Booking.com ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#476 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by cendlerbing »

Excellent....a dao 8.8 :lol:
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#477 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by strucnjakdemagog »

burekodsira wrote:pa nije mi se jednom desilo, u našim krajevima, da mi domaćini kažu da otkažem rezervaciju, da će oni pristati na besplatan otkaz, a da direkt njima platim i da će biti jeftinije po danu

vazda neko mora biti izigran :D

neki dan sam prvi put rezervisao preko bookinga, pa mi je palo na pamet ovako nesto. da li je to uobicajena praksa da se vlasnik i iznajmljivac objekta dogovore kako bi mimoisli booking?
malo mi je to suveli, jer ako otkazem, fakticki nemam nikakvu garanciju da cu iznajmiti taj smjestaj. moze se desiti da poljubim vrata, zar ne?
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#478 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by swanfilter »

Nije praksa, al se moze i tako dogovoriti. Obicno sa onim, koji nemaju toliko posla. Ja sam dva puta isao na taj fazon i prosao dobro ...
Hakiz
Posts: 40536
Joined: 30/07/2015 20:01

#479 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Ja rezervisao preko bookinga, poslije 10 minuta zovu iz objekta da otkažem preko bookinga i dogovorim se sa njima direktno.

Šta si se stavio onda na booking?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#480 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

:-)
..haha svasta... lopovluk-- krade tudji biznis..
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#481 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Laertes »

Do sada samo sa onima kod kojih sam već jednom odsjeo preko booking.com. Nešto mi shupacki naći smještaj preko booking.com, pa otkazati im.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#482 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by baja »

swanfilter wrote:Nije praksa, al se moze i tako dogovoriti. Obicno sa onim, koji nemaju toliko posla. Ja sam dva puta isao na taj fazon i prosao dobro ...
meni jedan makedonac po ulasku u apartman (rez booking) veli "e de mozes li otkazati, kao meni jeftinije", al ne nudi popust. Ne mogu...on kao u čudu ostade , al fin i ok i dobar sam reviiew ostavio.
Hakiz
Posts: 40536
Joined: 30/07/2015 20:01

#483 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Meni su i ponudili popust, ali ja rekao da mi se ne da to raditi kada sam već sve završio.

Kao što kolega gore reče, šupački je.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#484 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Hakiz wrote:Meni su i ponudili popust, ali ja rekao da mi se ne da to raditi kada sam već sve završio.

Kao što kolega gore reče, šupački je.
Zasto nisi mene :oops: -citairao - da je lopovluk..
Hakiz
Posts: 40536
Joined: 30/07/2015 20:01

#485 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

moonca wrote:
Hakiz wrote:Meni su i ponudili popust, ali ja rekao da mi se ne da to raditi kada sam već sve završio.

Kao što kolega gore reče, šupački je.
Zasto nisi mene :oops: -citairao - da je lopovluk..
Izvini.

Kao što moonca ispravno i pošteno reče, lopovluk je.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#486 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Hakiz wrote:
moonca wrote:
Hakiz wrote:Meni su i ponudili popust, ali ja rekao da mi se ne da to raditi kada sam već sve završio.

Kao što kolega gore reče, šupački je.
Zasto nisi mene :oops: -citairao - da je lopovluk..
Izvini.

Kao što moonca ispravno i pošteno reče, lopovluk je.
tako

Image
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#487 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

dakle, ne treba se nista dogovarati sa vlasnikom, samo strogo sluzbeno. :D

a na slikama se vide 2 razlicita kupatila, kako ja da znam koje ce mene zapasti? :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#488 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by pustopoljina »

Punudili su mi to u italiji, ako budem drugi put dolazila...
Hakiz
Posts: 40536
Joined: 30/07/2015 20:01

#489 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

strucnjakdemoagog.

Ne, ako kreneš direktno, dogovori se direktno. Ali rezervisati preko bookinga i sve završiti pa otkazati da se direktno dogovoriš jeste ljigavo.

Nije hadžija onaj koji popije u kafani kafu od 2 KM pa se ispali ne plativši. Hadžija potroši 500 KM za sat u kafani i ostavi 100 KM bakšiša.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#490 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

Hakiz wrote:strucnjakdemoagog.

Ne, ako kreneš direktno, dogovori se direktno. Ali rezervisati preko bookinga i sve završiti pa otkazati da se direktno dogovoriš jeste ljigavo.

Nije hadžija onaj koji popije u kafani kafu od 2 KM pa se ispali ne plativši. Hadžija potroši 500 KM za sat u kafani i ostavi 100 KM bakšiša.
tako sam i mislio, samo hocu da vidim kakva je praksa. kontaktirao sam vlasnika iskljucivo da mi ne uvali kakav lijevi smjestaj od onog koji je na slikama, cijenu i rezervaciju nismo ni spominjali.
Hakiz
Posts: 40536
Joined: 30/07/2015 20:01

#491 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

A to, očekivanja i šta stvarno dobiješ, to je posebna priča :)
swanfilter
Posts: 7910
Joined: 06/06/2008 18:52

#492 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by swanfilter »

pustopoljina wrote:Punudili su mi to u italiji, ako budem drugi put dolazila...
Jug? Dole taj nacin prolazi, kao i meni dva puta. Nije njima ni zamjeriti, ispod prosjeka kao i u BiH ...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#493 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by pustopoljina »

swanfilter wrote:
pustopoljina wrote:Punudili su mi to u italiji, ako budem drugi put dolazila...
Jug? Dole taj nacin prolazi, kao i meni dva puta. Nije njima ni zamjeriti, ispod prosjeka kao i u BiH ...
Prato kod firence, firenca, trst i rim.
Znam i italijana koji radi ovo sa Booking com (nadje, pa zove direkt hotel).
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#494 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by vjesticanametli »

To radim i ja :zoka:
Hakiz
Posts: 40536
Joined: 30/07/2015 20:01

#495 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Nađem i ja hotele preko i bookinga i preko tripadvisora ili barem provjerim ocjene i komentare ako ih nađem "slučajno", karte preko edreams itd. Ali jedno je naći hotel pa otići na web stranicu hotela i direktno rezervisati ili kupiti karte u agenciji koje su se pronašle preko edreams.

Durgo je rezervisati preko bookinga pa otkazati da bi se razervisalo direktno.

Manje i veće zlo :)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#496 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by cendlerbing »

strucnjakdemagog wrote:
burekodsira wrote:pa nije mi se jednom desilo, u našim krajevima, da mi domaćini kažu da otkažem rezervaciju, da će oni pristati na besplatan otkaz, a da direkt njima platim i da će biti jeftinije po danu

vazda neko mora biti izigran :D

neki dan sam prvi put rezervisao preko bookinga, pa mi je palo na pamet ovako nesto. da li je to uobicajena praksa da se vlasnik i iznajmljivac objekta dogovore kako bi mimoisli booking?
malo mi je to suveli, jer ako otkazem, fakticki nemam nikakvu garanciju da cu iznajmiti taj smjestaj. moze se desiti da poljubim vrata, zar ne?
Booking je dosta jaka garancija za rezervaciju. Čim se radi na tome da neko ganja otkazivanje rezervacije preko bookinga radi uštede provizije, nekako mi je logično da takav gleda svakoga da zakine pa što ne bi i tebe kao gosta, ako ikako mogne.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#497 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by pustopoljina »

Ja do sada nisam tako. Volim da se imam kome zaliti...iako vjerojatno necu.
Hakiz
Posts: 40536
Joined: 30/07/2015 20:01

#498 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by Hakiz »

cendlerbing wrote:
strucnjakdemagog wrote:
burekodsira wrote:pa nije mi se jednom desilo, u našim krajevima, da mi domaćini kažu da otkažem rezervaciju, da će oni pristati na besplatan otkaz, a da direkt njima platim i da će biti jeftinije po danu

vazda neko mora biti izigran :D

neki dan sam prvi put rezervisao preko bookinga, pa mi je palo na pamet ovako nesto. da li je to uobicajena praksa da se vlasnik i iznajmljivac objekta dogovore kako bi mimoisli booking?
malo mi je to suveli, jer ako otkazem, fakticki nemam nikakvu garanciju da cu iznajmiti taj smjestaj. moze se desiti da poljubim vrata, zar ne?
Booking je dosta jaka garancija za rezervaciju. Čim se radi na tome da neko ganja otkazivanje rezervacije preko bookinga radi uštede provizije, nekako mi je logično da takav gleda svakoga da zakine pa što ne bi i tebe kao gosta, ako ikako mogne.
Sviđa mi se kako razmišljaš.

Ja stalno govorim da ako poslodavac vara radnike sa kašnjenjem plata, neuplaćivanjem doprinosa, neplaćanjem prekovremenih ili rada vikendom/praznicima, uskraćivanjem dana odmora itd, isto tako će varati kupce/klijente kvalitetom usluge/proizvoda koji nudi, varaće poslovne partnere itd.
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#499 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

strucnjakdemagog wrote: tako sam i mislio, samo hocu da vidim kakva je praksa. kontaktirao sam vlasnika iskljucivo da mi ne uvali kakav lijevi smjestaj od onog koji je na slikama, cijenu i rezervaciju nismo ni spominjali.
Nikakvo dogovaranje mimo bookinga, em nisi zasticen em ti niko ne garantuje da te nece izlevatiti i iznajmiti nekom drugom smjestaj po boljoj cijeni.

Vlasnik tog apartmana zeli izbjeci da plati proviziju bookingu koji mu salje goste i oglasava apartman :-) Dno dna.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#500 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Desi se cesto da gosti sami traze broj ,kada iduci put budu dolazili da idu direktno,bez provizije.Naravno rado i uvijek im dam.Za booking me iskreno zaboli neka stvar.Volim da je gostu jeftinije.Inace i za sve velike,godinama sisaju i ruse sve male oko sebe,ti veliki.U svim poslovima koje radim iz godine u godinu veliki postaju veci a ruse sve oko sebe.I previse im je 15 do 17% Bezobrazluk.Al moze im se.
Post Reply