Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
Bumerang
Posts: 1604
Joined: 27/06/2003 00:00

#76 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Bumerang »

dobar osjecaj wrote: 03/09/2020 11:27
_BataZiv_0809 wrote: 02/09/2020 23:12
Ha vidi drug, mozes biti slobodnog duha, neopterecen, voljeti prirodu i zivot, ne biti pacenik koji pati od laznog luksua i zavisti i da ti i dalje smeta dijeljenje zajednickog wc-a sa bagrom koja ne zna oprati govna iza sebe i koja u zajednicki "lavabo" istresa i ne opere sopstvene tjelesne izlucevine :-)

Krenes kenjat, hadzo prije tebe usro i dasku, krenes oprat zube i gledas u tudju hrakotinu, šlajm i bale iz nosa :roll:

Nije dakle problem zajedički wc, ilitiga mokri čvor, nego stoka koja ga koristi :run:
Nizak stepen kulture zivljenja je svuda problem. Na cist wc covjek moze racunati samo u svom domu.

Svuda po javnim mjestima, wc je mjesto horora. U trznim centrima, restoranima, na benzinskim pumpama, u hotelima, sportskim dvoranama, radnim mjestima. Stekla sam utisak da su zene generalno daleko i u puno vecem procentu neurednije i sklonije ostavljanju nereda iza sebe.
Prljanje WC se rjesava jednostavno kao i u drugim drzavama EU. Zaposliti osobu koja ce naplacivati koriscenje WC, cistiti ga stalno u toku radnog vremena i cisto odrzavati.
putnik387
Posts: 24
Joined: 16/12/2020 23:07

#77 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by putnik387 »

prelijepo jezero sa prelijepim pejzažom
[youtube]https://youtu.be/Xhik7VwXwfw[/youtube]
vindfaker
Posts: 415
Joined: 13/01/2020 20:16

#78 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by vindfaker »

kakvo je stanje sad sa jezerom? Je li neko isao? zadnji put sam bio tamo 2006. godine
frngla
Posts: 3157
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#79 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by frngla »

vindfaker wrote: 23/01/2021 17:47 kakvo je stanje sad sa jezerom? Je li neko isao? zadnji put sam bio tamo 2006. godine
OK je, jedino što će se u konačnici upropastiti divljom gradnjom oko jezera, sve fekalne vode iz okolnih vikendica se ispuštaju u jezero :!:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#80 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Bullet Tooth Tony »

vindfaker wrote: 23/01/2021 17:47 kakvo je stanje sad sa jezerom? Je li neko isao? zadnji put sam bio tamo 2006. godine
Ja ljetos bio ... katastrofa je blago receno ... unistila stoka sve sto se moze unistit ... smeca na sve strane ...put odron, oni bunaglovi raspad sistema ...

nije se marka ulozila od poslije rata ... a ne da moze biti dobro , nego moze biti bas bas lijepo al sta ces kad je narod da Bog sacuva

Image

Image
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#81 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by blecak »

Boračko jezero i okolina, 1893

Image

Image

Image

Vila

Image

Borašnica
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#82 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by blecak »

Image

Boračko polje

Image

Vila

Image

Vila i štala

Image

Kanjon
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#83 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by blecak »

Image

Lanac Tranjine

Image

Žitelji Boračkog polja

Image

Dorat, Hajduk i Jatak

Image

Trpezarija vile na Boračkom jezeru
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#84 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by stubrijez »

Jel ova vila i sad stoji, nesto nisam upratio..? Imaju oni rusevni objekti u YU stilu od ferijalnog saveza ili JNA.
Gledam ove dzukce na slici kako svjeze izgledaju a cini se da nisu precesto vidjali konja kako su se narogusili ovaj lijevi je bas neki mocan, preteca rotvajlera :lol:
User avatar
zgiba
Posts: 566
Joined: 05/09/2003 00:00

#85 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by zgiba »

stubrijez wrote: 19/04/2021 11:30 Jel ova vila i sad stoji, nesto nisam upratio..? Imaju oni rusevni objekti u YU stilu od ferijalnog saveza ili JNA.
Gledam ove dzukce na slici kako svjeze izgledaju a cini se da nisu precesto vidjali konja kako su se narogusili ovaj lijevi je bas neki mocan, preteca rotvajlera :lol:
Ova vila (vila Šantić) je u selu Borci, na putu iz Konjica prema Borackom jezeru i unistena je u posljednjem ratu. Ostali su samo kameni zidovi. :sad: :sad:
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#86 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by stubrijez »

zgiba wrote: 20/04/2021 11:59
stubrijez wrote: 19/04/2021 11:30 Jel ova vila i sad stoji, nesto nisam upratio..? Imaju oni rusevni objekti u YU stilu od ferijalnog saveza ili JNA.
Gledam ove dzukce na slici kako svjeze izgledaju a cini se da nisu precesto vidjali konja kako su se narogusili ovaj lijevi je bas neki mocan, preteca rotvajlera :lol:
Ova vila (vila Šantić) je u selu Borci, na putu iz Konjica prema Borackom jezeru i unistena je u posljednjem ratu. Ostali su samo kameni zidovi. :sad: :sad:
Klasika, sve sto je "nase" a ne moje ili tvoje prepusteno propadanju i unistenju....
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#87 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by manuchao91 »

bio 2 godine zaredom na Boračkom .Šator laganini ,vreca za spavanje stolica ,oprema..Jednom bio 2 dana a drugi put 3 dana Bajrama .
WC je stvarno uzasan ono je horror nevidjeni čak i meni neopterecenim tim stvarima ,mora se poraditi malo.Platio sam za 3 dana 60 KM (nas troje) koristenje njivice kraj jezera i dva satora.
User avatar
Bumerang
Posts: 1604
Joined: 27/06/2003 00:00

#88 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Bumerang »

manuchao91 wrote: 20/04/2021 12:48 bio 2 godine zaredom na Boračkom .Šator laganini ,vreca za spavanje stolica ,oprema..Jednom bio 2 dana a drugi put 3 dana Bajrama .
WC je stvarno uzasan ono je horror nevidjeni čak i meni neopterecenim tim stvarima ,mora se poraditi malo.Platio sam za 3 dana 60 KM (nas troje) koristenje njivice kraj jezera i dva satora.
Odgovorni treba da instaliraju automate za placanje i koristenje WC-a na svim vratima WC-a ili na svim ulazima u WC-e. Od tog novca bi se zaposlila neka osoba ili osobe koje bi stalno cistile i odrzavale te javne WC-e. Na taj nacin bi WC-i bili pod necijom kontrolom, cisti i uredni, a i posjetioci bi se vremenom naucili i pomagali da i oni budu sami bolji u odrzavanju cistoce.
User avatar
Bumerang
Posts: 1604
Joined: 27/06/2003 00:00

#90 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Bumerang »

SARAJEVO - Cesta preko Bjelašnice do Boračkog Jezera (Bike tour Bosnia and Herzegovina)
'

EliasVeskot
Posts: 783
Joined: 16/05/2007 11:02

#91 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by EliasVeskot »

Da malo oživim temu, planiram sutra sa djecom do Boračkog.
Kakvo je stanje i isplati li se ići?
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#92 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by manuchao91 »

I ja planiram za vikend kampovat 2 noći
Kad se vratiš se molim te par slika na forum postavi jezera i puteva da znam sta ce čeka
Imam 285 km do boračkog...
Mea_parvitas
Posts: 2525
Joined: 18/03/2015 01:36

#93 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Mea_parvitas »

Bio sam prije 7 dana, voda je super, plaze koliko toliko su ok, nisam stekao dojam da je previse prljavo, vikendom i kad je vruce je haos zivi gore, pa ne preporucujem, radnim danom je ok. Preporucujem kupanje i boravak u Eko selu, 5 KM je ulaz po osobi, ukljucen suncobran, lezaljke (ako se na vrijeme dodje), wifi, tusevi, wc, sve uredno i cisto, mjesta za rostilj, ima i restoran u sklopu posjeda, itd. Da se primjetiti kakav, takav, napredak u odnosu na prije 10-ak godina kad sam isao redovno kampovati sa drugom gore.

Put do jezera je sasvim ok, asvaltiran, na par mjesta malo uzak, gdje se ne mogu mimoici dva auta, ali generalno je ok. Od Konjica 30-ak minuta voznje do Borackog. Ulaz je 5 KM po vozilu na Boracko jezero.

Image

Image

Image
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#94 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Chloe »

Mea_parvitas wrote: 13/07/2022 08:05 Bio sam prije 7 dana, voda je super, plaze koliko toliko su ok, nisam stekao dojam da je previse prljavo, vikendom i kad je vruce je haos zivi gore, pa ne preporucujem, radnim danom je ok. Preporucujem kupanje i boravak u Eko selu, 5 KM je ulaz po osobi, ukljucen suncobran, lezaljke (ako se na vrijeme dodje), wifi, tusevi, wc, sve uredno i cisto, mjesta za rostilj, ima i restoran u sklopu posjeda, itd. Da se primjetiti kakav, takav, napredak u odnosu na prije 10-ak godina kad sam isao redovno kampovati sa drugom gore.

Put do jezera je sasvim ok, asvaltiran, na par mjesta malo uzak, gdje se ne mogu mimoici dva auta, ali generalno je ok. Od Konjica 30-ak minuta voznje do Borackog. Ulaz je 5 KM po vozilu na Boracko jezero.

Je li standardica da radnim danima nema gužve?!
Obećala sam kćerkama kampovanje, plan je bio Lukomir ali ipak u ovim vrelim danima radije pored rijeke ili jezera ... Voljela bih negdje bez gužve da uživamo.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#95 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by NediM17 »

Vreli dani? Juce ujutro na Bjelasnici -1.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#96 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by crveni_makovi »

@Chloe
Radnim danima nema guzve. A ja sam potrefila nedavno da je bio neki dan kad nisu radili ni naplatu na ulazu na jezero. Bio je ponedjeljak.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#97 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by Chloe »

@NediM17 .... Zato lajkam planinu... :-D kampovati se može i na obali Jadrana... :oops:
crveni_makovi wrote: 13/07/2022 11:15 @Chloe
Radnim danima nema guzve. A ja sam potrefila nedavno da je bio neki dan kad nisu radili ni naplatu na ulazu na jezero. Bio je ponedjeljak.
Super. Hvala. :kiss:
User avatar
manuchao91
Posts: 1363
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#98 Re: Boracko Jezero. Turizam, Prirodne ljepote i Ekologija

Post by manuchao91 »

Ja sutra krećem iz Tešnja,idel iko preko vikenda gore,da popijemo pivo,Dolazim sutra oko 18,00 H
vracam se nazad Nedjelja 16,00 h
Post Reply