BORDO ARENA

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#526 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

duffy_duck wrote:Provjerena informacija:
- Gradimo stadion kod butmira kupili su zemlju 6 miliona km.
- u pocetku ce se odma praviti 2 tribine poslije sve ostale.
Kapacitet stadiona ce u pocetku biti 15.500 a poslije sa nadogradnjom tribina bit ce 20.000.
Radit ce se po najnovijim standardima Cat4
U blizini ce biti Hipermarket, hotel, bazen i trening kompleks. Koji je već naš.
- takodjer prosirit ce tramvajsku liniju tako da ce se moci doci blizu stadiona.
- i pravit ce se autoPut brzi.
Boldirano nema veze sa nama, a kad ce biti izgradjeno ne zna se.
Zar ima spori autoput :?
Mislim da malo trolas raju, po svom starom običaju.
User avatar
thekupus
Posts: 6787
Joined: 25/06/2011 22:38

#527 Re: BORDO ARENA

Post by thekupus »

rocco_siffredi wrote:
duffy_duck wrote:Provjerena informacija:
- Gradimo stadion kod butmira kupili su zemlju 6 miliona km.
- u pocetku ce se odma praviti 2 tribine poslije sve ostale.
Kapacitet stadiona ce u pocetku biti 15.500 a poslije sa nadogradnjom tribina bit ce 20.000.
Radit ce se po najnovijim standardima Cat4
U blizini ce biti Hipermarket, hotel, bazen i trening kompleks. Koji je već naš.
- takodjer prosirit ce tramvajsku liniju tako da ce se moci doci blizu stadiona.
- i pravit ce se autoPut brzi.
Boldirano nema veze sa nama, a kad ce biti izgradjeno ne zna se.
Zar ima spori autoput :?
Mislim da malo trolas raju, po svom starom običaju.
Duffy je poznat po svojim provjerenim informacijama :lol: :lol: :lol:
last mohicans
Posts: 11695
Joined: 09/08/2012 23:19

#528 Re: BORDO ARENA

Post by last mohicans »

Ne znam za duffija, ali znam za ibizzu. :D Sto kolega reče, kad se zahuktaju bageri i operativa, bum povjerovao. Dalje, da se radi neki put i tramvajska pruga radi naseg stadiona, prvenstveno, djeluje mi kao Memiceva da ce biti pruga do Hrasnice makar je sami kopali. Ako ga vec zakopaju tamo, neka najprije obezbjede parking i garaze, da od toga krenu, a ne da izgrade tribine sa 100 parking mjesta. Povezanost sa Butmirom je slaba, jedan put faktički, vec sam ranije rekao ne mogu zamisliti kruzni tok na Ilidzi u vrijeme najobičnije prvenstvene utakmice, da ne spominjemo derbije i evropske utakmice. Opet sam za vlastiti stadion makar i u Butmiru.
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#529 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

duffy_duck wrote:Provjerena informacija:
- Gradimo stadion kod butmira kupili su zemlju 6 miliona km.
- u pocetku ce se odma praviti 2 tribine poslije sve ostale.
Kapacitet stadiona ce u pocetku biti 15.500 a poslije sa nadogradnjom tribina bit ce 20.000.
Radit ce se po najnovijim standardima Cat4
U blizini ce biti Hipermarket, hotel, bazen i trening kompleks. Koji je već naš.
- takodjer prosirit ce tramvajsku liniju tako da ce se moci doci blizu stadiona.
- i pravit ce se autoPut brzi.
Zar ima spori autoput? :D Tramvajska linija samo zbog nas? :-) A i nije ovo naše da gradimo. Kapacitet je ok.

Ne vjerujem dok ne vidim bagere.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#530 Re: BORDO ARENA

Post by GandalfSivi »

Ako ga naprave kako bog zapovjeda i povezu sa gradom (makar shuttle autobusi od Ilidze), to jos odrade narmalan parking, nece Butmir izgledati sekunde daleko...
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#531 Re: BORDO ARENA

Post by todd_smith »

GandalfSivi wrote:Ako ga naprave kako bog zapovjeda i povezu sa gradom (makar shuttle autobusi od Ilidze), to jos odrade narmalan parking, nece Butmir izgledati sekunde daleko...
Kao sto sam iznad napisao..nama je Kosevo koje je udaljeno 10 min setnje od centra grada daleko kada dodje vikend, kamoli Butmir

razumijem ja logistiku i zemljiste i sve to, ali meni je to promasaj u prvom koraku u butmiru praviti stadion
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18049
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#532 Re: BORDO ARENA

Post by GandalfSivi »

todd_smith wrote:
GandalfSivi wrote:Ako ga naprave kako bog zapovjeda i povezu sa gradom (makar shuttle autobusi od Ilidze), to jos odrade narmalan parking, nece Butmir izgledati sekunde daleko...
Kao sto sam iznad napisao..nama je Kosevo koje je udaljeno 10 min setnje od centra grada daleko kada dodje vikend, kamoli Butmir

razumijem ja logistiku i zemljiste i sve to, ali meni je to promasaj u prvom koraku u butmiru praviti stadion
Malo gdje na svijetu je stadion na 10 minuta setnje od centra, pa opet svi puni. Ima tu milion faktora, od natkrivenih tribina, preko normalnog parkinga (jebo ti stadion kada sam ja morao sve i jedan cosak Kosevskog brda nauciti da bi znao gdje parkirati), pa onda do sveopste atmosfere. Jos tu skontaj koliko raje iz Novog grada ide na tekme, a realno im je ista udaljenost izmedju dvije lokacije. Normalno, mimo svega ovoga ide i kvaliteta samih utakmica, mada realno, nije to toliko ni lose u zadnje vrijeme. Volio bih i ja neku "normalniju" lokaciju, ali ako je ovo cijena dobrog stadiona, neka je...
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#533 Re: BORDO ARENA

Post by sencobih »

GandalfSivi wrote:
todd_smith wrote:
GandalfSivi wrote:Ako ga naprave kako bog zapovjeda i povezu sa gradom (makar shuttle autobusi od Ilidze), to jos odrade narmalan parking, nece Butmir izgledati sekunde daleko...
Kao sto sam iznad napisao..nama je Kosevo koje je udaljeno 10 min setnje od centra grada daleko kada dodje vikend, kamoli Butmir

razumijem ja logistiku i zemljiste i sve to, ali meni je to promasaj u prvom koraku u butmiru praviti stadion
Malo gdje na svijetu je stadion na 10 minuta setnje od centra, pa opet svi puni. Ima tu milion faktora, od natkrivenih tribina, preko normalnog parkinga (jebo ti stadion kada sam ja morao sve i jedan cosak Kosevskog brda nauciti da bi znao gdje parkirati), pa onda do sveopste atmosfere. Jos tu skontaj koliko raje iz Novog grada ide na tekme, a realno im je ista udaljenost izmedju dvije lokacije. Normalno, mimo svega ovoga ide i kvaliteta samih utakmica, mada realno, nije to toliko ni lose u zadnje vrijeme. Volio bih i ja neku "normalniju" lokaciju, ali ako je ovo cijena dobrog stadiona, neka je...
upravo tako, kruži okolo oko bolnice,po ciglanama, po velešićima , pa pješadije kroz tunel, naravno gras odmah prestaje da vozi, nije ni koševo idealno. Jedino zbog tradicije, a sve ostalo tanko
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#534 Re: BORDO ARENA

Post by Maharadza »

Ma dolazit će standardnih 2000 bolesnika taman da bude na vrhu Trebevića. Problem je samo što će ista brojka dolaziti taman da se na sred čaršije napravi, osim možda u početku malo više "turista" dok im ne dosadi, ali ugl. za sezonu-dvije će to pasti na ovu standardnu brojku, taman da je Allianz arena, garantujem. :P
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#535 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

Maharadza wrote:Ma dolazit će standardnih 2000 bolesnika taman da bude na vrhu Trebevića. Problem je samo što će ista brojka dolaziti taman da se na sred čaršije napravi, osim možda u početku malo više "turista" dok im ne dosadi, ali ugl. za sezonu-dvije će to pasti na ovu standardnu brojku, taman da je Allianz arena, garantujem. :P
Ovo nije tacno a dokaz je Grbavica.

Po meni Butmir fula a Novi Grad negdje uz glavnu bi bio napredak i u odnosu na sadasnju lokaciju koja je sa obzirom na poziciju prilicno nepristupacna.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#536 Re: BORDO ARENA

Post by todd_smith »

Kosevo je idealna lokacija, sad sto je to finansijski neizvodivo je druga stvar
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#537 Re: BORDO ARENA

Post by van Basten »

Natkrivena tribina bi uduplala posjetu. Pristupacan parking bi isto imao udjela u povecanju posjete. Te dvije stavke bi anulirale "minus zbog lokacije" gospodi kojoj grad zavrsava na M.dvoru.
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#538 Re: BORDO ARENA

Post by vegass »

Maharadza wrote:Ma dolazit će standardnih 2000 bolesnika taman da bude na vrhu Trebevića. Problem je samo što će ista brojka dolaziti taman da se na sred čaršije napravi, osim možda u početku malo više "turista" dok im ne dosadi, ali ugl. za sezonu-dvije će to pasti na ovu standardnu brojku, taman da je Allianz arena, garantujem. :P
Nije istina, prvi ja se svaki put kad je kiša mislim bi li išao ili ne bi. Da je natkriveno, ne bi iao dilemu...
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#539 Re: BORDO ARENA

Post by vegass »

Samo da hoće negdje bit natkrivena tribina, bilo to koševo ili bilo koje drugo mjesto u kantonu :)
User avatar
Analiticarr
Posts: 2005
Joined: 15/02/2019 23:24

#540 Re: BORDO ARENA

Post by Analiticarr »

Novi stadion ce imati natkrivene tribine. Uskoro ce biti vise detalja o svemu. Strpite se malo
User avatar
dakine
Posts: 691
Joined: 09/01/2013 13:26
Location: strogi centar

#541 Re: BORDO ARENA

Post by dakine »

Butmir :run:
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#542 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Analiticarr wrote:Novi stadion ce imati natkrivene tribine. Uskoro ce biti vise detalja o svemu. Strpite se malo
A ja mislio stavit ce prskalice da kupa raju i ventilatore da bude vjetar, da simulira Kosevo. Pa naravno da ce biti natkrivene :roll:
ibizza
Posts: 4553
Joined: 05/06/2008 00:46

#543 Re: BORDO ARENA

Post by ibizza »

rocco_siffredi wrote:
Analiticarr wrote:Novi stadion ce imati natkrivene tribine. Uskoro ce biti vise detalja o svemu. Strpite se malo
A ja mislio stavit ce prskalice da kupa raju i ventilatore da bude vjetar, da simulira Kosevo. Pa naravno da ce biti natkrivene :roll:
:lol: :D
last mohicans
Posts: 11695
Joined: 09/08/2012 23:19

#544 Re: BORDO ARENA

Post by last mohicans »

Kakvo je bilo druzenje navijača veceras u vezi stadiona? Dva puta Sabrina odbila poziv za sastanak u vezi novog stadiona na lokaciji Zoi. Ne iskoristiti momka koji istinski voli klub i koji bi svojim vezama, konkretno u KS, mogao pogurati projekat. Ona bi najviše voljela da se stadion pravi u Butmiru. Evo više na facebooku. https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1086483910
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#545 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

duffy_duck wrote:Provjerena informacija:
- Gradimo stadion kod butmira kupili su zemlju 6 miliona km.
- u pocetku ce se odma praviti 2 tribine poslije sve ostale.
Kapacitet stadiona ce u pocetku biti 15.500 a poslije sa nadogradnjom tribina bit ce 20.000.
Radit ce se po najnovijim standardima Cat4
U blizini ce biti Hipermarket, hotel, bazen i trening kompleks. Koji je već naš.
- takodjer prosirit ce tramvajsku liniju tako da ce se moci doci blizu stadiona.
- i pravit ce se autoPut brzi.
Nakon ovog večerašnjeg druženja, mogu ti reći da ti je slaba provjerena informacija, kao i ostalim. :D Ne zna se još gdje ćemo graditi stadion, možda i ostanemo na Koševu.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#546 Re: BORDO ARENA

Post by todd_smith »

Kosevo je sinonim za FKS. Neka prica k’o sta hoce, dzaba.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#547 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

Logovan wrote:
duffy_duck wrote:Provjerena informacija:
- Gradimo stadion kod butmira kupili su zemlju 6 miliona km.
- u pocetku ce se odma praviti 2 tribine poslije sve ostale.
Kapacitet stadiona ce u pocetku biti 15.500 a poslije sa nadogradnjom tribina bit ce 20.000.
Radit ce se po najnovijim standardima Cat4
U blizini ce biti Hipermarket, hotel, bazen i trening kompleks. Koji je već naš.
- takodjer prosirit ce tramvajsku liniju tako da ce se moci doci blizu stadiona.
- i pravit ce se autoPut brzi.
Nakon ovog večerašnjeg druženja, mogu ti reći da ti je slaba provjerena informacija, kao i ostalim. :D Ne zna se još gdje ćemo graditi stadion, možda i ostanemo na Koševu.
Je li bilo price o Novom Gradu ili su samo Butmir i Kosevo opcije?
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#548 Re: BORDO ARENA

Post by Logovan »

Grean wrote:
Je li bilo price o Novom Gradu ili su samo Butmir i Kosevo opcije?
Imaju još jednu opciju, ali ne žele otkrivati koja je lokacija u pitanju. :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#549 Re: BORDO ARENA

Post by Tomahawk11 »

Biće čardak nad Skenderijom.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#550 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

Logovan wrote:
Grean wrote:
Je li bilo price o Novom Gradu ili su samo Butmir i Kosevo opcije?
Imaju još jednu opciju, ali ne žele otkrivati koja je lokacija u pitanju. :D
Znaci oni to zaozbiljno misle
Post Reply