Boot problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
adem_vaart

Boot problem

Post by adem_vaart » 26/01/2012 20:14

Imam instaliran win7,zapravo imao sam windows nece da starta,izbaci mi na trenutak onu plavu pozadinu i kompjuter se pali opet ispocetka,ubacim win 7 dvd da dignem sistem,ali nece da ga boota,mogu samo da udjem u startup repair ali evo vec ga pola sata vrti i ne mogu da izadjem,jedini nacin da iskljuvim iz napajanja,a u biosu sam podesio CD/DVD

[email protected][email protected]

Re: Boot problem

Post by [email protected][email protected] » 28/01/2012 23:44

Prijatelju imao isti problem...................Ustvari je problem sa cd-om ili sa Citacom....Kod instalacije sistema mora biti odlican cd i odlican citac......
sta saj ja uradio-Nisam mogao instalirati ni jedan windows..Isto tako kao i ti.Sve nastimam vrti ga ola sata ali nista.Instaliram neki linuxov sistem
Zamijem DVD citac i onda instaliram windows...Nisam mogao zamijeniti DVD citac dok nisam instalirao neki sistem da mi racunar prepozna NOVI HARDWER....

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

Post by Decerto » 29/01/2012 01:48

[email protected][email protected] wrote:Prijatelju imao isti problem...................Ustvari je problem sa cd-om ili sa Citacom....Kod instalacije sistema mora biti odlican cd i odlican citac......
sta saj ja uradio-Nisam mogao instalirati ni jedan windows..Isto tako kao i ti.Sve nastimam vrti ga ola sata ali nista.Instaliram neki linuxov sistem
Zamijem DVD citac i onda instaliram windows...Nisam mogao zamijeniti DVD citac dok nisam instalirao neki sistem da mi racunar prepozna NOVI HARDWER....

Ne kontam...ako je do dvd citaca onda ti ni linux ne bi ocitalo.Mora da je do DVD-a.Kakav ti je PC ? Na mom starom kompu je dugo ocitavalo sedmicu i onda kad krene instalacija (to jest pojavi se GUI) onda ide brzo.

irac300
Been thanked: 1 time

Post by irac300 » 29/01/2012 11:42

adem_vaart wrote:Imam instaliran win7,zapravo imao sam windows nece da starta,izbaci mi na trenutak onu plavu pozadinu i kompjuter se pali opet ispocetka,ubacim win 7 dvd da dignem sistem,ali nece da ga boota,mogu samo da udjem u startup repair ali evo vec ga pola sata vrti i ne mogu da izadjem,jedini nacin da iskljuvim iz napajanja,a u biosu sam podesio CD/DVD

Nađi neki drugi DVD sa operativnim sistemom, pa onda probaj, ako ni tada neće, mijenjaj CD/DVD čitač. Meni se to isto desilo, nisam bio ni svjestan da mi je crk'o DVD čitač. Ali kao što rekoh, za svaki slučaj nabavi neki drugi DVD s operativnim sistemom pa onda probaj, možda ti je samo taj DVD loš s kojeg si htio dići sistem.

Big Boy
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

Post by Big Boy » 29/01/2012 11:50

Meni je najsigurnija opcija instalacija na USB sticku. Imas po netu uputstava kako napraviti bootabilan USB stick sa instalacijom 7ice.

Onda ne moras da brines jel' do optickog medija ili samog citaca.

irac300
Been thanked: 1 time

Post by irac300 » 29/01/2012 12:02

Big Boy wrote:Meni je najsigurnija opcija instalacija na USB sticku. Imas po netu uputstava kako napraviti bootabilan USB stick sa instalacijom 7ice.

Onda ne moras da brines jel' do optickog medija ili samog citaca.

Da, vidiš to sam zaboravio napomenuti. :-D

[email protected][email protected]

Post by [email protected][email protected] » 29/01/2012 23:03

Decerto wrote:
[email protected][email protected] wrote:Prijatelju imao isti problem...................Ustvari je problem sa cd-om ili sa Citacom....Kod instalacije sistema mora biti odlican cd i odlican citac......

Ne kontam...ako je do dvd citaca onda ti ni linux ne bi ocitalo.Mora da je do DVD-a.Kakav ti je PC ? Na mom starom kompu je dugo ocitavalo sedmicu i onda kad krene instalacija (to jest pojavi se GUI) onda ide brzo.

Lakse je ucitati linuxov sistem koji nema puno memorije i cija instalacija traje 5 minuta nego Win. neki....Kada sam instalirao Linux onda sam sa novim CD-ROM-om instalirao Win. sistem sa tim istim Cd.om koji mi na starom CD-Romu nije mogao!!!....

topcam

Post by topcam » 31/01/2012 08:18

:lol:

Ti ko maksim po diviziji..

Novi citac mozes ugraditi bez da je harddisk uopste u racunaru.
Nakon toga mozes pokrenuti bilo kakav live sistem. Sa cd-a.

Nema logike instalirati sistem (linux), da racunar prepozna hardware ?!, pa nakon toga instalirati windows,
ni ti sam ne mozes zanemariti cinjenicu da prije instaliranja windowsa formatiras harddisk.

Doduse prilicno je kasno kad pises odgovore.

Post Reply