Bora Čorba na hrvatskoj TV: Da, četnik sam!

User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#51

Post by Arminovski »

Ne znam da li je ovo iko rekao prije mene (nisam procitao sve komentare) ali on meni izgleda dobro napusen/nadrogiran/pijan. Jedva govori...
bob the rock
Posts: 28
Joined: 27/11/2006 16:33

#52

Post by bob the rock »

Moram opet da se ukljucim. Znate kakav god da je ovaj ruzni Bora, u odnosu na ona dva supka i onu voditeljicu, (koju prvi put vidim, a nije losa riba) ima puuuno vise karizme i stila, i kako god to zvucalo u tom dvoboju on je pobjedio UBJEDLJIVO. Ko to ne vidi, ne zna sta je kafana. Odoh na pivu. pusite mi ga cetnici.(i ustase, i ako nekom smeta sto ja odoh na vopi)maq
veseli zohar
Posts: 1
Joined: 23/01/2007 16:04

#53

Post by veseli zohar »

Sta vas to cudi i nije vam jasno pa on je za vrijeme rata organizirao koncerte za prikupljanje pomoci na kojima se pojavljivao sa kokardom,i skandirao veliko srpstvo.Fuj,fuj,fuj
:x
I pitam se ja sta jos treba da se desi da bi ovaj glupi narod dosao do tobe i poceo da vodi racuna o sebi.I poslije svaga sta je bilo ljudi i dalje jasno slusaju njega i njegove pijesme a pri tome,osudjuju njegove postupke koje licemjerstvo.
Nemoguce je biti pripadnik necega tako mracnog,a nepodrzavati njihovu ideologiju,iluzije i snove...i onda se toboze izjasnjavati kako on to radi jel voli svoje narod.Ovaj nesteni balkan je vjekovima bio popriste mrznje,i kako uopste krenuti naprijed kada se stalno ta mrznja sistemski plasira u javnost kada nekome zatreba.
Atanasije_Svilar
Posts: 56
Joined: 16/07/2003 00:00
Contact:

#54

Post by Atanasije_Svilar »

Image
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#55

Post by chinese_water »

http://youtube.com/watch?v=Kr2vuYtmMGs

Fakat ne mogu da vjerujem kakav je lik zasluzio cak 3 stranice na forumu :(
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#56

Post by pitt »

ne brini .....bilo je i gorih :D
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#57

Post by chinese_water »

a sto je najgore... vjerujem ti... :-)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#58

Post by pitt »

chinese_water wrote:a sto je najgore... vjerujem ti... :-)
poceo si na vrijeme :D:D
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#59

Post by chinese_water »

Poruke: 19472 ... iskustvo je chudo ... :D :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#60

Post by pitt »

chinese_water wrote:Poruke: 19472 ... iskustvo je chudo ... :D :D
mlad si....skontat ces :D:D I ne zachtavaj ozbiljnu temu....to je moj posao :D:D
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#61

Post by chinese_water »

pitt wrote:
chinese_water wrote:Poruke: 19472 ... iskustvo je chudo ... :D :D
mlad si....skontat ces :D:D I ne zachtavaj ozbiljnu temu....to je moj posao :D:D
Mladi preuzimaju svijet :D :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45290
Joined: 29/12/2005 01:20

#62

Post by jeza u ledja »

Muka mi je od Srba i svega povezanog s njima.
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#63

Post by brdo »

NebaA wrote:Gospodo, ta emisija je snimljena sa ciljem anatemisanja Srba. Procitajte komentar koji je napisan kao da sam ga ja pisao.

Komentar Dragana Antulova: "Stare priče" na istoku i "Hrvatska utjeha"

KADA vlasti Republike Srbije u sljedećim godinama i desetljećima budu prisiljene na graničnim prijelazima svoje smanjujuće države postavljati table s njenim natpisima, mogle bi slobodno ispod naziva s imenom države staviti podnaslov "Hrvatska utjeha".

Naime, iz sadašnje perspektive je vrlo izgledno da će građani Hrvatske za sva svoja sadašnja i buduća poniženja i frustracije još dugo vremena moći pronalaziti utjehu s onu stranu istočne granice. Ma koliko Hrvatska bila opterećena siromaštvom, korupcijom, nesposobnošću, kriminalom, nasiljem, kao i "usrećiteljima" pod čijom "mudrom" vlašću cvatu takve patološke pojave, odnosno ma koliko stanje stvari izgledalo loše, ono će izgledati sasvim prihvatljivo ako se usporedi sa stanjem stvari u Srbiji, čiji će građani desetljećima živjeti pod teškim teretom reputacije najvećih gubitnika suvremene europske povijesti.

Tako će još mnogo godina u Hrvatskoj zbivanja u Srbiji izazivati daleko više zanimanja nego što je to bio slučaj tijekom godina zajedničkog života u bivšoj Jugoslaviji, a često za to neće postojati nekakvi objektivni razlozi. Kako će taj hrvatski Schadenfraude izgledati možda najbolje ilustrira način na koji je dobar dio hrvatske javnosti pratila nedavne parlamentarne izborima.

S jedne strane su se iskazivale velike simpatije prema Čedomiru Jovanoviću i njegovom bloku prozapadnih stranaka, ali su one manje bile motivirane programom transformacije Srbije u "civilno društvo", koliko službenim stavom o priznanju nezavisnosti Kosova, a s njime i vječnog gubitničkog statusa Srbije. S druge strane se implicitno navijalo za pobjedu radikala i drugih nacionalista koji bi Srbiju što više udaljile od euroatlantskog kluba čije članstvo zahtijeva sve veća i bolnija odricanja i poniženja za Hrvatsku.

Takva percepcija se mogla vidjeti i iz jučerašnje emisije "Epicentar" posvećene izborima u Srbiji, a kojoj je poseban pečat trebalo dati kontroverzno gostovanje Bore "Čorbe" Đorđevića, nekadašnje legende jugoslavenskog rocka koji danas uživa reputaciju velikosrpskog nacionalista i samodeklariranog četnika.

Izbor gostiju daje dojam da se voditeljica Mirjana Hrga nastojala unaprijed osigurati od optužbi da kontroverzama nastoji dizati gledanost, odnosno pozivom Đorđeviću sugerira nekakvo pomirenje i zajedništvo sa Srbijom. Uz kurtoazan telefonski poziv Sonji Biserko kao predstavnici tzv. "druge Srbije" i briselskom dopisniku Augustinu Palokaju koji je priči o srpskim izborima trebao dati nekakav europski kontekst, "Čorbi" i eventualnom zagađenju hrvatskog medijskog prostora su se trebali suprotstaviti Mladen Pavković, UBIUDR Podravka, te Anto Đapić kao predsjednik Hrvatske stranke prava.

Na kraju se ispostavilo da je Hrga u svemu tome malo pretjerala, jer iako se Đorđević deklarirao kao srpski nacionalist i četnik koji sadašnjeg premijera Vojislava Koštunicu više voli vidjeti u postizbornoj koaliciji s radikalima nego s demokratima, teško da su te riječi kod bilo koga u Hrvatskoj mogle izazivati nekakav strah ili zabrinutost. Naime, njih nije izrekao netko tko može mobilizirati mase ili imati ikakav utjecaj, nego vidno ostarjela i ishlapjela olupina od čovjeka. Đorđević je imao problema da na pitanja Mirjane Hrge da nekakve suvisle odgovore, a njegovi pokušaji komentiranja bliske prošlosti kao i aktualnih političkih zbivanja su u Srbiji su postigli nešto što je donedavno izgledalo nemoguće. Tako je Đapića sa svojim spretnim citiranjem "Čorbine" pjesme "Na zapadu ništa novo" i stiha "Na istoku stare priče" izgledao kao moderan europski političar.

Jedina stvar koja je spriječila da Đorđevićeva autodestrukcija bude potpuna bio je Pavković, čiji je pravednički gnjev prema velikosrpskom ideologu izgledao potpuno neprimjeren, nego i ostao neodgovoren od strane "Čorbe" čija je šutnja u tom trenutku čak izgledala i dostojanstveno.

Međutim, usprkos tome, kao i usprkos tome da izborni rezultati i najnovije briselske deklaracije govore suprotno, famozno "Čorbino" gostovanje u "Epicentru" je predstavljalo svojevrsnu simboličku inkarnaciju Srbije kakvu u Hrvatskoj mnogi zamišljaju, odnosno jedine Srbiju koju žele prihvatiti.


Zar nije tako? pa ja na hrvatskim forumima pokusavam ozbiljno da diskutujem, govorim o privrednom razvoju, oni sve to negiraju. Pomenem Beograd, oni kazu "ma to je cigan mala". Grad je izabran za jedan od 5 gradova buducnosti u izboru Financial Times. O cemu pricamo? Poenta je da ne zele da prihvate drugu Srbiju. Najlakse je reci da smo mi Srbi svi kao Bora corba. NISMO I NIKADA NECEMO BITI!

SRBIJA JE VECNA DOK SU JOJ DECA NORMALNA!
jos malo pa nestalo :lol: :lol:
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#64

Post by brdo »

Reina wrote:za boru znamo da je cetnik i sta ste ocekivali…. ali koliko vas ovdje ima koji upravo isto pricate, koji izjednacavate, uporedjujete, s ciljem izjednacavanja ili minimiziranja krivice…… isti ste ko' cetnik Bora koji kaze: "bio sam u Srebrenici ubijani su i jedni i drugi…" na pitanje voditelja pa kako moze tako govoriti jel zna sta se tamo desilo, da su djecaci i toliki broj Bosnjaka bacani u Drinu : on odgovara "pa nisam brojao mrtve Srbe i Muslimane…………"..eto slusajuci njega …. kao kad vas pojedine citam na ovom forumu…

Izvrsili su agresiju pocinili genocid i sve dok se ne osudi drzava koja je ovo planirala cetnicik Bora i svi vi slicni njemu i dalje cetnikovati………. trebalo bi vam za sva vremena zatvoriti usta, ne bi li se zabavili sobom, STOKO CETNICKA. Gledam sinoc u 60 minuta onog cetnika koji kaze da je ubio 80 Bosnjaka, i izjavljuje da su mu naredjivali oni iz JNA , (ko ono kaze treba dokaza )i kaze spava samo 15 minuta i gotovo…. ha proganjaju te one nevine duse koji si ubio…. vi ste osudjeni a niste ni vidjeli klupe u Hagu…
potpuno saglasan i nabijem i njega i njegove idiotske pjesme oprao bih oci i usi da bolje vidi i cuje onolike uzase i krike ubijenih bosnjaka stoka cetnicka .volio bih ga vidjeti bar na 10 minuta da mu olaksam stradanja jer je izgleda psihopata :x
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#65

Post by brdo »

chinese_water wrote:http://youtube.com/watch?v=Kr2vuYtmMGs

Fakat ne mogu da vjerujem kakav je lik zasluzio cak 3 stranice na forumu :(
pa zao mi majmuna uporediti sa ovim hajvanom .bora stvarno si za corbe :x :lol:
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#66

Post by FFK as Lucy01 »

Ovo meni nekako k'o stara vijest.
Nisam generalisala nikada; cak ni u ratu kada je atribut "cetnik" dobijao svako sa makar malim postotkom Srpstva u porijeklu...ni tada nisam generalizovala, jer krivica nikada nije bila nacionalana, ni narodna, ni religijska....vec uvijek i samo individualna.

Interesantno je kako ljudi nikada ne nauce istorijske lekcije, kako uvijek i zauvijek ponavaljaju iste greske; poslije Drugog Svjetskog Rata na sudu za ratne zlocince su zavrsili samo oni koji su planirali zlocin, nesto malo onih koji su ga izvrsili; nikada nije sudjeno citavom Njemackom narodu, a oni su ga izabrali (Hitlera) velikom vecinom....mozda zato sto nisu mogli tu veliku vecinu izolovati i razdvojiti od manjine koja je bila protiv njegove politike fasizma.
Tako i ovaj zadnji rat. Razumijem bijes, tugu i ocaj onih koji su izgubili najmilije u ratu...izgubila sam i ja....ali zivot ide dalje i covje moze da bira izmedju dvije stvari: da ide dalje za zivotom ili da se gusi u vlastitoj mrznji.
E ppa, yebem ti mrznju koja vise boli onog koji mrzi-a tako je sa skoro svakom mrznjom.

Meni je veca satisfakcija da se planovi zlocinaca nisu ostvarili...ustvari su najvecu stetu napravili upravo tom Srpskom narodu, koga je prije 1990 bilo i u Krajini u Hrvatskoj, i na Kosovu i u raznim dijelovima BiH....a danas ih vise nema ili ima vrlo malo, a na tome mogu da zahvale nikome drugom nego svom rukovodstvu-braci Srbima i kada shvate da su sami sebi najveci neprijatelji a ne komsije oko njih, mozda i postanu moderna Evropska nacija.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#67

Post by patrius »

Dobro jutro,Kristofore,crni sine...
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#68

Post by Maksim »

joj jest dobra moderatorka
howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#69

Post by howyesno »

ma bora je idiot strogi, kao nije on sovinist i ne mrzi nikog al je bio prisutan u srebrenici i kninu i bodrio je zlocine i davao podrsku koljacima neduznih civila i djece, umjesto da se stidi majmun se jos hvali. :x :x :x
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#70

Post by zavrzlama »

Problem lezi u sasvim drugoj stvari....ti koji su pozvali osobu koja se deklarise ko cetnik su ustvari i zeljeli da on sve to izjavi sto je izjavio da se jednim udarcem ubiju dvije muhe..

takvim se tipovima netreba davati prostor na tv i radiju.....onaj ko poziva takve tipove je i sam takav i sigurno mu nije namjera da iz svega toga napravi nesto pozitivno..nego obicno se rodi izvor za medjunacionalnu mrznju...
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#71

Post by Maksim »

Marco-x wrote:
Maksim wrote:joj jest dobra moderatorka
Mirjana Hrga.
Neudata :D Samo sad je s onim malim Sušecom, sportskim komentatorom na HTV-u. Podrijetlom Livanjka. Sve ti rekoh... :D
:-D hej pa znaci pak se stvar moze malo rijesiti

hvala za info.... mirjana je avion :-D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#72

Post by prleitihi »

Da je Anto Đapić ustaša to svi znamo.
Da je Bora Čorba četnik to svi znamo.
Da je Momčilo Krajišnik četnik i osuđeni zločinac, i to svi znamo.
Da je Alija Izetbegović Holbruku u Daytonu rekao, parafraziram, "ne dirajte Krajišnika, mogu ja s njim", e to svi ne znamo!
liberal
Posts: 534
Joined: 29/12/2006 04:31
Location: Toronto

#73

Post by liberal »

prleitihi wrote:Da je Anto Đapić ustaša to svi znamo.
Da je Bora Čorba četnik to svi znamo.
Da je Momčilo Krajišnik četnik i osuđeni zločinac, i to svi znamo.
Da je Alija Izetbegović Holbruku u Daytonu rekao, parafraziram, "ne dirajte Krajišnika, mogu ja s njim", e to svi ne znamo!
i opet presipamo iz supljeg u prazno
sama emisija nije bila postavljena kako treba. ako je voditeljica vec zvala politicare i novinare sa hrvatske strane onda je trebala naci nekog politicara ili novinara u cetnickom pokretu pa da onda prica sa njima. bora ko bora da nije "javna" licnost bio bi naobicniji pijanac prema tome i nije bio za najbolja osoba za taj razgovor...ali ajmo dalje
iz supljeg u prazno :-D :-D :-D
Post Reply