Booking.com ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Mea_parvitas
Posts: 2519
Joined: 18/03/2015 01:36

#126 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Mea_parvitas »

Da li se jos nekome desilo da iako je na bookingu striktno pisalo FREE CANCELATION, kao i NO PREPAYMENT NEEDED, po izvrsenju rezervacije kompletno prvo rezervisan a onda i skinut novac sa kartice? Kako ste postupali u tom slucaju? Ja sam kontaktirao booking i taj hotel, pa cekam odgovor, ali me zanima sta ako otkazem rezervaciju, hocu li sve pare dobiti nazad, hoce li mi kakve takse uzeti i sl.
User avatar
Laertes
Posts: 4237
Joined: 08/01/2015 18:25

#127 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Laertes »

De ba, Havana, đe ću sad pregledat' slike... Ima 1000 apartmana u Sarajevu...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#128 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

paladinka wrote:
HAVANA wrote:
muha_sa wrote: Image
Sjooo frajera.Nije bolan.Velika truba i akust- el gitara.Ne ofiraj blokirace me konkurencija. :cry: :lol: Vec mi je post sa foruma bio kod onih mudonja fokus.ba neko mi rece...Kae kako se odnosimo prema braci,jebo ga brat a on brata.Eki brat.
Vrijeme za renovaciju , izgleda ta ni namjestaj nije na najnovijem standardu, mozda radi toga privlacis pogresne musterije Gitara je cool :-)
:lol: Ma nije to moje,sta cu renovirat,sve novo.Cir zamalo dobio dok sam zavrsio.Srusio zgradu na trecem ,bukvalno, i sve nanovo napravio.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#129 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Mea_parvitas wrote:Da li se jos nekome desilo da iako je na bookingu striktno pisalo FREE CANCELATION, kao i NO PREPAYMENT NEEDED, po izvrsenju rezervacije kompletno prvo rezervisan a onda i skinut novac sa kartice? Kako ste postupali u tom slucaju? Ja sam kontaktirao booking i taj hotel, pa cekam odgovor, ali me zanima sta ako otkazem rezervaciju, hocu li sve pare dobiti nazad, hoce li mi kakve takse uzeti i sl.
Pisu uslovi?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#130 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

A i ne zale se...Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#131 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Milan bi radije frulicu :lol:

Dobri su ti recenzije. :thumbup:

Valjda nece pisati onaj arapin :lol:
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#132 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

Super ! Najvise dobrih komentara su na dobru uslugu ,polozaj i cistocu .Mogu si i pretpostaviti sve to :-) Nemoj se ljutiti, ja licno ne bi rezervirala sobu kod tebe , recimo kao jedan par koji hoce posjetiti Sarajevo na osnovu ovih slika ovdje .
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#133 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Gdje se to moze vidjeti?
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#134 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Mea_parvitas wrote:Da li se jos nekome desilo da iako je na bookingu striktno pisalo FREE CANCELATION, kao i NO PREPAYMENT NEEDED, po izvrsenju rezervacije kompletno prvo rezervisan a onda i skinut novac sa kartice? Kako ste postupali u tom slucaju? Ja sam kontaktirao booking i taj hotel, pa cekam odgovor, ali me zanima sta ako otkazem rezervaciju, hocu li sve pare dobiti nazad, hoce li mi kakve takse uzeti i sl.
To nema veza sa bookingom, to jeste sa stranicom.


Stvar je u sljedećem: Može se desiti da neki smještaji blokiraju sredstva na kartici pri rezervaciji. Novac nije skinut sa kartice, ali je blokiran, i na izvještaju računa izgleda kao da je novac skinut. Zatim se smještaj plati, pri odjavi ili pri prijavi (to zavisi od uslova smještaja). I u tom slučaju izgleda kao da je smještaj naplaćen dva puta. Zatim se poslije nekoliko dana, nekada i tek poslije dva mjeseca, blokirana sredstva deblokiraju, to jeste novac koji je "nestao" sa računa pri rezervisanju, odjednom se "vrati" na račun.

Treba pažljivo čitati, pri rezervaciji na stranici bookinga piše da se to može desiti. Pri mojoj rezervaciji ranije ove godine je na stranici booking.com za taj hotel pisalo da se može desiti da pri rezarvaciji blokiraju novac. Ali, nisu ga blokirali, samo sam platio boravak pri odjavljivanju.

Savjet je da ako se blokirani novac ne vrati nekoliko dana nakon plaćanja smještaja (redimo nakon sedmicu), treba otići u svoju banku i sa njima vidjeti šta da se radi.

Što se tiče povrata novca, novac bi trebao biti vraćen po uslovima rezervacije. Ako je rezervacija otkazana unutar vremena pod kojm vrijedi "free cancelation", vratiće se sav iznos, u stvari neće biti ni skinut sa kartice. Ako se otkaže unutar vremena "penala" naplatiće se penal. Praktično, svaki smještaj ima period do kojeg otkazivanje rezervacije ne prouzrokuje trošak onome ko reyerviše. To je najčešće 24 sata prije očekivanne prijave u smještaj. Neki smještaji idu čak i d o36 sati prije očeivanje prijave. Nakon tog trenutka, naplaćuje se prva noć ako se rezervacija otkaže.

Na primjer. Hotel ima besplatno otkazivanje 48 sati prije očekivane prijave. CIjena jedne noći je 80 Eura. Gost rezerviše hotel za boravak od 7 dana počevši od recimo 20. 5. U slučaju da se rezervacija otkaže do 18. 5. u 12 sati (podne), otkazivanje je besplatno. Nakon tog trenutka, naplaćuje se penal za otkazivanje, najčešće cijena jedne noći, dakle u ovom primjeru će onome ko je otkazao biti naplaćeno 80 eura. Isto će se desiti ako gost ne otkaže rezervaciju, ali se ne pojavi do krajnjeg roka za prijavu tog dana (u ovom primjeru do ponoći 20. 5.)

Meni se desilo nekoliko puta da sam imao kasni let, pa sam znao da ću doći poslije krajnjeg roka za prijavu u hotel, (a to je uglavnom do 21 sat na dan očekivane prijave). U tom slučaju se hotel unaprijed obavijesti da će gost imati kasni dolazak, da mu se ne bi soba otkazala i dala drugom gostu, a prvi gost morao platiti penal za nedolazak.

Sa hotelima, pogotovo ozbiljnim, te stvari skoro nikada nisu problem. Problemi su češće kod ljudi koji nude sobe, apartmane ili kod "sumnjivih" hotela.

I da, često se desi da na bookingu ne pišu svi troškovi, na primjer boravišna taksa koja je između 1 i 3 eura po osobi po danu boravka nije uračunata u cijenu koju booking pokaže. Pa ako smještaj i košta malo više nego što je pisalo treba imati u vidu da se vjerovatno naplaćene neke takse.

I opet booking upozorava da se to može desiti, treba dobro pročitati šta je sve uračunato u cijenu preko bookinga, a šta nije a vjerovatno će se platiti.

Moja iskustva sa bookingom su da se sve desilo onako kako je na bookingu pisalo da će se desiti. Do sada me ništa nije iznenadilo. Ali, ja uvijek čitam sitna slova i plamenom provjeravam ima li nešto napisano nevidljivom tintom :)

Ja uglavnom sa tripadvisoru gledam ocjene i čitam komentare o smještaju, a onda ga rezervišem preko bookinga.
Last edited by Hakiz on 22/07/2018 23:00, edited 2 times in total.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#135 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

paladinka wrote:Super ! Najvise dobrih komentara su na dobru uslugu ,polozaj i cistocu .Mogu si i pretpostaviti sve to :-) Nemoj se ljutiti, ja licno ne bi rezervirala sobu kod tebe , recimo kao jedan par koji hoce posjetiti Sarajevo na osnovu ovih slika ovdje .
Ne kontam,kojih slika? To nisu slike mog apartmana.Znas muhu i google... :lol:
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#136 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

Izgleda cool :-)Moj savjet, promjeni posteljinu na slikama , uzmi ove moderne kao satenske , jednobojne , sive ili tako neutralne boje :-) Mnogi turisti se jeze od ovih sarenih boja :-) Vjeruj mi to ce ti mnogo bolji utisak ostaviti , najvise ljudi gledaju gdje ce spavati.
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#137 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

Inace sve je super , svjetlo , fin parket , fin namjestaj, nema se sta reci protiv :-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#138 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

paladinka wrote:Izgleda cool :-)Moj savjet, promjeni posteljinu na slikama , uzmi ove moderne kao satenske , jednobojne , sive ili tako neutralne boje :-) Mnogi turisti se jeze od ovih sarenih boja :-) Vjeruj mi to ce ti mnogo bolji utisak ostaviti , najvise ljudi gledaju gdje ce spavati.
Eto te ko moja zena :lol: Sto si slikao sa ovim,sto nisi sa drugim... :angry:
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#139 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

HAVANA wrote:
paladinka wrote:Izgleda cool :-)Moj savjet, promjeni posteljinu na slikama , uzmi ove moderne kao satenske , jednobojne , sive ili tako neutralne boje :-) Mnogi turisti se jeze od ovih sarenih boja :-) Vjeruj mi to ce ti mnogo bolji utisak ostaviti , najvise ljudi gledaju gdje ce spavati.
Eto te ko moja zena :lol: Sto si slikao sa ovim,sto nisi sa drugim... :angry:
Znas kako sama ta posteljina (satin , ne mora da bude bas satin, nego onako da se sija ), daje utisak da je to jedan bolji apartman :-) To je sad bas moderno sad :-) Pogledaj hotele , svi sad momentalno imaju takve posteljine :-) I mozda recimo kroz takve sitnice odbijes neke budaletine :-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#140 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Ama imam ih 20... Ovo na pocetku..
Mea_parvitas
Posts: 2519
Joined: 18/03/2015 01:36

#141 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Mea_parvitas »

Hakiz wrote:
Mea_parvitas wrote:Da li se jos nekome desilo da iako je na bookingu striktno pisalo FREE CANCELATION, kao i NO PREPAYMENT NEEDED, po izvrsenju rezervacije kompletno prvo rezervisan a onda i skinut novac sa kartice? Kako ste postupali u tom slucaju? Ja sam kontaktirao booking i taj hotel, pa cekam odgovor, ali me zanima sta ako otkazem rezervaciju, hocu li sve pare dobiti nazad, hoce li mi kakve takse uzeti i sl.
To nema veza sa bookingom, to jeste sa stranicom.


Stvar je u sljedećem: Može se desiti da neki smještaji blokiraju sredstva na kartici pri rezervaciji. Novac nije skinut sa kartice, ali je blokiran, i na izvještaju računa izgleda kao da je novac skinut. Zatim se smještaj plati, pri odjavi ili pri prijavi (to zavisi od uslova smještaja). I u tom slučaju izgleda kao da je smještaj naplaćen dva puta. Zatim se poslije nekoliko dana, nekada i tek poslije dva mjeseca, blokirana sredstva deblokiraju, to jeste novac koji je "nestao" sa računa pri rezervisanju, odjednom se "vrati" na račun.

Treba pažljivo čitati, pri rezervaciji na stranici bookinga piše da se to može desiti. Pri mojoj rezervaciji ranije ove godine je na stranici booking.com za taj hotel pisalo da se može desiti da pri rezarvaciji blokiraju novac. Ali, nisu ga blokirali, samo sam platio boravak pri odjavljivanju.
Hvala ti na opsirnom odgovoru i sve sam ja to procitao na stranici i sta moze i sta ne moze. Ali je fazon u sljedecem, ja sam rezervisao sobu sa mogucnoscu besplatnog otkazivanja i placanjem na licu mjesta po dolasku u hotel (5 zvjezdica, top ocijenjen, Grcka) jer nisam bio 100% siguran hocu li moci dobiti godisnji odmor bas tada i svjesno sam isao na skuplju opciju, pa ako i ne bude slobodnih soba kad budem saznao na cemu sam, opet cu imati tu sobu koju sam rezervisao. Kada sam izvrsio rezervaciju prvo mi je pisalo da je rezervisan novac na kartici a onda kroz par dana i da je skinut, tj. da je placen smjestaj. Eh sad sam saznao da cu moci dobiti godisnji i imam opciju da sada uzmem ponovo sobu jer i dalje ima slobodnih za datum koji zelim i rezervisem jer ce me izaci poprilicno jeftinije.

Trenutno imam opciju jos 7 dana da besplatno otkazem (dodata mi je taksa od 2 eura po osobi po nocenju, kao i city taxa neka i dodatnih nekakvih 18 KM mi je skinuto sa kartice za koje ne znam sta su) i tamo mi ima uredno ono odbrojavanje. Eh kad cu ja dobiti lovu nazad na racun kad otkazem tu prvobitnu rezervaciju, da bih mogao napraviti novu rezervaciju? :) Hvala
Last edited by Mea_parvitas on 22/07/2018 23:24, edited 1 time in total.
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#142 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

HAVANA wrote:Ama imam ih 20... Ovo na pocetku..
Ti moras malo i ovaj rok za otkaz malo zateknuti :-)
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#143 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Mea_parvitas wrote:...Eh kad cu ja dobiti lovu nazad na racun kad otkazem tu prvobitnu rezervaciju, da bih mogao napraviti novu rezervaciju? :) Hvala
E, to, naravno, ne znam.
ucenik1234
Posts: 922
Joined: 06/11/2012 22:10

#144 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by ucenik1234 »

//
Last edited by ucenik1234 on 23/07/2018 00:16, edited 1 time in total.
Mea_parvitas
Posts: 2519
Joined: 18/03/2015 01:36

#145 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Mea_parvitas »

Isprintas to i poneses kao potvrdu hotelu, ne brini, nema tu nesklada, sve savrseno fercera. A mozes i onako radi sebe poslati hotelu e-mail cisto da ti potvrde da su zaprimili rezervaciju, ali i ne moras ako ti je mrsko :)
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#146 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Radio Sarajevo »

HAVANA wrote:
paladinka wrote:Super ! Najvise dobrih komentara su na dobru uslugu ,polozaj i cistocu .Mogu si i pretpostaviti sve to :-) Nemoj se ljutiti, ja licno ne bi rezervirala sobu kod tebe , recimo kao jedan par koji hoce posjetiti Sarajevo na osnovu ovih slika ovdje .
Ne kontam,kojih slika? To nisu slike mog apartmana.Znas muhu i google... :lol:

Havanice, nisam znao da pričaš holandski :)
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#147 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by muha_sa »

paladinka wrote:Super ! Najvise dobrih komentara su na dobru uslugu ,polozaj i cistocu .Mogu si i pretpostaviti sve to :-) Nemoj se ljutiti, ja licno ne bi rezervirala sobu kod tebe , recimo kao jedan par koji hoce posjetiti Sarajevo na osnovu ovih slika ovdje .
:lol: :lol:

ovu sliku sam ja našo bRezveze :-) fakat povjerovala da je slika Havaninog apartmana :?

Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#148 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Radio Sarajevo wrote:
HAVANA wrote:
paladinka wrote:Super ! Najvise dobrih komentara su na dobru uslugu ,polozaj i cistocu .Mogu si i pretpostaviti sve to :-) Nemoj se ljutiti, ja licno ne bi rezervirala sobu kod tebe , recimo kao jedan par koji hoce posjetiti Sarajevo na osnovu ovih slika ovdje .
Ne kontam,kojih slika? To nisu slike mog apartmana.Znas muhu i google... :lol:

Havanice, nisam znao da pričaš holandski :)
Bezbeli dat ik spreek nederlands.Jij ook? :-D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#149 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by HAVANA »

Muha ,ne stavljaj onu svoju u helankama,nece niko na kafu s tobom.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#150 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Radio Sarajevo »

HAVANA wrote:Bezbeli dat ik spreek nederlands.Jij ook? :-D
Ik woon in Amsterdam, ali radim na engleskom, pa nisam baš lud za holandskim.

Kad si ti pobjegao iz ove kiše? :)
Post Reply