"Borci za slobodu" ubili 24 djeteta

hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#26

Post by hananah »

Jadna djeca, jadna djeca, nekad davno mogla su djeca odrastati bez straha, sada na zalost nigdje nisu sigurna, svugdje se ovakvi ili onakvi ratovi vode ili ako nista onda i djeca stradaju zbog posljedica rata i ludosti starijih :(
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#27

Post by Vozdra_123 »

te fanatike treba objesiti za muda
p**** im materina
djecu pobiti :x

"oslobadjaju" irak od infidela :x
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#28

Post by Panasonic »

Mogu razumit njihov otpor i to da se bore protiv okupatora, to je ok.

Ali nikako ne mogu opravdat, niti razumit, njihova sredstva ratovanja --bombaše samoubice
Ne radi se o bombasima samoubicama, nego o temponiranim bombama i to najcesce u automobilima.
svakodnevno ubijanje vlastitog naroda
U ovaj rat se uplela jos jedna mrska ideja. Kako su oduvijek manjinski sunniti drzali vlast u Iraku, sada nakon sto je Sadam smjenjen shiti su dobili ideju da podrzavaju Amerikance jednim dijelom, te zele iskoristiti opstu krizu u zemlji te zavladati njome. Dakle, radi se o napadima shita na sunnite (i obrnuto) zbog vlasti, a ovaj rat i Ameri su shitima 'dobrodosli' da skinu sunnite sa vlasti.
Nazalost je tako, umjesto da se ujedine protiv okupatora.
sječenje glava zarobljenicima, kidnapovanja itd. itd
Za sjecenje glava zarobljenicima od strane Iracana nisam cuo (mada me ne bi cudilo i da jesu, ako su im Ameri npr. neke clanove porodice ubili), a kidnapovanja se cine radi 'pritiska' na svijet. Jednostavno, tako na svijet mogu na neki nacin reagovati (kao sto su kidnapovali onu italijansku novinarku da bi svijetu nesto saopstili. Narod ce ih prije saslusati kad nekog kidnapuju, nego kad ovako pricaju 'sami')
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#29

Post by pitt »

Evo jeos jednog "temponiranog" dzihadlije :D:D:D
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#30

Post by hananah »

Niko nema prava da ubija djecu ni zbog kakvih ideja, ma kakve one bile :x

p.s. E da je nama jedan ovakav kao ova marka televizora da se opase bombama pa zaleti u predsjednistvo, osevabio bi se :D
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#31

Post by Panasonic »

pitt wrote:Evo jeos jednog "temponiranog" dzihadlije :D:D:D
Da nema tih smajlija mislio bih da si glup, ovako bar znam da si se 'salio' pa evo da ne bude da se jedini smijes :arrow: :D :D :D
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#32

Post by nebi »

Panasonic wrote: Narod ce ih prije saslusati kad nekog kidnapuju, nego kad ovako pricaju 'sami')
Za bolju komunikaciju - mobilni telefoni Panasonic.
Za teroriste koji zele da ih cuju.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#33

Post by pitt »

Ma jok ba....glup sam ti ja .....nikako da skontam da je ubijanje svog naroda i djece opravdana borba protiv okupatora koju vodi tetovirani i drogirani al zarkawi :D:D jesam idiot........ :(
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#34

Post by Panasonic »

hananah wrote:Niko nema prava da ubija djecu ni zbog kakvih ideja, ma kakve one bile :x

p.s. E da je nama jedan ovakav kao ova marka televizora da se opase bombama pa zaleti u predsjednistvo, osevabio bi se :D
Za prvo si upravu, za drugo bih te malo ispravio. Zar nije bolje da 'cura' (nadam se da jesi) udje u predsjednistvo, i odrzi im """koju lekciju""" (khm, ne mora bas iz politike jer u predsjednistvu sto se ovoga tice nisu bas spretni :D ), nego tamo neka 'marka televizora' :-?
Conjuror
Posts: 154
Joined: 09/12/2004 17:38

#35 Re: "Borci za slobodu" ubili 24 djeteta

Post by Conjuror »

Prenj wrote:Ok, trebalo bi biti jasno, Amerikanci su okupirali Irak, oslobodiocima je stalo da ih istjeraju.
Ali zasto iracki civili stradaju daleko vise od Amerikanaca pri tome i to od "oslobodilacke" ruke???

Dvadeset cetiri djeteta su poginula i ocito bila kriva, u ocima "oslobodilaca", samo zato sto su se pozeljela bombona u ratu koji traje vec dvije godine ...

:( :( :(

http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/4678207.stm

Children die in Baghdad car bomb

At least 26 Iraqis, almost all of them children, have been killed by a car bomb in south-eastern Baghdad.
...
I sta si ti sad htio da kazes??? Za taj masakr okrivljujes one koji djele cokolade a ne one koji su aktivirali bombu (a koje ti ocigledno podrzavas)?! To ti je isto kao da za Markale krivis nekog humanitarnog radnika umjesto cetnike koji su bacili granatu.
Moj Prenj, takvo nesto moze samo zakljuciti bolestan mozak.
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#36

Post by hananah »

Nisam cura, gluho i daleko bilo :D Jedino preostaje ona prva opcija, kad je mogao Trojanski konj da mudroscu nesto postigne moci ce i "Panasonic televizor" :D
A glede teme ja se jezim ubijanja pogotovo neduzne djece, staraca i zena, a ti to ocigledno opravdavas "borbom za slobodu" tako da opet stoji ona prva opcija, predlozena od strane moje malenkosti :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#37

Post by pitt »

Uhhhh eki sad i prenj podrzava teroriste :D:D:D
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#38

Post by Panasonic »

pitt wrote:Ma jok ba....glup sam ti ja .....nikako da skontam da je ubijanje svog naroda i djece opravdana borba protiv okupatora koju vodi tetovirani i drogirani al zarkawi :D:D jesam idiot........ :(
Nisi ti glup, ali nisi shvatio da sam u onom postu napisao cinjenice ali i to da ih neopravdavam! Eto vidis, da si procitao cijeli post naisao bi i na ovu recenicu "Nazalost je tako, umjesto da se ujedine protiv okupatora."
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#39 Re: "Borci za slobodu" ubili 24 djeteta

Post by Fair Life »

Conjuror wrote:
Prenj wrote:Ok, trebalo bi biti jasno, Amerikanci su okupirali Irak, oslobodiocima je stalo da ih istjeraju.
Ali zasto iracki civili stradaju daleko vise od Amerikanaca pri tome i to od "oslobodilacke" ruke???

Dvadeset cetiri djeteta su poginula i ocito bila kriva, u ocima "oslobodilaca", samo zato sto su se pozeljela bombona u ratu koji traje vec dvije godine ...
:( :( :(
http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/4678207.stm

Children die in Baghdad car bomb

At least 26 Iraqis, almost all of them children, have been killed by a car bomb in south-eastern Baghdad.
...
I sta si ti sad htio da kazes??? Za taj masakr okrivljujes one koji djele cokolade a ne one koji su aktivirali bombu (a koje ti ocigledno podrzavas)?! To ti je isto kao da za Markale krivis nekog humanitarnog radnika umjesto cetnike koji su bacili granatu.
Moj Prenj, takvo nesto moze samo zakljuciti bolestan mozak.
Da li ti Conjuror razumijes ono sto procitas?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#40

Post by pitt »

Ujedine protiv okupatora pa zdruzeno pocnu ubijat svoju djecu?
Ako su tolko hrabri nek napadaju americke kolone a ne punktove gdje su civili. Jel ti shavats da ako "okupator" ikom valja sad to je sunitima. Da se "okupator" povukao suniti bi bili zgazeni od strane shita i kurda koji bi jedva docekali da se svete. Al dzaba....glup sam ja da to skontam o ubijanju djece :?
Last edited by pitt on 13/07/2005 22:47, edited 1 time in total.
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#41

Post by nebi »

pitt wrote:Ma jok ba....glup sam ti ja .....nikako da skontam da je ubijanje svog naroda i djece opravdana borba protiv okupatora koju vodi tetovirani i drogirani al zarkawi :D:D jesam idiot........ :(
jasta si neg' :D
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#42 Re: "Borci za slobodu" ubili 24 djeteta

Post by Panasonic »

Jednostavnom logikom da se zakljuciti: Da Ameri nisu napali, ne bi morali dijeliti cokolade, ne bi se djeca okupili oko auta, i oslobodioci ne bi imali razloga da aktiviraju bombu jer ne bi bilo rata.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#43

Post by Fair Life »

Uuuu... koje pametne premise, a tek zakljucak.

Svaka cast Panasonic!!

Sad si im rek'o... i neka si.
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#44

Post by Frutek »

pitt wrote:Ujedine protiv okupatora pa zdruzeno pocnu ubijat svoju djecu?
Ako su tolko hrabri nek napadaju americke kolone a ne punktove gdje su civili.
Tačno tako! Ako su "vojnici" nek idu na vojnike, a ne na nedužan svijet. Ja sad povlačim paralelu između tih pripadnika "otpora" i četnika. I jedni i drugi su se služili kukavičkim metodama, tj. ubijanjem nenaoružanog naroda, staraca, žena i djece. Ako si "manga" idi pa se bori s vojskom prsa u prsa. Pa svaki debil može zavezat eksploziv oko struka i otić na pijacu i raznet se. Jel to hrabrost ili čisto zlo :x ??? Ja mislim da je zlo u pitanju :oops:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#45 Re: "Borci za slobodu" ubili 24 djeteta

Post by pitt »

Panasonic wrote:Jednostavnom logikom da se zakljuciti: Da Ameri nisu napali, ne bi morali dijeliti cokolade, ne bi se djeca okupili oko auta, i oslobodioci ne bi imali razloga da aktiviraju bombu jer ne bi bilo rata.
Ma steta sto stade...trebo si da nije bilo sadama, da ga ameri nisu podrzavali, da mu nije udario dolar u glavu isto ko i saudima.....hajde ba kad te krenulo.
Ameri su pogrjesili sto su napali Irak i to niko ne osporava ali ovo sto rade teroristi je uzas.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#46

Post by Panasonic »

pitt wrote:Ujedine protiv okupatora pa zdruzeno pocnu ubijat svoju djecu?
Ako su tolko hrabri nek napadaju americke kolone a ne punktove gdje su civili. Jel ti shavats da ako "okupator" ikom valja sad to je sunitima. Da se "okupator" povukao suniti bi bili zgazeni od strane shita i kurda koji bi jedva docekali da se svete. Al dzaba....glup sam ja da to skontam o ubijanju djece :?
pitt-u, shiti zele da preuzmu vlast u Iraku koju toliko zele. Nezvanicno podrzavaju Amere da sto vise oslabe i pomlate sunnite, ali i shiti du guraju svoje maslo postavljanjem raznih bombi. I sada kljucna recenica koja se odnosi na boldirano, te bombe nisu namijenjene okupatoru, nego bas civilima!
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#47

Post by bosniaque »

Bosanac sa dna kace wrote:
bosniaque wrote:dali mislite da svaka bomba koja eksplodira u iraku bude postavita od strane iracke gerile!
:-?
Eh haj sad dokazi da nije?

e sada u tome i jest probelm, mi gledamo CNN i kontamo odma je tako! :?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#48

Post by pitt »

I opet se svodi na isto...siti postavljalju bombe da bi pobili djecu (takodje site) i da bi okrivili sunite? Opet se risto djogo gledao, jel? :roll:
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#49

Post by nebi »

Ma pustite covjeka da uzme zalet :D
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#50

Post by water »

jos jednom: manjina koja je bila na vlasti, mucila i ubijala bracu muslimane, izgubila privilegije, pokusala sprijeciti legitimne, demokratske izbore, na kraju se okrenula da ubija gdje god stigne: zvuci poznato, ah da kad je to bilo u Bosni onda su se zvali cetnici, sada, sada su oslobodioci.
Zivjela vlastita pamet
Post Reply