Booking.com ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#201 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by seoBIH »

Jesi li dodao karticu na booking? Ako nisi, zbog toga ti nije ni leglo.
User avatar
ElRe
Posts: 10582
Joined: 12/12/2011 11:28

#202 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by ElRe »

seoBIH wrote:Jesi li dodao karticu na booking? Ako nisi, zbog toga ti nije ni leglo.
Ta koju koristim je prepaid kartica, pa moguce da je do toga.
LikeLike
Posts: 1922
Joined: 10/09/2013 15:59

#203 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by LikeLike »

Greskom sam rezervisao smjestaj. Znaci bukvalno greskom. :D
Na zeninom telefonu su zapamceni moji podaci i broj kartice jer cesto bukiramo. Kliknuo greskom na REZERVIRAJ i umjesto da mi nudi one korake booking je odmah rezervisao smjestaj. Ja na toj kartici nemam novaca, pa ne znam kako je rezervacija prosla jer je potrebno uplatiti cijeli iznos.
Odmah sam poslao poruku bookingu i vlasniku smjestaja i objasnio o cemu se radi. Vlasniku se izvinio i zamolio da otkaze rezervaciju. U slucaja otkazivanja naplacuju 250e cini mi se, ali sam poslao vlasniku zahtjev preko bukinga za povrat naknade tj. da besplatno otkazem rezervaciju.
Sad me zanima u slucaju da vlasnik ili booking budu pravili probleme i trazili naplatu, da li na neki nacin mogu naplatiti taj iznos od mene?
The BEN10
Posts: 7557
Joined: 19/09/2011 09:03

#204 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by The BEN10 »

.
LikeLike
Posts: 1922
Joined: 10/09/2013 15:59

#205 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by LikeLike »

Sto se tice ove moje situacije.

Sinoc dobih poruku od turisticke agencije da moja rezervacija preko bookinga nije prosla jer je apartman vec zauzet,

Meni to naravno odgovara, ali to pobija ove sto pisu da kada rezervises preko bookinga to je to. Ne moze te niko izraditi. :D
User avatar
krofnaa*
Posts: 188
Joined: 30/04/2013 00:50

#206 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by krofnaa* »

LikeLike wrote:Greskom sam rezervisao smjestaj. Znaci bukvalno greskom. :D
Na zeninom telefonu su zapamceni moji podaci i broj kartice jer cesto bukiramo. Kliknuo greskom na REZERVIRAJ i umjesto da mi nudi one korake booking je odmah rezervisao smjestaj. Ja na toj kartici nemam novaca, pa ne znam kako je rezervacija prosla jer je potrebno uplatiti cijeli iznos.
Odmah sam poslao poruku bookingu i vlasniku smjestaja i objasnio o cemu se radi. Vlasniku se izvinio i zamolio da otkaze rezervaciju. U slucaja otkazivanja naplacuju 250e cini mi se, ali sam poslao vlasniku zahtjev preko bukinga za povrat naknade tj. da besplatno otkazem rezervaciju.
Sad me zanima u slucaju da vlasnik ili booking budu pravili probleme i trazili naplatu, da li na neki nacin mogu naplatiti taj iznos od mene?
Čak i ako platiš, ili rezervišeš smještaj koji ne dozvoljava povrat novca, mislim da opet imaš sat vremena da otkažeš rezervaciju
LikeLike
Posts: 1922
Joined: 10/09/2013 15:59

#207 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by LikeLike »

krofnaa* wrote:
LikeLike wrote:Greskom sam rezervisao smjestaj. Znaci bukvalno greskom. :D
Na zeninom telefonu su zapamceni moji podaci i broj kartice jer cesto bukiramo. Kliknuo greskom na REZERVIRAJ i umjesto da mi nudi one korake booking je odmah rezervisao smjestaj. Ja na toj kartici nemam novaca, pa ne znam kako je rezervacija prosla jer je potrebno uplatiti cijeli iznos.
Odmah sam poslao poruku bookingu i vlasniku smjestaja i objasnio o cemu se radi. Vlasniku se izvinio i zamolio da otkaze rezervaciju. U slucaja otkazivanja naplacuju 250e cini mi se, ali sam poslao vlasniku zahtjev preko bukinga za povrat naknade tj. da besplatno otkazem rezervaciju.
Sad me zanima u slucaju da vlasnik ili booking budu pravili probleme i trazili naplatu, da li na neki nacin mogu naplatiti taj iznos od mene?
Čak i ako platiš, ili rezervišeš smještaj koji ne dozvoljava povrat novca, mislim da opet imaš sat vremena da otkažeš rezervaciju
Otkazao sam i poslao zahtjev za besplatno otkazivanje, oni su prihvatili, izvinili se oni meni i ja njima i to je to :D
swanfilter
Posts: 7405
Joined: 06/06/2008 18:52

#208 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by swanfilter »

Znaci, kada bukiras smjestaj, a bez opcije besplatnog otkaza, jos uvijek imas sahat vremena da otkazes? Nisam znao znao. I, ako je tako, stvarno korisna informacija ...
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2793
Joined: 14/01/2019 04:56

#209 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Porodice Foht »

swanfilter wrote:Znaci, kada bukiras smjestaj, a bez opcije besplatnog otkaza, jos uvijek imas sahat vremena da otkazes? Nisam znao znao. I, ako je tako, stvarno korisna informacija ...
Nikad cuo! Dva puta zijanio tako. Booking se lafo potrudi oko tebe, zamole iznajmljivaca ili hotel ali oni nisu ludi dati lovu koju su vec uzeli jer su pokriveni s policy po pitanju cancellation. Ako to ne skontas navrijeme a kliknes- halali Huso materi! Neces to iscupati nema sanse!
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#210 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Porodice Foht wrote:
swanfilter wrote:Znaci, kada bukiras smjestaj, a bez opcije besplatnog otkaza, jos uvijek imas sahat vremena da otkazes? Nisam znao znao. I, ako je tako, stvarno korisna informacija ...
Nikad cuo! Dva puta zijanio tako. Booking se lafo potrudi oko tebe, zamole iznajmljivaca ili hotel ali oni nisu ludi dati lovu koju su vec uzeli jer su pokriveni s policy po pitanju cancellation. Ako to ne skontas navrijeme a kliknes- halali Huso materi! Neces to iscupati nema sanse!
Meni neke stvari nisu jasne. Razumijem da ljudi žele da prođu što jeftinije. Ali, da li je ta ušteda tolika da se isplati ići u svojevrstan rizik.

Ja kada rezervišem sobe preko bookinga uvijek su to hoteli koji naplaćuju tek pri odjavljivanju iz hotela i sa opcijom besplatnog otkazivanja (između jedan i pet dana pred prijavu nakon čega se naplati prva noć).

Do sada nisam mao problema. I ove godine sam rezervisao preko bookinga u pansionu, ne u hotelu, još prije 3 mjeseca i provjera računa pokazuje da pansion nije skinuo novac sa računa. Nije ga čak ni rezervisao. Tako da im mogu vjerovati da će naplatiti tek kada se odjavim, ili koristiti opciju naplate prve noći ako otkažem u terminu kada se otkazivanje naplaćuje.

A sve te informacije pišu i mogu se pročitati prije rezervisanja.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#211 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by un1ted »

LikeLike wrote:Sto se tice ove moje situacije.

Sinoc dobih poruku od turisticke agencije da moja rezervacija preko bookinga nije prosla jer je apartman vec zauzet,

Meni to naravno odgovara, ali to pobija ove sto pisu da kada rezervises preko bookinga to je to. Ne moze te niko izraditi. :D
To se odnosi na to kada dodjes na adresu. Uvijek se moze desiti da smjestaj bude izdat putem drugog servisa, ili licno.
swanfilter
Posts: 7405
Joined: 06/06/2008 18:52

#212 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by swanfilter »

Porodice Foht wrote:
swanfilter wrote:Znaci, kada bukiras smjestaj, a bez opcije besplatnog otkaza, jos uvijek imas sahat vremena da otkazes? Nisam znao znao. I, ako je tako, stvarno korisna informacija ...
Nikad cuo! Dva puta zijanio tako. Booking se lafo potrudi oko tebe, zamole iznajmljivaca ili hotel ali oni nisu ludi dati lovu koju su vec uzeli jer su pokriveni s policy po pitanju cancellation. Ako to ne skontas navrijeme a kliknes- halali Huso materi! Neces to iscupati nema sanse!
I ja prvi put za tu opciju cujem, zato me iznenadila. I bilo mi tesko povjerovati da su tako halalsun jer bi samo gubili, a to u ovaj vakat nije pozeljno. Inace sam sa bookingom zadovoljan, vec sam Genius nekoliko levela ... :lol:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2793
Joined: 14/01/2019 04:56

#213 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Porodice Foht »

Hakiz wrote:
Porodice Foht wrote:
swanfilter wrote:Znaci, kada bukiras smjestaj, a bez opcije besplatnog otkaza, jos uvijek imas sahat vremena da otkazes? Nisam znao znao. I, ako je tako, stvarno korisna informacija ...
Nikad cuo! Dva puta zijanio tako. Booking se lafo potrudi oko tebe, zamole iznajmljivaca ili hotel ali oni nisu ludi dati lovu koju su vec uzeli jer su pokriveni s policy po pitanju cancellation. Ako to ne skontas navrijeme a kliknes- halali Huso materi! Neces to iscupati nema sanse!
Meni neke stvari nisu jasne. Razumijem da ljudi žele da prođu što jeftinije. Ali, da li je ta ušteda tolika da se isplati ići u svojevrstan rizik.

Ja kada rezervišem sobe preko bookinga uvijek su to hoteli koji naplaćuju tek pri odjavljivanju iz hotela i sa opcijom besplatnog otkazivanja (između jedan i pet dana pred prijavu nakon čega se naplati prva noć).

Do sada nisam mao problema. I ove godine sam rezervisao preko bookinga u pansionu, ne u hotelu, još prije 3 mjeseca i provjera računa pokazuje da pansion nije skinuo novac sa računa. Nije ga čak ni rezervisao. Tako da im mogu vjerovati da će naplatiti tek kada se odjavim, ili koristiti opciju naplate prve noći ako otkažem u terminu kada se otkazivanje naplaćuje.

A sve te informacije pišu i mogu se pročitati prije rezervisanja.
Tacno tako, uzmu oni pare kasnije, ali ovdje pisemo o mogucnostima promjene bookinga ako si greskom ukucao ili se predomislio a ponistavanje kao opcije nema! Oni to ne daju ni pod razno. Ja ih molio i kumio da sam fulio godinu (umjesto 2018 ukucao 2019), jer je bilo jos mjesta u hotelu ali nista nije pomoglo. Booking to ubiljezi kao incident i zaduzi ljude da ti pomognu ali kako rekoh hoteli ili iznajmljivaci samo cute i prave se mutavi.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#214 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Zato se uzme opcija besplatnog otkazivanja.

Soba je u tom slučaju skuplja, i najčešće je to bacanje novca, ali kada zatreba onda je dobro što se uzela ta opcija.

Na primjer, moja trenutna rezervacija kaže:

You can cancel for FREE until August 28, 2019 11:59 PM

Kada vidiš da si pogriješio do termina besplatnog otkazivanja otkažeš pogrešnu i ponovo napraviš ispravnu rezervaciju.

Dakle, ne treba moliti ljude u hotelu, samo se ulogovati na booking, otkazati rezervaciju i napraviti novu.

A poslati ljubazan eMail sa izvinjenjem i objasniti hotelu i bookingu zašto se to uradilo.

Možda se ovi naljute, ali greške se plaćaju :)

Ali vjerovatno ja griješim, svako zna svoje.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#215 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

un1ted wrote:
LikeLike wrote:Sto se tice ove moje situacije.

Sinoc dobih poruku od turisticke agencije da moja rezervacija preko bookinga nije prosla jer je apartman vec zauzet,

Meni to naravno odgovara, ali to pobija ove sto pisu da kada rezervises preko bookinga to je to. Ne moze te niko izraditi. :D
To se odnosi na to kada dodjes na adresu. Uvijek se moze desiti da smjestaj bude izdat putem drugog servisa, ili licno.
Ja kada rezervišm preko bookinga napišem eMail hotelu i zamolim za potvrdu rezervacije. Dobijem od hotela eMail sa potvrdom i do sada mi se nije desilo da me soba nije čekala.
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#216 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Vsvp »

Pozdrav sta se moze postici ako se zalimo bookingu na gosta (report guest missconduct)?
Nevjerovatno je sta rade arapi, na pravljstinu njihovu sam navikao ali da mi progore namjestaj i ostave cikove upaljene kraj zatvorenog prozora, o kuhinji i wcu da ne pricam...
Ako je neko imao iskustva sa ovim kako se mozemo bar malo zastiti?
Hvala
swanfilter
Posts: 7405
Joined: 06/06/2008 18:52

#217 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by swanfilter »

Jedina opcija ti je poslati ime i prezime doticne stoke, al da ces nes postici, sumnjam. A, ubuduce, manje misli na arapske pare ...
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#218 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Vsvp »

Ma prijatelju ne mislim ja na njihove pare ali sta cu kad mi se parkiraju ispred objekta i rezervisu na bookingu, kako da ih se rijesim?
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#219 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Edin H. »

LikeLike wrote:Sto se tice ove moje situacije.

Sinoc dobih poruku od turisticke agencije da moja rezervacija preko bookinga nije prosla jer je apartman vec zauzet,

Meni to naravno odgovara, ali to pobija ove sto pisu da kada rezervises preko bookinga to je to. Ne moze te niko izraditi. :D
Sad se zali sto su ti odbili rezervaciju. :D
SD7
Posts: 234
Joined: 16/11/2018 06:18

#220 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by SD7 »

Vsvp wrote:Ma prijatelju ne mislim ja na njihove pare ali sta cu kad mi se parkiraju ispred objekta i rezervisu na bookingu, kako da ih se rijesim?
Trazis deposit, koji ces vratiti ako stan ostave u pristojnom stanju, t.j. naplatis stetu koju su pocinili ili dodatno vrijeme koje moras uloziti za ciscenje. Postavis te uslove u property policy. Siguran sam da je takva opcija podrzana od booking.com
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#221 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by un1ted »

Podržana je.
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#222 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Vsvp »

Hvala, pogledat cu, tek sam poceo sa izdavanjem pa ne znam jos sve fore :thumbup:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#223 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Ja sam skonto dobar fol i pali mi.Kad bukiraju posaljem im poruku da je 4 sprat,nema lifta,parking 30 eura...I pali. :D Samo 3 puta ih nisam uspio izbjeci.Dva puta smetljarnik samo takav ostavili. :evil: Treci cemo vidjeti sutra,izlaze.Al znam vec otprilike.A i ovo troje su kukali malo je rec :lol: Ko da se na mont everest penje a ne na 4 sprat.Nismo kaze vidjeli da je 4.Pa sta si mislio da je potkrovlje u prizemlju,a fino pise i sprat i sve. :-) A hadzo obavezno ide i mlatara rukama a zene tegle kofere. :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#224 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by _BataZiv_0809 »

Daleko im kuca od moje.
swanfilter
Posts: 7405
Joined: 06/06/2008 18:52

#225 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by swanfilter »

Prije bih hotel za zivotinje otvorio, nego to ciganskoj stoci spajz iznajmio. Podnijeti ih ne mogu ...
Post Reply