Borci su uz Reisa!

User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#101

Post by Vodenjak »

kekec wrote:Samo da me Halem
ne optuzi za plagijat. :)
Ma nece valjda. :D



Ma ovo je demokratija ba... :D :D
Om@r
Posts: 61
Joined: 29/10/2006 14:54
Location: Brcko

#102

Post by Om@r »

Raja...pa kakvo nam je vlad koji nas vode ka necemu.... ponoru reklo bi se...ma dobar je Reis kakvih govana ima
pisko
Posts: 211
Joined: 31/03/2006 22:04

#103

Post by pisko »

Nekako mi je sve ovo ispalo neprilicno jer se svelo na ono - ko je za reisa a ko nije?
Mislim da je rijec o tipicnoj greski u koracima.
U pocetnom tekstu je iskazana lojalnost Sisica&organizacije reisu, Crnkicu i Ahmetpasicu, a protiv vehabija.To znaci da su borci uz reisa protiv boraca, jer su vehabije mahom borci.
Neka mi oproste svi oni Cericevi fanovi, ali ovakvu vrstu lojlanosti sam reis bi odbacio, da mu je iole stalo do boraca.
Ja ne sporim - ima nas super ef. dosta vrlina, ali tol'ke godine je jadan kajmacio u Rijadu, u Kairu, Istambulu i Teheranu, i zauzvrat pustao da nam dolaze misionari iz propalih halifata, a sad bi da mu ova bijeda spasava dupe.
fruit
Posts: 56
Joined: 15/06/2005 22:04

#104

Post by fruit »

Na ovom forumu postoje dežurni filozofi zaslijepljeni politikom koja polako i sigurno odumire na ovim prostorima,...kad im se ne svide nečiji stavovi po provjerenim udbaškim metodama koriste se prijrtnjama kao:
-Sad si nagrabusio,najebo itd.
Zaboravljaju da vjernici priznaju samo jednu siliu...Božiju.
Ipak jasno mi je i to da bi oni one koji ne razmišljaju kao oni i njihov Vođa najradije otpremili na goli otok ili u Gvatanamo.
Pa ipak prije ili kasnije svi oni dođu "TOBE".
Jer kad se kao stablo nađu u oluji.....sigurno će postati svjesni svoga korijenja.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#105 Re: Borci su uz Reisa!

Post by patrius »

mr__bosnjak wrote:
BORCI PODRŽAVAJU SVAKU ODLUKU IZ I REISA CERIĆA

Borci daju punu podršku reisu-l-ulemi Mustafi ef. Ceriću u njegovoj i namjeri Islamske zajednice BiH da od radikalizma i destrukcije nekompetentnih ljudi zaštite islam u ovoj zemlji koji uvažava tradiciju i poštuje druge i drugačije, kaže Mehmed Šišić, predsjednik Saveza demobilisanih boraca FBiH.
- Upravni odbor Saveza na sjednici održanoj u Sarajevu izrazio je bezrezervnu podršku IZ BiH i Dopunama Rezolucije Rijaseta. Reis ef. Cerić uvijek je bio uz nas borce, u najtežim danima agresije na BiH i u postratnoj borbi za naša prava. Zbog toga ćemo mi biti uz njega i podržati svaku njegovu odluku - ističe Šišić.
Upravni odbor izrazio je zahvalnost federalnom premijeru Ahmetu Hadžipašiću, a posebno ministru za boračka pitanja Zahidu Crnkiću, koji su "rješavali ključna pitanja boračke populacije i zaslužuju da im se produži mandat".
Inače, prijedlog novoizabranim vlastima u BiH da produže mandat Crnkiću stigao je i od RVIBiH. (Avaz)
Slazem se sa ovim, Reis nekad lupeta ali je opet dobar.
Savez demobilisanih boraca FBIH???Mislim da se za ovu zemlju borila ARMIJA BIH,pa me zbunjuje ovo F!!!
pisko
Posts: 211
Joined: 31/03/2006 22:04

#106

Post by pisko »

Pade mi na um jos jedna stvar koja ilustruje nemar IZ i reisa prema borcima i problemima sa kojima se oni, ali i ostali, suocavaju.
Nedavno su u Tuzli bili protesti zbog silovanja kcerke poginulog borca i blage kazne silovateljima. - Nigdje reisovog avaza, koji je morao stici -ako ne zbog boraca a ono zbog ove odvratne pojave.
Gdje je ba serijat ili nekakva islamska preporuka protiv ovoga, gdje su pravila IZ po kojima se zivi u BIH?Koja demagogija i licemjerje...
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#107

Post by Nosferatu »

Sogan wrote:A sta znaci 'reis' u nekom pribliznom prijevodu?
Komandant?
Rejz ul lema - znaci "najuceniji od ucenih".
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#108 Re: Borci su uz Reisa!

Post by _BosanaC »

patrius wrote:
mr__bosnjak wrote:
BORCI PODRŽAVAJU SVAKU ODLUKU IZ I REISA CERIĆA

Borci daju punu podršku reisu-l-ulemi Mustafi ef. Ceriću u njegovoj i namjeri Islamske zajednice BiH da od radikalizma i destrukcije nekompetentnih ljudi zaštite islam u ovoj zemlji koji uvažava tradiciju i poštuje druge i drugačije, kaže Mehmed Šišić, predsjednik Saveza demobilisanih boraca FBiH.
- Upravni odbor Saveza na sjednici održanoj u Sarajevu izrazio je bezrezervnu podršku IZ BiH i Dopunama Rezolucije Rijaseta. Reis ef. Cerić uvijek je bio uz nas borce, u najtežim danima agresije na BiH i u postratnoj borbi za naša prava. Zbog toga ćemo mi biti uz njega i podržati svaku njegovu odluku - ističe Šišić.
Upravni odbor izrazio je zahvalnost federalnom premijeru Ahmetu Hadžipašiću, a posebno ministru za boračka pitanja Zahidu Crnkiću, koji su "rješavali ključna pitanja boračke populacije i zaslužuju da im se produži mandat".
Inače, prijedlog novoizabranim vlastima u BiH da produže mandat Crnkiću stigao je i od RVIBiH. (Avaz)
Slazem se sa ovim, Reis nekad lupeta ali je opet dobar.
Savez demobilisanih boraca FBIH???Mislim da se za ovu zemlju borila ARMIJA BIH,pa me zbunjuje ovo F!!!
Jesu, ali su se za to F izborili.

Dok se VRS borila za RS i na danasnji dan smo im istu i poklonili :oops:
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#109 Re: Borci su uz Reisa!

Post by Vodenjak »

_BosanaC wrote:
patrius wrote:
mr__bosnjak wrote: Slazem se sa ovim, Reis nekad lupeta ali je opet dobar.
Savez demobilisanih boraca FBIH???Mislim da se za ovu zemlju borila ARMIJA BIH,pa me zbunjuje ovo F!!!
Jesu, ali su se za to F izborili.

Dok se VRS borila za RS i na danasnji dan smo im istu i poklonili :oops:
Nemoj tako pricati...
Mnogima ovdje ne smeta istina vec im smeta kad im se istina kaze... :oops:
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#110 Re: Borci su uz Reisa!

Post by mr__bosnjak »

_BosanaC wrote:
patrius wrote:
mr__bosnjak wrote: Slazem se sa ovim, Reis nekad lupeta ali je opet dobar.
Savez demobilisanih boraca FBIH???Mislim da se za ovu zemlju borila ARMIJA BIH,pa me zbunjuje ovo F!!!
Jesu, ali su se za to F izborili.

Dok se VRS borila za RS i na danasnji dan smo im istu i poklonili :oops:
Ti bi se nastavio rokat jel´?
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#111

Post by amrino »

Samo naprijed moj rejse!
dok te oni blate (nista neobicno- po tome znas da si neko i nesto- jer bosnje samo u tom slucaju pljuju po svojima)
ti njima pokazi koliki si ti gospodin.
dok oni pljuju ti drzi govore po cijelom svijetu (na tecnom eng.) i predstavljaj nasu nam bosnu u najboljem svjetlu.
a to sto oni pricaju, halali.. ne znaju...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#112 Re: Borci su uz Reisa!

Post by _BosanaC »

mr__bosnjak wrote:
_BosanaC wrote:
patrius wrote:Savez demobilisanih boraca FBIH???Mislim da se za ovu zemlju borila ARMIJA BIH,pa me zbunjuje ovo F!!!
Jesu, ali su se za to F izborili.

Dok se VRS borila za RS i na danasnji dan smo im istu i poklonili :oops:
Ti bi se nastavio rokat jel´?
Nemoj se pravit lud ziv bio.
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#113

Post by Patron of Formello »

amrino wrote:Samo naprijed moj rejse!
dok te oni blate (nista neobicno- po tome znas da si neko i nesto- jer bosnje samo u tom slucaju pljuju po svojima)
ti njima pokazi koliki si ti gospodin.
dok oni pljuju ti drzi govore po cijelom svijetu (na tecnom eng.) i predstavljaj nasu nam bosnu u najboljem svjetlu.
a to sto oni pricaju, halali.. ne znaju...
Što je više klevete i laži to je nama mafijaš Mustafa draži. 8-)
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#114

Post by kub lajkan »

amrino wrote:Samo naprijed moj rejse!
dok te oni blate (nista neobicno- po tome znas da si neko i nesto- jer bosnje samo u tom slucaju pljuju po svojima)
ti njima pokazi koliki si ti gospodin.
dok oni pljuju ti drzi govore po cijelom svijetu (na tecnom eng.) i predstavljaj nasu nam bosnu u najboljem svjetlu.
a to sto oni pricaju, halali.. ne znaju...
Igraj Razo, boli te qratz... :D
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#115 Re: Borci su uz Reisa!

Post by mr__bosnjak »

_BosanaC wrote:
mr__bosnjak wrote:
_BosanaC wrote: Jesu, ali su se za to F izborili.

Dok se VRS borila za RS i na danasnji dan smo im istu i poklonili :oops:
Ti bi se nastavio rokat jel´?
Nemoj se pravit lud ziv bio.
Pa kazes da je lose sto se potpis´o Dayton, ti bi nastavio ili?
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#116

Post by mr__bosnjak »

Kod Bosnjaka znas da si autoritet i uspjesan ako te pljuju.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#117

Post by kub lajkan »

mr__bosnjak wrote:Kod Bosnjaka znas da si autoritet i uspjesan ako te pljuju.
Mislis, kao npr. Lagumdzija? :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#118

Post by mIRCerka »

amrino wrote:Samo naprijed moj rejse!
dok te oni blate (nista neobicno- po tome znas da si neko i nesto- jer bosnje samo u tom slucaju pljuju po svojima)
ti njima pokazi koliki si ti gospodin.
dok oni pljuju ti drzi govore po cijelom svijetu (na tecnom eng.) i predstavljaj nasu nam bosnu u najboljem svjetlu.
a to sto oni pricaju, halali.. ne znaju...
kao jedan od pastira, mislim da mu je posao da guzicu ne vozi preko grane, vec da radi ZA SVOJE STADO...
a govore na tecnim jezicima u drugim zemljama prepustimo AMBASADORIMA.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#119

Post by Jimmy_The_Saint »

mIRCerka wrote:
amrino wrote:Samo naprijed moj rejse!
dok te oni blate (nista neobicno- po tome znas da si neko i nesto- jer bosnje samo u tom slucaju pljuju po svojima)
ti njima pokazi koliki si ti gospodin.
dok oni pljuju ti drzi govore po cijelom svijetu (na tecnom eng.) i predstavljaj nasu nam bosnu u najboljem svjetlu.
a to sto oni pricaju, halali.. ne znaju...
kao jedan od pastira, mislim da mu je posao da guzicu ne vozi preko grane, vec da radi ZA SVOJE STADO...
a govore na tecnim jezicima u drugim zemljama prepustimo AMBASADORIMA.
E sad ga uprska, Kaćuša: jel' tebi stvarno u dure da Banan Terzić, premijer POLUPROTEKTORATA, ne govori nikakav jezik osim POMALO maternjeg? Pa tako i duhovnici - od Reisa do Vladike Grigorija, svejedno... Pa makar da zbore te "du'ovničke", ako engleski ostavimo po strani :D

Al' jebo rejsa.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#120 Re: Borci su uz Reisa!

Post by patrius »

_BosanaC wrote:
patrius wrote:
mr__bosnjak wrote: Slazem se sa ovim, Reis nekad lupeta ali je opet dobar.
Savez demobilisanih boraca FBIH???Mislim da se za ovu zemlju borila ARMIJA BIH,pa me zbunjuje ovo F!!!
Jesu, ali su se za to F izborili.

Dok se VRS borila za RS i na danasnji dan smo im istu i poklonili :oops:
Izborili su se oni za vise od to "F",ali su im Alija,100%Hare i onaj 100%Hazarder to "raskrcmili u Daytonu!!!
Post Reply