BORBA S KILAŽOM

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#51

Post by anais_nin »

Stari wrote:
U svakom slucaju...horizontala trosi puno kalorija
Osporio bih, ako nemate nista protiv , potpunost ove tvrdnje. To da horizontala trosi velike kolicine energije jest tacno ....no ne u svakom slucaju. Naime aktivni (u strucnoj literaturi poznat i pod nazivom domminantni) partner radi naporan fizicki posao i time naravno trosi ogromnne kolicine kalorija. Pasivni ( ili :D potcinjeni :-? ) samo lezi na ledjima (bio on musko ili zensko svejedno) sa rukama ispod potiljka....i u biti ne pretjeruje u potrosnji energije.
QQ stari u cemu tebi zivot prodje? :shock: :shock: :shock: kakav jadan aktivni i pasivni partner...pa zar nisi cuo za eduovo obuku "drmanja"? :D ne zove se bez razloga tako....istina ne mora biti samo u horizontali, ne mora cak biti ni na suhom, ali oba partnera definitivno trose kalorije :lol: :D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#52

Post by Zadig »

Par zar mu i dalje vjerujes da se povrijedio na rouslama....

e moja anas, lakovjerno
od tebe
:D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#53

Post by anais_nin »

Zadig wrote:Par zar mu i dalje vjerujes da se povrijedio na rouslama....
znam ja kako je on rame iscasio, al' diskrecija mi profesionalna deformacija...a upravo je on sam odao cijelom forumu na temi dobro jutro kolumbo :lol: :lol: :lol:
Stari
Posts: 6801
Joined: 10/10/2003 00:00

#54

Post by Stari »

anais_nin wrote:
Stari wrote:
U svakom slucaju...horizontala trosi puno kalorija
Osporio bih, ako nemate nista protiv , potpunost ove tvrdnje. To da horizontala trosi velike kolicine energije jest tacno ....no ne u svakom slucaju. Naime aktivni (u strucnoj literaturi poznat i pod nazivom domminantni) partner radi naporan fizicki posao i time naravno trosi ogromnne kolicine kalorija. Pasivni ( ili :D potcinjeni :-? ) samo lezi na ledjima (bio on musko ili zensko svejedno) sa rukama ispod potiljka....i u biti ne pretjeruje u potrosnji energije.
QQ stari u cemu tebi zivot prodje? :shock: :shock: :shock: kakav jadan aktivni i pasivni partner...pa zar nisi cuo za eduovo obuku "drmanja"? :D ne zove se bez razloga tako....istina ne mora biti samo u horizontali, ne mora cak biti ni na suhom, ali oba partnera definitivno trose kalorije :lol: :D
Misli ti , visokopostovana anais sto ti je volja...al ja ti velim ....da je to tako. Jest, bilo je podavno to kad sam ja jos uvijek imao takvih iskustava (al sjecam se ko da je jucer bilo).... i velim ti ja ...kad se staronja izvali na ledja .... mah ...vise bih energije potrosio citajuci sportke novosti, nego baveci se horizontalnim aktivnostima. A kad sam bio aktivan (a bilo je i takvih slucajeva) bio sam "gola voda" i do doslovce i gol i voden ...dok kao potcinjeni ....ma nisam se ni ispod pazuha uspijevao oznojiti.

Dobro sad ... :-? mozda sam ipak na taj nacin uspio pokrenuti :D metabolizam ...to ne znam - ta teorija naime u to doba nije bila poznata.
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#55

Post by PR80. »

gavrilo wrote:
PR80. wrote:Da nismo mozda familija (jedino sto ja ne jedem masno)? :D
ko zna ... u bosni i onako jebe ko koga stigne :lol:

masno... hm... eto koristim samo maslinovo ulje... mozda je to to ... :D

nekada mi bude smijesno kada vidim jarane (mislim nije ni jedan debeo... ali bore se da ne postanu). prije nego sto krenemo kuci u 5 ujutru ja prvo kebab (... ponekad i dva), kolac, kafa... a oni ... kisela ... i nista :roll:
Ma kebab dobro pane ujutro kad se negdje izidje u grad. Ili kakav dobar hamburger ili pizza. :-)
I od alkohola se deblja, evo ja sam sad preko ljeta "lokala" bez granice u Bosni i nista mi! :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#56

Post by anais_nin »

Stari wrote:Misli ti , visokopostovana anais sto ti je volja...al ja ti velim ....da je to tako. Jest, bilo je podavno to kad sam ja jos uvijek imao takvih iskustava (al sjecam se ko da je jucer bilo).... i velim ti ja ...kad se staronja izvali na ledja .... mah ...vise bih energije potrosio citajuci sportke novosti, nego baveci se horizontalnim aktivnostima. A kad sam bio aktivan (a bilo je i takvih slucajeva) bio sam "gola voda" i do doslovce i gol i voden ...dok kao potcinjeni ....ma nisam se ni ispod pazuha uspijevao oznojiti.

Dobro sad ... :-? mozda sam ipak na taj nacin uspio pokrenuti :D metabolizam ...to ne znam - ta teorija naime u to doba nije bila poznata.
stariji si, vjerovatno i mudriji pa cu ja sad da usutim :D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#57

Post by Zadig »

ova herka vazda sve navuce na drmanje,
konacno imamo i zensku verijzu EDU-a
:D

s obzirom na tvoj obrazovni profil i postavljanje tema, zakljucujem da si maznula stipendiju Kingstonu za masters is psihologije na temu: Sex i frustracije sexualne kod virtuelnih bosanaca i hercegovaca"
Vamo se sa nama zajebavas, a crni tefter puni li se puni....


pa dobro bar nam reci kako ide rad, kako napreduje i to?
:D

I ko za sada, po tebi ima najvise problema?
:D

ccc. procitana si ko meni u restoranu
:D
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#58

Post by Harrys »

Ako nekog interesuje,u muzeju nestle" Alimentarium" moze se naci veoma interesantnih stvari u vezi ishrane. :)

http://www.alimentarium.ch
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#59

Post by anais_nin »

Zadig wrote:ova herka vazda sve navuce na drmanje,
konacno imamo i zensku verijzu EDU-a
:D
hvala hvala na komplimentu...naklon...(nadam se da to nije bila zalba u prvoj recenici, to je samo za dobrobit opsteg zdravstvenog stanja forumsa :lol:)
Zadig wrote: s obzirom na tvoj obrazovni profil i postavljanje tema, zakljucujem da si maznula stipendiju Kingstonu za masters is psihologije na temu: Sex i frustracije sexualne kod virtuelnih bosanaca i hercegovaca"
Vamo se sa nama zajebavas, a crni tefter puni li se puni....
neka bola pokvarices mi eksperiment, unistit integritet, tajnovitost projekta je bitan element cijele manipulacije :lol: al' dacu vam rad na citanje kad svrsim :lol: ovaj, zavrsim :D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#60

Post by Zadig »

nadam se da ces se drzati pseudoniuma (jel se tako ono pise), nemoj da previranja po forumu...

:D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#61

Post by Lace »

anais_nin wrote:
A wrote: Eh, ti izvadila jednu recenicu... Kazem da je to "idealni dan", a kad osjeti zelju, onda da to sa merakom pojede. Ali mora postojati neki princip za limitiranje kolicine hrane u periodu mrsanja. A zasto krompir i te stvari? Ne zato sto je to "losa" hrana, nego zato sto je to ona koju zavrsavas u tanjiru i kad si se vec najela, pa nastavis grickati... ili kruh, ili preostale frite, krompir upija saft, masnocu... Tako da je dobro to izbaciti, makar u pocetku.
A slazem se s tobom u potpunosti, onu recenicu sam izvadila jer vidim na temu je provirilo dosta ljudi koji se bas sa tim vrstama hrane bori pa pricam o psihickom aspektu borbe s kilazom :D bas to o cemu i ti pricas...na duge staze pomaze jedino razviti dobar, zdrav sistem gdje jedes takvu hranu jedino ako ti je bas POTREBA i gdje prestajes s njom kad si sit...kad u restoranu za sobom ostavljas vise od pola tanjira pomfrita e to je to :D
meni redovno ostane pola porcije pomfrita :-?

neki dan narucila lignje koje su dosle s pomfritom ostala je na tanjiru 1/3 lidnji i 1/2 pomfrita :D ...valjda nisam bila puno gladna a nije mi se vracalo u sarajevo a da lignje ne pojedem :D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#62

Post by Zadig »

lignje i pomfrti...steta lignji ba...
eventualno kuhani krompirek sa blitvom
:D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#63

Post by anais_nin »

Zadig wrote:eventualno kuhani krompirek sa blitvom
:D
uh ili ti ga blitva po dalmatinski :D a uz to dobar jastog :lol: :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#64

Post by Lace »

pa kako ko pripremi (lignje su bile na kolutice, przene a ne na zaru) :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#65

Post by anais_nin »

Zadig wrote:nadam se da ces se drzati pseudoniuma (jel se tako ono pise), nemoj da previranja po forumu... :D
sve po zasluzi :lol:
Stari
Posts: 6801
Joined: 10/10/2003 00:00

#66

Post by Stari »

Jah vidi ih kako se pale na dalmatinsku kuhinju...ono samo nek je strano...cuj jastog sa blitvom...i tamo neke :-? lignje. Mah nema ti brale bez soma (savskog) na rostilju ...ako je vec dotle doslo da se mora jesti nekakva vodena zivotinja...za dijetalce Sharan more komforno. Inace burek ili cevap ( :-) s posnim kajmakom :-) ) i bez luka u cijeloj lepinji.
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#67

Post by Zadig »

old school zna sta prica!!!

:D :D
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#68

Post by PR80. »

Stari wrote:Jah vidi ih kako se pale na dalmatinsku kuhinju...ono samo nek je strano...cuj jastog sa blitvom...i tamo neke :-? lignje. Mah nema ti brale bez soma (savskog) na rostilju ...ako je vec dotle doslo da se mora jesti nekakva vodena zivotinja...za dijetalce Sharan more komforno. Inace burek ili cevap ( :-) s posnim kajmakom :-) ) i bez luka u cijeloj lepinji.
Ma kakav Stari... Ja sam pojela jedne od boljih lignji bas pokraj Save. :-)
Stari
Posts: 6801
Joined: 10/10/2003 00:00

#69

Post by Stari »

Ih ...sjediti pokraj Save ....a ne probati soma....je naprosto gubljenje vremena.
PR80.
Posts: 2773
Joined: 03/08/2005 11:02

#70

Post by PR80. »

Stari wrote:Ih ...sjediti pokraj Save ....a ne probati soma....je naprosto gubljenje vremena.
Haj dobru mi ideju dajes za sljedeci put. Nisam bas toliko integrirana pokraj Save pa mi snalazenje ne ide bas po ps-u. :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#71

Post by anais_nin »

Stari wrote:Jah vidi ih kako se pale na dalmatinsku kuhinju...ono samo nek je strano...cuj jastog sa blitvom...i tamo neke :-? lignje. Mah nema ti brale bez soma (savskog) na rostilju ...ako je vec dotle doslo da se mora jesti nekakva vodena zivotinja...za dijetalce Sharan more komforno. Inace burek ili cevap ( :-) s posnim kajmakom :-) ) i bez luka u cijeloj lepinji.
ma stipu sve to, neretvanjska pastrmka zakon :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#72

Post by Bumbar »

ahm..ahm...mislim da se Unska riba treba spomenuti..i otvoriti posebna tema... :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#73

Post by anais_nin »

Bumbar wrote:ahm..ahm...mislim da se Unska riba treba spomenuti..i otvoriti posebna tema... :D
potpisujem :D
breka
Posts: 211
Joined: 15/07/2005 21:08
Location: sjeverna hemisfera

#74

Post by breka »

sad ste me bas natjerali da pocnem razmisljati o ishrani i kilazi
elem eto tako danas dva tanjira muslija, veceravat necu pa nek krchi ko hoce da krchi ja se ne predajem.
Last edited by breka on 26/08/2005 14:54, edited 1 time in total.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#75

Post by Bumbar »

da, da...musli je inace haos kalorican :D ...
Post Reply