Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Locked
grozdana
Posts: 137
Joined: 07/09/2018 07:46

#1 Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by grozdana »

Ko su boračka udruženja koja su stala u odbranu premijera
Ko predstavlja ova boračka udruženja
Jel nam dosta više nekih Patkovića,Ajnadžića,Švrakića,......
(Nisu samo oni branili BiH)
Obični borci od ovih boračkih udruženja nemaju nikakve pomoći
Sve su ovo Stranačka udruženja.
Neka su se stvarala na način da se skupi par ljudi i osnuje udruženje.
Čak se u pojedinim boračkim udruženjima nalaze ljudi koji su rat proveli u inozemstvu
Svake godine država za ova udruženja izdvoji pozamašnu sumu novca ,koja se uz to slije u džepove ljudi iz predsjednišva tih udruženja,u džepove običnih boraca ništa
TA UDRUŽENJA TREBA UKINUTI
NOVAC PREUSMJERITI U OTVARANJE RADNIH MJESTA
PA KAD NAROD BUDE RADIO I ZARAĐIVAO ,ONDA ĆE SAMI I U VEĆEM BROJU obilaziti šehidska mezarja i to na svoj trošak ko u TITOVO DOBA
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#2 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by mesihtrko »

tako nekako godinama nas kradu a ova Boračka stala u odbranu istih.
prvo nas prevariše za certifikate.NISAM ZNAO DA SU NAM DALI ONE HALAL CERTIFIKATE,HALILI SMO IH ,DADO SMO IH NIZAŠTA
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by high_volume »

grozdana wrote: 30/05/2020 23:08 Ko su boračka udruženja koja su stala u odbranu premijera
Ko predstavlja ova boračka udruženja
Jel nam dosta više nekih Patkovića,Ajnadžića,Švrakića,......
(Nisu samo oni branili BiH)
Obični borci od ovih boračkih udruženja nemaju nikakve pomoći
Sve su ovo Stranačka udruženja.
Neka su se stvarala na način da se skupi par ljudi i osnuje udruženje.
Čak se u pojedinim boračkim udruženjima nalaze ljudi koji su rat proveli u inozemstvu
Svake godine država za ova udruženja izdvoji pozamašnu sumu novca ,koja se uz to slije u džepove ljudi iz predsjednišva tih udruženja,u džepove običnih boraca ništa
TA UDRUŽENJA TREBA UKINUTI
NOVAC PREUSMJERITI U OTVARANJE RADNIH MJESTA
PA KAD NAROD BUDE RADIO I ZARAĐIVAO ,ONDA ĆE SAMI I U VEĆEM BROJU obilaziti šehidska mezarja i to na svoj trošak ko u TITOVO DOBA
Ova boračka udruženja i stranke na vlasti uzajamno sarađuju: ja tebi podršku, ti meni novac...

Nema potrebe da "država" finasira rad udruženja, neka se boračka udruženja drugačije organiziraju i dobijaju novac za svoj rad od drugih "donatora", a novac za borce, država treba ukinuti. Ne treba ga borcima dijeliti nikako, svi su dobili plaće za svoja učešća u ratu, i ako kome treba pomoć, neka se zaposli, i tu država može pomoći.
User avatar
magicno_tragican
Posts: 39
Joined: 30/01/2019 19:04

#4 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by magicno_tragican »

Žao mi je samo naroda koji je izginuo a znamo svi da je dosta raje, kako starije tako i mlade položilo život u odbrani BiH.

Šehidska sam porodica, kao i dosta porodica u mom komšiluku i mislim da nam se očevi, majke, daidže, amidže, braća prevrću u grobovima.

Samo da znaju ko govori u njihovo ime, ko im obilazi mezarja i pravi foto šutinge na njima..

I na kraju svega KOGA TI ISTI BRANE KAD OVAKO ZALOMI.

Jako tužno..
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#5 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by pici »

"Boračka uhljebska udruženja" i aktuelna vast tj minderlije... JA TEBI “SERDARU”, TI MENI “VOJVODO”... jazuK
Zijo77
Posts: 416
Joined: 20/12/2019 16:07

#6 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by Zijo77 »

Jedna debela knjiga bi se mogla napisati o tome šta je ko radio u ratu! Pošto takve knjige zasnovane na istinitim svjedoćenjima nema, onda se danas i Bakir odvažio da laže ko pas i sebe proglasi čak pripadnikom diverzantskog odreda! Sama činjenica da imamo 1600 registrovanih udruženja je katastrofalna i dovoljno govori. U tim udruženjima ima onih koji liniju očima nisu vidjeli. Imate RVI koji su invalidnost dobili na sve druge načine osim u borbi! Današnje saopštenje je toliko sramno da čovjek može samo pljunuti na one koji su ga napisali. Pored drugih privilegija, oni su u stanovima koje su dobili od države. Vlast u Sarajevu još uvijek nije ispoštovala zakon i odluku suda u Strasburu i istjerala iz stanova po Breki i Ciglanama takve tipove objašnjavajući da bi to bio ustupak četnicima, a mi tim istim "četnicima" plaćamo odštetu što nisu dobili povrat svojih stanova! Dakle, to mnogi ne znaju da novcem iz svojih džepova finansiraju mažnjavanje stanova od strane tih tipova. Umjesto da se stanovi vrate prijeratnim nosiocima stanarskog prava, mi sada tim prijeratnim stanarima plaćamo procjenjenu vrijednost njihovih stanova da bi ovi "veliki" borci i "patrioti" ostali u zauzetim stanovima! Oni imaju primanja, oni imaju razne biznise. Sve je to uvezana mafijaška hobotnica koja se "pokriva" patriotizmom i vjerom!
mesihtrko
Posts: 341
Joined: 23/09/2008 01:38

#7 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by mesihtrko »

Nema više onih pravih boraca ,većina ih je pod zemljom.Oni koji nisu tumaraju mrakom –bolesni gladni .
Sjetimo se samo nekih nek im je vječni rahmet;
Hajrulahović – talijan ,Zajko ,Šehović ,Topalović. Prazina .Delalić ,Isović ,Hujke.Nanić,Imamović.........,nestadoše oni-
Ostadoše ovi komadanti sa IKM-ova i rezervnih položaja( Karavelići ,Ajnadžići,Brzine,Ćuskići....)

Ovi što se bore za boračka prava sa penzijom od 2800 KM ,pa i to im malo ,pa zauzmi mjesto načelnika,savjetnika ..itd umjesto da ustupe mjesto nekom borcu bez posla ,pa i nekom šehidskom djetetu
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#8 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by drag_gost »

Prepali su se da ce oni biti procesuirani. Bicete, u to vjerujte. Odgovaracete.
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#9 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by baglama »

Narod koji ima ovakav FUBNOR ne treba da se boji za svoju buducnost.

SDA pioniri su posebna prica.

Gazijo Fadile samo reci.leticemo kao me(t)ci. :zjev: :run:
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#10 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by Sociolog »

Jel Fadil stvarno Tesko ranjen u ratu?
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#11 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by Kolinda »

Meni bi bilo normalno da se oglasila braniteljska populacija ali samo u slučaju da se radilo o nekim uhićenjima vezanima za ratna događanja, iako ako smo legalisti (a nismo) trebali bi pustiti institucije da rade svoj posao.

Kad je ovo u pitanju javno su pokazali svoju povezanost sa vlasti iako se to zna oduvijek ali ovaj put su prešli igricu...

Oni se predstavljaju braniteljima a samim priopćenjima su pokazali da ne priznaju "svoje" institucije....
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#12 Re: Boračka udruženja u službi odbrane LOPOVLUKA

Post by Emiremir33 »

Kolinda wrote: Meni bi bilo normalno da se oglasila braniteljska populacija ali samo u slučaju da se radilo o nekim uhićenjima vezanima za ratna događanja, iako ako smo legalisti (a nismo) trebali bi pustiti institucije da rade svoj posao.

Kad je ovo u pitanju javno su pokazali svoju povezanost sa vlasti iako se to zna oduvijek ali ovaj put su prešli igricu...

Oni se predstavljaju braniteljima a samim priopćenjima su pokazali da ne priznaju "svoje" institucije....
Vlast je to pametno odradila,da se borci,branitelji izmedju sebe razijedine.Hrvatska Bi H sve se radi po istom sistemu
Locked