Booking.com ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#501 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

Pa normalno ako pitaju da ces im dati broj kad iduci put budu dolazili da se ne placa provizija.
To je nesto drugo.
Al ovi sto pitaju nakon rezervacije da otkazu kako ne bi platili proviziju... :-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#502 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

To mi se jos nije desilo.
swanfilter
Posts: 7845
Joined: 06/06/2008 18:52

#503 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by swanfilter »

Ne moze vas vlasnik odraditi jer, ako se dogovori sa vama, mora zatvoriti rezervaciju. Sto znaci da nema rezervacija na tu sobu, apartman. Naravno, poslije dogovora, uvijek provjeriti da li je ta opcija zatvorena. Ja do sada nisam imao problema ...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#504 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

HAVANA wrote:Desi se cesto da gosti sami traze broj ,kada iduci put budu dolazili da idu direktno,bez provizije.Naravno rado i uvijek im dam.Za booking me iskreno zaboli neka stvar.Volim da je gostu jeftinije.Inace i za sve velike,godinama sisaju i ruse sve male oko sebe,ti veliki.U svim poslovima koje radim iz godine u godinu veliki postaju veci a ruse sve oko sebe.I previse im je 15 do 17% Bezobrazluk.Al moze im se.
Mislim da nisi fer.
Vjerujem, da nije bilo-booking-a ili neke druge kuce- tesko da bi ti itko na 'lijepe oci dosao' i vjerovao ti.

Mozda zvuci puno 15% -ali to im je u okviru biznisa kao sto je i tvoj - nekretnina i sve sto nudis uz to... kao i njihove reklame i reputaciju koju imaju.

da ne nabrajam dalje.. :roll:
swanfilter
Posts: 7845
Joined: 06/06/2008 18:52

#505 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by swanfilter »

Eh, braniti booking je isto kao i braniti banke za zidovske provizije. A, zasto ono?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#506 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by _BataZiv_0809 »

moonca wrote:
HAVANA wrote:Desi se cesto da gosti sami traze broj ,kada iduci put budu dolazili da idu direktno,bez provizije.Naravno rado i uvijek im dam.Za booking me iskreno zaboli neka stvar.Volim da je gostu jeftinije.Inace i za sve velike,godinama sisaju i ruse sve male oko sebe,ti veliki.U svim poslovima koje radim iz godine u godinu veliki postaju veci a ruse sve oko sebe.I previse im je 15 do 17% Bezobrazluk.Al moze im se.
Mislim da nisi fer.
Vjerujem, da nije bilo-booking-a ili neke druge kuce- tesko da bi ti itko na 'lijepe oci dosao' i vjerovao ti.

Mozda zvuci puno 15% -ali to im je u okviru biznisa kao sto je i tvoj - nekretnina i sve sto nudis uz to... kao i njihove reklame i reputaciju koju imaju.

da ne nabrajam dalje.. :roll:
Da im Havana nije bio dobar domacin ne bi ovoga bilo. Dakle buking je odradio svoje- spojio ponudu i potraznju i uzeo pare. Sta njega sad briga sta ce Havana i gosti raditi dalje?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#507 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

U redu... dalje moze ici privatno..ko se tako osjeca i vjeruje jednom vidjenom vlasniku.
No, da li je meni jeftinije /sigurnije ici direktno sa vlasnikom --ha --- zavisi..sta ako mi 'nesto nestane', usluga nije kako je bila prvi put... koji je nacin da ja odstetu dobijem od vlasnika - nula. :lol:
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#508 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

moonca wrote:U redu... dalje moze ici privatno..ko se tako osjeca i vjeruje jednom vidjenom vlasniku.
No, da li je meni jeftinije /sigurnije ici direktno sa vlasnikom --ha --- zavisi..sta ako mi 'nesto nestane', usluga nije kako je bila prvi put... koji je nacin da ja odstetu dobijem od vlasnika - nula. :lol:
Ako pitaju znaci da vjeruju.
Onaj ko ne vjeruje ne pita. Prosto ko pasulj :mrgreen:
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#509 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

swanfilter wrote:Ne moze vas vlasnik odraditi jer, ako se dogovori sa vama, mora zatvoriti rezervaciju. Sto znaci da nema rezervacija na tu sobu, apartman. Naravno, poslije dogovora, uvijek provjeriti da li je ta opcija zatvorena. Ja do sada nisam imao problema ...
Normalno da te moze izraditi sad pa sad. Ako je supak.
Neces valjda cijelo vrijeme piljiti u negov kalendar i gledati da li je tvoj termin free.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#510 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by _BataZiv_0809 »

Moonca skace sa teme na temu ko Konasjer Karlin birvaktile
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#511 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

_BataZiv_0809 wrote:Moonca skace sa teme na temu
A ti me u stopu pratish -- koja razlika.. :bleee:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#512 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by _BataZiv_0809 »

moonca wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Moonca skace sa teme na temu
A ti me u stopu pratish -- koja razlika.. :bleee:
Kontam bice nesto kad dodjes vamo pa zato :per:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#513 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

_BataZiv_0809 wrote:
moonca wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Moonca skace sa teme na temu
A ti me u stopu pratish -- koja razlika.. :bleee:
Kontam bice nesto kad dodjes vamo pa zato :per:
Tako brt. da znam... :lol: :wink:

..sto te nema na -atributima--.. :skoljka:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#514 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

moonca wrote:
HAVANA wrote:Desi se cesto da gosti sami traze broj ,kada iduci put budu dolazili da idu direktno,bez provizije.Naravno rado i uvijek im dam.Za booking me iskreno zaboli neka stvar.Volim da je gostu jeftinije.Inace i za sve velike,godinama sisaju i ruse sve male oko sebe,ti veliki.U svim poslovima koje radim iz godine u godinu veliki postaju veci a ruse sve oko sebe.I previse im je 15 do 17% Bezobrazluk.Al moze im se.
Mislim da nisi fer.
Vjerujem, da nije bilo-booking-a ili neke druge kuce- tesko da bi ti itko na 'lijepe oci dosao' i vjerovao ti.

Mozda zvuci puno 15% -ali to im je u okviru biznisa kao sto je i tvoj - nekretnina i sve sto nudis uz to... kao i njihove reklame i reputaciju koju imaju.

da ne nabrajam dalje.. :roll:
Samo sto je sav ulog,rizik,trosak na tom malom, a veliki bere ooogromne novce.Mali havana iz malog gradica sarajevo im uplatio 300 km prosli mjesec.Zamisli sta je to globalno...A sta daju.Malom trziste diktira cijenu i nacin poslovanja,usluge...ako mozes bori se da opstanes,ako ti je puno,odjebi.Ti se mozes zalit nailovoj materi.Umjetnost je dobiti bilo koga na telefon a ne sta drugo.Inace sam alergican na velike i na koncentraciju novca oko njih.Citav zivot se borim da budem svoj i ne zavisim od tih velikih.Bila politika,stranka ili veliki igrac u pitanju.Svi cemo mi biti njihovi hamali i dace ti na kaskicu da prezivis.Eventualno malo vise ako si dobar u razvitku velikog a gazenju malog....Ako si dobar i poslusan igrac.Presiroka tema da o tome razglabamo.Uglavnom, sto se mene tice,ko im jebe mater.Ne vrijedi njihova usluga procenta iznad 5 do 7 % Moze im se a i niko te ne pita.Oni diktiraju sve.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#515 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

HAVANA wrote: Samo sto je sav ulog,rizik,trosak na tom malom, a veliki bere ooogromne novce.Mali havana iz malog gradica sarajevo im uplatio 300 km prosli mjesec.Zamisli sta je to globalno...A sta daju.Malom trziste diktira cijenu i nacin poslovanja,usluge...ako mozes bori se da opstanes,ako ti je puno,odjebi.Ti se mozes zalit nailovoj materi.Umjetnost je dobiti bilo koga na telefon a ne sta drugo.Inace sam alergican na velike i na koncentraciju novca oko njih.Citav zivot se borim da budem svoj i ne zavisim od tih velikih.Bila politika,stranka ili veliki igrac u pitanju.Svi cemo mi biti njihovi hamali i dace ti na kaskicu da prezivis.Eventualno malo vise ako si dobar u razvitku velikog a gazenju malog....Ako si dobar i poslusan igrac.Presiroka tema da o tome razglabamo.Uglavnom, sto se mene tice,ko im jebe mater.Ne vrijedi njihova usluga procenta iznad 5 do 7 % Moze im se a i niko te ne pita.Oni diktiraju sve.
:lol:
..Socijalizam u glavi a kapitalizam u 'duseku'.


A kako ce Hans ili Al Nisbah, takodje mali ljudi iz jos manjeg gradica -- naci tebe tako malog da nije 'velikog' (Booking..)
Ako si alergican zasto si s njima u kooperaciji.itd.. necu ici u detalje na sve sto si napisao...niti komentarisati... :-?
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#516 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by cendlerbing »

Bojim se da monca ima pravo ovaj put.
Booking prilično dobro radi svoj posao. U suštini, zaslužuju svaki procenat koji im se isplati, jer ne drže monopol za posao koji rade. Uvijek možeš odabrati Expediu, hotels.com, Hotelbeds itd.
Kad izdaješ prostor, apartmane i sobe na bookingu, ti također mećeš koliku god cijenu možeš prodati, koliko god bio "veliki ili mali". Baš me zanima kakvu ponudu i po kojoj cijeni ima kod Havane. :)

Sasvim je u redu i da te gost pronađe preko bookinga pa za sljedeći put ili za preporuku nekome radi popusta ili čega god želi, rezervaciju napravi bez posredstva bookinga.
Koliko god bio "veliki", booking tome ne može ući u trag.
A ono ganjanje otkazivanja napravljene rezervacije radi rezerviranja direktno zbog zakidanja bookinga za proviziju, je neki drugi par cipela.
User avatar
512MB
Posts: 10548
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#517 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by 512MB »

Naši gosti dobiju oproštajni paketić sa maslinovim uljem i smokvama, plus vizitku gdje stoji da dobiju 10% sljedeći put ako zanemare booking i dođu direktno kod nas..

Al haj nađi smokve u Rajvosa :mrgreen:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#518 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by cendlerbing »

512MB wrote:Naši gosti dobiju oproštajni paketić sa maslinovim uljem i smokvama, plus vizitku gdje stoji da dobiju 10% sljedeći put ako zanemare booking i dođu direktno kod nas..

Al haj nađi smokve u Rajvosa :mrgreen:
Poklon je vjerovatno veliki plus.
Meni recimo, gdje god odem autom, bude ko poklon kad nam po check outu gazda pronađe parking za auto do kraja tog dana. Neprocjenjivo. :lol:

A maslinovo ulje i smokve i ne idu kao poklon iz Sarajeva.
Možda kakav findžan, 10 "deka" mljevene kafe i rahatlokum.
Ako kafa nije simbol Sarajeva ja ne znam šta je. :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#519 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Recimo ja sam puno zadovoljniji sa airbnb.Na svaki upit,problem i sve drugo mi je odgovorilo jako ljubazno osoblje.Ove majmune vise ni ne zovem.Sa njima mozes jedino elektronskim putem komunicirati,i to se nacekas a na telefonu jedino mozes muziku slusati i papagaja kako ponavlja da su svi operateri zauzeti.Kad ih i dobijes,svi su u pravu samo ti nisi...Ne vrijedi njihova usluga 15% ni u ludilu.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#520 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by pustopoljina »

cendlerbing wrote:
512MB wrote:Naši gosti dobiju oproštajni paketić sa maslinovim uljem i smokvama, plus vizitku gdje stoji da dobiju 10% sljedeći put ako zanemare booking i dođu direktno kod nas..

Al haj nađi smokve u Rajvosa :mrgreen:
Poklon je vjerovatno veliki plus.
Meni recimo, gdje god odem autom, bude ko poklon kad nam po check outu gazda pronađe parking za auto do kraja tog dana. Neprocjenjivo. :lol:

A maslinovo ulje i smokve i ne idu kao poklon iz Sarajeva.
Možda kakav findžan, 10 "deka" mljevene kafe i rahatlokum.
Ako kafa nije simbol Sarajeva ja ne znam šta je. :lol:
Deset deka kafe i mali rahatlokum (al' u bosni napravljen) :kiselavoda:
Ili samo kafa ili samo rahatlokum...predobro.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#521 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

512MB wrote:Naši gosti dobiju oproštajni paketić sa maslinovim uljem i smokvama, plus vizitku gdje stoji da dobiju 10% sljedeći put ako zanemare booking i dođu direktno kod nas..

Al haj nađi smokve u Rajvosa :mrgreen:
Da. ti dash popust... sto ne znaci da ces biti ostecen... podignes -pa spustish- :wink: ako se razumijemo..

Ne ocekujem poklon pri odlasku..ali, ako se nadje flasha vode, neka grickalica na dolasku - vrlo cijenim... nikad ne znas u koje doba i u kakvom stanju ces doputovati.

Osim toga- kako sam otisla na Booking- da pogledam Havanin stan- na FB je nastalo bombardovanje sa inf... to se placa ...

- njegovo pisanje i reklama na Forumu ne - ostaje anoniman... :-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#522 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by pustopoljina »

I iznajmljivaci i gosti rizikuju ako ne idu preko bookinga, aira itd.
Nije to samo jednostrano. Ako su spremni i jedni i drugi ma rizik...boze moj.
Gost moze da se ne pojavi, moze napraviti stetu..preko bookinga to iznajmljivaca manje boli.
Iznajmljivac moze imati duplu rezervaciju ili prelos smjestaj...gost se ima kome zaliti...
Ne mislim da je to izrabljivanje bookinga. Ako neces pogodnosti koje sa tim dobijas, hoces da rizikujes- bujrum.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#523 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by _BataZiv_0809 »

Svi bi se **** a da im ne udje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#524 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

:oops: ..na sta ciljash..

Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#525 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

moonca wrote:
HAVANA wrote: Samo sto je sav ulog,rizik,trosak na tom malom, a veliki bere ooogromne novce.Mali havana iz malog gradica sarajevo im uplatio 300 km prosli mjesec.Zamisli sta je to globalno...A sta daju.Malom trziste diktira cijenu i nacin poslovanja,usluge...ako mozes bori se da opstanes,ako ti je puno,odjebi.Ti se mozes zalit nailovoj materi.Umjetnost je dobiti bilo koga na telefon a ne sta drugo.Inace sam alergican na velike i na koncentraciju novca oko njih.Citav zivot se borim da budem svoj i ne zavisim od tih velikih.Bila politika,stranka ili veliki igrac u pitanju.Svi cemo mi biti njihovi hamali i dace ti na kaskicu da prezivis.Eventualno malo vise ako si dobar u razvitku velikog a gazenju malog....Ako si dobar i poslusan igrac.Presiroka tema da o tome razglabamo.Uglavnom, sto se mene tice,ko im jebe mater.Ne vrijedi njihova usluga procenta iznad 5 do 7 % Moze im se a i niko te ne pita.Oni diktiraju sve.
:lol:
..Socijalizam u glavi a kapitalizam u 'duseku'.

?
Tako nekako.Ako pustis da padnes na kasiku ovim haharima i zavisis od njih,jebo si majku.To kako bi mi volili da zivimo,niko nas i ne pita.Zivis kako moras i boris se da opstanes.Sve vise radimo a sve manje uzivamo,vjecita trka da stignes sve poplacati i opstanes...Da si stabilniji,da vise imas...I opet u mnogim djelatnostima udje veliki i proguta te za mjesec dana.Suvise je ovo siroka tema kao sto rekoh, a pogotovo da naljepis smajli smjesko i to je to.Razmisli sta se desava po svijetu,gdje se novac preljeva i koncentrise,gdje su mali proizvodjaci,trgovci...Meni se to ne svidja,to je moje pravo.A ja znam vrlo dobro plivati,ja se za sebe ne sekiram...Za djecu vec da.A za booking se najmanje sekiram.Ko smatra da njihova usluga vrijedi od 15 do 17% nije dobre glave.
Post Reply