BORDO ARENA

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#551 Re: BORDO ARENA

Post by todd_smith »

Vec je odluceno za Butmir. Uskoro ce biti strategija kako to da provuku navijacima jer vecina zeli Kosevo i ne zeli cuti nista drugo.
F&N
Posts: 3941
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#552 Re: BORDO ARENA

Post by F&N »

todd_smith wrote:Vec je odluceno za Butmir. Uskoro ce biti strategija kako to da provuku navijacima jer vecina zeli Kosevo i ne zeli cuti nista drugo.
Nije odluceno nista ali do sada najvise simpatija ima prema lokalitetu u Butmiru zbog:

Plusevi za gradju stadiona dole:
-jeftinoca zemlje i cinjenice da Memic je jako raspolozen da ima stadion u svojoj općini i njegovog obećanja da će ako treba i tramvaj napraviti do stadiona, onda zbog same tendencije sirenja grada prema tom dijelu.,
- cinjenica da bi kamp i stadion bili jedno uz drugo
- ima dovoljno prostora za popratni sadržaj oko stadiona koji bi u budućnosti donio povrat investicije
- blizina aerodroma kao i zbog cinjenice da ima dovoljzno zemljista da se napravi i hotel u kojem bi umjesto trenutnih rentanja stanova bili smjesteni igraci, akademci, i druge potrebne sluzbe kluba a koji bi imao i komercijalnu svrhu.
- nemas konkurenciju u tom dijelu grada u vidu nocnog zivota, kina, izlazaka itd i fakticki postajes jedini event u širem lokalitetu
- blizina najmasovnijim naseljima u gradu

Minusi:
- tradicija
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#553 Re: BORDO ARENA

Post by avetinja »

Jedini i pravi plus za gradnju u Butmiru je taj što će to biti VAŠ stadion. Ostale zajebancije: manjak konkurencije, blizina aerodroma, gusto naseljeni dio grada i slično ne idu prilog. Naše ljude boli briga za i za Željom i za Sarajevom. Znate li koliko mladih uopšte ne prati fudbal!? Dakle, ne Premijer ligu BiH, nego fudbal općenito. A ovi što prate, prate Barcelonu, City, Bayern i ostale jake ekipe. Stadion će biti atrakcija par mjeseci dok se urade selfiji i onda se vraća na staro. Isto bi bilo i da je na čaršiji napravljen.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#554 Re: BORDO ARENA

Post by Kaligrafija »

Fula na kvadrat, ako se bude gradilo u Butmiru... Oni ne poznaju nas mentalitet, pa raji iz Centra je bilo mrsko prosetat do Koseva, a kamo li iz drugih opstina... Jedno vrijeme bi zaludjenici FK Sarajevo isli na utakmice, a onda bi neka nova baza navijaca bila iz Butmira, Ilidze, Sokolovic kolonije... Nista licno, FK Sarajevo bi tom odlukom izgubio svoj gradski identitet...! Nestala bi gradska baza, uz koju odrastaju nove generacije... Neki novi gradski klinci bi navijali za Zelju sve vise... sto je normalno, nece za seoski klub, a mi smo SARAJEVO, a ne jebeni Butmir!

Treba ovo budalama objasnit, jer ocigledno ne vide dalje od svog nosa...!
Bilo koja lokacija unutar grada Sarajeva, od Bascarsije, do Stupa, je dobra lokacija, sve ostalo je sranje i gasenje identiteta kluba i pretvaranje u seoski klub!
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#555 Re: BORDO ARENA

Post by todd_smith »

F&N wrote:
todd_smith wrote:Vec je odluceno za Butmir. Uskoro ce biti strategija kako to da provuku navijacima jer vecina zeli Kosevo i ne zeli cuti nista drugo.
Nije odluceno nista ali do sada najvise simpatija ima prema lokalitetu u Butmiru zbog:

Plusevi za gradju stadiona dole:
-jeftinoca zemlje i cinjenice da Memic je jako raspolozen da ima stadion u svojoj općini i njegovog obećanja da će ako treba i tramvaj napraviti do stadiona, onda zbog same tendencije sirenja grada prema tom dijelu.,
- cinjenica da bi kamp i stadion bili jedno uz drugo
- ima dovoljno prostora za popratni sadržaj oko stadiona koji bi u budućnosti donio povrat investicije
- blizina aerodroma kao i zbog cinjenice da ima dovoljzno zemljista da se napravi i hotel u kojem bi umjesto trenutnih rentanja stanova bili smjesteni igraci, akademci, i druge potrebne sluzbe kluba a koji bi imao i komercijalnu svrhu.
- nemas konkurenciju u tom dijelu grada u vidu nocnog zivota, kina, izlazaka itd i fakticki postajes jedini event u širem lokalitetu
- blizina najmasovnijim naseljima u gradu

Minusi:
- tradicija
Ljudi koji za 5 godina nece biti u klubu odlucujungdje ce klub narednih 20-30-40 godina igrati utakmice.
User avatar
ZonFon
Posts: 2107
Joined: 17/11/2013 01:58

#556 Re: BORDO ARENA

Post by ZonFon »

Kad vidim ova dva razmisljanja, skontam da smo davno postali seoski klub. Tugo moja. :sad:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#557 Re: BORDO ARENA

Post by avetinja »

Realno, u pravu su Kaligrafija i todd_smith. Preseljenjem u Butmir gubite identitet sa gradom kojeg ste gradili čitavu historiju. Korteo navijača kreće od Katedrale i ide prema Koševu. Odakle bi kretao korteo za Butmir? Od Stupske petlje ili terminala? Jašta radi, ne bi ga ni bilo. Vi imate standardna mjesta okupljanju u strogom centru grada još od prije i ovime se gasi takav ritual i prestaju da postoje grupice koje organizovano idu na utakmicu. Time bi se stvorila jedna nova baza navijača koja bi bila od Alipašinog polja do Ilidže, ali ne bi imali onaj "šmek" kojeg ima raja sa čaršije. Sve ovo govorim jer je i meni krivo što navijači Želje nemaju takvu kulturu okupljanja po gradu i odlaska na utakmicu. Butmir ima svoje prednosti, bili bi svoji na svome, ali je pitanje kako bi reagovala publika iz Centra i Starog Grada, jer su oni autohtoni navijači Sarajeva čije se uvjerenje prenosilo s koljena na koljeno, i preseljenjem bi kroz godine izgubili većinu u tim opštinama, a time bi narušili i izgubili tradiciju.
User avatar
ZonFon
Posts: 2107
Joined: 17/11/2013 01:58

#558 Re: BORDO ARENA

Post by ZonFon »

avetinja wrote:Realno, u pravu su Kaligrafija i todd_smith. Preseljenjem u Butmir gubite identitet sa gradom kojeg ste gradili čitavu historiju. Korteo navijača kreće od Katedrale i ide prema Koševu. Odakle bi kretao korteo za Butmir? Od Stupske petlje ili terminala? Jašta radi, ne bi ga ni bilo. Vi imate standardna mjesta okupljanju u strogom centru grada još od prije i ovime se gasi takav ritual i prestaju da postoje grupice koje organizovano idu na utakmicu. Time bi se stvorila jedna nova baza navijača koja bi bila od Alipašinog polja do Ilidže, ali ne bi imali onaj "šmek" kojeg ima raja sa čaršije. Sve ovo govorim jer je i meni krivo što navijači Želje nemaju takvu kulturu okupljanja po gradu i odlaska na utakmicu. Butmir ima svoje prednosti, bili bi svoji na svome, ali je pitanje kako bi reagovala publika iz Centra i Starog Grada, jer su oni autohtoni navijači Sarajeva čije se uvjerenje prenosilo s koljena na koljeno, i preseljenjem bi kroz godine izgubili većinu u tim opštinama, a time bi narušili i izgubili tradiciju.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#559 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Pa odselio je i Arsenal sa svoga stadiona.
Odselio i Bayern sa Olimpijskog.
Roma hoce da pravi sebi stadion.
West Ham.
Juventus.
Imate bezbroj primjera.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#560 Re: BORDO ARENA

Post by Kaligrafija »

rocco_siffredi wrote:Pa odselio je i Arsenal sa svoga stadiona.
Odselio i Bayern sa Olimpijskog.
Roma hoce da pravi sebi stadion.
West Ham.
Juventus.
Imate bezbroj primjera.
Glupih poredjenja, poredis milionske gradove, sa super cestovnom i parking infrastrukturom, prema periferijama grada, pa i kad i ako neki veliki klub ode na periferiju, on ce imati opet punu bazu gledalaca, jer su oni bogati, a mi nismo... I sigurno nece otici na neko jebeno selo, a Butmir jeste selo i nije dio grada Sarajeva, ni administrativno! Mozes nas onda jebat i preimenovati u EEelidza!
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#561 Re: BORDO ARENA

Post by Maharadza »

Jedina "seljačina" tj. klasična FGR ufurana papčina je onaj ko smatra da je raja sa El-Idže, butmira i sokolović kolonije "seljaci". :P
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#562 Re: BORDO ARENA

Post by todd_smith »

rocco_siffredi wrote:Pa odselio je i Arsenal sa svoga stadiona.
Odselio i Bayern sa Olimpijskog.
Roma hoce da pravi sebi stadion.
West Ham.
Juventus.
Imate bezbroj primjera.
Arsenal i west ham otisli sa svog stadiona iz svog grada na svoj stadion u svom gradu

Poredjenje ti je nidje veze

I da se rqzumijemo ovo nije “ta cemo tamo tamo su seljaci” ni blizu. Nego nije grad sarajevo

Npr ja mislim da su na svrakinom jalijasi i klosari. Ali da se napravi tu stadion, to je i dalje grad Sarajevo.

Tako da tu djeciju pricu ostavite

Meni sega da je ljudima ovdje normalno da ljudi koji su tu 2-3 godine i nece biti tu za 3-4 godine, odlucuju gdje ce FK Sarajevo narednih 50 godina igrati. A ne kolektivno.
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#563 Re: BORDO ARENA

Post by Maharadza »

todd_smith wrote:
rocco_siffredi wrote:Pa odselio je i Arsenal sa svoga stadiona.
Odselio i Bayern sa Olimpijskog.
Roma hoce da pravi sebi stadion.
West Ham.
Juventus.
Imate bezbroj primjera.
Arsenal i west ham otisli sa svog stadiona iz svog grada na svoj stadion u svom gradu

Poredjenje ti je nidje veze

I da se rqzumijemo ovo nije “ta cemo tamo tamo su seljaci” ni blizu. Nego nije grad sarajevo

Npr ja mislim da su na svrakinom jalijasi i klosari. Ali da se napravi tu stadion, to je i dalje grad Sarajevo.

Tako da tu djeciju pricu ostavite

Meni sega da je ljudima ovdje normalno da ljudi koji su tu 2-3 godine i nece biti tu za 3-4 godine, odlucuju gdje ce FK Sarajevo narednih 50 godina igrati. A ne kolektivno.
Znači ne pita se ništa vlasnik koji posjeduje 65% upravljačkih prava i koji je milione iskeširao za iste?! :oops:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#564 Re: BORDO ARENA

Post by todd_smith »

Jeste on je licno isao i gledao i trazio povoljno zemljiste, nisu to ove osobe nista uradile niti savjetovale
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#565 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Pitat ce se 20 navijača sa sastanka, a ne vlasnik kluba koji je uložio i ulozit ce jos milione :thumbup:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#566 Re: BORDO ARENA

Post by todd_smith »

Pa sto onda ne otici u Visoko i traziti tamo jos jefinitju zemlju? Taman piramide uvezati, turizam, dolaziti ce ljudi taman
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#567 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Bojim se da nas niko nista ne pita :run:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#568 Re: BORDO ARENA

Post by todd_smith »

Ozbiljan sam.

Ako su Butmir izabrali jer je povoljno, valjda je logicno da je Visoko jos povoljnije. Ta razlika izmedju Butmira i Visokog u parama, te pare uzeti i uloziti u Akademiju, taman.
User avatar
rocco_siffredi
Posts: 1470
Joined: 25/07/2015 14:13

#569 Re: BORDO ARENA

Post by rocco_siffredi »

Sta je Grbavica bila prije 70 godina, kad su zeljeznicari dobili zemlju?
Bojim se da je ovdje najviše onog sta ce reci komsija za moju kuću u Butmiru.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#570 Re: BORDO ARENA

Post by todd_smith »

Boli mene kurac za komsiju.

Zato i kazem sta fali Visokom
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#571 Re: BORDO ARENA

Post by Kaligrafija »

Maharadza wrote:Jedina "seljačina" tj. klasična FGR ufurana papčina je onaj ko smatra da je raja sa El-Idže, butmira i sokolović kolonije "seljaci". :P
Zao mi je ako si se pronasao, ali tako je...! To vise nisu ona fina prigradska naselja kao nekad, sve go papak... Butmir nije dio administrativnog grada Sarajeva i kraj! A koliko me pamcenje sluzi, mi smo FK Sarajevo!
User avatar
saravara
Posts: 262
Joined: 11/02/2012 14:20

#572 Re: BORDO ARENA

Post by saravara »

Kaligrafija wrote:
Maharadza wrote:Jedina "seljačina" tj. klasična FGR ufurana papčina je onaj ko smatra da je raja sa El-Idže, butmira i sokolović kolonije "seljaci". :P
Zao mi je ako si se pronasao, ali tako je...! To vise nisu ona fina prigradska naselja kao nekad, sve go papak... Butmir nije dio administrativnog grada Sarajeva i kraj! A koliko me pamcenje sluzi, mi smo FK Sarajevo!
nemo zayebavat, tabla Sarajevo stoji kod rimskog mosta...
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#573 Re: BORDO ARENA

Post by Grean »

Kaligrafija wrote:Fula na kvadrat, ako se bude gradilo u Butmiru... Oni ne poznaju nas mentalitet, pa raji iz Centra je bilo mrsko prosetat do Koseva, a kamo li iz drugih opstina... Jedno vrijeme bi zaludjenici FK Sarajevo isli na utakmice, a onda bi neka nova baza navijaca bila iz Butmira, Ilidze, Sokolovic kolonije... Nista licno, FK Sarajevo bi tom odlukom izgubio svoj gradski identitet...! Nestala bi gradska baza, uz koju odrastaju nove generacije... Neki novi gradski klinci bi navijali za Zelju sve vise... sto je normalno, nece za seoski klub, a mi smo SARAJEVO, a ne jebeni Butmir!

Treba ovo budalama objasnit, jer ocigledno ne vide dalje od svog nosa...!
Bilo koja lokacija unutar grada Sarajeva, od Bascarsije, do Stupa, je dobra lokacija, sve ostalo je sranje i gasenje identiteta kluba i pretvaranje u seoski klub!
Ovo je tacno, raja hoce usput na utakmicu, takav je mentalitet a Butmir nije nikom usput sem Hrasnici.

Ja uopste ne mislim da je Kosevo bitno ali bitno je ostati negdje gdje je koliko toliko na ruku.

Butmir nije blizu nikom, o kakvim najmnogoljudnijim naseljima pricaju.
gidra
Posts: 3523
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#574 Re: BORDO ARENA

Post by gidra »

Kaligrafija wrote:
Maharadza wrote:Jedina "seljačina" tj. klasična FGR ufurana papčina je onaj ko smatra da je raja sa El-Idže, butmira i sokolović kolonije "seljaci". :P
Zao mi je ako si se pronasao, ali tako je...! To vise nisu ona fina prigradska naselja kao nekad, sve go papak... Butmir nije dio administrativnog grada Sarajeva i kraj! A koliko me pamcenje sluzi, mi smo FK Sarajevo!
Šta kao nekad?
Kada si zadnji put prošao Butmirom, evo ja neki dan bio.
Po meni pismenije naselje od kompletnog brdovitog "Sarajeva": Vratnika, Bjelava, Bistrika, Sedrenika, Buća, Boljakov, Švrakino i ostalih favela po brdima itd..kuće jedna na drugoj, sa skučenim ulicama i kurčevom infrastrukturom u svakom smislu.
Butmir u ravnici, kuća kakvih nema u 4 gradske općine, prostrano, široko, sunčano, čak i planski sređeno.
Butmir kao naselje se više ne može posmatrati kao jedinka za sebe, davno je to utopljeno u Ilidžu, onaj dio gdje su fakulteti, hotel Malak, brza cesta 2+2, fenomenalno izgleda.
Administrativne granice grada Sarajeva se trebaju i mjenjat će se, presmiješna je priča i argument Sarajevo čine 4 općine. Još smiješnije je nazivati Zabrđe Sarajevom, a Ilidžu isključiti.
Nemam nikakve veze sa Butmirom, na Malti živim.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8550
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#575 Re: BORDO ARENA

Post by Pitar sa Kariba »

Moj stav je ako nemaju pare neka se naguze đeneralu i opstini Centar, a ako imaju neka prave ( i ) u Butmiru.
Ne nasjedajte da ove dosljacke posalice kona o Butmiru.
Sarajevo (grad) je za Butmir mala maca jos od neolita! :D
Osim toga recimo meni je super ponekad na utakmicu sa vikendice a Ilijas/Semizovac/Vogosca sve bordo po kafanama uz put. :thumbup:
Sta, sad manje vrijede ti nasi navijaci?
Jbg izgleda (po đeneralu i OV Centra) a vala i ostalima Sarajevu ne treba FK Sarajevo.
O eventualnom stadionu na Butmiru i raji iz NS, NG, Ilidže ne treba ni polemisati. A mi iz SG, e pa nekako cemo se vec snaci.
I da, volio bih da ako dole bude stadion da ne prodaju zgradu u Titovoj.
Post Reply