BORDO ARENA

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#276 Re: BORDO ARENA

Post by Pitar s Kariba »

ibizza wrote:Zetra


Ilidza/Terme

Prednosti

1. Prostor za stadion, parking, prostor za neki dodatni sadrzaj oko stadiona
2. Blizu raji koja zivi na Alipasinu, Vojnickom, Mojmilu , Dobrnji...
3. Na Ilidzi je sve veci broj arapskih turista, dodatni prostor za zaradu kroz privlacenje navedenih na utakmice, trosenje love u fan shopu, prosirenje navijacke baze :D
4. Tramvajski prevoz za sve one koji nemaju auto(od orektaljke do stadiona 3 minute).


Kada sve saberem i oduzmem, ja bi se prije odlucio na Ilidzu.(da ne pricam koliko bi lakse i brze dobili zemljiste, dozvole i krenuli sa gradnjom).
:D

Hz - Abu Dhabi :D
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#277 Re: BORDO ARENA

Post by Pitar s Kariba »

dakine wrote:Ja bih volio ovakav neki stadion (tek otvoren), iako je ovaj mozda malo i povelik za nas...28.500 hiljada prima...al mozda u nekoj malo manjoj varijanti. Mislim da bi bio odlican.



Takodjer ovakav bi bio top za nas i nase uslove, prima 17.500 hiljada, sto je po meni sasvim dovoljno. Buduci stadion Austrie Wien, planirano otvorenje 2018. godine. Sasvim dovoljan za nas. (Premotajte na 1:00 min)



I ja sam za da se gleda, ako je ikako moguce, da novi stadion bude na klizalistu kod Zetre.
:thumbup:
Ova je ljepota ... Kad bi bio ovakav, more i Ilidža :D
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#278 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Ilidza nije najbolje i najsretnije rjesenje.
To bi moglo biti,kad nebi imali nista drugo pa daj sta das.
Radi posjete na utakmicama bi najidealnije bio Novi Grad. Tu je vjerujem neka baza od cca 75k nasih navijaca. Najveca opstina,odlicno saobracajno povezana.
Otoka (srusi se Vistafon,dobije se jos prostora) Bauhaus neka treca lokacija,svejedno.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#279 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

Ovaj u Austriji stvarno mjera stadion sto se tice velicine. Jedina fula je sto istocna i zapadna tribina idu sa nivoa trave.

Zapad 5600, istok 5050, sjever 4100 i jug 2600 cini mi se. Mi da skinemo sa svake po 500 i juga 1000 i mjera.
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#280 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

17 milja, bas mjera :wink: cuj onog rusio bi vistafon :D :D :lol: :lol:
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#281 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

ibizza wrote:Preuzeh sliku sa druge teme :)

Image

Lokacija Bauhaus!
super lokacija


kosta 18 miliona :skoljka:
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#282 Re: BORDO ARENA

Post by Cossack »

omega369 wrote:
ibizza wrote:Preuzeh sliku sa druge teme :)

Image

Lokacija Bauhaus!
super lokacija


kosta 18 miliona :skoljka:
Mozda i vrijedi tih para jer ja nigdje drugo u gradu ne vidim toliko neiskoristene povrsine na tako dobroj lokaciji.
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#283 Re: BORDO ARENA

Post by omega369 »

Pa recimo da imamo nekoga ko ima tih 18 miliona, kosevo bi od tih para bilo San Siro :wink:

sa sve hoteli i basce :D
User avatar
karanana
Posts: 47262
Joined: 26/02/2004 00:00

#284 Re: BORDO ARENA

Post by karanana »

Steta sto efendic nije pitar da vam podane onaj plac kod televizije.
Sanjarite ubleha projekt za ubleha investitore. Sami temelji racunice isplativosti su smijesni.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#285 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

rajvosa-mitre wrote:Ma meni nema logike da se novi stadion pravi van opcine centar,kad znamo svi da nam je najveca baza navijaca centar i stari grad i zamisli moras na ilidzu ici,nije to to.Iskreno ni meni se ne mijenja stadion,Kosevo je nase ili ti ga samo je jedan dom,ali opet i neki veci klubovi od naseg su mijenjali pravili nove stadione pa sto ne bi i mi,uglavnom kako god ako se ikad bude radilo nesto najvise bi volio da se Kosevo renovira i to je to,mozda jednog dana nesto i bude vidjet cemo.
Cista laž da je najveća baza navijača Centar,a još veća Stari Grad.....Novi Grad je glavni,čisto da zna :thumbup: a to se vidi po članstvu.
User avatar
karanana
Posts: 47262
Joined: 26/02/2004 00:00

#286 Re: BORDO ARENA

Post by karanana »

Najrealnija vam je opcija "kupit" kosevo za neku simbolicnu cijenu i onda te miliijarde uloziti u renovaciju.
ibizza
Posts: 4578
Joined: 05/06/2008 00:46

#287 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

karanana wrote:Najrealnija vam je opcija "kupit" kosevo za neku simbolicnu cijenu i onda te miliijarde uloziti u renovaciju.
Takva ponuda je na stolu Ajnadzica, kao i za klizaliste kod Zetre... Ajnadzic hoce da mi napravimo stadion, a da pravo raspolaganja pojedinacno imaju opstina i klub, te na taj nacin bi htjeli da prave megalomanske koncerte raznoraznih zvijezda :) a to nasi odbijaju...nasi hoce da kupe Kosevo i da pravimo SVOJ stadion- to "doktoru" ne odgovara, jbg.
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#288 Re: BORDO ARENA

Post by SSemir »

emigrazione wrote:Odlaskom sa Koseva totalno se gubi identitet kluba, sta je s vama kakva ba crna Ilidza?! Zamisli da npr Arsenal preseli u juzni London :lol: svugdje na kugli zemaljskoj kada kazes ''klub sa Koseva'' zna se ko je i o kome se radi i niko drugi ne moze biti...nije nama taj neki novi stadion toliko vazan da bi na kocku stavljali sve sto se gradilo desetinama godina, ima linija ispod koje se nikada ne smije ici po cijenu svega, ali bas svega...
Ja ba, ilil zamisli da bayern napusti olimpijski stadion, i ode skroz izvan minhena
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#289 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

ibizza wrote:
karanana wrote:Najrealnija vam je opcija "kupit" kosevo za neku simbolicnu cijenu i onda te miliijarde uloziti u renovaciju.
Takva ponuda je na stolu Ajnadzica, kao i za klizaliste kod Zetre... Ajnadzic hoce da mi napravimo stadion, a da pravo raspolaganja pojedinacno imaju opstina i klub, te na taj nacin bi htjeli da prave megalomanske koncerte raznoraznih zvijezda :) a to nasi odbijaju...nasi hoce da kupe Kosevo i da pravimo SVOJ stadion- to "doktoru" ne odgovara, jbg.
Kosevo nikad nece biti stadion kako treba, bar ne fudbalski i ne za FKS. To je moje misljenje.

Da bi on licio na nesto treba vise para za rusenje nego gradnju. Ali na kraju ce to biti na silu dovedeno u red, skalamerija tipa lazna Marakana, ispunjava uslove ali i dalje socijalisticko zdanje koje je uvijek poluprazno jer je predimenzionirano.
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#290 Re: BORDO ARENA

Post by vicious »

Grean wrote:Ovaj u Austriji stvarno mjera stadion sto se tice velicine. Jedina fula je sto istocna i zapadna tribina idu sa nivoa trave.

Zapad 5600, istok 5050, sjever 4100 i jug 2600 cini mi se. Mi da skinemo sa svake po 500 i juga 1000 i mjera.
Jug smanjiti na 5% :D
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#291 Re: BORDO ARENA

Post by emigrazione »

SSemir wrote:
emigrazione wrote:Odlaskom sa Koseva totalno se gubi identitet kluba, sta je s vama kakva ba crna Ilidza?! Zamisli da npr Arsenal preseli u juzni London :lol: svugdje na kugli zemaljskoj kada kazes ''klub sa Koseva'' zna se ko je i o kome se radi i niko drugi ne moze biti...nije nama taj neki novi stadion toliko vazan da bi na kocku stavljali sve sto se gradilo desetinama godina, ima linija ispod koje se nikada ne smije ici po cijenu svega, ali bas svega...
Ja ba, ilil zamisli da bayern napusti olimpijski stadion, i ode skroz izvan minhena
Bayern Bayern Bayern, kakav ba Bayern, ljudi jedan od najvecih klubova na svijetu, mogu i u Parizu napraviti stadion boli ih kurac, vazda bi opet bio pun...Sarajevo je klub carsije, nastao je iz nje i zbog nje i tjerati ga dalje od Marin Dvor je apsolutno nedopustivo i neprihvatljivo, bez obzira sto mu ne najveca navijacka baza tamo u nekoj opstini koja je i napravljena da bi se sto vise ljudi sprcalo u nju...opcija moze biti samo novo Kosevo, ili prostor oko trenutnog, oko Zetre, ili Betanija i nista drugo, ako ne moze sad moci ce nekada, svakako trenutno imamo puno vaznijih stvari od izgradnje stadiona...
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#292 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

emigrazione wrote:
SSemir wrote:
emigrazione wrote:Odlaskom sa Koseva totalno se gubi identitet kluba, sta je s vama kakva ba crna Ilidza?! Zamisli da npr Arsenal preseli u juzni London :lol: svugdje na kugli zemaljskoj kada kazes ''klub sa Koseva'' zna se ko je i o kome se radi i niko drugi ne moze biti...nije nama taj neki novi stadion toliko vazan da bi na kocku stavljali sve sto se gradilo desetinama godina, ima linija ispod koje se nikada ne smije ici po cijenu svega, ali bas svega...
Ja ba, ilil zamisli da bayern napusti olimpijski stadion, i ode skroz izvan minhena
Bayern Bayern Bayern, kakav ba Bayern, ljudi jedan od najvecih klubova na svijetu, mogu i u Parizu napraviti stadion boli ih kurac, vazda bi opet bio pun...Sarajevo je klub carsije, nastao je iz nje i zbog nje i tjerati ga dalje od Marin Dvor je apsolutno nedopustivo i neprihvatljivo, bez obzira sto mu ne najveca navijacka baza tamo u nekoj opstini koja je i napravljena da bi se sto vise ljudi sprcalo u nju...opcija moze biti samo novo Kosevo, ili prostor oko trenutnog, oko Zetre, ili Betanija i nista drugo, ako ne moze sad moci ce nekada, svakako trenutno imamo puno vaznijih stvari od izgradnje stadiona...
Zaganjaj nam sta migracijo,kakvu lokaciju ne dalje od M.dvora....mani se pametovanja :thumbup: e tako isto mene zaboli kita za vas carsijanere,kojima je klub pred vratima a ima vas clanova 900,jel vas stid a busate se kako je FKS carsijski klub ?

Meni je ista daljina doci,jal na Kosevo,jal na Ilidzu :thumbup: i nece mi biti mrsko gdje god da bude,e tu se razlikujemo mi iz opstine koja je napravljena da se sprca sto vise ljudi od vas sa "carsije"....i da nije nas koji smo sprcani bilo bi vas na stadionu stotinu u vrh glave :run:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1477
Joined: 25/07/2015 14:13

#293 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Napraviti stadion iza SCC :oops:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#294 Re: BORDO ARENA

Post by SmokingMan »

Ma trebamo napraviti stadion ko Voždovac na krovu supermarketa. :D
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#295 Re: BORDO ARENA

Post by leškarenje »

SmokingMan wrote:Ma trebamo napraviti stadion ko Voždovac na krovu supermarketa. :D
Na Hipermarketu :D Mojmilo,idealno :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#296 Re: BORDO ARENA

Post by SmokingMan »

leškarenje wrote:
SmokingMan wrote:Ma trebamo napraviti stadion ko Voždovac na krovu supermarketa. :D
Na Hipermarketu :D Mojmilo,idealno :thumbup:
Teško Bogu s'nama kakvi smo.Daj ovo,daj ono,daj onako daj ovako. :D
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#297 Re: BORDO ARENA

Post by missko »

Bolje bilo gdje nego na groblju
User avatar
ZonFon
Posts: 2123
Joined: 17/11/2013 01:58

#298 Re: BORDO ARENA

Post by ZonFon »

missko wrote:Bolje bilo gdje nego na groblju
Molim te da sljedeci put upalis mozak makar 2 sekunde prije nego sto napises ovako nesto.
User avatar
Logovan
Posts: 94414
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#299 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

missko wrote:Bolje bilo gdje nego na groblju
Udaraj se glavom od zid da dođeš sebi.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#300 Re: BORDO ARENA

Post by missko »

Ma vala mi je ona lokacija previse blizu groblja
Post Reply