumbup:
Ma jok ba, ja sam gradska raja - patriotizam je samo za papke. To ti iz modernog drustva danasnjice mogu samo potvrditi.
Ne znam, meni ruke pune žuljeva od motike i krampe, tako da nisam baš adekvatna adresa za prozivanje gradske raje. Neko se mora baviti i poljoprivredom da bi ti mogao jesti zdravu hranu kada dođeš na deset dana iz modernog švedskog društva. Isto tako, moraš se napuniti energijom da iz Skandinavije objašnjavaš kako je ustvari nama u BiH, jer ti to puno bolje znaš od nas samih.
Pa valjda zato rece prethodno:
Čovjek se treba baš dobro zakopati u sebe da pronađe zrnce nade i volje.
Suosjecam sa tobom. Mislio sam da je katastrofa sa neobjavljenom kolumnom - ali kako vas citam - uvidjam da je mnogo gore.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#1252 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by kakavdanakneiskustvu »

sabina1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Matzan wrote:Ima li slobodna kakva ulica u SA da je nazovemo po Dežuloviću?

nema,jedino da preimenuju onu busuladžićevu,ali on je bitniji
Ma to je nemoguće :shock: ?
Pa bar je Busuladzic dokazani i ovjekovjeceni fasista , ovaj antifasista....

bitniji je iod gorana čengića
pemanapemani
Posts: 5348
Joined: 09/09/2008 15:12

#1253 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by pemanapemani »

hAZNADAR wrote:
Suosjecam sa tobom. Mislio sam da je katastrofa sa neobjavljenom kolumnom - ali kako vas citam - uvidjam da je mnogo gore.
Hvala na suosjecanju.

Sta bi tek uvidio da zivis u BiH. Neko je imao volje i hrabrosti i ostao zivjeti u domovini, a neko nije mogao izdrzati pa otisao i tumaci BiH stvarnost iz nove domovine.

Sta ces, nisu svi ljudi isti.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#1254 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by Matzan »

Nemam namjeru gubiti vrijeme na repliciranje nekim intelektualnim gromadama, koje za svaku drugu sličicu dana traže dodatno pojašnjenje, uzaludan i zamoran je to posao.

Na temu: dosadašnji maksimalni domet i učinak samoproglašene ljevice jeste višegodišnja inicijativa i rasprava o nazivu pojedinih ulica i objekata isključivo u gradu Sarajevu .
User avatar
BHCluster
Posts: 23348
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1255 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by BHCluster »

Sto se tice cenzure to se kod nas desavalo i prije rata i desava se nakon rata a i desava ce se ne samo kod nas nego sire, a sad sto ste se vi perobudili tek sada je druga prica. Preko 50 strana ni o čemu.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1256 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by Connaisseur Karlin »

pemanapemani wrote:
hAZNADAR wrote:
Suosjecam sa tobom. Mislio sam da je katastrofa sa neobjavljenom kolumnom - ali kako vas citam - uvidjam da je mnogo gore.
Hvala na suosjecanju.

Sta bi tek uvidio da zivis u BiH. Neko je imao volje i hrabrosti i ostao zivjeti u domovini, a neko nije mogao izdrzati pa otisao i tumaci BiH stvarnost iz nove domovine.

Sta ces, nisu svi ljudi isti.
katastrofa se desava u BiH drustvu i prije davanja otkaza od strane Dezulovica, ali et' odjednom su se u Sarajevu digla panika, dok sirom BiH takvo jadno stanje traje od zavrsetka rata , znaci, mnogi gradjani Sarajevi su prilicno izolirani u vlastitoj drzavi :)
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1257 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by hAZNADAR »

BHCluster wrote:Sto se tice cenzure to se kod nas desavalo i prije rata i desava se nakon rata a i desava ce se ne samo kod nas nego sire, a sad sto ste se vi perobudili tek sada je druga prica. Preko 50 strana ni o čemu.
Ne bas niocemu. Svaka krajnost ili strana ima svoje heroje i samo za njih brine.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#1258 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by mirza_15 »

Mene samo zanima kako ovi sto placu za Dezulovicem ne vide svu kolicinu patetike koju prosipaju i potpunog odsustva konekcije sa stvarnoscu. Ako je Dezulovic jednom sedmicno pisao 7 godina i 7 mjeseci napisao je izmedju 350 i 400 kolumni. I zbog jedne koja nije objavljena jer je ovaj put pljunuo predaleko ispade da srednji vijek i totalna cenzura gdje niko ne smije da pisne. Kazete ne smije o Erdoganu, Bakiru i Aliji. Hmmm. Da vidimo:

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... aystationu

27.10.2017. Mora da je promaklo Vildani.

Mozda je to ipak davno. A sta kazete na 4.Maj 2018? Malo price o Dinastiji:

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... ija-360642

Ovo je za 3 minute guglanja sa telefona. Mrsko mi duze.

I sada od jedne neobjavljene kolumne se napravi teorija zavjere. Tesko prihvatiti da Vildana nije htjela da objavi tekst koji se moze protumaciti kao vrijedjanje muslimana i to u vrijeme njihovog najsvetijeg mjeseca. Cirkus i zestoko preuvelicavanje stvari od strane istih onih kojima je sve bilo med i mlijeko u onom sistemu gdje ne samo da si imao apsolutnu cenzuru u iskljucivo drzavnim medijima, nego nisi smio u kafani reci nesto protiv tog sistema.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1260 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by General War »

mirza_15 wrote:Mene samo zanima kako ovi sto placu za Dezulovicem ne vide svu kolicinu patetike koju prosipaju i potpunog odsustva konekcije sa stvarnoscu. Ako je Dezulovic jednom sedmicno pisao 7 godina i 7 mjeseci napisao je izmedju 350 i 400 kolumni. I zbog jedne koja nije objavljena jer je ovaj put pljunuo predaleko ispade da srednji vijek i totalna cenzura gdje niko ne smije da pisne. Kazete ne smije o Erdoganu, Bakiru i Aliji. Hmmm. Da vidimo:

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... aystationu

27.10.2017. Mora da je promaklo Vildani.

Mozda je to ipak davno. A sta kazete na 4.Maj 2018? Malo price o Dinastiji:

https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/kolu ... ija-360642

Ovo je za 3 minute guglanja sa telefona. Mrsko mi duze.

I sada od jedne neobjavljene kolumne se napravi teorija zavjere. Tesko prihvatiti da Vildana nije htjela da objavi tekst koji se moze protumaciti kao vrijedjanje muslimana i to u vrijeme njihovog najsvetijeg mjeseca. Cirkus i zestoko preuvelicavanje stvari od strane istih onih kojima je sve bilo med i mlijeko u onom sistemu gdje ne samo da si imao apsolutnu cenzuru u iskljucivo drzavnim medijima, nego nisi smio u kafani reci nesto protiv tog sistema.
:-)
A gdje je o njima dvojici?
Image
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#1261 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by mirza_15 »

Ne znas otvoriti link ili imas problema sa citanjem?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1262 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by General War »

mirza_15 wrote:Ne znas otvoriti link ili imas problema sa citanjem?
Ejs, godina-2017 je samo u amanet ostavljena bosna a sad je 2018...ne vrijedi, jednostavno ne dopire do tebe i takvih...postupak prema BD je samo pokazatelj, ali ne i jedini...
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#1263 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by mirza_15 »

General War wrote:
mirza_15 wrote:Ne znas otvoriti link ili imas problema sa citanjem?
Ejs, godina-2017 je samo u amanet ostavljena bosna a sad je 2018...ne vrijedi, jednostavno ne dopire do tebe i takvih...postupak prema BD je samo pokazatelj, ali ne i jedini...
Kakav je postupak prema njemu? Jedna odbijena kolumna? Ili su ga mozda priveli na informativni razgovor nakon "crko marsal"?

Ovo 4. Maj 2018 nista? Ili je samo Erdogan problem? Hebi ga Vildana zaboravila u oktobru da Erdoganu licno posalje tekst na cenzuru, ali krajem maja je ipak ispravila taj propust? Vjerujes u to? Vjerujes li i da je zemlja ravna ploca?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1264 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by General War »

mirza_15 wrote:
General War wrote:
mirza_15 wrote:Ne znas otvoriti link ili imas problema sa citanjem?
Ejs, godina-2017 je samo u amanet ostavljena bosna a sad je 2018...ne vrijedi, jednostavno ne dopire do tebe i takvih...postupak prema BD je samo pokazatelj, ali ne i jedini...
Kakav je postupak prema njemu? Jedna odbijena kolumna? Ili su ga mozda priveli na informativni razgovor nakon "crko marsal"?

Ovo 4. Maj 2018 nista? Ili je samo Erdogan problem? Hebi ga Vildana zaboravila u oktobru da Erdoganu licno posalje tekst na cenzuru, ali krajem maja je ipak ispravila taj propust? Vjerujes u to? Vjerujes li i da je zemlja ravna ploca?
JThomas wrote:
i feral je preživio tuđmana, da bi se ugasio pod demokratskom, "tržišnom" represijom otkazivanja oglašavanja.

a istovremeni uzrok i rezultat tih kretanja je da u današnjoj hrvatskoj, u odnosu na tuđmanovo vrijeme, ferala nema a srednjovjekovne ideje imaju veći prostor i bolju prođu. mi idemo u istom smjeru, a ovo je samo eklatantan simptom.
procitaj:
naravno, kritičari kritike vlasti će ono u komšijskoj avliji nazvati ustaštvom, fašizmom i ultradesnicom, a ovo kod nas slobodnom uređivačkom politikom u okolnostima tržišne privrede. a isto je u pitanju
vodoinstalater
Posts: 240
Joined: 14/07/2004 22:45

#1265 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by vodoinstalater »

Na marginama citave ove price, kontam kako je za nas ipak vise zabrinjavajuce, to sto u Oslobodjenju i nema nesto novinara a da znaju napisati kolumnu ili komentar poput Gojka Berica. Sta kada on i njemu slicni odu u penziju...i tu odosmo jednu stepenicu nize cini mi se.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1266 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by sabina1 »

hAZNADAR wrote:
sabina1 wrote:
Nigdje nisam napisala da je za vrijeme slobodne partizanske države bila sloboda medija.
Post prijavljen zbog vrijedjanja druga Tita
...Bio je peti maj, iz
Skoplja me je vodio put
na stanicama duz pruge svud
tisina i nema bol

Bitola, Maribor, Rijeka
Niksic, Zenica, Bol
i svaki covek i svaki dom
je zalio dusom svom

Al' ja sam video visoke peci
fabrike dim, siroke njive
gradove sto slobodni zive
decu i mir i jato ptica

I opet sam video Tita Marsala
legendu tu, slobodotvorca
coveka tog, druga i borca
opet sam svud video Tita...

Svako ko uvrijedi Tita je zapravo uvrijedio sve ljude iz fragmenta Balaševićeve pjesme, a nemoguće je uništiti njegovo djelo.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1267 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by Edin H. »

Mojne samo te prelivode Balasevica :twisted:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1268 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by daddy-kool »

:lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#1270 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by piupiu »

Matzan wrote: samoproglašene ljevice
Pa dobro, mače, ko treba da 'proglasi ljevicu' da bi ona bila ljevica? :D :lol:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#1271 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by Matzan »

piupiu wrote:
Matzan wrote: samoproglašene ljevice
Pa dobro, mače, ko treba da 'proglasi ljevicu' da bi ona bila ljevica? :D :lol:

Ne treba niko nikog proglašavati, treba djelovati i ponašati se u skladu s tim.

Btw ni piletina više nije što je nekad bila.
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#1272 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by piupiu »

Matzan wrote:
piupiu wrote:
Matzan wrote: samoproglašene ljevice
Pa dobro, mače, ko treba da 'proglasi ljevicu' da bi ona bila ljevica? :D :lol:

Ne treba niko nikog proglašavati, treba djelovati i ponašati se u skladu s tim.

Btw ni piletina više nije što je nekad bila.
Aaaa, to. E s tim se slažem.

Nije. Puna je antibiotika.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1273 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by sabina1 »

hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1274 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by hAZNADAR »

Edin H. wrote:Mojne samo te prelivode Balasevica :twisted:
:roll:

Ljudi imaju puno pravo da mijenjaju stavove i svoj identitet definisu kako hoce. Balasevic je bio Jugosloven ali ta drzava ne nepostoji vise od dvije decenije i standardi te drzave su ili prestali ili su jednostavno bez smisla danas.

Balasevic je Srbin i hvala Bogu da jeste. Jer zahvaljujuci takvim Srbima poput njega - covjek ne moze generalizovati, stigmatizirati,... sve Srbe i ujedno samim tim ostati normalan i operisan od fasizma. Respekt prema svim nekadasjim Jugoslovenima koji to vise nisu a ostali su ljudi dobre volje.

To tesko mogu shvatiti oni koji ne sljive neciji karakter, postenje, dobrotu,.... vec ljude tumace iskljucivo po onome Sta su.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1275 Re: Boris Dežulović više ne piše za Oslobođenje.

Post by Edin H. »

hAZNADAR wrote:
Edin H. wrote:Mojne samo te prelivode Balasevica :twisted:
:roll:

Ljudi imaju puno pravo da mijenjaju stavove i svoj identitet definisu kako hoce. Balasevic je bio Jugosloven ali ta drzava ne nepostoji vise od dvije decenije i standardi te drzave su ili prestali ili su jednostavno bez smisla danas.

Balasevic je Srbin i hvala Bogu da jeste. Jer zahvaljujuci takvim Srbima poput njega - covjek ne moze generalizovati, stigmatizirati,... sve Srbe i ujedno samim tim ostati normalan i operisan od fasizma. Respekt prema svim nekadasjim Jugoslovenima koji to vise nisu a ostali su ljudi dobre volje.

To tesko mogu shvatiti oni koji ne sljive neciji karakter, postenje, dobrotu,.... vec ljude tumace iskljucivo po onome Sta su.
Ne podnosim prelivode i neprincipijelne ljude.

Pisao pateticne i uvlakacke pjesme u onom rezimu zbog licnog interesa, pa poslije promjenio. Ko bolan u tim godinama pise pjesme podrske rezimu i vodji? :lol: U mojoj osnovnoj skoli ucenike ganjali sto su crtali kukaste krstove ili sto su se zajebavali sa Titovom bolesti.

I onda kazes karakter i dobrota.

Karakter je Dezulovic koji pise onako kako vidi stvari bez obzira na posljedice, ni po babi, ni po stricevima.
Karakter je moj bivsi komsija koji, premda jako obrazovan nije zbog lajanja mogao dobiti posao u bivsem rezimu, a sada kritikuje ovaj.
Karakter su neki ljudi koje poznajem kojima su ponudjene pozicije dolaskom SDA na vlast, ali su ih kulturno odbili, jer to nije njihova ideologija,pa najebali u ratu, pa i poslije.

Kada bude napravio nesto poput Huse iz Kladuse koji je smjestio izbjeglice u svom restoranu i hranio ih svojim novcem onda cu prihvatiti tu dobrotu, a ja koliko znam niko ga ni od komsija u Novom sadu ne podnosi.

Uostalom nebitan lik, nikada nisam podnosio njegove pateticne pjesme ionako, premda me komsija porijeklom Madjar poprilicno peglao svojevremeno sa istima. :skoljka:
Post Reply