BORDO ARENA

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#426 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

Tomahawk11 wrote:Investitor iz Rijada zainteresiran za modernizaciju stadiona na Koševu

U zamjenu za šta 8-)
Zetru? :?
Ma ima ondje prostora za sve, pogotovo ako bi se ukidala atletska staza i smanjivao stadion ali se bojim da je to bas najskuplji dio koji ce svaki investitor pokusati izbjeci. Rusenje objekta koji je uz to ukopan u zemlju je krupan finansijski zalogaj.

Uz to kad sracunas kostanje izgradnje novog stadiona zapitas se ima li tu uopste opravdanog ekonomskog interesa. Volio bih ali sam skeptican. To ti je kao auto-put neisplativ ali prijeko potreban.

Tesko da neko nadje interes da uvali 20-30 miliona eura da bi dobio lokaciju za hotel, trzni centar i to na lokaciji koja je u najboljem slucaju zona 2.

Moja pretpostavka je da to moze biti u najboljem slucaju natkrivanje i produzetak agonije na predimenzioniranom, nefudbalskom stadionu.
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#427 Re: BORDO ARENA

Post by Qoom »

Ima li kakvog rendera i priče o investicijama od 100, šta 100, najmanje 200 miliona € u neki USS AFH Enterprise, da ne razmišljamo o potopu?
Labirint
Posts: 1998
Joined: 24/06/2013 14:37

#428 Re: BORDO ARENA

Post by Labirint »

Sad će Ajnadžić, samo dok završi sa obilascima transferzala i longitudinala :D Nema nama spasa...
LionKing
Posts: 101
Joined: 14/07/2016 21:16

#429 Re: BORDO ARENA

Post by LionKing »

leškarenje wrote:joj oca mi kako cu izroviti postove aBd za ono ismijavanje peticije i svega oko ove teme :oops:
Kako ti napreduje ovo :D
User avatar
Logovan
Posts: 94382
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#430 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

Ne prisjedajte na muku.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#431 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

ibizza wrote:
Grean wrote:
AUKCIJA 30. MAJA 60
Energoinvest prodaje atraktivnu lokaciju u Sarajevu za 15,8 miliona KM

Image

https://www.klix.ba/biznis/energoinvest ... /180516017
Kad god se pricalo o nasem stadionu ovo mi se cinila kao najbolja lokacija iz vise razloga a ponajprije zbog posjete i ekonomskih potencijala. Zemljiste preko puta najvece spavaone u BiH.

19 000 m2, mozda i vise nego sto treba ali cifra je takva da je nerealno, generalno je nerealno sve sto nije koncesija.

Ali eto, zamisli kad bi bilo.
Blizu si, ali nije to-to :)

p.s. nema ovdje dovoljno prostora za stadion.
Na ovoj bi valjda bilo dovoljno ali da su babi...50 hiljada kvm, ko' bi reko'.

Sa obzirom na cijenu gradjevinskog zemljista ovo nije ispod 20 miliona.

https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /190322020
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#432 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

Grean wrote:
Na ovoj bi valjda bilo dovoljno ali da su babi...50 hiljada kvm, ko' bi reko'.

Sa obzirom na cijenu gradjevinskog zemljista ovo nije ispod 20 miliona.

https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /190322020
Kada sam ovo gore pisalo, odnosilo se na zemljiste u Halilovicima, tad su nasi sa Efendicem dogovorili( cak su mi rekli da su memorandum potpisali sa opstinom) da mi , zajedno sa opstinom ucestvujemo u gradnji "nacionalnog" stadiona.

Dogovoreno je da Efendic sve potrebne dozvole zavrsi do 1.4.2019. a da nasi do tad obezbjede jedan dio para, drugi dio bi se dobio kroz fondove od FIFA/UEFA I jedan dio Savez. Predstavnici UEFE su Efendicu obecali znacajna sredstva.

Dokle su stigli nista ne znam, od Atalante se ne cujem sa "izvorom" :)
User avatar
Logovan
Posts: 94382
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#433 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

Znači to neće biti naš stadion, nego će to biti nacionalni stadion. :-) Opet bi imali iste probleme, kao sad na Koševu (koncerti, itd.).

I opet bi imali 30 hiljada mjesta ili čak više.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#434 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

Logovan wrote:Znači to neće biti naš stadion, nego će to biti nacionalni stadion. :-) Opet bi imali iste probleme, kao sad na Koševu (koncerti, itd.).

I opet bi imali 30 hiljada mjesta ili čak više.
Bili bi suvlasnici, sto je mnogo bolje nego sada :)

Za kapacitet se slazem, preveliko.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#435 Re: BORDO ARENA

Post by Maharadza »

ibizza wrote:
Logovan wrote:Znači to neće biti naš stadion, nego će to biti nacionalni stadion. :-) Opet bi imali iste probleme, kao sad na Koševu (koncerti, itd.).

I opet bi imali 30 hiljada mjesta ili čak više.
Bili bi suvlasnici, sto je mnogo bolje nego sada :)

Za kapacitet se slazem, preveliko.
Ma neka bude samo pravi fudbalski stadion bez proklete tartan staze pa makar imao i 100k stolica. :mrgreen:
User avatar
Logovan
Posts: 94382
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#436 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

ibizza wrote:
Logovan wrote:Znači to neće biti naš stadion, nego će to biti nacionalni stadion. :-) Opet bi imali iste probleme, kao sad na Koševu (koncerti, itd.).

I opet bi imali 30 hiljada mjesta ili čak više.
Bili bi suvlasnici, sto je mnogo bolje nego sada :)

Za kapacitet se slazem, preveliko.
Bolje jeste, ali nije to to što se traži. :-) I kapacitet me strašno nervira.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#437 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

ibizza wrote:
Grean wrote:
Na ovoj bi valjda bilo dovoljno ali da su babi...50 hiljada kvm, ko' bi reko'.

Sa obzirom na cijenu gradjevinskog zemljista ovo nije ispod 20 miliona.

https://www.klix.ba/biznis/investicije/ ... /190322020
Kada sam ovo gore pisalo, odnosilo se na zemljiste u Halilovicima, tad su nasi sa Efendicem dogovorili( cak su mi rekli da su memorandum potpisali sa opstinom) da mi , zajedno sa opstinom ucestvujemo u gradnji "nacionalnog" stadiona.

Dogovoreno je da Efendic sve potrebne dozvole zavrsi do 1.4.2019. a da nasi do tad obezbjede jedan dio para, drugi dio bi se dobio kroz fondove od FIFA/UEFA I jedan dio Savez. Predstavnici UEFE su Efendicu obecali znacajna sredstva.

Dokle su stigli nista ne znam, od Atalante se ne cujem sa "izvorom" :)
Koje je to tacno zemljiste u Halilovicima?

Novi Grad bi bio napredak vezano za posjetu ali samo ako je na ruku i "na ocima". Mi smo Balkanci, volimo impulsivno, usput sa kafe a ne ko' Nijemci planirano na auto-put pa na utakmicu.

Sto se tice nacionalnog stadiona to mi se cini kao zamisao megalomana, ono kad kazu sto kokuz moze zamisliti kamion ne moze povuci.

Sama prica o kapacitetu govori da su neozbiljni. Nikom u BiH pa ni reprezentaciji ne treba stadion veci od 20 hiljada mjesta. Vjerujem sto manji da bi bio bolje ispunjen jer niko ne voli taj osjecaj pustosi kad udjes u te predimenzionisane objekte.

Ali bilo bi dobro bilo sta jer za Kosevo ne vidim realno rjesenje. Toliko je mana da su nepopravljive, od kapaciteta, staze, blagog pada tribina, visine sa koje tribine pocinju itd. itd.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1474
Joined: 25/07/2015 14:13

#438 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Pored FIS zgrade. Bilo je na klixu kad je delegacija UEFA dolazila. Morao bi se i tok Miljacke mijenjati itd.
Stvarno ne znam koliko je to realno u narednih 5-10 godina.
Image
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#439 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

Zanimljivo je kako svi mogu dobiti obecanja od UEFA-e ovih onih, samo mi kao klub ne radimo nista! Pa sto mi ne pricamo sa UEFA-om direktno za sebe????

Lakse je izganjati "pomoc" za vec postojeci stadion i to jos olimpijski stadion nego za gradnju novog. Za novi ti treba min 50 miliona, za rekonstrukciju koseva 10. Ali eto efendic ce nama rjesavati.. :-x :-x
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#440 Re: BORDO ARENA

Post by thekupus »

Đe si stručnjak, kojom si metodom analize dobio te brojke?
User avatar
omega369
Posts: 9433
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#441 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

Znanjem majstore, znanjem. Pitajte te vase supljikate koji godina prodaju suplju oko stadiona koliko kosta dulum gradjevinskog zemljista u SA i gdje ga uopste ima?
Spiskase milione u butmir a nisu objekta nijednog napravili
User avatar
_Reds_
Posts: 9361
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#442 Re: BORDO ARENA

Post by _Reds_ »

Kosevo je kaca bez dna. I svako ulaganje u njega je gubljenje para.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#443 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

Samo da vas osporavani Ibizza pozdravI I da vam kaze da se cujemo na ovu temu za par mjeseci.

:sax:
Labirint
Posts: 1998
Joined: 24/06/2013 14:37

#444 Re: BORDO ARENA

Post by Labirint »

Evo se vec dvije godine pozdravljamo i čujemo :D
BigBossBrkO
Posts: 92
Joined: 04/08/2014 01:37

#445 Re: BORDO ARENA

Post by BigBossBrkO »

I ćorava koka zrno ubode, samo treba biti dovoljno uporan i ponavljati kao papagaj "bit će, samo što nije..."! :oops:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#446 Re: BORDO ARENA

Post by SmokingMan »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#447 Re: BORDO ARENA

Post by Baltazar_khan »

jel dok ne padne vlada kantona :oops: :lol:
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#448 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

Baltazar_khan wrote:jel dok ne padne vlada kantona :oops: :lol:
Najjaci :D
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#449 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Cossack »

Sliver wrote:
Cossack wrote:Godinama se prodaje onaj razrušeni Dom penzionera i stalno spuštaju cijenu. Mislim da sa onim zemljištem iza ima dovoljno prostora za fin stadion. So, why not 8-)
nema ondje mjesta, jedva za teren i jednu tribinu. Nista parking, a o pomocnim terenima pogotovo ne treba ni pomisliti. A i preskup je.
Nije baš na nema mjesta. Kada bi se one dvije ulice s desne strane spojile dobilo bi se još prostora.

https://imgur.com/a/Jx1cR9q
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#450 Re: BORDO ARENA

Post by golfiista »

Bice stadion, al na selu :lol: jbg, bolje ista nego nista, tako da Dom penzionera i slicne lokacije zaboravite.
Post Reply