Booking.com - par savjeta ako može :)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
feferon

#1 Booking.com - par savjeta ako može :)

Post by feferon »

pozdrav ljudi
evo planiram si rezervirati sobu preko booking.com pa ako može koji savjet brzinski

ono što mi nikako nije jasno, instalirao sam njihovu aplikaciju na mobitel i kada potražim za određene datume smještaj dobijem vrlo dobre rezultate, povoljne cijene u super hotelima sa uključenim doručkom
međutim, kada te iste datume pretražim preko PC-a, dobijem sasvim drugačije rezultate, daleko skuplji smještaj, a onih hotela koje sam preko mobitela našao uopće nema :? :shock:

kada ukucam u njihovu tražilicu neki hotel koji sam našao preko mobitela, izbaci mi njega, sa povoljnim cijenama ali opet drugačija ponuda od one na mobitelu, pa me sada zanima da li netko zna kako to oni rade, je li možda preko mobitela kada se traži daju povoljnije cijene ili šta već?

isto sam pročitao po forumima da booking uzima 12% provizije sebi tako da mogu još bolju cijenu dobiti ako kontaktiram direktno hotel, JE LI TO ISTINA?
također sam pročitao da je puno bolje kontaktirati direktno hotel jer se često dešava da ljudi rezerviraju preko booking.com, a kada dođu u taj smještaj na recepciji nemaju pojma o njihovoj rezervaciji pa koliko je uopće pouzdano sa bookingom tražiti išta?

molim vas odgovorite, moram ubrzo rezervirati tako da mi je svaki savjet dobrodošao :)
swanfilter

#2 Re: Booking.com - par savjeta ako može :)

Post by swanfilter »

Joj, mene su krajem Aprila izuli posteno, mada se je sredilo sve. Uglavnom, rezervirao hostel u Amsterdamu mjesec prije dolaska. Dolazim na recepciju da se prijavim, kada ce ti mladi Italijan da ja moram platiti boravak gotovinom, a uplati preko kartice ce mi vratiti 10 dana nakon odjave. Ja sam samo gledao ... Znaci, izuse me 400 eura + provizija bankomata koja je previsoka bila ...
Last edited by swanfilter on 23/07/2014 20:32, edited 1 time in total.
vjesticanametli

#3 Re: Booking.com - par savjeta ako može :)

Post by vjesticanametli »

feferon wrote:pozdrav ljudi
evo planiram si rezervirati sobu preko booking.com pa ako može koji savjet brzinski

ono što mi nikako nije jasno, instalirao sam njihovu aplikaciju na mobitel i kada potražim za određene datume smještaj dobijem vrlo dobre rezultate, povoljne cijene u super hotelima sa uključenim doručkom
međutim, kada te iste datume pretražim preko PC-a, dobijem sasvim drugačije rezultate, daleko skuplji smještaj, a onih hotela koje sam preko mobitela našao uopće nema :? :shock:

kada ukucam u njihovu tražilicu neki hotel koji sam našao preko mobitela, izbaci mi njega, sa povoljnim cijenama ali opet drugačija ponuda od one na mobitelu, pa me sada zanima da li netko zna kako to oni rade, je li možda preko mobitela kada se traži daju povoljnije cijene ili šta već?

isto sam pročitao po forumima da booking uzima 12% provizije sebi tako da mogu još bolju cijenu dobiti ako kontaktiram direktno hotel, JE LI TO ISTINA?
također sam pročitao da je puno bolje kontaktirati direktno hotel jer se često dešava da ljudi rezerviraju preko booking.com, a kada dođu u taj smještaj na recepciji nemaju pojma o njihovoj rezervaciji pa koliko je uopće pouzdano sa bookingom tražiti išta?

molim vas odgovorite, moram ubrzo rezervirati tako da mi je svaki savjet dobrodošao :)
jeste istina..........moja zadnja rezervacija u istanbulu je direkt na webu hotela bila i bilo je skoro 100 eura jeftinije nego preko ebookers. de

zvala sutradan hotel da potvrdim i naredila im da skinu novac odmah :-D i sve 5 :)
rekla-kazala

#4 Re: Booking.com - par savjeta ako može :)

Post by rekla-kazala »

Ja za sad nemam loša iskustva sa bookingom. Uzimam opciju sa mogućnošću otkazivanja do 24 h prije termina, jeste nešto skuplje ali želim da imam tu opciju. Putovao sam i preko agencija i preko bookinga i mislim da je nekad povoljnije jedno a nekad drugo. Sa hotelom se može postići nešto niža cijena ali ne kada dođeš na recepciju jer onda te zavali standardnom cijenom koja je viša i preko 50% u odnosu na rani booking.
Luce

#5 Re: Booking.com - par savjeta ako može :)

Post by Luce »

Nisam nikad koristila booking.com ali jesam hotels.com i expedia.com i imam skroz pozitivno iskustvo. Sa ovom zadnjom mozes kombinaciju leta i hotela. Ono sto platis to ti je, nema nikakvog dodatnog placanja. A uporedjivala sam recimo direktno hotelske cijene i preko expedia i uvijek je preko expedia bilo jeftinije. Preko njih uvijek uzimam avionske karte, nisam imala nikad negativno iskustvo. Pa malo pogledaj i to.
sheilak

#6 Re: Booking.com - par savjeta ako može :)

Post by sheilak »

booking. com je sasvim dobar kao neka prva instanca kad trazis smjestaj. meni odmah izlista sve, ne znam zasto je kod tebe drugacije na mobitelu, a ni cijena nije drugacija kod direktnog upita. (naravno, uvijek postoji mogucnost popusta, mene je recimo sad pocetkom jula iznenadila vlasnica kad nam je izdala racun, oko 200 kn manji). poudzani su, potvrda rezervacije ti stize odmah, nacin placanja je eksplicitno naveden, tako da ni tu ne bi trebalo biti nesporazuma. imam stvarno samo ok iskustva (rezervirala sam privatne apartmane za vikend, dva puta zg, jednom dubrovnik). uzimaju doduse proviziju, tako da mi vlasnici savjetuju da se sljedeci put njima izravno obratim.
rekla-kazala

#7 Re: Booking.com - par savjeta ako može :)

Post by rekla-kazala »

Malo i vlasnici zezaju, da ne kažem seru. Da im je besplatan marketing, kako bi čovjek saznao za te hotele i apartmane i pročitao utiske dosadašnjih gostiju da nije booking.com. Želja većine vlasnika je da tu proviziju zadrže za sebe ili dijele sa gostom. Mislim da ni jedan nema želju da proviziju koju njemu uzima booking.com pokloni gostu.
sheilak

#8 Re: Booking.com - par savjeta ako može :)

Post by sheilak »

ok, takvi su u hrvatskoj. ne znam vani da li to rade. ali sve troje nam je to reklo. ali nije sad to neka velika provizija, a daju ti jako dobre smjernice. ugl, pouzdani su. to mi je najbitnije.
feferon

#9 Re: Booking.com - par savjeta ako može :)

Post by feferon »

ok hvala svima na odgvorima
isprobao sam sve stranice koje ste naveli
sad me još zanima jedna stvar u vezi hostela
da li svaki hostel nudi ormarič za stvari koji je pod ključem?
negdje vidim slike sobe i imaju samo kao police, a baš i ne bih htio ostaviti dokumente i novac u čarapama na polici, a nit mi je sigurno da to nosim stalno sa sobom :/
Radio Sarajevo

#10 Re: Booking.com - par savjeta ako može :)

Post by Radio Sarajevo »

swanfilter wrote:Joj, mene su krajem Aprila izuli posteno, mada se je sredilo sve. Uglavnom, rezervirao hostel u Amsterdamu mjesec prije dolaska. Dolazim na recepciju da se prijavim, kada ce ti mladi Italijan da ja moram platiti boravak gotovinom, a uplati preko kartice ce mi vratiti 10 dana nakon odjave. Ja sam samo gledao ... Znaci, izuse me 400 eura + provizija bankomata koja je previsoka bila ...
To je bila neka izgubljenost u prevodu između tebe i Talijana. Ono što je on tebi uzeo je rezervacija, dakle nisu ti uzeli novac, već rezervisali, u slučaju da nešto oštetiš. A nikako te nije mogao natjerati da platiš u kešu, ako već imaju mašinu za kartice, a to danas svi imaju.
Post Reply